IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dobit u prvom kvartalu veća od cijele prošle godine,autoput na Kosovu,najava za CG, dividenda bez obzira na krizu….što bi mi to trebalo srušit optimizam? Otpuštanje 20 mladih inženera koji nisu na poslu zadovoljili? Ili možda 40 starih koji su zaslužili mirovinu? Ili 40 administratora kojih i onako svagdje ima previše? Ništa od toga nije loša vijest.

Od 12:37 nema se baš što promatrati na IGH-u. Čovjek bi očekivao vrckaviju reakciju na rezultate, novu poluglasinu o Crnoj Gori, dividendu, pa i najavljene otkaze.

way down beneath the undertow


Dobit u prvom kvartalu veća od cijele prošle godine,autoput na Kosovu,najava za CG, dividenda bez obzira na krizu….što bi mi to trebalo srušit optimizam? Otpuštanje 20 mladih inženera koji nisu na poslu zadovoljili? Ili možda 40 starih koji su zaslužili mirovinu? Ili 40 administratora kojih i onako svagdje ima previše? Ništa od toga nije loša vijest.


kolega post za 100-ku [thumbsup]

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]



Dobit u prvom kvartalu veća od cijele prošle godine,autoput na Kosovu,najava za CG, dividenda bez obzira na krizu….što bi mi to trebalo srušit optimizam? Otpuštanje 20 mladih inženera koji nisu na poslu zadovoljili? Ili možda 40 starih koji su zaslužili mirovinu? Ili 40 administratora kojih i onako svagdje ima previše? Ništa od toga nije loša vijest.


kolega post za 100-ku [thumbsup]
[/quote]

Kolegica-glavom,bradom…i..ostatkom
Hvala ,inače nakon jedinica i dvojki ovo je [smiley]

kako je frajer s 3 kom vrati na 2710 [lol]
Aloooooooo SAMDOL – koja pljačka [cry]

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]



Dobit u prvom kvartalu veća od cijele prošle godine,autoput na Kosovu,najava za CG, dividenda bez obzira na krizu….što bi mi to trebalo srušit optimizam? Otpuštanje 20 mladih inženera koji nisu na poslu zadovoljili? Ili možda 40 starih koji su zaslužili mirovinu? Ili 40 administratora kojih i onako svagdje ima previše? Ništa od toga nije loša vijest.


kolega post za 100-ku [thumbsup]
[/quote]
evo i od mene 100-tka

''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''

Kolege, kad je isplata dividende?

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

Sa kojim danom treba imati u posjedu dionicu da bi dobio ovu dividendu od 28 kn zna li tko

da je ne otuđim pa osta bez dividende

Kupio sam dionice 26.4. kad je i bila skupština dioničara.
Danas sam dobio dopis u kojem je navedeno da su 27.og prenesene na moj račun. Da li sam ostvario pravo na dividendu??

I na najmanju svakodnevnu oscilaciju up ili down dividenda je premala cifra, da ne kažem nikakva, osim za dugoročne ulagače…Ja ju ipak gledam kao potencijal a ne kroz tu siću

Ma sve ovo s izvješćem mi je smiješno. Ne znam jesam li ja glup ili mi smrde noge, uspoređivati kvartalnu dobit s prošlogodišnjom je po meni čista glupost, ili još gluplje reći zaradili smo prva tri mjeseca kao cijele prošle godine! Tko ti brani ne proknjižiti neki račun za glupi tromjesečni izvještaj i eto dobiti koja ništa ne pokazuje. Za mene je bitniji ukupni prihod koji je manji od prošlogodišnjeg za prva tri mjeseca, a i dobit na koju se Jure poziva je manja u usporedbi s prošlogodišnjom kvartalnom, a to nitko ne spominje, već uspoređuje kruške i jabuke. U sadašnjoj situaciji jedino što se može je rezati troškove, a to nažalost rade s otkazima što bi trebalo biti zadnje i to vjerojatno s onima koji rade na određeno, a to su uvijek najbolji radnici! Imam dionice IGH već duže vremena, u debelom sam minusu s njima, ne mislim ih niti kupovati niti prodavati jer se nadam da je cijena dotaknula dno, ali isto tako ne vjerujem u nekakav brzi oporavak – pogotovo nakon ovakvog izvješća! [undecid]

Šta ste se toliko uzbudili oko dividende od 28kn? Na ovoj cijeni dividenda je manja od 1%, uz malo znanja toliko možete zaraditi svaki dan.

New Report

Close