IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

eh ono u crnoj gori je bila dobra prilika, a ovaj most je po meni čisto bacanje novaca. Naravno da će se napraviti, pa svi su tamo nakupovali zemlju, koja bez mosta ne vrijedi ništa :/

Vidiš, recimo ja sam totalni zagrepčan u oba dva koljena al za mene je prije bacanje novaca recimo skijanje po sljemenu ili financiranje todorića iz poticaja i sl. nego VAĐENJE PASOŠA U VLASTITOJ ZEMLJI. Naravno da tebi koji se krećeš od Jurišićeve do Masarykove to djeluje kao bezveze i "never never land". Jedino je bitno da nebi neko zaradio slučajno ko je kupio zemljište – tipično hrvatski. A da pomisliš na razvoj Pelješca i juga gdje ti svaki metar kvadratni sad nevalja jer je još naš al kad će bit evropski pitat ćeš jel možeš do mora.

nije više aktualno al nek se nadje

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/infrastruktura/radulovic-aktor-hch-skuplji-i-od-konstruktora-koji-je-bio-preskup,77537.html


http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/infrastruktura/kosor-peljeski-most-izgradit-ce-se-do-2015.,77526.html

Idemo dalje za nevjerne tome

Vidjet ćemo šta će govoriti kad izbori budu još bliže, ili će graditi filmsku kulisu mosta, ha, ha?

marcello

…po meni je bitno da Crnogorci i Aktor potpišu ugovor i da se osiguraju financije..a onda možda IGH ipak bude projketirao i nadzirao autocestu kako je Radić izjavio negdje prije tj. da nije bitno tko će graditi jer oni svakako žele i mogu odraditi projektiranje..a na ovim prostorima baš i nemaju neku konkurenciju plus reference (projekt na Kosovu gdje radi Bechtel je dobar primjer)


Vidiš, recimo ja sam totalni zagrepčan u oba dva koljena al za mene je prije bacanje novaca recimo skijanje po sljemenu ili financiranje todorića iz poticaja i sl. nego VAĐENJE PASOŠA U VLASTITOJ ZEMLJI. Naravno da tebi koji se krećeš od Jurišićeve do Masarykove to djeluje kao bezveze i "never never land". Jedino je bitno da nebi neko zaradio slučajno ko je kupio zemljište – tipično hrvatski. A da pomisliš na razvoj Pelješca i juga gdje ti svaki metar kvadratni sad nevalja jer je još naš al kad će bit evropski pitat ćeš jel možeš do mora.

Kolega nažalost ja sam iz Slavonije i na putu do Dalmacije redovito vadim putovnicu i čekam cirka 3minute na granici, tako da mi to uopće nije problem. Most je dobra investicija kada državni proračun stoji dobro, no u ova krizna vremena mi se to više čini kao loša investicija. Kolega mi radi u mupu, mogu reći da im je stigao dopis iz ministarstva da im se možda plaća za 2mj neće isplatiti. No eto skrpalo se i isplatilo im se, možete si misliti u kolikoj je država krizi, kad ne može plaćati svoj represivni organ. Tako da stvarno ne vidim zašto se sa tom investicijom ne bi pričekalo, no da ja imam tamo zemljište kao barba luka, sigurno bi lobirao drugačije.


A da pomisliš na razvoj Pelješca i juga gdje ti svaki metar kvadratni sad nevalja jer je još naš al kad će bit evropski pitat ćeš jel možeš do mora.

Daj me uputi na tu studiju koja obrađuje razvoj Pelješca, svi prićaju o tome kako će to podrućje procvasti ako se most sagradi pa me zanima na osnovu ćega se tako govori.

Nadalje, 2018-2020 je predviđen ulazak BiH u EU, koja je to logika građenje mosta za period od cca 3-5 god? Misliš li da će se isplatiti za to vrijeme? Na koliko procjenjuješ mostarinu koja bi se plaćala?

Dečki. Ne bojim se za MUP. Prvo ću ja zatvorit svoju privatnu firmu jer mi je dosta radit za poreze i kamate nego što će oni ostat bez love. Drugo sad kad još dođe zoky na vlast onda mi se više isplati bit socijalni slučaj i glumit proletera. Mi ovdje govorimo o potrebi mosta a ne ko ga plaća. Pa 100 puta vam je Jure reko – dajte ga u koncesiju. Ti koji čekaš tri minute jednom godišnje i nije ti problem možeš i dalje tim putem da se ušpara mostarina. Ima i stara cesta preko Obrovca i Benkovca koja se ne plaća pa ja ipak platim autocestu. Platit ću i most, a ako oćeš studiju napravit će ti ju Hans Christian Andersen čim uđeš u EU, pa ćeš vidit pošto će se prodavat Postup ili Dingač u Munchenu kad to oni uzmu u ruke. I na kraju dečki – nisam ljut na Vas – sorry ljut sam jer se zaboravlja na – samostalna i cjelovita , neka pati koga smeta.


Vidiš, recimo ja sam totalni zagrepčan u oba dva koljena al za mene je prije bacanje novaca recimo skijanje po sljemenu ili financiranje todorića iz poticaja i sl. nego VAĐENJE PASOŠA U VLASTITOJ ZEMLJI. Naravno da tebi koji se krećeš od Jurišićeve do Masarykove to djeluje kao bezveze i "never never land". Jedino je bitno da nebi neko zaradio slučajno ko je kupio zemljište – tipično hrvatski. A da pomisliš na razvoj Pelješca i juga gdje ti svaki metar kvadratni sad nevalja jer je još naš al kad će bit evropski pitat ćeš jel možeš do mora.

ajde reci kad ti je to trebao pasoš u Neumu?[lol]



A da pomisliš na razvoj Pelješca i juga gdje ti svaki metar kvadratni sad nevalja jer je još naš al kad će bit evropski pitat ćeš jel možeš do mora.

Daj me uputi na tu studiju koja obrađuje razvoj Pelješca, svi prićaju o tome kako će to podrućje procvasti ako se most sagradi pa me zanima na osnovu ćega se tako govori.

Nadalje, 2018-2020 je predviđen ulazak BiH u EU, koja je to logika građenje mosta za period od cca 3-5 god? Misliš li da će se isplatiti za to vrijeme? Na koliko procjenjuješ mostarinu koja bi se plaćala?
[/quote]
kolega o čemu vi pričate,ovaj most rade zbog pelješca a ne zbog BiH. iako po meni megalomanski projekat za ova krizna vremena, no dobro za ljude koji tamo žive , uzmi primjer Krk-otok i njegov razvoj što se tiče turizma i posjećenosti u sezoni.

Ne bi vjerovao al svaki. Jednom sam im reko da mi vade krv da dokažem da je djete na zadnjem sjedištu moje (bar se nadam), jer sam se u Pločama sjetio, u _bote pa idem u Dubrovnik nisam uzo DJETETU domovnicu kao dokaz krvnog fucking srodstva a pasoš još nema. Ili je možda to što imam facu na kojoj se vidi da mi sve to ide na *?:;()/&%$#"


Ne bi vjerovao al svaki. Jednom sam im reko da mi vade krv da dokažem da je djete na zadnjem sjedištu moje (bar se nadam), jer sam se u Pločama sjetio, u _bote pa idem u Dubrovnik nisam uzo DJETETU domovnicu kao dokaz krvnog fucking srodstva a pasoš još nema. Ili je možda to što imam facu na kojoj se vidi da mi sve to ide na *?:;()/&%$#"

Zbog tog MUP-u i ne treba dati plaću jer su najgora granična policija u Evropi. Maltretiraju narod na rampi a malo dalje im kompletni kamioni prolaze bez frke. Moj recept za brzi prolaz je da se odmah posvađam. Ali ne pretjerivati ! Tek toliko da te otjeraju što prije.

who dares, wins

New Report

Close