IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


prognoze za sutra? daljni rast ili pad?

Više će rasti , a manje padati .



prognoze za sutra? daljni rast ili pad?

Dionica je špekulativna dozlaboga, to je jasno čim se pogleda graf, al da se nešta iz tehničke perspektive zaključit iz današnje trgovine:

– probijeni su sma 10,20 ko od šale, al šta je bitnije probijen je i sma 50 ko od šale
– rast na velikom volumenu
– probijen padajući kanal
– oscilatori potvrđuju nekakav okret trenda

Ova kombinacija je vrlo bullish, zato ne vjerujem u sutrašnji pad, a koliko vidim na ovoj dionici se i u nedavnoj povijesti ovo ispostavilo kao dobar pokazatelj daljnjeg rasta. Jedino je pitanje koliki će taj rast bit.

Konzervativno rečeno, sutra je za očekivat po meni još oko 10-ak posto rasta. Pretpostavljam da će se testirat sma 100 koja je na oko 980 bodova. A onda će se vidjet jel to otpor i sukladno s tim gdje su potpore.
[/quote]

Ja sam danas prodao jer je rast bio preksplozivan sa gapom, dotakli smo liniju otpora,gornji bolinger i zatvorili gap koji je bio na 900 kuna.Mislio sam ostati puno duže ovde da smo rasli polakše.Puno sreće svima koji su ostali unutra.

bit će bolje................




prognoze za sutra? daljni rast ili pad?

Dionica je špekulativna dozlaboga, to je jasno čim se pogleda graf, al da se nešta iz tehničke perspektive zaključit iz današnje trgovine:

– probijeni su sma 10,20 ko od šale, al šta je bitnije probijen je i sma 50 ko od šale
– rast na velikom volumenu
– probijen padajući kanal
– oscilatori potvrđuju nekakav okret trenda

Ova kombinacija je vrlo bullish, zato ne vjerujem u sutrašnji pad, a koliko vidim na ovoj dionici se i u nedavnoj povijesti ovo ispostavilo kao dobar pokazatelj daljnjeg rasta. Jedino je pitanje koliki će taj rast bit.

Konzervativno rečeno, sutra je za očekivat po meni još oko 10-ak posto rasta. Pretpostavljam da će se testirat sma 100 koja je na oko 980 bodova. A onda će se vidjet jel to otpor i sukladno s tim gdje su potpore.
[/quote]

Ja sam danas prodao jer je rast bio preksplozivan sa gapom, dotakli smo liniju otpora,gornji bolinger i zatvorili gap koji je bio na 900 kuna.Mislio sam ostati puno duže ovde da smo rasli polakše.Puno sreće svima koji su ostali unutra.
[/quote]

Ako padne vratim se ako bude rasla nije prvi put da sam se zaheba.
Pozdrav

bit će bolje................




prognoze za sutra? daljni rast ili pad?

Dionica je špekulativna dozlaboga, to je jasno čim se pogleda graf, al da se nešta iz tehničke perspektive zaključit iz današnje trgovine:

– probijeni su sma 10,20 ko od šale, al šta je bitnije probijen je i sma 50 ko od šale
– rast na velikom volumenu
– probijen padajući kanal
– oscilatori potvrđuju nekakav okret trenda

Ova kombinacija je vrlo bullish, zato ne vjerujem u sutrašnji pad, a koliko vidim na ovoj dionici se i u nedavnoj povijesti ovo ispostavilo kao dobar pokazatelj daljnjeg rasta. Jedino je pitanje koliki će taj rast bit.

Konzervativno rečeno, sutra je za očekivat po meni još oko 10-ak posto rasta. Pretpostavljam da će se testirat sma 100 koja je na oko 980 bodova. A onda će se vidjet jel to otpor i sukladno s tim gdje su potpore.
[/quote]

Ja sam danas prodao jer je rast bio preksplozivan sa gapom, dotakli smo liniju otpora,gornji bolinger i zatvorili gap koji je bio na 900 kuna.Mislio sam ostati puno duže ovde da smo rasli polakše.Puno sreće svima koji su ostali unutra.
[/quote]

Sve 5. Ako si na dobitku, a vjerujem da jesi podržavam te. Inače se ne usudim trgovat ovakvim dionicama, pogotovo na domaćem tržištu, jer baš svašta je kod nas moguće kako smo vidjeli.

Al ako ćemo gledat čisto tehničke aspekte ovog rasta, opet bi se svejedno prije kladio na nastavak rasta nego pad.

Gornji bolinger gotovo u pravilu ništa ne znači sam za sebe, mora bit potpomognut drugim pokazateljima ( u prvom redu oscilatorima, a onda i fibo targetima, targetima izvedenim iz tehničkih obrazaca, kanalima i sl ). Gap još manje toga znači ako je u podlozi visok volumen trgovine, tad čak nerijetko predstavlja bullish znak, a pogotovo ukoliko je uz volumen praćen i rastom cijene.

Da se stavim u tuđu kožu i da moram birat taktiku kako sutra trgovat vjerojatno na kraju krajeva ipak ne bi kupovao. Da imam dionice i da se odlučim za prodat vjerojatno bi gledao stvaranje prvih slabosti kod kupnje ( divergencije, prekupljeno područje ) i računao logične otpore ( sma100, kanali i sl. ).

Al kako kažem, ovo je tržište često nepredvidivo i svako nek radi kako najbolje zna, al treba uvijek imat na umu da je ipak najvažnije gledat kako izvuć nekakvu dobit. A ko to uspije na zse svaka mu čast!

never surrender

Čitam,i kao da čitam postove od prije a cca 2 godine,tu negdje.Kupio prodao,10-tak puta,sve do 4300.Pa rokavela,krenuo novi val krize,pa famozni Crnogorci za koje još uvijek ne znamo da li su možda baš oni ti koji nemaju love,jer ona farsa i dizanje cijene,rasturačina,pa ja udes i završim u bolnici…………i kad se vratim iz dotične postanem dugoročni ulagač IGH????????????????
Dragi bože daj da ovo nije patka,a ako je daj da ju trejderi dignu na 3000 da i ja prodam svojih 100 komada.Čast svakom ,ali ja više ne vjerujem ni Hanfi,ni novinarima,ni sam sebi kad je IGH U PITANJU.Ali ponavljam volio bi da IGH krene ,a za njom i ostali bauštelci kao u dobra stara vremena.
E to bi bio znak za kraj krize i opet pune džepove.

peyo

http://igh.hr/novosti.asp?nID=66

kolega peromadjar, hvala na optimizmu , ali nisam na dobitku , nažalost moja prosječna kupovna cjena je 1632. [cry]


Čitam,i kao da čitam postove od prije a cca 2 godine,tu negdje.Kupio prodao,10-tak puta,sve do 4300.Pa rokavela,krenuo novi val krize,pa famozni Crnogorci za koje još uvijek ne znamo da li su možda baš oni ti koji nemaju love,jer ona farsa i dizanje cijene,rasturačina,pa ja udes i završim u bolnici…………i kad se vratim iz dotične postanem dugoročni ulagač IGH????????????????
Dragi bože daj da ovo nije patka,a ako je daj da ju trejderi dignu na 3000 da i ja prodam svojih 100 komada.Čast svakom ,ali ja više ne vjerujem ni Hanfi,ni novinarima,ni sam sebi kad je IGH U PITANJU.Ali ponavljam volio bi da IGH krene ,a za njom i ostali bauštelci kao u dobra stara vremena.
E to bi bio znak za kraj krize i opet pune džepove.

Kolega, u pravu ste kada kazete da je dionica pala s 4300 na 800 ali tada nije bilo niti spomena o CG..stoga ocekujem da ce biti svega zbog spekulanata( moguce da sutra padne na 800) ali to i nije vazno.
Vazno je biti strpljiv i cekati….ne povodite se napisima u novinama jer IGH ne ovisi o CG..pobogu, citate li FI, pa svaki kvartal je pozitivan bio i biti ce jos i bolji….o kakvom Vi uopce stecaju pricate..
no,siguran sam da ce Vam pravi igraci uzeti ovu dionicu( nekima na 1000- 2000 a nekima na 3000) tek tada ce krenuti zdravi rast prema 5000..
LP


kolega peromadjar, hvala na optimizmu , ali nisam na dobitku , nažalost moja prosječna kupovna cjena je 1632. [cry]

Blago vama…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

Ide pozitivan FI za 2011…nema druge logike. Baš sam se pitala, hoće li građevinci / ingra možda još neće..ali, ostali bi trebali../imati hrabrosti postaviti izvješće u plus? Već je zbilja neugodno pitati, o prihodima i dobiti..relativno pristojnih ugovorenih poslova u 2011. kraj tako jadne cijene dionice…..
Tehnika, da ne govorim..ako ne postave vrlo pozitivan Fi za 2011.treba tražiti kontrolu./ reviziju/

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Frende mial,kakav stečaj,pa nisam nigdje ni ne daj bože spomenuo nikakav stečaj.Vaš scenarij ,odličan 100 za njega.Burza ,pa dok ne krenu bauštelci nema ni burze.Ali da sam hebeno oprezan kad je IGH u pitanju -jesam.Cijena,daj bože preko 10 somova,ja sam nutra i to kao dugoročni,znači imam ju …………ali ko se na kavu opeče i na jogurt puše.A svi postovi ove godine -već viđeno.Reci mi samo gdje je Hanfa bila kod prve gradnje autoputa i zašto niko nije ni naznačio da se rade kriminalne radnje,a ni provjeravao šta se to tamo događa.Još samo nešta-evo izgradnju LKRI konkretno Zagrebačka obala-svjetska banka dodijelila talijanima.I sad mi reci čiji interesi se tu čuvaju u našuj zemlji.A u kakvom su se sranju zadesili naši svi,ali baš svi bauštelci?Šta je sa Plesom,šta je sa prugom za Rijeku,oće svi stranci dobiti posao,dok naši propadaju?

peyo

baločina se počinje ispuhavati! držte sada čvrsto gaće naivci koji ste kupovali na 900 kn!
drukeri su naglo ušutjeli i u sebi se smiju dok broje zaradu….

Čuvajte hlače da ne odu i gaće!

New Report

Close