IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

K-PAX, tako je, a mislim da i dalje kupuje…

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

@system42
ne znam da li sada još kupuje broj2 iz top10, ali činjenica je da imamo jakog kupca, vrlo jakog rekao bi..ali ovaj je profesionalni ulagač. Kupuje pomalo..svako toliko se povuče sa bida da izazove strah kod prodavača, a vidi se da mu je ova cijena super povoljna. Čeka na oko 800-810, a svako toliko pokupi sve ovo što se spusti do cca 830.

Plaćat će on ubrzo po meni i više i mislim da mu to neće biti problem. Ovaj ima veći apetit i neće moći skupiti veći količinu ovako jer sve teže će mu kapati na ovom nivou.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

moderatori, 50ica je izgubila živce …
ne razumijem zašto brišete postove o tome…

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

Vidim da se sakupljač maknuo. Mislim da ćemo jako brzo vidjeti neke pomake samo što može lako i gore i dolje. Vidjeli smo da dolje mogu gurati samo jaki igrači ali je pitanje da li bi ostali to pratili u prodaji(sumnjam). U svakom slučaju danas sam se nadopunio pa bumo vidjeli.


Vidim da se sakupljač maknuo. Mislim da ćemo jako brzo vidjeti neke pomake samo što može lako i gore i dolje. Vidjeli smo da dolje mogu gurati samo jaki igrači ali je pitanje da li bi ostali to pratili u prodaji(sumnjam). U svakom slučaju danas sam se nadopunio pa bumo vidjeli.

farabuto, slažem se sa tobom osim u jednom: kupci su se samo skrili, na trenutak… [thumbsup]

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

onaj koji je po 5000 kuna prodao 2000 komada sada se vratio, a ostatak love potrošio na kuću..

neznam čemu takvo čuđenje…

nema vijesti o bar-boljare??

kak je daleko tih 1000 kuna jelda?
a ona budala pobjeda druka već od 1400 kuna…
čuvajte se

i roha je rekao…2012 će biti krvava..najkrvavija u našoj povijesti…
nema se posla…firme će propadati…ljudi završavati na cesti…

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Londonski URS Scott Wilson konsultant za tehničku studiju autoputa Bar-Boljare
Autor/izvor: SEEbiz / Dan
Datum objave: 31.01.2012. – 08:40:00
Zadnja izmjena: 31.01.2012. – 10:21:03
PODGORICA – Londonska kompanija URS Scott Wilson izabrana je za konsultanta za izradu tehničke studije za realizaciju gradnje autoputa Bar – Boljare, rečeno je Danu u Ministarstvu saobraćaja.
Tako je hrvatski Institut IGH izgubio posao u utrci u kojoj je važio za jednog od favorita.

Na izbor Engleza, koji su se na tender prijavili zajedno sa grčkim kompanijama "Sitas" i "Omikron", dobijena je saglasnost Evropske investicione banke – EIB, koja finansira izradu studije.

Odabrana firma je radila tehničke studije za autoput Beograd – Požega, kao i za Luku Beograd. Takođe, Međunaroda finansijska korporacija – IFC angažovala je kuću Scott Wilson kao tehničke konsultante na prvom tenderu za autoput Bar – Boljare. U septembru 2010. godine, američka firma "URS" preuzela je ovu londonsku kompaniju, koja ima 80 kancelarija širom svijeta i trenutno zapošljava oko 6.000 ljudi.

Podgorički list podsjeća na najavu da će ministri finansija i saobraćaja, Milorad Katnić i Andrija Lompar, uskoro sa EIB-om potpisali ugovor o finansiranju konsultantske studije, kjoim će biti precizirano da banka izabranoj firmi isplati 500.000 eura po završetku posla. Rok za izradu tehničke studije je pet mjeseci, nakon čega će Vlada razmatrati ponuđene modele izgradnje i raspisati novi tender za izbor koncesionara za autoput.

A KADA SAM REKAO DA IGH TO NEĆE DOBITI DRUKALI STE I K…. PO MENI

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

igh više ne može dobiti posao niti za izradu studije

hehehe a kamoli one mlrd poslove u rusiji, čečeniji, cg i slično…

hehehe ma 500 kuna je prvo dno tek..

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


onaj koji je po 5000 kuna prodao 2000 komada sada se vratio, a ostatak love potrošio na kuću..

neznam čemu takvo čuđenje…

nema vijesti o bar-boljare??


pobjeda, koliko god se ti trudio, nema ništa od nečeg takvog, u što ćeš se uskoro uvjeriti…
a volio bih i ja kupiti po 770, ali ne ide…
a bar-boljare nisu nikada niti bile bitne za rast ili pad IGH… osim u dnevne potrebe… [sealed] [wink]

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.


igh više ne može dobiti posao niti za izradu studije

hehehe a kamoli one mlrd poslove u rusiji, čečeniji, cg i slično…

hehehe ma 500 kuna je prvo dno tek..


je, 500 kn će biti profit ovome kupcu koji skuplja po cca 830… !

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

Netko očajnički pokušava obraniti promašenu kupovinu proteklih dana u očekivanju izgubljenog posla.



igh više ne može dobiti posao niti za izradu studije

hehehe a kamoli one mlrd poslove u rusiji, čečeniji, cg i slično…

hehehe ma 500 kuna je prvo dno tek..


je, 500 kn će biti profit ovome kupcu koji skuplja po cca 830… !
[/quote]

Bojim se da je to lažno prikazivanje kupnje…ovaj gubitak već dobivenog posla u CG je jednom rječju: katastrofa!

Puno toga dugujem svojim roditeljima, pogotovo mami i tati

New Report

Close