IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

emojnarode, piše da ZABA prodaje projekte IGH koje je kreditirala. znači da im imovina ide na bubanj jer ne mogu više to financirati i plaćati zabi kamate. ni Radić ni Žderić, a evo vidim da je danas objavljeno da je i Đukan pobjegao iz toga…
http://www.seebiz.eu/hr/karijere/petar-dukan-se-povukao-iz-centra-gradskog-podruma,84746.html
ne izlaze dobrovoljno iz developerskih projekata kako to nastojite prikazati ako je vjerovnik uzeo stvar u svoje ruke. to je vrlo blisko stečaju. nije isto da ti sam ideš prodati svoj stan kako bi dobio casha i da ti banka prodaje stan jer ne možeš vraćati kredit koji si digao za njega. o tome se ovdje radi.
INGRA nema takvih problema, zato i kažem da vam je bolje promijeniti stranu jer će ovdje biti sve teže i teže, pogotovo ako dođe do prijevremenih izbora. o stečaju IGH se uopće ne priča po medijima a imovina im je na bubnju, dok se o ingri lupeta na sve strane o stečaju a ni jedna banka ih nije ni taknula, a vjerojatno i neće jer ARENA ima osiguranu isplatu za razliku od ban i bundek centara za koje nema kupaca na vidiku.

http://limun.hr/main.aspx?ID=607068

Ne znam koliko je Juri ovo dobar potez?! Ili je bilo "daj šta daš?"

Ima li još onih koji i dalje nevjeruju da IGH ide ka nominali, već mjesec dana upozoravam ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


emojnarode, piše da ZABA prodaje projekte IGH koje je kreditirala. znači da im imovina ide na bubanj jer ne mogu više to financirati i plaćati zabi kamate. ni Radić ni Žderić, a evo vidim da je danas objavljeno da je i Đukan pobjegao iz toga…
http://www.seebiz.eu/hr/karijere/petar-dukan-se-povukao-iz-centra-gradskog-podruma,84746.html
ne izlaze dobrovoljno iz developerskih projekata kako to nastojite prikazati ako je vjerovnik uzeo stvar u svoje ruke. to je vrlo blisko stečaju. nije isto da ti sam ideš prodati svoj stan kako bi dobio casha i da ti banka prodaje stan jer ne možeš vraćati kredit koji si digao za njega. o tome se ovdje radi.
INGRA nema takvih problema, zato i kažem da vam je bolje promijeniti stranu jer će ovdje biti sve teže i teže, pogotovo ako dođe do prijevremenih izbora. o stečaju IGH se uopće ne priča po medijima a imovina im je na bubnju, dok se o ingri lupeta na sve strane o stečaju a ni jedna banka ih nije ni taknula, a vjerojatno i neće jer ARENA ima osiguranu isplatu za razliku od ban i bundek centara za koje nema kupaca na vidiku.

Pa što će pisati da Ingra ide u stečaj kada to više nije vijest, budući da je svi već znaju???
Ah ti novinari, uvijek kasne s informacijama…

pa kaj se ovjde dešava ,gdje su kupci?Kad vi mislite krenuti u kupovinu [cry]


emojnarode, piše da ZABA prodaje projekte IGH koje je kreditirala. znači da im imovina ide na bubanj jer ne mogu više to financirati i plaćati zabi kamate. ni Radić ni Žderić, a evo vidim da je danas objavljeno da je i Đukan pobjegao iz toga…

što se sad raduješ što skupa s Ingrom krahira i IGH? koji smo mi narod [bye]

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste


pa kaj se ovjde dešava ,gdje su kupci?Kad vi mislite krenuti u kupovinu [cry]

IGH ide na zadnje dno od 1400 kn, a ako sentiment na burzi bude loše (a ne vidim zbog čega bi trebao biti dobar) onda lako i na novo dno na 1000 kn. to ti je odgovor

pametan čovjek vidi filiju i skloni se...

baš ti znaš dok kad će padat igh!

Ovdje upišite svoj komentar…

who dares, wins

Sumnjiv mi je nekako ovaj pad kako god bili da bilo. Da neće neka objava dobrog posla?
Npr. izgradnja piramida u Egiptu?

who dares, wins

Piramide su već ugovorene jedino što novinarska elita još nije došla do te informacije. Ljeto je, pa ih potraga ide malo sporije.

http://www.zse.hr/default.aspx?id=31499


Sumnjiv mi je nekako ovaj pad kako god bili da bilo. Da neće neka objava dobrog posla?
Npr. izgradnja piramida u Egiptu?

Niti jedna dionica na ZSE se ne pritišće prema dolje sustavno kao IGH, pa ne stavlja se 247 i više naloga naprodaju samo tako.
Prema tome cijede male ko krpu, i danas je IGH -r-a najviše pao od svih likvidnih izdanja u RH.
Generalno loše.

Također treba napomenti da je dionica u zadnjih 1 godinu pala više od 60% i kao takva predstavlja jedno od najlošijih izdanja u zadnjih 1 god, a samo u zadnjih 3 mjeseca pala je preko 45%.
Svakako treba naglasiti da kretanje dionice na burzi predstavlja "bonitet" firme u očima investitora i to bi svakako uprava IGH trebala znati.
Također za 4-5 dana je skupština i trebalo bi netko postaviti pitanje zašto se dijele nagrade ako je dionica na cca 10% od ATH (odnosno pad od 88%) a najveći dio malih investitora je kupio IGH negdje na 10,000 kn.
Mislim da to nije pošteno prema svima onima koji su vjerovali u firmu, budućnost, upravu i svim izjavama Jure Radića počevši od mostova, tunela, elektrana, autoputova kroz Crnu Goru, Zagrebčaniki, Hrvatskog sna na pelješcu i sl.
Mislim da bi netko za ovakav pad dionice sa 15.000 kn trebao odgovarati barem gubitkom pozicije ili utjecaja u firmi.

Npr HT je pao od ATH 30% (a isplatio je 3 dividende od tada), ATGR 25% INA cca 50% a IGH cca 88%.

Mislim da bi briga uprave i rukovodstva velike firme trebala biti i briga o kretanju dionice, baš kao što to rade velike svjetske kompanije ili kao što to radi HT-R-A pa i Atlantik grupa i sl.

Ako možda netko od njih čita ovaj forum trebao bi svakako razmisliti i o ovome, kao i tome da su mirovinski fondovi napuštali ovu dionicu sa gubitkom a oni bi baš trebali davati sigurnost i stabilnost dionice, o ovome i sličnim stvarima netko bi trebao voditi brigu i obavjestiti male dioničare ili javanost.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

New Report

Close