IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

AU što navaljuju ovi sa tjeranjem u mrežu al bez uspjeha

pa kad stefrajeri opleti po bidu i onako nisu tvoje


AU što navaljuju ovi sa tjeranjem u mrežu al bez uspjeha

pa kad stefrajeri opleti po bidu i onako nisu tvoje

Je da, da gurne po bidu pa mu brkati gazda uskrati bonus ove godine …neće moći

Skupljačina traje, do kada…ostaje da vidimo…1650-1660 po meni je dno vog vala



AU što navaljuju ovi sa tjeranjem u mrežu al bez uspjeha

pa kad stefrajeri opleti po bidu i onako nisu tvoje

Je da, da gurne po bidu pa mu brkati gazda uskrati bonus ove godine …neće moći

Skupljačina traje, do kada…ostaje da vidimo…1650-1660 po meni je dno vog vala
[/quote]

[tongue]

Idiote sa 65 komada, što to nisi odradio na otvaranju, nego mrcvariš sebe i nas ?

"…RAZGOVOR Predsjednik Uprave Instituta IGH
Jure Radić: Razvoj željezničke mreže ključan je za hrvatsko gospodarstvo
Bez gradnje željeznice hrvatsko gospodarstvo neće imati šansu niti će Hrvatska iskoristiti potencijal svoga gospodarskog položaja, uvjeren je čelnik Instituta IGH Jure Radić s kojim smo otvoreno razgovarali o budućnosti građevinskog sektora u Hrvatskoj i položaju domaćih i stranih investitora
Marina ŠUNJERGA
…….
Svrstavate li među korisne i nužne projekte i Pelješki most?

– To je jedan od najkorisnijih projekata. Ulaskom Hrvatske u Europsku uniju granica s Bosnom i Hercegovinom postaje vanjska granica Europske unije. To znači da će se pri putovanju iz moje Makarske u Dubrovnik dva puta morati preći granica Europske unije. Vjerujte da će se u Neumu stvarati kolone od 15 ili 20 kilometara. Zato je Pelješki most nužan i njega će Hrvatska sigurno graditi, a ja imam neke informacije da su se u tom smislu stvari u zadnje vrijeme pokrenule…….."

http://www.vjesnik.hr/Article.aspx?ID=BDBB6555-5D2C-45DD-81DF-49AD4DAF7B25

marcello

22. lipanj 2011.

Ante Sanader o autocesti od Splita do Banje Luke

"…..Pojasnio je da je Institut graditeljstva Hrvatske izradio idejno rješenje za autocestu koja bi povezala Dalmaciju s tim dijelom Bosne i Hercegovine……"

http://www.poslovni.hr/vijesti/ante-sanader-o-autocesti-od-splita-do-banje-luke-181954.aspx

marcello


Svrstavate li među korisne i nužne projekte i Pelješki most?

– To je jedan od najkorisnijih projekata. Ulaskom Hrvatske u Europsku uniju granica s Bosnom i Hercegovinom postaje vanjska granica Europske unije. To znači da će se pri putovanju iz moje Makarske u Dubrovnik dva puta morati preći granica Europske unije. Vjerujte da će se u Neumu stvarati kolone od 15 ili 20 kilometara. Zato je Pelješki most nužan i njega će Hrvatska sigurno graditi, a ja imam neke informacije da su se u tom smislu stvari u zadnje vrijeme pokrenule…….."

http://www.vjesnik.hr/Article.aspx?ID=BDBB6555-5D2C-45DD-81DF-49AD4DAF7B25

Jedino što dobri Jure nije rekao tko će financirati izgradnju Pelješkog mosta. EU neće, RH ne može, nijedan privatni investitor nije blesav uložiti novce bez garancije kakve su npr dobili francuzi u Istri o minimalnom prometu a opet RH to ne može dati jer novaca za to nema.

Pelješki most = nula bodova.

Čime se Institut IGH može pohvaliti, kako poslujete i možete li najaviti neke nove projekte?

– Više nego ikada možemo se pohvaliti time da smo opstali i da pozitivno plovimo u iznimno teškim gospodarskim okolnostima koje su u hrvatskom gospodarstvu dramatično teške, a u graditeljstvu katastrofalne. Mi smo na vrijeme shvatili opasnosti koje sa sobom nosi kriza, pa smo se na vrijeme okrenuli u dva smjera. Jedan je traženje poslova izvan Hrvatske i naših standardnih tržišta, a drugi drastično smanjenje svih rashoda, tako da smo dosad sve kvartale bili malo, ali ipak pozitivni i stvaramo dobre pretpostavke za vrijeme koje dolazi. Neke su novosti da ćemo povećati prisutnost na Kosovu, gdje projektiramo i nadziremo gradnju glavne autoceste, počeli smo manji, ali potencijalan posao na nadziranju gradnje autoceste u Kazahstanu, da smo potpisali početni ugovor za pripremu gradnje sportskih dvorana u Kataru i da ipak zadnjih mjesec, dva i u Hrvatskoj ponovno oživljavaju radovi na autocestama. Rusija je prošla jednu veliku krizu, a mi smo tamo pri kraju posla autoceste u Sočiju i radimo na ulasku u još neke infrastrukturne projekte, ali trenutačno ništa ne fakturiramo na tom tržištu.
……………………………………………………………………………………………………………..

Kažete da ste pod 17 lupa. Zašto vas se opisuje kao kontroverznog građevinara?

– Mislim da je odgovor vrlo jednostavan i da su davno naši ljudi izrekli – iza dobrog se konja prašina diže!

http://www.vjesnik.hr/Article.aspx?ID=BDBB6555-5D2C-45DD-81DF-49AD4DAF7B25

Sve ovo čitam i ako je tako neka dragi Bog nagradi vrijedne ljude iz IGH (jer će ipak prema javno dostupnim informacijama biti značajan broj otkaza),
ali nekako mi se vrti po glavi činjenica da je dionica na 10% od ATH i da u zadnje dvije godine za ovog "dobrog konja" nema ozbiljnijeg kupca dionica već nasuprot tome čak su i mirovinski fondovi prodavali svoje dionice i ne mogu se oteti dojmu da je sve ovo za [/u]mene nekako čudno

imam dionice igh i ovo nije nagovor na kupnju i prodaju istih, niti bilo kojih na zse ili šire

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Vidjet ćemo kada će se ozbiljno raspravljati o gradnji metroa a ulaskom u EU ta će tema izaćina površinu

Najskupljom slikom moglo se izgraditi 2000 kuća..usporedba funckionalnosti jedne "umjetničke" slike i 2000 kuća, snobizam=zlo

Ja sam ovdje u IGH upravo zbog ove stabilnosti , dakle pregrmjeli su najteze i svo vrijeme posluju pozitivno ejjjj pozitivni svi kvartali..kada pocmu slati fakture na naplatu tada je dionica vec na 5000,ciao i samo uzivajte [thumbsup]




AU što navaljuju ovi sa tjeranjem u mrežu al bez uspjeha

pa kad stefrajeri opleti po bidu i onako nisu tvoje

Je da, da gurne po bidu pa mu brkati gazda uskrati bonus ove godine …neće moći

Skupljačina traje, do kada…ostaje da vidimo…1650-1660 po meni je dno vog vala
[/quote]

[tongue]
[/quote]

Mogao bi se ovaj na 1700 pomaknuti već krajem dana, a onda se lovi novi vrh ovog vala (dno smo imali)


Čime se Institut IGH može pohvaliti, kako poslujete i možete li najaviti neke nove projekte?

– Više nego ikada možemo se pohvaliti time da smo opstali i da pozitivno plovimo u iznimno teškim gospodarskim okolnostima koje su u hrvatskom gospodarstvu dramatično teške, a u graditeljstvu katastrofalne. Mi smo na vrijeme shvatili opasnosti koje sa sobom nosi kriza, pa smo se na vrijeme okrenuli u dva smjera. Jedan je traženje poslova izvan Hrvatske i naših standardnih tržišta, a drugi drastično smanjenje svih rashoda, tako da smo dosad sve kvartale bili malo, ali ipak pozitivni i stvaramo dobre pretpostavke za vrijeme koje dolazi. Neke su novosti da ćemo povećati prisutnost na Kosovu, gdje projektiramo i nadziremo gradnju glavne autoceste, počeli smo manji, ali potencijalan posao na nadziranju gradnje autoceste u Kazahstanu, da smo potpisali početni ugovor za pripremu gradnje sportskih dvorana u Kataru i da ipak zadnjih mjesec, dva i u Hrvatskoj ponovno oživljavaju radovi na autocestama. Rusija je prošla jednu veliku krizu, a mi smo tamo pri kraju posla autoceste u Sočiju i radimo na ulasku u još neke infrastrukturne projekte, ali trenutačno ništa ne fakturiramo na tom tržištu.
……………………………………………………………………………………………………………..

Kažete da ste pod 17 lupa. Zašto vas se opisuje kao kontroverznog građevinara?

– Mislim da je odgovor vrlo jednostavan i da su davno naši ljudi izrekli – iza dobrog se konja prašina diže!

http://www.vjesnik.hr/Article.aspx?ID=BDBB6555-5D2C-45DD-81DF-49AD4DAF7B25

Sve ovo čitam i ako je tako neka dragi Bog nagradi vrijedne ljude iz IGH (jer će ipak prema javno dostupnim informacijama biti značajan broj otkaza),
ali nekako mi se vrti po glavi činjenica da je dionica na 10% od ATH i da u zadnje dvije godine za ovog "dobrog konja" nema ozbiljnijeg kupca dionica već nasuprot tome čak su i mirovinski fondovi prodavali svoje dionice i ne mogu se oteti dojmu da je sve ovo za [/u]mene nekako čudno

imam dionice igh i ovo nije nagovor na kupnju i prodaju istih, niti bilo kojih na zse ili šire

Kolega, ovdje je neupitna sigurnost i stabilnost u poslovanju i to sva fin.izvjesca pokazuju ali ima manipulatora puno i nije sigurno kamo idemo sto se tice ZSE.No, sve dodje na svoje i stoga sam siguran da ovdje idemo napokon prema zasluzenim visinama cca 5500,
lp

New Report

Close