IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjene.aspx?sifSim=IGH-R-A

...nikad ne budi siguran što nisi spreman učiniti....


pogledaj top 10


http://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjene.aspx?sifSim=IGH-R-A


pogledaj top 10

Drugi dioničar prodao samo 147 dionica od 5110 ?

Može biti da si u upravu jer sam dobio brzi odgovor ZABA da oni ne trejdaju i da rade u skladu s zakonom.
Ispada da ovih 147 dionica nisu stigli kupiti u trejdanju ili pak samo izlaze ?
Ako izlaze gdje su ostalih prodanih 10.000 dionica od 2000 Kuna na dolje ?
Ako izlaze zašto samo zadnji tjedan vidimo promijenu na njihovom računu ?
Ako su izlazili i trejdali do sada morati će isto Hanfi objasniti na moju prijavu.

Možda naivno gledam na stvari, ali isto tako obavijestio sam sve mjerodavne institucije i čekam odgovor da drugi put ne gledam naivno .

Postoji i činjenica da je 1560 Kuna za IGH zadnji put bilo 2004 godina, a do sada je to sigurno kapitalizirano pogotovo u velikom pada 2008, a što ostavlja prostor nagađanju ( po meni) samo tome da trejderi rade svoje, a što i početnik prepoznaje po tehnici zadavanja naloga.

Za razliku od IGH u DLKV ulazi Erste mirovinac na velika vrata .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Ima još jedan elemenat uz pretpostavku da drugi dioničar trejda cijelo vrijeme .
Sa 5000 dionica IGH možeš doslovno raditi na tjednoj razini što želiš .
Prodaš 200-400 dionica malo po bidu malo po asku, ali sve s ciljem nasilnog spuštanja cijene dionice, te kada mali dioničari počnu proatiti trend pada na nižim raznama kupuješ isti broj dionica koji si i prodao.
Ok, ali time dovodiš sve ostale dioničare ( osim prvog ) u neravnopravan položaj i zabludu stečaja IGH odnosno panične prodaje dionica.
Rezultata; drugi dioničar ima isti broj dionica, ali je pritom male dioničare ošišao za kojih 1-1,5 milijuna Kuna od kada je trejdanje počelo .

Veći izlaz dioničara po SKDD se nije dogodio, a cijena stalno pada i prometi nisu mali. Pretpostavljam da trejder na ovoj dionici igra na 2-3 dana razlike od izlaza do ulaza, ali ni to mu nije legalna okolnost na ovim razinama cijene dionica i prometa koji se ostavruje, a da nije njegov.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

lorise, mogao bi uskoro zažaliti što si izdao ingru i prešao u IGH, to ti je kao da na kraju rata prijeđeš s pobjedničke na gubitničku stranu. prodaješ priče na isti kalup kao na ingri, a prije si pisao o nominali.
kako je krenuo obračun pravosuđa s HDZ-om, mogli bi ti se ostvariti uskoro tvoji stari snovi.
znamo što se radilo s HDZ-om, ali neki čini se još uvijek vjeruju da će krivci proći nekažnjeni [bye]

evo da se malo podsjetimo-
http://www.jutarnji.hr/stipe-mesic-i-ingra-ruse-osovinu-radic—dropulic/829189/
pozdrav, IGH-ovci [thumbsup]

ingra je 45% rasla u cijeni u odnosu na listopad 2005, a igh je pao 42%. igh je trenutno na 10% od ath a ingra na 5,5%. ako uzmemo da ih je kriza jednako pogodila, ispada da su efekti tu negdje. ispada da je ingra rasla u 5 godina jace nego da ste drzali novac na banci, a opet je samo na 5,5% ath, sto ukazuje na baloncinu, ili na podcijenjenost od prije. mesic je sigurno na svjetskoj sceni jaca karika, no s druge strane mislim da igh ima jace inzenjere i pamet, laboratorije itd. uglavnom, mislim da ce biti posla za sve kad krene EU, uredjaji za otpadne vode, sustavi odvodnje prema zakonima EU itd…a jos bolje je da se udruzuju firme iz hrvatske prema inozemstvu, jer naime tako je i nastala ingra kao kluster u bivsoj jugi radi izvoza. mislim da cu kupiti malo ingre da se nadje, ispada da ingra sada vrijedi 2,9 milijardi kuna manje nego prije 3 godine…a igh 2,14 milijardi manje….ispada da je ingra isppuhala za 760 mil kn vise od igh…a da su zajedno ispuhali 5 milijardi kuna…obzirom kako nase trziste reagira a svasta se u medijima proglasava poslovima stoljeca, nije lose imati gradjevinare na ovim razinama (dlkv i igh prije svega) premda jedino bezbrizno ulaganje u hrvatskoj jest ht…a bas sam prodao malo ht i nadokupio igh. ako se promjeni vlast, pamet jos uvijek ostaje bez obzira tko bio ministar, pa nek se natjecu u EU itd…mada zaista kad percipiramo micanje hdz s vlasti i igru na svjetskoj sceni i mesica kao lobistu, hm…ingra je tu jaca. ali ponavljam, ingra s igh, tehnikom, dalekovodom itd je jos jaca i tako treba nastupati, naravno u isplativim projektima.

Evo vam je IGH kupia Vemilovu zgradu na Vrbanima

Vaš link


ako se promjeni vlast, pamet jos uvijek ostaje bez obzira tko bio ministar, pa nek se natjecu u EU itd…

najmanji je problem tko je ministar, puno je veća opasnost u tome što se već godinama priča da HDZ namješta poslove IGH-u, a to je priča vrlo slična onoj fimi-media. naravno, sve to treba dokazati, a kako je krenulo s uhićenjima ništa me ne bi iznenadilo, za mandata ove ili sljedeće vlade.
jedno je sigurno- Mesić i INGRA ruše osovinu Radić- Dropulić [thumbsup]

@loris

Kolega napisali ste par stotina postova na IGH a prije toga na ingri i ja (po mom osobonom sudu) ne mogu izabrati niti jedan koji je koristan.
Prije par mjeseci prizivali ste IGH–r-a na nominalu i od tada je dionica pala cca 800kn.
Dalje , vrijeđali ste čelnog čovjeka firme i prosipali svakojake teze.

Sad ste vjerojatno kupili IGH -r-a i sad vam je svak kriv za pad dionice, pronalazite razno razne razloge i polu teze i teorije zavjere ali džaba, dionica samo pada i pada.

Kolega po meni firma je dobra, uprava je u skladu sa očekivanjima vodila firmau, ali je po meni totlano podbacili u svezi dionice i mislim da bi o tome trebalo porazgovarati na skupštini dioničara.
Veliki dioničari , AZ fond je prodavao preko 4000kn, Pbz mirovinac sve rasporaao između 4000 – 3000kn, Zabini fondovi i skrbnički računi zabe smanjuju pozicije kontinuirano u zadnjih 1,5 godine.
Prošle godine IGH, Atlanitk grupa i Ht su bili na road showu , tamo su imali razgovore sa institucionalnim ulagačima. http://www.seebiz.eu/hr/analize/crobex-na-krilima-globalnog-uzleta-i-ht-ove-dividende,45761.html

Ht je odmah skočio gore, Atlanik grupa je danas viša cca 10-15% u odnosu na lani a igh manji za cca 60%.

Kolega kad bolje otvorite oči u vremenu od 1 godi odnsono od cijene 4200kn do danas na dionici IGH-R-A skoro da nema većeg kupca u top 10 a gore navedeni su rasprodali više od 10.000 dionica.

Po cijeni od 1560 kn (generalno samo su radnici igh-r-a u plusu) nitko nije zaradio i padu se ne vidi kraj.
ONO ŠTO ME BRINE , mene kao dioničara igh-r-a je odsustvo velikih institucionalnih kupaca koje zbog njima znanih razloga kupjuju neke druge firme ali dionice igh-r-a ne kupuju, ili ne u toj mjeri da ih vidimo u top 10, a cijena 1560 KN.

Neka samo netko pokuša srušiti ht, inu, ptkm, podravku, koei, ADPL ili neku drugu dionicu odmah se postavljau nalozi od par tisuća komada na kupnji , ali toga nema u igh-r-a ZAŠTO?
Ne znam ali sam zabrinut ???

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

@Goran8
Istina je da sam bio ironičan oko IGH, ali toliko prozirno da ne razumijem zašto to stalno potencirate ?
Da kupio sam IGH i već nekoliko puta napisao.
Ingra – niti cijena od 22 Kune za Ingru nije normalna cijena u najmanju ruku bi trebala biti oko nominale.
Netko je trejdao Ingru s 40 na 25 Kuna, a ostalo je napravila inercija. Kao i većina tu sam dobro izgubio, ali i naučio kako se trejda.
Kada je ista priča krenula na IGH odmah sam je osjetio, ali ovaj put nisam čekao kolege da naprave prijavu već sam je ja napravio sa svim dokazima.
Sada se pitam, dali vi uistinu ne vidite problem trejdanja u kojem su samo unazad mjesec dana malim dioničarima uzeli između 1-1,5 milijuna Kuna ili to ne želite vidjeti.
Ono što je dobro je činjenica da isti trejder nakon moje prijave je i dalje trejdao pa i sve do jučer što je dobro za dokaz.
Ne vidim razlog zašto se osjećate prozvanim u tom kontekstu jer iako ste umiješani biti ćete otkriveni , a ako niste biti će onaj tko je pa iako mu je npr. Luković mentor.
Ova burza se pretvorila u legalnu otimačinu novaca trejdanjem i to udruženim kapitalom i dogovornim trgovanjem u kojem se svi ostali dioničari dovode u zabludu i nejasan ili neravnopravan položaj.
Svoj posao skrivaju iza starih isprika kao što je TA analiza i sl.
Sve elemente F1, Q2 ili Q3 u dolasku, kao i TA odnosno fundamente kao i ekonomsko političke okolnosti koje ide u ili protiv koristi IGH znam i ja i svaki forumaš napamet, ali to nije opravdanje za cijenu na kojoj se sada nalazi IGH kao ni pranje novaca koje se radi trejdanjem bez obzira na posljedica.
Možda je i sam IGH naručio trejdanje na ove razine radi dokupa, ali zvuči nelogično i neozbiljno .
Cijena od 1560 Kuna je cijena koja se poklapa s inercijom zavade ta PLANA i ničim drugim, a poslužiti će za pokušaj obrane otkrivenih .
U koliko se nas 3-4 dogovorimo, a pritom imamo 1000 dionica na raspolaganju kao i povlaštenu informaciju da se u narednom periodu neće miješati mirovinci, najmanji problem je raditi upravo ovo što se radili zadnji 1,5 mjeseca na IGH.
Da li će ekipa gurati na plan ili 1400 meni je svejedno prodati neću sigurno, a kako nisam s njima u dogovoru niti se upuštati u trejdanje jer je to protuzakonito ma koliko god mi šutjeli o tome.
Meni je bitno samo raskrinkati tu ekipu jer na IGH oni neće stati, pitanje je samo koja im je slijedeća dionica u planu ?
Koja dionica je u prvoj kotaciji sa puno malih dioničara još dovoljno visoko rangirana, a da trenutno nije interes mirovinaca ? Ako imate odgovor onda znate koja je slijedeća dionica na redu !

P.S. još malo i zvjezdica mi je crvena, Hvala !!!


@cone

slažem se !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

http://www.seebiz.eu/hr/nekretnine/igh-kupio-vemilovu-robnu-kucu-na-vrbanima,93867.html

Polagani preokret u pisanju

Ista tehnika zadavanja naloga po asku, isti pritisak, ista osoba/e.
Prva kupnja na 1580, ali nije se sudržao da li će netko poklopiti opet 1580 već odmah puca na 1578 da ne bi nekome palo napammet da diže cijene.

I onda će sutra reči da on ničim nije doveo ostale male dioničare u neravnopravan položaj i zabludu .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Trejder kao dodatno uvjeravanje je čak žrtvovao 1 dionicu na 1.557,01.

Možda da postaviš veći nalog na asku od 1.557,02 ???

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

New Report

Close