IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Veliki strah vlada na tržištu. Ulagači se jednostavno boje ulagati jer poučeni iskustvom zadnjih mjeseci (da ne kažem godina) kada su na svaki ulog nakon vrlo kratkog vremena računali gubitke.
Sad se čeka i promatra. Promet je skoro stao.

Kažu iskustva iz ranijih kriza da je obično točka preokreta kada stane trgovina.

Ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica. Ja posjedujem dionice IGH.

Kolega, sve vodi k ovom raspletu kako ste naveli.
Ako se dobije posao letimo jako visoko i nitko ne moze predvidjeti koliko..
Ako pak nedobijemo vracamo se na 750 cca i tu ce camiti do dolaska novih vijesti…
lp



Veliki strah vlada na tržištu. Ulagači se jednostavno boje ulagati jer poučeni iskustvom zadnjih mjeseci (da ne kažem godina) kada su na svaki ulog nakon vrlo kratkog vremena računali gubitke.
Sad se čeka i promatra. Promet je skoro stao.

Kažu iskustva iz ranijih kriza da je obično točka preokreta kada stane trgovina.

Ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica. Ja posjedujem dionice IGH.

Kolega, sve vodi k ovom raspletu kako ste naveli.
Ako se dobije posao letimo jako visoko i nitko ne moze predvidjeti koliko..
Ako pak nedobijemo vracamo se na 750 cca i tu ce camiti do dolaska novih vijesti…
lp
[/quote]

već sam i sebi dosadan…ali, koji posao ako dobijemo? ovu studiju za koju je raspisan natječaj?

Znači da remiziramo, danas je svojevrstan dan D za dioničare IGH.

Ako dobiju taj tender onda su konačno opravdane ove cijene na 800 kuna i ne bi trebali neko vrijeme padati, a ako ne dobiju onda tonemo? Iako imam osjećaj da nas ni tender neće spasiti od potonuća.
Molim samo iskusnije da odgovore.

Puno toga dugujem svojim roditeljima, pogotovo mami i tati


Znači da remiziramo, danas je svojevrstan dan D za dioničare IGH.

Ako dobiju taj tender onda su konačno opravdane ove cijene na 800 kuna i ne bi trebali neko vrijeme padati, a ako ne dobiju onda tonemo? Iako imam osjećaj da nas ni tender neće spasiti od potonuća.
Molim samo iskusnije da odgovore.

Hocete li pojasniti kako to opravdava cijenu na 800, moze li matematicki po mogucnosti i s fundamentalnim pokazateljima..moj izracun ,vidite, kaze da ovog momenta vrijedi 2469 bez ikakve CG ILI Plesa a s ovie dvije akvizicije oko 8500kn-..iz graha gledate ili biste ocajnicki kupili pa vam je i 800-900 puno,

Nema se , a i direktori su još na skijanju .



Znači da remiziramo, danas je svojevrstan dan D za dioničare IGH.

Ako dobiju taj tender onda su konačno opravdane ove cijene na 800 kuna i ne bi trebali neko vrijeme padati, a ako ne dobiju onda tonemo? Iako imam osjećaj da nas ni tender neće spasiti od potonuća.
Molim samo iskusnije da odgovore.

Hocete li pojasniti kako to opravdava cijenu na 800, moze li matematicki po mogucnosti i s fundamentalnim pokazateljima..moj izracun ,vidite, kaze da ovog momenta vrijedi 2469 bez ikakve CG ILI Plesa a s ovie dvije akvizicije oko 8500kn-..iz graha gledate ili biste ocajnicki kupili pa vam je i 800-900 puno,

[/quote]

Ne znam što se ljutite, svatko ima pravo na svoje mišljenje, ja sam samo pitao što drugi misle. Ali mislim svejedno da je moja procjena bliža nego vaša, uostalom pogledajte gdje je cijena IGH: 850 kuna!

Puno toga dugujem svojim roditeljima, pogotovo mami i tati

ojomire, u pravu si 850, ali cijena je bila i 700 i stvarno ne znam kakve to veze ima s fundamentima i tenderom… IGH je jeftin i točka !!!

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.


ojomire, u pravu si 850, ali cijena je bila i 700 i stvarno ne znam kakve to veze ima s fundamentima i tenderom… IGH je jeftin i točka !!!

pojam JEFTINO je relativan…

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Mislim da za IGH bi još 2-3 kvartala trebala biti teška i da bi tada trebalo nastupiti bolje vrijeme, a što bi se moralo fundamentalno gledajući vidjeti i na cijeni dionice.

Za prva 3 kvartala postoji mala dobit (2,3 mio kuna), ali ja očekujem da zadnji kvartal neće biti pozitivan. Znate da postoji plan smanjenja broja zaposlenih za što će biti jednokratni trošak otpremnina što pretpostavljam da će knjižiti u 4Q2011.
Prošle godine je 4Q bio blago pozitivan (2,9 mio kuna), ali ove godine bi mogao biti zbog tih jednokratnih troškova negativan, što bi moglo rezultirati rezultatom koji bi mogao biti ukupno za godinu u umjerenom minusu.

Međutim, nakon toga biti će dosta niži fiksni trošak osoblja koji su njima cca 40% ukupnog troška.
Dodatno vidimo da se dug/kapital smanjuje svaki kvartal već 2-3 godine i tokom 2012 će tak dug biti bitno manji, a time i financijski troškovi.

Postoji nekoliko lijepih poslova u zraku što s prethodno navedenim daje osnovu za optimizam.

Ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica IGH. Ja posjedujem dionice IGH.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Mislim da za IGH bi još 2-3 kvartala trebala biti teška i da bi tada trebalo nastupiti bolje vrijeme, a što bi se moralo fundamentalno gledajući vidjeti i na cijeni dionice.

Za prva 3 kvartala postoji mala dobit (2,3 mio kuna), ali ja očekujem da zadnji kvartal neće biti pozitivan. Znate da postoji plan smanjenja broja zaposlenih za što će biti jednokratni trošak otpremnina što pretpostavljam da će knjižiti u 4Q2011.
Prošle godine je 4Q bio blago pozitivan (2,9 mio kuna), ali ove godine bi mogao biti zbog tih jednokratnih troškova negativan, što bi moglo rezultirati rezultatom koji bi mogao biti ukupno za godinu u umjerenom minusu.

Međutim, nakon toga biti će dosta niži fiksni trošak osoblja koji su njima cca 40% ukupnog troška.
Dodatno vidimo da se dug/kapital smanjuje svaki kvartal već 2-3 godine i tokom 2012 će tak dug biti bitno manji, a time i financijski troškovi.

Postoji nekoliko lijepih poslova u zraku što s prethodno navedenim daje osnovu za optimizam.

Ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica IGH. Ja posjedujem dionice IGH.


Kolega, sve ste lijepo pojasnili ali ne,,drhtave rucice i danas lupaju po bidu i ispada, da je IGH gubitnik dana,..nevjerovatno kako zele zatuci ovu dionicu.No, i ovdje mora doci sunce kad tada,lp

Ima li razloga da bez ikakvih vijesti ovako pada?
Netko izgleda prodaje jer nešto zna unaprijed, već viđeno, ne jednom…svaka čast.

Ja ovo više neću trpiti, gasim kompjutor i pozdravljam se s ovom dionicom.

Puno toga dugujem svojim roditeljima, pogotovo mami i tati


Ima li razloga da bez ikakvih vijesti ovako pada?
Netko izgleda prodaje jer nešto zna unaprijed, već viđeno, ne jednom…svaka čast.

Ja ovo više neću trpiti, gasim kompjutor i pozdravljam se s ovom dionicom.


1. netko zna da se pelješki neće graditi?
2. netko zna da nema uporabne dozvole za Bundek centar jer je Bandić ilegalno prenamjenio zelenu zonu u stambenu zonu?
3. da jedna CG koja ima 700.000 stanovnika, s bdp od 1.5 mlrd$, neće graditi suludi autoput u vrijednosti od 2.4 mlrd$
4. da igh nije dobio već godinama neki konkretni posao vani
5. da nam je gosp u k…. i da se još dugo nebu grailo kod nas kao od 2000 do danas
6. da su svi pobjegli iz ove dionice

ili????????????

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

New Report

Close