IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kakvo je ovo bilo otvaranje???
Slijedi show time!

NEVOLJA JE PRILIKA ZA HRABROST![color=blue][/color]


da da pogotovo ak HDZ izgubi vlast, nadam se da neče, odmah da kažem

Nije bitno tko će izgubiti izbore, bitnije je tko će ih dobiti[smiley1][smiley1][smiley1]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

marinko:

Ljudi šta je ovo jutros?

Uzalud sam se ponadao.’Neumorni prodavatelj’ je u stanju ‘napojit’ kupnju za narednih godinu dana.

Ima da ti oči iskoče, ko na tvom avataru, kad krene gore za ozbiljno.[smiley1]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU


” Ima da ti oči iskoče, ko na tvom avataru, kad krene gore za ozbiljno.[smiley1]

Iskakale su meni oči već par puta na IGH-u.Zato sam i poprimio takav izgled [smiley1]

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu

Omogućuje se gradnja čak 15 katova, a Bandić poručio da u investicijama ne dijeli javno i privatno
Po hitnoj proceduri, zagrebačko Poglavarstvo je poslalo na usvajanje u Skupštinu plan uređenja atraktivne površine južno od jezera Bundek. Plan obuhvaća više od 21 hektara i osim Muzeja suvremene umjetnosti, zemljište je zanimljivo jer na njemu treba niknuti poslovno hotelski Centar Bundek koji grade IGH i Konstruktor, renovirati se hotel Zagreb u vlasništvu HUP-a Zagreb Anđelka Leke, niknuti još najmanje osam stambenih objekta od kojih je poznati investitor zasad Profectus, te sagraditi još tri muzeja. Najznačajnija izmjena jučerašnjeg plana Središće-zapad u odnosu na onaj koji je poslan u javnu raspravu prije četiri mjeseca je povećanje zone za stambenu gradnju nauštrb poslovne.
Plan obuhvaća 21 hektar, a, među ostalim, IGH i Konstruktor gradili bi poslovno-hotelski centar BundekDevet katova
Umjesto prije planiranih 38,2 tisuće četvornih metara, po novom prijedlogu plana, stanovi se mogu prostirati na 57,8 tisuća četvornih metara zemljišta. Zona za poslovnu namjenu smanjena je s 35,8 tisuća četvornih metara na 16,1 tisuću. Kada i ako ovaj plan bude usvojen na Skupštini sljedeći tjedan, steći će se osnovni uvjet za gradnju Centra Bundek od 15 katova, dok će skoro sve ostale stambene građevine imati devet katova. Prijašnji planovi su inače na istom području predviđali 11 katova za Centar Bundek i pet katova za okolnu stambenu gradnju. Poglavarstvo je plan u hitnu proceduru, samo pet radnih dana prije održavanja Skupštine poslalo pod obrazloženjem “kako bi se u najkraćem mogućem roku pristupilo realizaciji sadržaja planiranih u javnoj i društvenoj namjeni”. No, niti na dva puta postavljeno novinarsko pitanje što će se i kada od društvene namjene početi graditi, pročelnik za planiranje Ivica Fanjek, niti itko drugi u Poglavarstvu nije dao odgovor. Fanjek je rekao da je plan već trebao biti usvojen i da omogućuje široku lepezu javne namjene, pa bi svaku daljnja odgoda puno značila. Gradonačelnik Milan Bandić onda je zaključio raspravu. “Mi ništa ne požurujemo, nego kasnimo jer je plan već trebao biti usvojen 19. srpnja. Ja ne dijelim javno i privatno otkako smo devedesetih krenuli u višestranačje, pluralizam i tržišnu utakmicu. Ova uprava i ja kao čelni čovjek želimo biti servis građana i logistika poduzetnicima koji se pridržavaju zakona i procedure”, obrazložio je Bandić.
Zamjena zemljišta
Razlike između plana od 19. srpnja i jučerašnjeg i nema, a u Poglavarstvu su potvrdili kako su ga ranije iz procedure povukli jer su investitori mislili raditi dodatne promjene, ali su od njih ipak odustali. Inače, oko Središća-zapad već duže traje trakavica donošenja planova, pripreme gradnje, izmjene izgrađenosti i investitora. Kako smo već pisali, plan uređenja je financirao Anđelko Leko. Polovicu parcele na kojem će biti Centar Bundek je imao i Željko Kerum koji je trebao graditi hotel, ali je onda prodao udio IGH-u koji će graditi stambeno-poslovno-hotelski centar. Ostali investitori su bili Saxum u vlasništvu Slobodana Čimbura i Vlade Leke, te Telefon gradnja Mladena Glada. S njima je grad zamijenio zemljište kako bi mogao graditi ceste, a oni stanove. Međutim, obje potonje tvrtke su nakon obavljene zamjene, navodno dalje prodali zemljište drugim investitorima. Profectus je zasad jedini počeo graditi. Četiri parcele su u obuhvatu plana predviđene za društvenu namjenu, tri za muzeje i jedna za vrtić. Grad bi trebao biti investitor, ali nije poznato kada će početi izgradnja.

dr. Leone Glembay, sin Ignjata i prve supruge rođ. Basilides – Danielli (38 godina)

Svaka čast, opet nova vijest, pa dokle…….[smiley1][smiley1]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

DOBRE VIJESTI sa slabom realizacijom po cijenu

Vlada dala potporu za izgradnju punog profila Istarskog ipsilona
Hrvatska Vlada je na današnjoj sjednici donijela odluka o sklapanju Sporazuma o razumijevanju između RH i Bina Istre za pokretanje postupka refinanciranja prve faze izgradnje Istarskog ipsilona i postupka pregovaranja za financiranje izgradnje punog profila te autoceste

Predsjednik Vlade Ivo Sanader je istaknuo kako se Vlada odlučila dati punu potporu izgradnji punog profila autoceste jer Istarski ipsilon sa sadašnjim profilom ne može zadovoljiti prometne potrebe.Državni tajnik u Ministarstvu mora, turizma, prometa i razvitka Branko Bačić je najavio da će izgradnja punog profila Istarskog ipsilona početi u listopadu.S tim u vezi državni tajnik Bačić je podsjetio da je izgradnja punog profila te autoceste bila planirana kada promet na poluautocesti dosegne 10 tisuća vozila dnevno (godišnji prosjek) i 16 tisuća vozila dnevno (ljetni prosjek) što bi se dogodilo 2010. (H)

14.04.2008.


DOBRE VIJESTI sa slabom realizacijom po cijenu

Dotle dok se taj netko tko nije u prvih 10 ne iskrca, jer bi već u protivnom bili na novom ATH.
Samo ti kupuj po ovim cijenama, i ne brini. Ja sam kupovao po puno višim i ne brinem.[smiley1]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Evo uskoro ogroman posao za koji će biti vezan IGH!

http://www.vecernji.hr/home/manager/2910909/index.do;jsessionid=4D834CABF2E7C0C6225417EA7FD0D6D2.2

14.04.2008.

Spomenuo sam da je IGH kupio tvrtku u Zg koja se bavi vodnim projektiranjem i intenzivno se sprema za ovu priču koja nema alternative i sigurno se mora izgraditi.

Jedna mala novost Igh već radi na snimanju i određivanje trase gornje Riječke zaobilaznice Permani-Grobnik
koja uskoro ide u projektiranje, sutra u Rijeci se najavljuje ova priča od strane HAC-a.

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Zaboravio sam reći ,zato kupujte dok je jeftino![smiley1]

Glasnogovornik IGH na neodređeno

New Report

Close