IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ovo je odlično FI. Bolje od očekivanja. Otpremnine za 70-tak ljudi su morale biti barem 10-tak mio kuna. Računao sam da će ih to baciti u gibitak, ali nije. Super!
Trošak osoblja je sada znatno manji, a to im je uz kamate najveći trošak.

Oni dalje imaju velik broj zaposlenih i to s VSS, a poslova i dalje gotovo da nema. Sad su izgubili i posao u Crnoj gori, a kod nas se ove godine očekuje nova recesija tako da će građevinska ulaganja biti minimalna. Bit će ovo teška godina tako da u nekakav rast dionice ne vjerujem, prije bi moglo biti testirano novo dno. [rolleyes]

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!


Zašto fondovi pljuju stalno po građevini?

Mislim da nema potrebe da itko pljuje po građevini, puno je i među fondovima bilo loših ulaganja u građevinu tako da nije u redu pljuvanjem prat svoje ruke, al isto tako nema potrebe da je se hvali kad se nema šta pohvalit.

Evo očit primjer je igh, onom ko nije jasan ovakav pad nek još jednom pogleda kako su se kretali fundamenti unazad 4 godine:
1. Pad prihoda iz godine u godinu s preko 800 na ispod 500 milijuna kuna
2. Pad dobiti s 50 milijuna preko 10 milijuna do sadašnjih 1 milijun kuna
3. Pad ROE s 10 posto preko 2 posto na sadašnjih samo 0,35 posto!
4. Pad ROA s 6 posto preko 0,6 posto na sadašnjih samo 0,10 posto!
5. Pad neto profitne marže s 6 posto preko 1,5 posto na sadašnjih samo 0,25 posto!

I trenutni p/e od ogromnih 95!

Neću ni govorit da je book precijenjen ( šta je ionako slučaj kod mnogo dionica ). Dugove namjerno ni ne spominjem.

E sad ko je voljan ulagat na ovakvo propadanje osnovnih fundamenata samo nek izvoli. Al da neko sad govori da je ovo jeftino ulaganje nek da bolji kontraargument. Igh je trenutno turbo skupa za ono šta nudi. Al da je bilo špekularenja cijenom ove dionice bilo je i bit će.

never surrender



Ovo je odlično FI. Bolje od očekivanja. Otpremnine za 70-tak ljudi su morale biti barem 10-tak mio kuna. Računao sam da će ih to baciti u gibitak, ali nije. Super!
Trošak osoblja je sada znatno manji, a to im je uz kamate najveći trošak.

Oni dalje imaju velik broj zaposlenih i to s VSS, a poslova i dalje gotovo da nema. Sad su izgubili i posao u Crnoj gori, a kod nas se ove godine očekuje nova recesija tako da će građevinska ulaganja biti minimalna. Bit će ovo teška godina tako da u nekakav rast dionice ne vjerujem, prije bi moglo biti testirano novo dno. [rolleyes]
[/quote]
što smo ronili, ronili smo… i sa time je gotovo… 2012. godina je povoljna za akumuliranje, ne samo IGH…
a IGH se akumulira, kao i većina dionica, za buduće vrijeme, 6-12 mjeseci srednjeročno, a pogotovo za dugoročno investiranje…
ova godina je ukalkurinana u cijenu, i stvarno je prožvakana tema kako će 2012 biti teška.. to svi znamo… vjerujem da je večina čitatelja educirana, da je pročitala nekoliko knjiga o investiranju, i da zna kada se dionice kupuju…

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.



Ovo je odlično FI. Bolje od očekivanja. Otpremnine za 70-tak ljudi su morale biti barem 10-tak mio kuna. Računao sam da će ih to baciti u gibitak, ali nije. Super!
Trošak osoblja je sada znatno manji, a to im je uz kamate najveći trošak.

Oni dalje imaju velik broj zaposlenih i to s VSS, a poslova i dalje gotovo da nema. Sad su izgubili i posao u Crnoj gori, a kod nas se ove godine očekuje nova recesija tako da će građevinska ulaganja biti minimalna. Bit će ovo teška godina tako da u nekakav rast dionice ne vjerujem, prije bi moglo biti testirano novo dno. [rolleyes]
[/quote]
Slažem se novo dno sigurno i to od 400 do 500 kuna tu ja vidim dno za IGH.

negativni postovi donose 100-tke… još jedan dokaz da sam u pravu… [thumbsup] [lol]

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

http://www.poslovni.hr/vijesti/igh-nece-raditi-studiju-za-bar–boljare-195981.aspx


http://www.poslovni.hr/vijesti/igh-nece-raditi-studiju-za-bar–boljare-195981.aspx


Stara vijest kolega, i to je već uračunato u cijenu odavno, btw
sakupljač se spustio na 785kn, ali je vjerojatno i malo iznad sa sitnijim nalogom a isto tako lagano pritišće i ask pa tko voli…


http://www.poslovni.hr/vijesti/igh-nece-raditi-studiju-za-bar–boljare-195981.aspx


Vjeruješ ti kolega novinarima?????
Pogledaj Croatia osiguranje,Diokija itd….
Mene su jedno zajebali kad sam kupio na 3100 al srećom manju količinu i nikad više.

Nevjeruj sve što piše!

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]



http://www.poslovni.hr/vijesti/igh-nece-raditi-studiju-za-bar–boljare-195981.aspx


Vjeruješ ti kolega novinarima?????
Pogledaj Croatia osiguranje,Diokija itd….
Mene su jedno zajebali kad sam kupio na 3100 al srećom manju količinu i nikad više.

Nevjeruj sve što piše!
[/quote]

http://www.radiobar.me/
IZABRALI KONSULTANTA

Londonska kompanija "URS Skot Vilson" izabrana je za konsultanta za izradu tehničke studije za realizaciju gradnje autoputa Bar – Boljare.
Na izbor Engleza, koji su se na tender prijavili zajedno sa grčkim kompanijama "Sitas" i "Omikron", dobijena je saglasnost Evropske investicione banke – EIB, koja finansira izradu studije.

http://www.montenews.me/vijesti/svijet/156268.html
Londonska kompanija „URS Skot Vilson” izabrana je za konsultanta za izradu tehničke studije za realizaciju gradnje autoputa Bar- Boljare, rečeno je „Danu” u Ministarstvu saobraćaja. Na izbor Engleza, koji su se na tender prijavili zajedno sa grčkim kompanijama „Sitas” i „Omikron”, dobijena je saglasnost „pokrovitelja” projekta Evropske investicione banke (EIB).
Najavljeno je da će ministri finansija i saobraćaja Milorad Katnić i Andrija Lompar uskoro sa EIB-om potpisati ugovor o finansiranju konsultantske studije, kojim će biti precizirano da banka izabranoj firmi isplati 500 hiljada eura po završetku posla. Rok za izradu tehničke studije je pet mjeseci, nakon čega će Vlada razmatrati ponuđene modele izgradnje i raspisati novi tender za izbor koncesionara za autoput. EIB obezbjeđuje finansijsku podršku projektu u vidu granta, odnosno bespovratne pomoći.

DOMAĆI MEDIJI!!
Btw kaj ovaj I više niti takav posao ne može dobiti.
Jadno!
Od mlrd poslova koje su najavili, sada nisu dobili niti ovo.
hahahah
a vi optimistični zbog???
JER JE IGH BIO NA 15.000 PA JE SADA OVIH 800 DNODNA???
ILI

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

pobjeda, ima li za tebe optimističnih dionica ? [tongue]

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

igh je precijenjena dionica. prezaduženi su. a u ova dva navrata kada je cijena narasla od 700 do 900 kn bila je prilika za izlazak s minimalnim gubitkom. s obzirom na loše izvješće ovo može ići po meni samo dolje.


Ovo je odlično FI. Bolje od očekivanja. Otpremnine za 70-tak ljudi su morale biti barem 10-tak mio kuna. Računao sam da će ih to baciti u gibitak, ali nije. Super!
Trošak osoblja je sada znatno manji, a to im je uz kamate najveći trošak.

vidis kako imaoci dionica gledaju krou ruzicaste naocale…pad prihoda i dobiti preko 70% je SUPEEER [tongue] kolega prokomentirat cemo sljedeca 2 kvartala ….

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

New Report

Close