IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Lompar: Trebalo bi da dobijemo ponudu kinesku do kraja mjeseca
Pošalji vijest
Proslijedi

Ministar saobraćaja i pomorstva Andrija Lomapr očekuje da će kineski investitori dostaviti finansijsku ponudu za autoput Bar-Boljare do 30 aprila.

"Trenutno nema ništa novo. Sačekaćemo do kraja, jer postoje tvrda obećanja da ćemo dobiti ponudu kakvu želimo. Vlada insistira na ponudi sa javno privatnim partnerstvo i na period od 30 godina.Oni su rekli da im to odgovara , ali da traže više vremena zbog komplikovanije procedure obezbjeđivanja garancija sa njihovim bankama", kazao je Lompar.

Ukoliko ipak ne dobijemo punudu Kineza, Lompar tvrdi da Vlada ima rezervni plan.

"To je saradnja sa Evropskom investicionom bankom,s tim što ćemo uraditi analizu da li će to biti privatno javno partnerstvo ili klasičan kreditni aranžman ", saopštio je Lompar.

Podsjetimo, Vlada je početkom godine kineskim investorima dala rok od četiri mjeseca da dostave kompletnu finasijsku ponudu sa garancijama da mogu graditi crnogorski autoput.

Predhodno je Savjet za izgradnju autoputeva odlučio da krajem decembra obustavi tendersku proceduru sa grčko–izraelskim konzorcijumom Aktor HCH i počne pregovore sa kineskim kompanijama.

Prije toga prekinut je ugovor i hrvatskim konzorcijumom.

http://www.cafemontenegro.com/index.php?group=25&news=170336

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.



pa kome triba 200 komada po 1.800,00 kn… [huh]

a mozda je pitanje: a kome netreba 200 kom po 1800?
[/quote]

više nerazumin ništa, možda da neki iskusniji tehničar stavi graf i analizu…

Život je isto tako kako i plovit na jidra. Možeš vazest koji gol vitar hoćeš i poć di ti je gol drogo




pa kome triba 200 komada po 1.800,00 kn… [huh]

a mozda je pitanje: a kome netreba 200 kom po 1800?
[/quote]

više nerazumin ništa, možda da neki iskusniji tehničar stavi graf i analizu…
[/quote]
nema ti pomoci ni od analiza ni od grafova, ako bude nesto pametno od crne gore ili aerodroma onda ide up, a u protivnom ide dole…
to je cijela mudrost.
ili ako slucajno jure dogovori gradnju novog zatvorskog krila u hagu

vjeruj mi, isplati se cekati, pa makar cekali i godinama...

Ovdje je samo pitanje koliko će netko tko koliko-toliko brani nagli pad cijene dionice imati municije i koliko mu se to isplati, a čini mi se da polako posustaje. Dionica se zagrijava na šupljim pričama o crnogorskoj autocesti za koju je evidentno da se nikada neće graditi, jer za to nitko nema love, a nije ni potrebna nikome, osim vladajućoj garnituri o CG koja obmanjuje raju računajući na glasove. Kad balon pukne ne bi me iznenadilo da se spusti i ispod 1000. Takva su vremena.


Ovdje je samo pitanje koliko će netko tko koliko-toliko brani nagli pad cijene dionice imati municije i koliko mu se to isplati, a čini mi se da polako posustaje. Dionica se zagrijava na šupljim pričama o crnogorskoj autocesti za koju je evidentno da se nikada neće graditi, jer za to nitko nema love, a nije ni potrebna nikome, osim vladajućoj garnituri o CG koja obmanjuje raju računajući na glasove. Kad balon pukne ne bi me iznenadilo da se spusti i ispod 1000. Takva su vremena.


ma da na 500 tebe ce pitat na koliko ti nije puno


Ovdje je samo pitanje koliko će netko tko koliko-toliko brani nagli pad cijene dionice imati municije i koliko mu se to isplati, a čini mi se da polako posustaje. Dionica se zagrijava na šupljim pričama o crnogorskoj autocesti za koju je evidentno da se nikada neće graditi, jer za to nitko nema love, a nije ni potrebna nikome, osim vladajućoj garnituri o CG koja obmanjuje raju računajući na glasove. Kad balon pukne ne bi me iznenadilo da se spusti i ispod 1000. Takva su vremena.


Dosta realna mogućnost.



Ovdje je samo pitanje koliko će netko tko koliko-toliko brani nagli pad cijene dionice imati municije i koliko mu se to isplati, a čini mi se da polako posustaje. Dionica se zagrijava na šupljim pričama o crnogorskoj autocesti za koju je evidentno da se nikada neće graditi, jer za to nitko nema love, a nije ni potrebna nikome, osim vladajućoj garnituri o CG koja obmanjuje raju računajući na glasove. Kad balon pukne ne bi me iznenadilo da se spusti i ispod 1000. Takva su vremena.


Dosta realna mogućnost.

[/quote]

daa, ma da niste vas dvojica ovi sto su jucer spusili 200 kom. pokusavajuci stisnuti dionicu dolje, no postali ste lovina,he,he…
Jer vi uopce znate da je koji mjesec prije objave vijesti o CG i fijaska, cijena IGH bila 4450..
vidimo se na 5500 [sealed]

Ovdje bi se napokon trebao pokazati IGH i početi kupovati svoje dionice. Nek prodaju još koji od tih bezbrojnih nerealiziranih projekata i počnu. Zna li netko u toj upravi tamo da IGH-R-A kotira na ZG burzi. Tko je vlasnik te tvrtke uopće? Tu je krajnje vrijeme da se mali dioničari organiziraju i izguraju bandu. Pa tamo su si Radić i Đukan otkupili desetke nekretnina od IGH, sami odlučili o cijeni i onda dizali ruke da potvrde odluku. HAlooo!! Oni zajedno nemaju 5% dionica tvrtke!!!!!! Rasprodajmo što je ostalo i svatko će dobiti barem 5000 po dionici.





pa kome triba 200 komada po 1.800,00 kn… [huh]

a mozda je pitanje: a kome netreba 200 kom po 1800?
[/quote]

više nerazumin ništa, možda da neki iskusniji tehničar stavi graf i analizu…
[/quote]
nema ti pomoci ni od analiza ni od grafova, ako bude nesto pametno od crne gore ili aerodroma onda ide up, a u protivnom ide dole…
to je cijela mudrost.
ili ako slucajno jure dogovori gradnju novog zatvorskog krila u hagu
[/quote]
Očajno slaba kupnja na IGH izgleda da će još zaroniti .




Ovdje je samo pitanje koliko će netko tko koliko-toliko brani nagli pad cijene dionice imati municije i koliko mu se to isplati, a čini mi se da polako posustaje. Dionica se zagrijava na šupljim pričama o crnogorskoj autocesti za koju je evidentno da se nikada neće graditi, jer za to nitko nema love, a nije ni potrebna nikome, osim vladajućoj garnituri o CG koja obmanjuje raju računajući na glasove. Kad balon pukne ne bi me iznenadilo da se spusti i ispod 1000. Takva su vremena.


Dosta realna mogućnost.

[/quote]

daa, ma da niste vas dvojica ovi sto su jucer spusili 200 kom. pokusavajuci stisnuti dionicu dolje, no postali ste lovina,he,he…
Jer vi uopce znate da je koji mjesec prije objave vijesti o CG i fijaska, cijena IGH bila 4450..
vidimo se na 5500 [sealed]
[/quote]
Krivo misliš,a ako si pratio moje postove u vrijeme mogućeg i nemogućeg posla u CG -lijepo sam rekao da od toga posla neće biti ništa .






pa kome triba 200 komada po 1.800,00 kn… [huh]

a mozda je pitanje: a kome netreba 200 kom po 1800?
[/quote]

više nerazumin ništa, možda da neki iskusniji tehničar stavi graf i analizu…
[/quote]
nema ti pomoci ni od analiza ni od grafova, ako bude nesto pametno od crne gore ili aerodroma onda ide up, a u protivnom ide dole…
to je cijela mudrost.
ili ako slucajno jure dogovori gradnju novog zatvorskog krila u hagu
[/quote]
Očajno slaba kupnja na IGH izgleda da će još zaroniti .
[/quote]
Ulazimo u ljetnu letargiju ,stoga bi trebalo biti i jeftinije kupnje.

http://www.seebiz.eu/ft-kinezi-ulazu-milijarde-u-europu-zele-i-luku-ploce-i-prugu-rijeka-zagreb/ar-1338/

New Report

Close