IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



IGH je danas,a vjerojatno još duže vrijeme, kao jedini, ali i višak sam sebi. Zašto bi dionica trebala rasti, ne znam.

Da li onda znaš zašto bi trebao padati osim da ga jeftino kupiš ?
[/quote]
Ne zna ni on ni itko drugi zašto bi trebao rasti ili padati, ali realnost je da on pada…konstantno…

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa



IGH je danas,a vjerojatno još duže vrijeme, kao jedini, ali i višak sam sebi. Zašto bi dionica trebala rasti, ne znam.

Da li onda znaš zašto bi trebao padati osim da ga jeftino kupiš ?
[/quote]

Pa rekao sam: tvrtka ima višak skupih zaposlenika, malo posla, velike kredite i kamate, značajnijih poslova malo, političke podrške (mito i korupcija) sve manje. Zlatno doba IGH je prošlo, a koliko može nisko dionica ne znam. I da znam, ne znam bi li i tad kupovao. Jedino ako izađe van naših granica s poslovima, ali ni tada neće biti hrvatskih marži …, a mogao bi uz to i tada popušiti ko Ero.




IGH je danas,a vjerojatno još duže vrijeme, kao jedini, ali i višak sam sebi. Zašto bi dionica trebala rasti, ne znam.

Da li onda znaš zašto bi trebao padati osim da ga jeftino kupiš ?
[/quote]

Pa rekao sam: tvrtka ima višak skupih zaposlenika, malo posla, velike kredite i kamate, značajnijih poslova malo, političke podrške (mito i korupcija) sve manje. Zlatno doba IGH je prošlo, a koliko može nisko dionica ne znam. I da znam, ne znam bi li i tad kupovao. Jedino ako izađe van naših granica s poslovima, ali ni tada neće biti hrvatskih marži …, a mogao bi uz to i tada popušiti ko Ero.

[/quote]

Sve to otprilike znamo još od cijene 3000 Kn/dionica, kao i što znamo da nisu dobili posao Bar Boljare, ali ovako mi to izgleda kada ponavljate isto ;

"Prodajem, povoljno, drva za ogrjev, Made ih China !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Neznam zašto se IGH uspoređuje sa građevinskim firmama kad je on -sve- samo još i to. A ova naklapanja…svaka vam čast

novcem se može kupiti zdravlje ali ne i sreća, posesivnost ali ne i ljubav

Najkvalitenije dionice IGH su one zadnje na asku po 50.000,00 kn.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Napokon !

…………Analizom trgovanja uočeno je da se pojavio određeni broj nalogodavaca za koje Agencija sumnja da su stvarali pritisak na strani prodaje zadavanjem i višestrukim izmjenama naloga za prodaju dionica……… [cool]

Onda kolege, tko je lud ?
Izmišljenim fantomi ?

Još uvijek su prisutni na asku od 1700 na dolje sa cca 80% naloga .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Počela Martina šamarati. Ne treba ju ljutiti…….

marcello


Kako to da Crobex raste, a IGH pada ???? Pa nekad je IGH bio okosnica svega, pokretač rasta…a gle ga danas [bye] [bye] [bye]

citat
2. svibnja 2010
"Poslovodstvo IGH planira u ovoj godini prihode na razini lanjskih, uz znatno veću profitabilnost i dobit između 45 i 50 milijuna kuna. "
http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/Sto-u-HT-ovim-poslovnim-rezultatima-bode-u-oci

Drugi kvaral je bio nešto lošiji od očekivanja, to znači da će ovaj i slijedeći biti izvrsni .

U suprotnom ako se ovo ne ostvari za 2010 izjava o dobiti i restrukturiranju će se izvrsno ukolpiti u novinske članke tipa
Svi IGH-ovi propali ‘poslovi stoljeća’
“Institut IGH i njegov šef Jure Radić najavljivali su poslove vrijedne milijarde eura, od kojih na kraju nije bilo ništa. I dok su ulagači optimistično kupovali dionice kod najava poslova, izlazak IGH iz tih projekata odvijao se u tišini. ”
http://www.business.hr/hr/Kompanije/Vijesti/Svi-IGH-ovi-propali-poslovi-stoljeca

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

121 dionica na bidu po 1.350,00 ?

Da li je ovo poruke strpljivog pesimista ili je ovo poruka kamo u prvim pesimistićnim danima će netko gurati dionicu ?

Ako pogledamo granicu između ta dva čepa 1350 i 1700 postoji 20% razloga za trejdanje .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

idemoooooooooo [thumbsup]

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/infrastruktura/bar-boljare-konstruktor-i-exim-banka-ulaze-u-igru%3f,96461.html

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]


idemoooooooooo [thumbsup]

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/infrastruktura/bar-boljare-konstruktor-i-exim-banka-ulaze-u-igru%3f,96461.html

Hm, nije li Konstruktor u blokadi računa i u velikim problemima? A da ne govorimo da se konzorcij koji se natjecao raspao? Bojim se da su to samo novinarski članci za zabavu narodnih masa….ili se netko želi iskrcati….

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!



idemoooooooooo [thumbsup]

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/infrastruktura/bar-boljare-konstruktor-i-exim-banka-ulaze-u-igru%3f,96461.html

Hm, nije li Konstruktor u blokadi računa i u velikim problemima? A da ne govorimo da se konzorcij koji se natjecao raspao? Bojim se da su to samo novinarski članci za zabavu narodnih masa….ili se netko želi iskrcati….
[/quote]

Možda nije za očekivati da ja to kažem, ali to je i po meni istina, pogotovo ovo drugo.

Sprega Seebiz i mini fonda ( osobe koja kontrolira nekoliko računa malih dioničara ) polako dolazi do punog izražaja. Ovaj mini fond je posebno opasan jer se može skrivati iza nekoliko imena malih dioničara, a skupno devastirati neku dionicu u našem slučaju IGH ( trejdanjem), a za razliku od zakonitih fondova na burzi kod kojih se lako može vidjeti nepravilnosti u radu . U tom kontekstu mini fond se može promatrati kao udruženje radi počinjenja kaznenog dijela.

S druge strane, ne postoji u EU veće građevna tvrtka koja nije u financijskoj dubiozi jer nisu prodali izgrađene nekretnine, naplatili izgrađene nekretnine ili jednostavno morali zaustaviti projekte u nekom dijelu izgradnje, ali njihovi dugovi su preveliki ( Ingra dokaz ) da bi se banke usudile ne dati im jamstva ili poticaj za nove poslove i zaradu.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

New Report

Close