IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo, jos jedan druk koji je itekako stvaran i ovo nije druk na prodaju vec na sagledavanje realnog stanja ove i ostalih dionica.

1. Nitko nemoze biti vlasnik 51% dionice INE…sto znaci u Ponedjeljak pad dionice,pa i cijelog TK trzista
2. Nema dividende – INA
3. Odgađanje natjecaja do 03.05 i nedostatak pozitivnih vijesti do dog datuma.

Kad se ekipa istovari na ovoj razini 2/3 dana ide dionica strelovito prema 1500,pa mozda i nize,a i moguce duplo dno jer ovo danasnje trgovanje je bilo O C I T O da se netko zeli istovariti prije pada cijene.

Ovako ja razmisljam i nedam se navuc na ovu navlakusu,a da je bilo lijepo uzeti bar 10% zarade ova dva/tri dana ,a tko je znao ovo da ce se desiti

lp i pamet u glavu

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]


a za šta bi ti točno HANFU? pa na taj način se trguje još od 17. svibnja 1792. svašta se ovdje može pročitati. [lol]

to mu dođe isto ko da zaziva inspekciju zato što je trgovac spustio cijenu nakon što je on kupio-pa što se nisi strpio

kolega over25,
vidim da razumijete da ovdje nešto ne štima, ali vidim i da ne razumijete što .
Pokušati ću pojasniti ;

Trejder/i na ovoj dionici je stvarno dobar trejder, zna i ima novaca !
U njegovoj službi nažalost nalazi se i sebiz i puno lakovjernih dioničara koji brand kao IGH doživljavaju kao nešto veliko.
Ako bismo usporedili ovu dionicu s Ingrom, na ovoj dionici se ne igra poker na automatu kao na Ingri ovdje sjediti za stolom i ulozi su veliki .

Da li je IGH precijenjen ili ne, dali IGH ima posao ili ne…… sve to nije bitno bitna je igra pokera.

Danima vam trejder sjedi s malim nalozima na BID-u do 1800 i samo je skupljao i skupljao, a kada mu je TA pokazao da je dionica dovoljno preprodana krenuo je u akciju dizanja cijene, ali kako ?
Najprije za 50k do 100k počisti ASK, a onda lagano diže BID, a mali dioničari krenu kao muhe za njim što po BIDU iznad njega, a neki i po ASK-u.
Kada je odredio dovoljni rast odnosno u našem slučaju 12% ili do 2100 Kuna, tada je počeo lagano stavljati mali broj dionica na ASK, a veći, ali niže na BID i mali naivci opet su kupovali što po BIDU što po ASKU.
Njegove amplitude su savršene, dok cijena raste on prodaje, kada se smiri pojača BID i ponovo izazove preskakanje odnosno njegov iskrcaj i tako malo po malo do nrp. 1800 kada se on opet počne stvarno krcati, ali do tada zarada je lijepih 8%. 8% na 1,5 milijuna Kuna pa se vi mislite, a tu amplitudu kupi-prodaj vam prodaje već mjesecima i to dva puta mjesečno.
Sada polako to sažvačite pa ćete ubuduće znati da na ovoj dionici igraju samo pravi pokeraški !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

@ Loris…izvrstan post [thumbsup]

Slazem se sa tobom al mislim da ce ovaj put ici na nizu razinu od 1800 kn zbog globalne situacije ovdje kod nas.(navedeno u gornjem postu)

Šteta sto neuhvati ovaj vlakic od 7/8- am % al moja strategija je drukcija i u 90% slucajeva pogodim.
Hvatanje ovih vlakica samo te dovede u minus ili u dugorocnog investitora jer od 10 puta pogodis samo dva,a ostalih osam puta ostanes u dionici na duzi period ili si prisiljen prodati sa minusom i zato vlakice nehvatam oko 3/4 godine.

lp

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]


kolega over25,
vidim da razumijete da ovdje nešto ne štima, ali vidim i da ne razumijete što .
Pokušati ću pojasniti ;

Trejder/i na ovoj dionici je stvarno dobar trejder, zna i ima novaca !
U njegovoj službi nažalost nalazi se i sebiz i puno lakovjernih dioničara koji brand kao IGH doživljavaju kao nešto veliko.
Ako bismo usporedili ovu dionicu s Ingrom, na ovoj dionici se ne igra poker na automatu kao na Ingri ovdje sjediti za stolom i ulozi su veliki .

Da li je IGH precijenjen ili ne, dali IGH ima posao ili ne…… sve to nije bitno bitna je igra pokera.

Danima vam trejder sjedi s malim nalozima na BID-u do 1800 i samo je skupljao i skupljao, a kada mu je TA pokazao da je dionica dovoljno preprodana krenuo je u akciju dizanja cijene, ali kako ?
Najprije za 50k do 100k počisti ASK, a onda lagano diže BID, a mali dioničari krenu kao muhe za njim što po BIDU iznad njega, a neki i po ASK-u.
Kada je odredio dovoljni rast odnosno u našem slučaju 12% ili do 2100 Kuna, tada je počeo lagano stavljati mali broj dionica na ASK, a veći, ali niže na BID i mali naivci opet su kupovali što po BIDU što po ASKU.
Njegove amplitude su savršene, dok cijena raste on prodaje, kada se smiri pojača BID i ponovo izazove preskakanje odnosno njegov iskrcaj i tako malo po malo do nrp. 1800 kada se on opet počne stvarno krcati, ali do tada zarada je lijepih 8%. 8% na 1,5 milijuna Kuna pa se vi mislite, a tu amplitudu kupi-prodaj vam prodaje već mjesecima i to dva puta mjesečno.
Sada polako to sažvačite pa ćete ubuduće znati da na ovoj dionici igraju samo pravi pokeraški !

Isuse bože, pa ne vjerujem da je neko toliko bezobrazan da to radi!
A samo koliko je Vaše viđenje stuacije promućurno, ja vjerujem da nitko nikada nije niti pomislio da bi se na burzi tako nešto moglo dešavati. Zamisli, netko kupi jeftino pa onda postavi bid veći nego je on platio pa ga netko preskoći pa mu ovaj proda skuplje. Pa kakvih sve neće ljudi se naći na ovim prostorima, svašta!

Chill the fuck out, Jules, this shit happens.


kolega over25,
vidim da razumijete da ovdje nešto ne štima, ali vidim i da ne razumijete što .
Pokušati ću pojasniti ;

Trejder/i na ovoj dionici je stvarno dobar trejder, zna i ima novaca !
U njegovoj službi nažalost nalazi se i sebiz i puno lakovjernih dioničara koji brand kao IGH doživljavaju kao nešto veliko.
Ako bismo usporedili ovu dionicu s Ingrom, na ovoj dionici se ne igra poker na automatu kao na Ingri ovdje sjediti za stolom i ulozi su veliki .

Da li je IGH precijenjen ili ne, dali IGH ima posao ili ne…… sve to nije bitno bitna je igra pokera.

Danima vam trejder sjedi s malim nalozima na BID-u do 1800 i samo je skupljao i skupljao, a kada mu je TA pokazao da je dionica dovoljno preprodana krenuo je u akciju dizanja cijene, ali kako ?
Najprije za 50k do 100k počisti ASK, a onda lagano diže BID, a mali dioničari krenu kao muhe za njim što po BIDU iznad njega, a neki i po ASK-u.
Kada je odredio dovoljni rast odnosno u našem slučaju 12% ili do 2100 Kuna, tada je počeo lagano stavljati mali broj dionica na ASK, a veći, ali niže na BID i mali naivci opet su kupovali što po BIDU što po ASKU.
Njegove amplitude su savršene, dok cijena raste on prodaje, kada se smiri pojača BID i ponovo izazove preskakanje odnosno njegov iskrcaj i tako malo po malo do nrp. 1800 kada se on opet počne stvarno krcati, ali do tada zarada je lijepih 8%. 8% na 1,5 milijuna Kuna pa se vi mislite, a tu amplitudu kupi-prodaj vam prodaje već mjesecima i to dva puta mjesečno.
Sada polako to sažvačite pa ćete ubuduće znati da na ovoj dionici igraju samo pravi pokeraški !


I obično se to radi sa više (familijarnih) računa, i brokerskih kuća, tako da po potrebi možeš sam sebe "poaskariti". Kada si završio, odabereš neku drugu dionicu, odradiš je, pa se nakon nekog vremena opet pojaviš u igh. Naravno, ljepše je igrati u paru sa nekim, ali osnova je dosta slobodnog kapitala….koji je opet slobodan za novi projekt. To bi bila cijela priča.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

koliko velikih naloga na ASKU… 🙁

Kolega Loris je objasnio tehniku trejdanja do tančina.

Mali investitori su toliko izmrcvareni da ih trejdanje sve manje zanima (generalno većina je zaglavila u ingri) npr, nakon 5 dobrih poteza napravili 2 katastrofalna koji im je pojeo čitavu dobit i sl.

Promet na igh govori da je sve manja zainteresiranost za ovu dionicu na ovim razinama.
U kojem smijeru će krenuti ostaje da nagađamo.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Kolega Loris je objasnio tehniku trejdanja do tančina.

Mali investitori su toliko izmrcvareni da ih trejdanje sve manje zanima (generalno većin je zaglavila u ingri) npr, nakon 5 dobrih poteza napravili 2 katastrofalna koji im je pojeo čitavu dobit i sl.

Promet na igh govori da je sve manja zainteresiranost za ovu dionicu na ovim razinama.
U kojem smijeru će krenuti ostaje da nagađamo.

Sve stoji.

No pogledajte koliko je komada prošlo jučer kad se " trejder" iskrcavao ako je tome tako onda nije ni četrvrtinu iskrcao koliko je skupio na razinama 1700-1800 prema toj logici letvica bi ipak trebala više da se istovari ili je posrijedi nešto drugo.
Interesantno kaoko su 3 naloga po 50 kom. prije otvaranja nestala s aska.
Ništa ne tvrdim samo konstatiram!

LEAVE THE WORLD BEHINED

I neko opali šonjka!Očito mu se nesviđa što sam napisao!

Nemam igh!

LEAVE THE WORLD BEHINED

Ha, što je ovo , ne surađujete ?????
kolega media, od kada pišem na ovoj dionici redovno me časte s 6 jedinica i to je dobro jer znam da je sve po starom !

Nije moguće izbjeći trgovanje na ovoj dionici, prije ili poslije će vam se učiniti da je vrijeme za kupnju ili prodaju, a trejder će se za to pobrinuti s svojim uvjerljivim nalozima na bidu i asku, kao danas na primjer. Pogledajte kako popunjava bid i automatski povlači prve naloge s aska, a opet s ciljem da ga preskačete i kupujete skuplje, ali to je samo jedan vid igre ima on na menuu puno taktike, a vama ostaje samo jedna strpljenje do razine vama prihvatljive cijene za prodaju i više ne ulazite.

Trejder ima jako puno strpljenja i čekati će da vam živci popuste, ali pazite sada, netreba vam biti žao ukoliko ste ovdje novce pogubili, ali pritom nešto naučili. Nigdje bolje nemožete naučiti trejdati nego na IGH. Imate KORF i DDJH gdje jedan igrač sve kontrolira, isto je na HT-u, ATGR pa i PODR samo su igre drugačije. Nelikvidne dionice su specijalnost treće grupe ili podjela je davno pala.

Moj savjet je čekati dok se amplituda na ovoj dionici ne vrati na visini koje su prikladne za prodati bez obzira što se na ZSE događa. U međuvremenu samo pratite i učite kako se pretakanjem iz šupljega u prazno zarađuju veliki novci. Posebnu : sebizu nikada ne vjerujte, kada poslovni potvrdi članak sebiza i tada to ima težinu. Sebiz je atraktivan, ali poslovni profesionalan.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Ha, što je ovo , ne surađujete ?????
kolega media, od kada pišem na ovoj dionici redovno me časte s 6 jedinica i to je dobro jer znam da je sve po starom !

Nije moguće izbjeći trgovanje na ovoj dionici, prije ili poslije će vam se učiniti da je vrijeme za kupnju ili prodaju, a trejder će se za to pobrinuti s svojim uvjerljivim nalozima na bidu i asku, kao danas na primjer. Pogledajte kako popunjava bid i automatski povlači prve naloge s aska, a opet s ciljem da ga preskačete i kupujete skuplje, ali to je samo jedan vid igre ima on na menuu puno taktike, a vama ostaje samo jedna strpljenje do razine vama prihvatljive cijene za prodaju i više ne ulazite.

Trejder ima jako puno strpljenja i čekati će da vam živci popuste, ali pazite sada, netreba vam biti žao ukoliko ste ovdje novce pogubili, ali pritom nešto naučili. Nigdje bolje nemožete naučiti trejdati nego na IGH. Imate KORF i DDJH gdje jedan igrač sve kontrolira, isto je na HT-u, ATGR pa i PODR samo su igre drugačije. Nelikvidne dionice su specijalnost treće grupe ili podjela je davno pala.

Moj savjet je čekati dok se amplituda na ovoj dionici ne vrati na visini koje su prikladne za prodati bez obzira što se na ZSE događa. U međuvremenu samo pratite i učite kako se pretakanjem iz šupljega u prazno zarađuju veliki novci. Posebnu : sebizu nikada ne vjerujte, kada poslovni potvrdi članak sebiza i tada to ima težinu. Sebiz je atraktivan, ali poslovni profesionalan.

Ti imaš problema!

LEAVE THE WORLD BEHINED

New Report

Close