IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nemogu se oteti dojmu, a da vas ne upitam da li se i vama čini kako dva dioničara sjede u jednoj stolici, ali jedan na asku IGH, a drugi na bidu IGH i svako malo si prebacuju dionice preko ZSE da im nije dosadno, a meni lupaju jedinice ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

http://www.jutarnji.hr/ban-centar-i-centar-bundek–novi-pokusaj/895430/

Mogla bi počet gužva tko će prije

Odlično za IGH prvi sitan ali posao.Osobno mislim da su mali ulagači totalno izgubili povjerenje ,a tako i ja.Želja mi je da Igh krene sa poslovima makar oni bili umjetni ,radi osobne koristi -da dođem do svjiih novaca,koji su zaštekali još na crnogorcima.Na žalost svi građevinarci prate trend IGH ,odnosno debelog pada-mada neki i dobro posluju makar i na sitno pa preživljavaju krizu bez vladajućih i nevladajućih političara.Budućnost IGH je još godinu dana jako neizvjesna-moje mišljenje koje nemora biti točno ali……….Ako iduće godine ostane ova vlada i sljedeći mandat svi koji su na ovim cijenama danas ušli će ddeebbeello profitirati ,a,ako vlada padne- zbogom IGH nema te više.Pa sad gospodo draga -poker -da li mala ili velika.————Al karta je ku..a izvinte nešto psujem al ja samo pričam onako kako čujem i ako su lagali mene i ja lažem Vas………………….SRETNO IGH

peyo

Zadnji kupac na bidu nudi nudi 521,00 Kuna za dionicu IGH, a zadnji prodavatelj na asku traži 158.000,00 Kuna za dionicu IGH.

Pesimista i optimista vjeruju u svoje odluke.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Zadnji kupac na bidu nudi nudi 521,00 Kuna za dionicu IGH, a zadnji prodavatelj na asku traži 158.000,00 Kuna za dionicu IGH.

Pesimista i optimista vjeruju u svoje odluke.

Ovaj prvi je realista, a ovaj drugi nije normalan.
Ja sam bliži ovom prvom premda je moja ponuda parsto kuna viša
Svakako niža od ove napuhane cijene koju više nitko ne želi platiti…promet 45 tisuća…ko štand sa kestenima na Kvatriću [bye] [cry] [cry] [bye]

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

Kriza je strašna i rijetki će preživjeti jer je građevina bez državnih investicija i intervencija osuđena na sprialu depresije i smrt (stečaj) na 100 tine malih i 10-tine srednjih građevinskih tvrtki a velike će ionako biti meta preuzimanja.
Generalno u građevini je cca 36000 ljudi ostalo bez posla i zato je apel građevinarskih stručnjaka snažan u cilju da se barem spasi GRO građevine jer za sve nema budućnosti.

Kolega, Igh-r-a može padati i rasti ali firma posla ima još ponešto i kako stvari stoje imat će i više nego danas.
Inače da paradoks bude veći stručnajaci za nekretnine keže da se bez problema nalaze kupci za izuzetno vrijedne stanove na Top lokacijama kao i kuće koje su top pozicionirane. Kupci za takve objekte ne pitaju cijenu.

Teško je prodati prosječan stambeni objekat a procjene su da u Zg ima 10 000 neprodanih stanova a ukupno u RH 17000 stanova.

Prodaja stanova u ZG je pala za cca 55% u odnosu na 2008 godinu.

Na kraju :

Ili će država intervenirati i dati poticaj gralđevinarima ili će svaki mjesec cca 1000 ljudi iz građevine na Burzu (opet na teret države) intervenicje ne biti samo u novcu već i u poreskim ili lokalnim jeftinijim zemljištima kako bi građevinari u slijedećem ciklusu zaradali ono što su izgubili u ovom.
Generalno svi neće opstati a najviše će sradati lokalni građevinari.

p.s.
sjećam se kako su se samo smijali i radovali novinari a i stotine malih ljudi kada je propao posao u Crnoj Gori.
Sve to na kraju raja I SIROTINJA plati ,
a kako pjesma kaže BOGATI SE SAMI ZA SEBE POBRINU.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

državi bi najbolje bilo da legalizira sve nekretnine i u blagajnu utrpa 50 milijardi kn, ak ne i više

koji mali ljudi? samo stotine ljudi? opet o tome, pa ako je posao valjao i ako je igh to imao kapaciteta raditi, onda bi radio, a ako je drzava mogla pomoci tj smjela, a nije znala, pustimo tzv male ljude, nego pitajmo se o sposobnostima istih tih malih ljudi koji su na mjestima ministara u vladi zajedno s premijerkom. Oni koji ne pitaju za cijenu stana, vrlo brzo bi im ja kao "mali covjek" poslao inspekcije u poduzeca, itd….a vlada nek zaposli ljude na novim projektima, ima se sto graditi i u Hr. Samo kao sto vidimo, ista ta vlada je placala 223 kn za m2 bojanja tunela…kako onda "pokrenuti hrvatsku"…blago nama s agronomima na mjestu ministara prometa…

Zar mislite da ovaj na 1.550,00 Kuna kupuje jer računa da će cijena IGH pasti ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Zar mislite da ovaj na 1.550,00 Kuna kupuje jer računa da će cijena IGH pasti ?

jel onaj koji je kupovao na 15,000 računao da će cijena pasti?

ne kažem da hoće ali argument je nikakav

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Zar mislite da ovaj na 1.550,00 Kuna kupuje jer računa da će cijena IGH pasti ?

Zar mislite da ovaj na 1.550,00 Kuna prodaje jer računa da će cijena IGH rasti?


http://www.jutarnji.hr/ban-centar-i-centar-bundek–novi-pokusaj/895430/

Mogla bi počet gužva tko će prije

Malo sam šacno na Fini GI za Centar Bundek.
Čini mi se da je puno više potrošeno no što je izgrađeno.

New Report

Close