IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


kupovati ce on opet, ali po 1000

povijest se ponavlja opet i opet

nagli skok 50% pa lagani pad u okviru 60 dana, ali 70%

i tako netko stalno vrti igh u krug i jako dobro zaraduje u toj vrlo istancanoj igri.

Mislim da su ovakvi stavovi blizi realnosti osim ako se ne objavi neki posao, no kako je i sam Radic rekao da za 2011 god niti nemaju projekte, onda neznam sta bi se trebalo graditi i na osnovu cega bi ova dionica trebala otici na, karikiram 2000 ili 5000 kn?! Na osnovu naziva: "IGH ce graditi TE Obrovac?" Vrlo je to zvucan naziv, ali… dalje u istom tekstu stoje i neke druge izjave te iste osobe pa neznam koje vise drze trenutno vodu. Samo od rijeci nema plusa osim naivcima minusi.

danas su se pojavljivali u par navrata veći nalozi na prodaji na 1600 i nedugo potom bili su počišćeni. uvjet je bio da su iznad 50 komada, na manje količine kupac nije trzao. zna on što i zašto kupuje!

ove gluparije o IGH na 900 kn neću uopće komentirati, onaj koji je morao izaći pred mjesec dana je izašao, a veliki kupac sakuplja i dalje.
radića su neki predoslovno shvatili jer je on govorio o 2011.kao najtežoj za građevinu općenito, npr. pitanje je za jednog kroničnog gubitaša poput Ingre hoće li se izvući ili će propasti, dok je za IGH pitanje samo da li će mu dobit biti veća ili manja, a kad firma u ovim kriznim godinama radi s dobiti, onda je sve jasno [thumbsup]

moje pisanje je osobno mišljenje te nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

• Koliko ja vidim cijelu ovu zbrku oko neobjašnjivog rasta dionice IGH u posljednjih 2 tjedna nalazi se na Jadran Kapitalu d.d. odnosno skrbničkom računu osmog dioničara .
• Znači netko skriven iza skrbničkog računa kupio je 1553 dionice s prosječnom cijenom od 1580 Kuna.
• Ovim smo špekulacije otklonili, ali sada se postavlja pitanje, tko i zašto je uložio 2.5 milijuna Kuna u dionicu sa ne baš dobrim fundamentima, punom zaposlenošću djelatnika IGH u krizi, te velikim dugom i bez jasne perspektive kao i cijela građevina ?
• P/E minus 9,82
• EPS minus 160
• Dobit od samo jedan milijun Kuna .

• Lijepo je kad dionice rastu, ali trebalo bi biti na čisto i znati zašto ?


Walter33 slažem se s tobom jer mi se čini da neko pokušava na silu održati cijenu iznad 1600 ali sumnjam da će još dugo izdržati jer nema nikakve osnove za tako visoku cijenu pogotovo ako znamo kolika je nominala.ja sam se osobno riješio dionica IGH 1750-1800kn jer bi cijena uskoro trebala pasti.Novih poslova nema-samo nagađanja,a ako i Dropulićka ode iz vlade ode IGH dole.Pozdrav svim forumašima

a zašto si onda kad je IGH bio na 1270 kn savjetovao prodaju jer slijedi pad? a IGH je nakon toga otišao sve do 1855 kn!!
jesi li lagao tada ili lažeš sada?
kako god, lagao si i kredibilitet ti je 0 (nula) [bye]

sve što pišem moje je mišljenje i ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica...

"IGH ce zavrsiti godinu sa dobiti"…iako su prihodi smanjeni …tako je bar receno od strane njihovog predsjednika uprave…spominju se i neki poslovi u Kataru i kazakhstanu….pa sad..zivi bili pa vidjeli!

izgleda da će Kinezi na kraju graditi u CG. međutim, ono što je posebno zanimljivo je da se sve češće spominju hrvatske tvrtke kao kooperanti na tim poslovima…..

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!

evo IGH je clan ENBRI – European Network Of Building Research Institutes sto ce biti jos korisinije sa nasim ulaskom u EU

http://www.enbri.org/members/igh.html


• Koliko ja vidim cijelu ovu zbrku oko neobjašnjivog rasta dionice IGH u posljednjih 2 tjedna nalazi se na Jadran Kapitalu d.d. odnosno skrbničkom računu osmog dioničara .
• Znači netko skriven iza skrbničkog računa kupio je 1553 dionice s prosječnom cijenom od 1580 Kuna.
• Ovim smo špekulacije otklonili, ali sada se postavlja pitanje, tko i zašto je uložio 2.5 milijuna Kuna u dionicu sa ne baš dobrim fundamentima, punom zaposlenošću djelatnika IGH u krizi, te velikim dugom i bez jasne perspektive kao i cijela građevina ?
• P/E minus 9,82
• EPS minus 160
• Dobit od samo jedan milijun Kuna .

• Lijepo je kad dionice rastu, ali trebalo bi biti na čisto i znati zašto ?


P/E ne može biti minus ni u kakvim kombinacijama. Ajd pročitaj koju knjigu iz investiranja pa onda piši o fundamentima kad već do sad nisi naučio.

http://www.poslovni.hr/vijesti/konstruktor-se-gura-s-kinezima-u-crnu-goru-167488.aspx
..s njima možda i IGH..nebi imao ništa protiv još jednog balona na IGH,a vi!!?? [thumbsup]

Nikad više 2007-08 na ZSE:(


http://www.poslovni.hr/vijesti/konstruktor-se-gura-s-kinezima-u-crnu-goru-167488.aspx
..s njima možda i IGH..nebi imao ništa protiv još jednog balona na IGH,a vi!!?? [thumbsup]

pa jure je najavio da će IGH u svakom slučaju raditi u CG, kao projektant ili nadzor, ne sjećam se točno, tako da im se tamo zasigurno otvaraju novi ogromni poslovi. za IGH je dobro da nije uletio u gradnju i investiranje U CG jer pitanje je kako bi tamo prošli, ali kao projektant ili nadzor mogu samo odlično zaraditi, bez rizika

Daj Bože da bude nešto od ovoga svega. Barem nešto…

Moji postovi nisu poziv na kupnju,prodaju ili bavljenje dionicama.


Daj Bože da bude nešto od ovoga svega. Barem nešto…

bit će bez brige
sad je i tako navala na INU,ali kad je prodaju kupovat će oni opet IGH i slične blue chipove [smiley]

New Report

Close