IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pitanje… jer je mnogimai IGH za džabe i po 950 za punjenje, kakvi se projekti očekuju..al ja bih osobno volio još malo superpovoljne kupnje.

novcem se može kupiti zdravlje ali ne i sreća, posesivnost ali ne i ljubav

SNAŽAN RAST
Institut IGH: Neto dobit više nego udvostručena

Autor/izvor: SEEbiz / H
Datum objave: 28.10.2011. – 19:15:17

ZAGREB – Institut IGH i njegova ovisna društva u prvih su devet mjeseci ove godine ostvarila dobit nakon oporezivanja u iznosu od 2,26 milijuna kuna, što je i dvostruko više od 1,03 milijuna kuna ostvarenih u istom razdoblju prošle godine, pokazuju podaci iz financijskog izvješća koje je IGH objavio na Zagrebačkoj burzi.

Vaš link

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.


SNAŽAN RAST
Institut IGH: Neto dobit više nego udvostručena

Autor/izvor: SEEbiz / H
Datum objave: 28.10.2011. – 19:15:17

ZAGREB – Institut IGH i njegova ovisna društva u prvih su devet mjeseci ove godine ostvarila dobit nakon oporezivanja u iznosu od 2,26 milijuna kuna, što je i dvostruko više od 1,03 milijuna kuna ostvarenih u istom razdoblju prošle godine, pokazuju podaci iz financijskog izvješća koje je IGH objavio na Zagrebačkoj burzi.

Vaš link

lako su je udvostručili kad je bila nikakva…a i ovako udvostručena je nikakva. tolika otpuštanja,smanjenja plaća, rezanje troškova, a na kraju ovako sitna dobit. jadno!



Naročito opasna vijest po dionicu IGH i njenog mentora i pokrovitelja Juru Radića ovo bi gadno moglo srušiti dionicu IGH. Vaš link




oko 800 kn je iskipano valda tisuču dionica, previše nas je tu unutra koji bismo +20-30% na brzaka…lako moguće da ćemo opet kupovat na 800 kn (ak ne i niže) [undecid]

Kolega na koliko ste danas prodavali, 890 ?
[/quote]

točno kolega, iskipao sam vam na 890 kn, sretno vam bilo [thumbsup]



oko 800 kn je iskipano valda tisuču dionica, previše nas je tu unutra koji bismo +20-30% na brzaka…lako moguće da ćemo opet kupovat na 800 kn (ak ne i niže) [undecid]

radujem se što će današnji prodavači uskoro kupovati po višim cijenama, kako bi inače dionica rasla…
kolega kad će te opet počet kupovati, 950, 1030 ?
[/quote]

750 kn, hvala na pitanju [thumbsup]
[/quote]
Pojedine kolege su " vidoviti " i na vrijeme ukazuju " najte se zaletavati " ali uvijek ima prepametnih koji zbrajaju svoje minuse i hvale se kako su uspješni. Bravo za runka i muhi-a dečki u pravu ste.
[/quote]


Danas odlična prilika za iskrcavanje iz dionice IGH ne treba čekati ponedjeljak i veći minus.

Nije bitno što su dobri rezultati važna su daljnja očekivanja a ona su sve samo ne dobra za dionice IGH. Silaskom HDZ-a s vlasti Jure Radić dolazi u nemilost kod nove vlasti, neće više biti namještenih poslova , lažiranih natječaja itd. Kad se tome pribroji da zbog krize Hrvatska ne pokreće niti jedan značajniji građevinski poduhvat a most za Pelješac je potpuno upitan. Onda ja tu ne vidim ama baš niti jedan razlog za rast nego daljnji pad ove dionice. Ako ja griješim što ne vjerujem bolje po drukere da se i oni imaju čemu veseliti.

… "kada se rezultatima samog IGH pribroje oni ovisnih društava, devetomjesečna bruto dobit grupacije pada na 5,97 milijuna kuna, što je ipak gotovo trećinu – 32,37 posto – više nego u istom lanjskom razdoblju." Hm, 32,37 posto? Ako je to lose u ovim vremenima, onda neznam sto je dobro… pricuvajte se ove igre "pada" dionice jer bi drugi mogli posteno zaraditi na vasem strahu i rasprodaji istih. No, svatko neka se vodi po svojim nacelima, naravno.

http://www.business.hr/hr/Kompanije/Rezultati-poslovanja/Dobit-grupacije-IGH-skocila-32-posto




Naročito opasna vijest po dionicu IGH i njenog mentora i pokrovitelja Juru Radića ovo bi gadno moglo srušiti dionicu IGH. Vaš link




oko 800 kn je iskipano valda tisuču dionica, previše nas je tu unutra koji bismo +20-30% na brzaka…lako moguće da ćemo opet kupovat na 800 kn (ak ne i niže) [undecid]

Kolega na koliko ste danas prodavali, 890 ?
[/quote]

točno kolega, iskipao sam vam na 890 kn, sretno vam bilo [thumbsup]



oko 800 kn je iskipano valda tisuču dionica, previše nas je tu unutra koji bismo +20-30% na brzaka…lako moguće da ćemo opet kupovat na 800 kn (ak ne i niže) [undecid]

radujem se što će današnji prodavači uskoro kupovati po višim cijenama, kako bi inače dionica rasla…
kolega kad će te opet počet kupovati, 950, 1030 ?
[/quote]

750 kn, hvala na pitanju [thumbsup]
[/quote]
Pojedine kolege su " vidoviti " i na vrijeme ukazuju " najte se zaletavati " ali uvijek ima prepametnih koji zbrajaju svoje minuse i hvale se kako su uspješni. Bravo za runka i muhi-a dečki u pravu ste.
[/quote]


Danas odlična prilika za iskrcavanje iz dionice IGH ne treba čekati ponedjeljak i veći minus.

Nije bitno što su dobri rezultati važna su daljnja očekivanja a ona su sve samo ne dobra za dionice IGH. Silaskom HDZ-a s vlasti Jure Radić dolazi u nemilost kod nove vlasti, neće više biti namještenih poslova , lažiranih natječaja itd. Kad se tome pribroji da zbog krize Hrvatska ne pokreće niti jedan značajniji građevinski poduhvat a most za Pelješac je potpuno upitan. Onda ja tu ne vidim ama baš niti jedan razlog za rast nego daljnji pad ove dionice. Ako ja griješim što ne vjerujem bolje po drukere da se i oni imaju čemu veseliti.
[/quote]
Slažem se jedino s tim da će HDZ pasti… sve drugo će rasti; most će rasti, aerodrom će rasti, IGH će rasti..
Priča kako će IGH propasti ako HDZ bude opozocija je toliko istrošena da ju ne vrijedi više komentirati !

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

odluka o ZLZ odgođena za mjesec dana…a onda dolaze izbori….tko zna, možda natječaj za ZLZ poništi nova vlada

moji postovi nisu investicijski savjeti niti poziv na kupnju ili prodaju dionica!!


odluka o ZLZ odgođena za mjesec dana…a onda dolaze izbori….tko zna, možda natječaj za ZLZ poništi nova vlada

Ako se Vi vodite linijom da Vam treba gatanje iz fažola jer možda će biti ovako ili onako, onda kolega nije za Vas burza. Gradjevina je oduvijek bila jedan od najvećih aduta mafije a zna se da mafija opstaje uvijek pa stoga nema razloga za natucanje možda će ovako ili onako, utrpajte si strpljenja i nema greške. Moj iskreni savjet. Mnogi su pali u svakoj dionici ali kako vrijedi da nisko pada onaj tko visoko leti, jednako tako visoko se digne i onaj koji je pao ali ima živce da dočeka polijetanje. Teško je ostati na dnu i mahati…

"Za dionicu od Pazina do Lupoglava uz dupliranje tunela Učka koncesionar Bina-Istra potpisao je ugovor na 25 milijuna kuna za projektiranje s Inženjersko-projektantskim zavodom iz Zagreba (konzorcij koji čine IGH i drugi) za koji David Gabelica, generalni direktor Bina-Istre, veli da su najbolji u zemlji u projektiranju cestogradnje."
http://www.glasistre.hr/istra/vijest/344134


"Za dionicu od Pazina do Lupoglava uz dupliranje tunela Učka koncesionar Bina-Istra potpisao je ugovor na 25 milijuna kuna za projektiranje s Inženjersko-projektantskim zavodom iz Zagreba (konzorcij koji čine IGH i drugi) za koji David Gabelica, generalni direktor Bina-Istre, veli da su najbolji u zemlji u projektiranju cestogradnje."
http://www.glasistre.hr/istra/vijest/344134

Ma kolega, sve ovo sto se dogadjalo sa dionicom imalo je svoje zasto a mali je covjek izgubio jer se petlja tamo gdje mu zivci trepere kao paucina na vjetru. Uz malo strpljenja, dobro ce se napuniti oni koji su ga imali u sebi i ove papirice u rukama. Nikada gradjevina kao sektor nije bio na dnu sam, ali je prvi koji se dize doslovno iz pepela i to u postenoj brzini. Sve se bu vidjelo…

vidim da se počela istresati i zaba kao drugi najveći na ovim razinama svašta

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]


vidim da se počela istresati i zaba kao drugi najveći na ovim razinama svašta

Kolega da li Vi znate tko stoji iza Zabinog korisnickog racuna? Nadalje da li Vama predstavlja poseban pojam ako se od 3811 kom proda 380 kom unutar tjedan dana? Zar je to toliko bombasticno :-)? Ili je sve to pak psiholoski atak na tanke psihe da rasprodavaju svoje? Davno je bio i moj pocetak pa razumijem sve one koji su u toj poziciji a ona je uvijek mat, no najbolja je skola zivotno iskustvo na burzi da se prepoznaju stvari izmedju redaka za svoje dobro.

New Report

Close