IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

možda je problem s jamstvima i pomoći države IGH-u bilo prijateljstvo sa najvećim političkim gubitnicima Sanaderom i Bandićem.
na slici možete vidjeti Ivu Sanadera u društvu direktora splitskog ureda IGH Žarka Deškovića na jahti "malo vitra", evo i članak makar je datum malo stariji, ali mislim da nije objavljen na forumu.

http://www.nacional.hr/clanak/63966/propast-gradevinskog-kartela


roka ovo i dalje kako sam i mislio…

ovako, ekipa, ja ne znam mnogo o ovoj dionici…jel mi možete reći zašto ova firma ima tako velike zalihe u bilanci i zašto su povećane? što će biti ako dođe do njihovih otpisivanja i jel postoje pretpostvke koliko milijuna bi bili gubici?

Hvala.

Vrlo zanimljiva konstatacija

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

BAR-BOLJARE
Andrija Lompar: Obnavljamo kontakte sa drugim ponuđačima
Autor/izvor: Mina-business
PODGORICA – Vlada će, ukoliko propadnu pregovori o izgradnji autoputa Bar- Boljari sa grčko-izraelskim konzorcijumom Aktor-HCH, obnoviti kontakte sa ponuđačima koji su dostavili predloge još dva različita scenarija, rekao je ministar saobraćaja, pomorstva i telekomunikacija, Andrija Lompar.


BAR-BOLJARE
Andrija Lompar: Obnavljamo kontakte sa drugim ponuđačima
Autor/izvor: Mina-business
PODGORICA – Vlada će, ukoliko propadnu pregovori o izgradnji autoputa Bar- Boljari sa grčko-izraelskim konzorcijumom Aktor-HCH, obnoviti kontakte sa ponuđačima koji su dostavili predloge još dva različita scenarija, rekao je ministar saobraćaja, pomorstva i telekomunikacija, Andrija Lompar.

trebat ce nesto konkretnije PR odradit za ponovno šišanje ovaca…rane jos nisu zacjelile [rolleyes] [smiley]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

@inverter

u zadnjih 6 mjeseci pad sa 2800 na 1400-1500 kn (lijepih 45-50%)treba ovčica za dodatnu potporu na bidu ,da se može nastaviti sa daljnim iskrcavanjem i pravcom prema 1000-1200 kn.


http://www.poslovni.hr/vijesti/snazan-pad-dobiti-grupe-institut-igh-u-prvih-devet-mjeseci-162179.aspx

Hm, čini mi se da je Jure Radić najavljivao znatno bolje rezultate za ovu godinu? Dobit od samo 1 milijun kuna je ogroman pad u odnosu na lani kada je dobit bila 36 milja kuna! Možda je vrijeme da dioničari postave pitanje daljnje sposobnosti (i podobnosti?) Jure Radića za vođenje IGH-a jer ga HDZ-ova vlast gleda kao Sanaderovog čovjeka, a javnost kao čovjeka koji je poslove dobivao zbog HDZ-a, pa ga zaobilaze i oni iz HDZ-a, a i oni koji su kontra HDZ-a što je turbo gubitnička opcija za IGH i daje vrlo neizvjesnu budućnost!

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


@inverter

u zadnjih 6 mjeseci pad sa 2800 na 1400-1500 kn (lijepih 45-50%)treba ovčica za dodatnu potporu na bidu ,da se može nastaviti sa daljnim iskrcavanjem i pravcom prema 1000-1200 kn.

Da, prva stepenica, kota 1500, pala kao od šale, nastavak u revijalcu…
dobar si target stavio, i ja sam na tom tragu…onom nižem tragu…
[thumbsup] [thumbsup]

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

Pa gdje se istopila sva ta silna para od svih tih silnih poslova ????

Imali su prste u svemu i naplaćivali od svih, a sada je upitno i isplaćivanje plaća u ovom dojučerašnjem gigantu, divu…sjećate li se onih vijesti kada su zapošljavali po 200 inženjera i nagovarali ljude da rade doktorate i magisterije te ih izdašno nagrađivali ??? E pa sad je došao kraj tom ponašanju , tipa ruskih pijanih bogataša, i stvari dolaze na naplatu…a na računu minus [bye] [bye] [cry]

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa


Pa gdje se istopila sva ta silna para od svih tih silnih poslova ????

Imali su prste u svemu i naplaćivali od svih, a sada je upitno i isplaćivanje plaća u ovom dojučerašnjem gigantu, divu…sjećate li se onih vijesti kada su zapošljavali po 200 inženjera i nagovarali ljude da rade doktorate i magisterije te ih izdašno nagrađivali ??? E pa sad je došao kraj tom ponašanju , tipa ruskih pijanih bogataša, i stvari dolaze na naplatu…a na računu minus [bye] [bye] [cry]

Netočno frende.
U znanju je spas. i svaki doktorat i magisterij je dobro za IGH za Hrvastku i narod u cjelini.

Kad pogledate rezultate vidljivo je slijedeće:

DOBRO
– prihodi su se stabilizirali na razini od 120 milijuna kuna već 3 mjesec uzastopno
– 20% od ukupnih prihoda je realizirano u inozemstvu
– našli su strateške pertnere u vrlo vrijednim projektima
– mogu ovako izdržati još 1-1,5 godinu i bez većih investicijskih ulaganja u RH jer 60%-70% prihoda ostvaruju od predhodno sklopnjenih poslova a 30%- 40% od novo pogođenih.

Generalno firma izvrsno radi (gledajući da niti jedne veće državne investicije nema u zadnjih 1-1.5 godinu i kako stvari stoje mislimo da će dočekati investicijski ciklus (jer lopata je stvorila Hrvatsku i lopata će opet izvući RH i recesije) Bez investicija i JAVNIH RADOVA nema šanse da se pokrenemo dalje.

Što se tiče autoputa kroz Crnu Goru , IGH nije više član konzorcija sa konsturktorom i čeka se raspelt događaja.

ŠTo se tiče dionice IGH:
– pravi fijasko i tu je rukovodstvo totalno podbacilo i jedini je krivac što je ovako loša vlasnička struktura jer to se nije smijelo dozvoliti u ovoko vrijdednoj i pametnoj tvrtci.
– Izgleda da je Đukan ili netko iz Dalekovoda shvatio koliko je važna struktura vlasništva i uspio uvjeriti Erste mirovinca da investira velike novce.

IGh je uspio rastjerati mirovince (PBZ mirovinac napistuio ja top 10 a AZ je prodavao preko 4000 kn)

Ovo je moje mišljenje i nije nagovor na kupnju ili prodaju ove pametne firme ali totalno razbijene dionice koja je pala preko 92% od ATH i predstavlja jedno od najlošijih izdanja na ZSE.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

– mogu ovako izdržati još 1-1,5 godinu i bez većih investicijskih ulaganja u RH jer 60%-70% prihoda ostvaruju od predhodno sklopnjenih poslova a 30%- 40% od novo pogođenih.

Generalno firma izvrsno radi (gledajući da niti jedne veće državne investicije nema u zadnjih 1-1.5 godinu i kako stvari stoje mislimo da će dočekati investicijski ciklus (jer lopata je stvorila Hrvatsku i lopata će opet izvući RH i recesije) Bez investicija i JAVNIH RADOVA nema šanse da se pokrenemo dalje.

Ok poštujem tvoj stav i mišljenje, ali kada pogledamo da je firma regionalni lidr i monopolista i još veliš da "izvrsno radi"-kako to da je profit 1 milja. Pa čovječe kada jedan pekara prosječno radi ima profit 5-6 milja, a ovo milju…
[bye] [bye]
Pa to Delux ima samo u ATGR [thumbsup]

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa


– mogu ovako izdržati još 1-1,5 godinu i bez većih investicijskih ulaganja u RH jer 60%-70% prihoda ostvaruju od predhodno sklopnjenih poslova a 30%- 40% od novo pogođenih.

Generalno firma izvrsno radi (gledajući da niti jedne veće državne investicije nema u zadnjih 1-1.5 godinu i kako stvari stoje mislimo da će dočekati investicijski ciklus (jer lopata je stvorila Hrvatsku i lopata će opet izvući RH i recesije) Bez investicija i JAVNIH RADOVA nema šanse da se pokrenemo dalje.

Ok poštujem tvoj stav i mišljenje, ali kada pogledamo da je firma regionalni lidr i monopolista i još veliš da "izvrsno radi"-kako to da je profit 1 milja. Pa čovječe kada jedan pekara prosječno radi ima profit 5-6 milja, a ovo milju…
[bye] [bye]
Pa to Delux ima samo u ATGR [thumbsup]

[/quote]

Slažem se kolega, ,ali firma hrani 1200 ljudi koji imaju natprosječnu plaću i koji imaju plaćene doprinose i sva davanja a neka pekara samo 10 -tak.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Jel to ovdje još nema prometa ili mi je gledalica smrznuta????

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

New Report

Close