IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Do jutros se nemilice prodavalo po bidu do 800 kuna, čak i nešto ispod.
Nakon toga…krene kupnja po asku, skine se 100-200 komada i istovremeno se na bidu postavi cca 370 komada na 800 ili iznad.
Ja sam očekvao da će taj eventualni veliki prodavač iskoristiti tu situaciju i prodati u komadu veću količinu, međutim….ništa.
Prodaja stala. Da li je netko zaspao, pa nije vidio stanje na bidu ili se ovdje nešto mijenja u odnosu prodaje i kupnje?
Slijedećih nekoliko dana bi moglo biti interesantno.

Slična situacija je bila i na Ingri danas. Primijetio sam takođe da se cijena IGH i Ingre zadnjih tjedana uhvatila odnosa 1:100. Odnosno IGH se vrti oko 800, a Ingra oko 8. Nadam se da će te Vi uskoro na 2000, a mi na 20.
Mislim da bi stvarno bio red da se građevinari malo pokrenu jer su u zadnje vrijeme od likvidnijih dionica iz sastava Crobexa najviše izgubili na vrijednosti, i to upravo IGH i Ingra. Naravno pri tome mislim na ugovaranje novih poslova o kojima se već duže vrijeme razglaba.
Evo ovaj prilog dole sam postao i na temi Ingre. Puno sreće i višu cijenu želim svim ulagačima!

Dao bih se kladiti da danas čvrsto trasiramo IGH na 7xx,xx.



@ jozo 20
Nismo izašli iz krize, ali se Crobex donekle oporavio. Pogledaj si razdoblje 1 godine na …
http://www.rast.hr/hr/trziste/grafikonii.html?f%5Bindeks%5D=CROBEX&f%5Btip%5D=2

krivo…crobex je visoko samo zbog INE koja je bila na 1700 kn, digla je crobex jako gore kad je skočila na 4000 kn pa je ispala iz njega,a njen učinak ostao je u crobexu. još tome dodaj HT i ADRS-P koje fondovi brane i vidjet ćeš da bi u protivnom crobex sada realno bio na oko 1100 bodova
[/quote]
Djelomično točno. Ina je bila digla Crobex, ali je pokreula i sve ostalo na burzi, tako da su se tih dana dosta digle i ostale dionice. Sve je bilo pokrenuto u pozitivu. Navodno će ju ponovo odblokirati za koji tjedan, a MOL-u fali još samo jedan posto. Nudit će basnoslovne cijene. Ne bih se iznenadio niti da poleti do 10.000 kn. A valjda će i ostalu priču na ZSE malo pokrenuti.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

Što se IGH-a tiče, očito je da mu je cijena oko 800 kuna stabilan otpor već danima. Vidjet ćemo u petak kuda će onda. Valjda gore.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.



Do jutros se nemilice prodavalo po bidu do 800 kuna, čak i nešto ispod.
Nakon toga…krene kupnja po asku, skine se 100-200 komada i istovremeno se na bidu postavi cca 370 komada na 800 ili iznad.
Ja sam očekvao da će taj eventualni veliki prodavač iskoristiti tu situaciju i prodati u komadu veću količinu, međutim….ništa.
Prodaja stala. Da li je netko zaspao, pa nije vidio stanje na bidu ili se ovdje nešto mijenja u odnosu prodaje i kupnje?
Slijedećih nekoliko dana bi moglo biti interesantno.

Slična situacija je bila i na Ingri danas. Primijetio sam takođe da se cijena IGH i Ingre zadnjih tjedana uhvatila odnosa 1:100. Odnosno IGH se vrti oko 800, a Ingra oko 8. Nadam se da će te Vi uskoro na 2000, a mi na 20.
Mislim da bi stvarno bio red da se građevinari malo pokrenu jer su u zadnje vrijeme od likvidnijih dionica iz sastava Crobexa najviše izgubili na vrijednosti, i to upravo IGH i Ingra. Naravno pri tome mislim na ugovaranje novih poslova o kojima se već duže vrijeme razglaba.
Evo ovaj prilog dole sam postao i na temi Ingre. Puno sreće i višu cijenu želim svim ulagačima!
[/quote]
I bit će potrebna sreća jer rasprodaja ide dalje samo se pojedinci zavaravaju da je kraj ne noš nije dno.

Stari gubitaš Ingra već na +7%, a ovdje nisu shvatili da je trgovanje počelo, pa vidite da nema više po 800.

Izgleda da je kupcima dosadilo čekati ili već znaju za pozitivno izvješće u petak. Samo neka.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.


Stari gubitaš Ingra već na +7%, a ovdje nisu shvatili da je trgovanje počelo, pa vidite da nema više po 800.

samo da ne bude iznenađenja pa da se zamijene pozicije dobitnika i gubitnika između INGRE I IGH???

sve što pišem moje je mišljenje te se ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica!



Stari gubitaš Ingra već na +7%, a ovdje nisu shvatili da je trgovanje počelo, pa vidite da nema više po 800.

samo da ne bude iznenađenja pa da se zamijene pozicije dobitnika i gubitnika između INGRE I IGH???
[/quote]

Na osnovu kojeg poslovanja u zadnje dvije godine očekivati zamjenu pozicija, ajmo se okladit da je Ingra opet u crveno i IGH sa pozitivnim FI.

Izgleda da do daljnjega više ne moramo brinuti. Neka investitori koji tek sada kreću samo rade. Mi smo svoje odradili (osim onih koji još uvijek čekaju cijenu od 500 kuna). Sretno im bilo!

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.


Dao bih se kladiti da danas čvrsto trasiramo IGH na 7xx,xx.

IGH -838,99- PLUS 4,83 [lol] [tongue]


Dao bih se kladiti da danas čvrsto trasiramo IGH na 7xx,xx.

Kolega ne posjedujem IGH, ali jako mi je drago što ste vi i vama slični promašili trasu, za cijelih 180 stupnjeva! [tongue]

New Report

Close