IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vidim da je prisutna velika nervoza:
– jedni su nervozni što nisu kupili na vrijeme
– drugi su nervozni što su prodali sa minusom jer su mislili "ode ovo u ambis"
– treći bi dokupili jer vjeruju u rast
– četvrti su nervozni jer su zaglavili u drugim dionicama a vjeruju da će sutra ovdje opet stamedo.

Dragi moji prijatelji, prošli put bilo je drugačije i shodno velikim prometima znači da su se veliki igrači iskrcavali i zato su pljuštale blokada.

A sad je stanje drugačije, jednostavno ni veliki nisu znali da će se sve ovoako zbiti pa je moguć i potpuno drugačiji scenarij od onoga od prošli put jer jednostavno veliki mogu i sutra ujutro uštopati IGH na ovim ili manjim razinama ako budu željeli.
Tako da o pretjeranoj tuzi i euforiji nema potrebe govoriti, vidjet ćemo uskoro.

Kao dugoročnog dioničara PTKM burza me naučila da ni FI, ni fundamenti često nemaju nikakvog utjecaja, .

p.s
Ako pročitate Kostolanya koji kaže da je francuska burza premala i zbog toga država ima ili može imati silan utjecaj na burzovne cijene, što je u USA nemoguće.
Ako je francuska burza mala, sami procijenite kolika je hrvatska i kolike je utjecaj pojedinih velikih igrača ili države.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Evo upravo Andrija Lompar govori na HTV1 dnevnik ako

Konzorcij dostavi garanciju ima posao znači stvar je gotova

http://www.vecernji.hr/biznis/konzorcij-se-raspao-a-opet-mu-se-nudi-posao-crnoj-gori-clanak-131189

Evo još jedne potvrde posao se nudi i ništa nema bez IGH

Večer svima

Vidim da se narod raspisao, što je pozitivna stvar, jer komunikacija stvara zdrav protok ideja, misli i stavova među ljudima.

Vezano za raspravu – ne bi preuranjivao, niti davao bilokakve zaključke, no zanima me da li je postojeći ugovor važeći između domaćeg konzorcija i naručitelja, ili on mora biti ponovo sklopljen uz preinake?

Srdačan pozdrav

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/infrastruktura/dukanovic-lomparu-ajmo-vratiti-konstruktor-u-igru,75533.html

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

ponavlja se ista stvar kao i prije par mjeseci.
neki će na ponavljanje gradiva.
novinari su nas ova tri dana "filali" sa info. o ovom poslu,tako da su mnogi sada u iskušenju da li da sutra ponovo zaigraju "Kolo sreće".
novinari su "pripremili ražanj(za ovčice),a zajc je još uvijek u šumi(brlogu)".
oni koji su se prije mjesec i pol dobrano opekli,sutra će triput razmislit da li se isplati ponovo izazivati prst sudbine.

neki su ovdje pokušali razborito obasniti da je još daleko od ovog posla.
za sada se svodi na "šta bi bilo kad bi bilo".
a i ovo sa kinezima.i prije dva mjeseca su imali nekakva pisma namjera kao i sad od kineza,pa znate kako je prošlo s tim "namjerama".
sutra tek cg. trebaju vidjeti na čemu sa grcima i izr.nakon toga će raspisati novi natječaj za sve tri dionice,a to če trajati i trajati,pa ljeto,godišnji.po svemu tek na jesen,a do tada "ko živ ko mrtav".
ne vjerujem da će "majstori" puno štopati ovih dana,jer i njima paše da im neke građevince dignemo tako da se istovare sa preostalim dionicama koje nisu uspjeli uvaliti prije mjesec i pol.
to bi se moglo taman poklopiti u idućih 10-15 dana sa možebitnom korekcijom amera,a onda će opet biti kriv i Samodol i hanfa i vlada i Jure i Željko i ko sve ne,samo ne naša pohlepa,gramzivost,lakovjernost …..

ljudi moji razmišljajte svojom glavom da ne bude poslije "nismo znali".
to što mi ovdje pišemo nema nikakvog utjecaja na smjer burze.ako sutra meštri odluče da im paše pumpanje igh,thnk,vdkt,hdel,ingr,oni će to dopustiti i još će "podkuriti",a ako ne,onda se mi možemo i na trepavice postaviti,one će sve redom u minus.

ne nagovaram nikoga ni na kupnju ni na apstinenciju.
svatko je sam kovač svoje sreće.


ponavlja se ista stvar kao i prije par mjeseci.
neki će na ponavljanje gradiva.
novinari su nas ova tri dana "filali" sa info. o ovom poslu,tako da su mnogi sada u iskušenju da li da sutra ponovo zaigraju "Kolo sreće".
novinari su "pripremili ražanj(za ovčice),a zajc je još uvijek u šumi(brlogu)".
oni koji su se prije mjesec i pol dobrano opekli,sutra će triput razmislit da li se isplati ponovo izazivati prst sudbine.

neki su ovdje pokušali razborito obasniti da je još daleko od ovog posla.
za sada se svodi na "šta bi bilo kad bi bilo".
a i ovo sa kinezima.i prije dva mjeseca su imali nekakva pisma namjera kao i sad od kineza,pa znate kako je prošlo s tim "namjerama".
sutra tek cg. trebaju vidjeti na čemu sa grcima i izr.nakon toga će raspisati novi natječaj za sve tri dionice,a to če trajati i trajati,pa ljeto,godišnji.po svemu tek na jesen,a do tada "ko živ ko mrtav".
ne vjerujem da će "majstori" puno štopati ovih dana,jer i njima paše da im neke građevince dignemo tako da se istovare sa preostalim dionicama koje nisu uspjeli uvaliti prije mjesec i pol.
to bi se moglo taman poklopiti u idućih 10-15 dana sa možebitnom korekcijom amera,a onda će opet biti kriv i Samodol i hanfa i vlada i Jure i Željko i ko sve ne,samo ne naša pohlepa,gramzivost,lakovjernost …..

ljudi moji razmišljajte svojom glavom da ne bude poslije "nismo znali".
to što mi ovdje pišemo nema nikakvog utjecaja na smjer burze.ako sutra meštri odluče da im paše pumpanje igh,thnk,vdkt,hdel,ingr,oni će to dopustiti i još će "podkuriti",a ako ne,onda se mi možemo i na trepavice postaviti,one će sve redom u minus.

ne nagovaram nikoga ni na kupnju ni na apstinenciju.
svatko je sam kovač svoje sreće.

Ma da. kolega niste se ukrcali ali biste ocajnicki to htjeli…i po mogucnosti 2620…ali nece ici..
oni koji su neodlucni na igh sada, gramzivo ce krenuti u njega na 3600 jer ce tada biti sve jasno da ide prema 5000..no u jednom ste u pravu…svatko je kovac svoje srece..i da..burza je i za hrabre a ne samo za spekulante.
LP

o tom potom!

http://www.slobodnadalmacija.hr/Biznis/tabid/69/articleType/ArticleView/articleId/100350/Default.aspx

parole,parole!
“ako nisi s nama,protiv nas si”!


http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/infrastruktura/dukanovic-lomparu-ajmo-vratiti-konstruktor-u-igru,75533.html

najvazniji je ovaj zadnji zakljucak i koji zasigurno odrazava senmtiment.

"Što će se na hrvatskom tržištu kapitala događati idućih dana, ne treba biti previše maštovit. Dionice IGH (ZSE:IGH-R-A) i Tehnike (ZSE:THNK-R-A) već su ovoga tjedna rasle u trenutku kad je povratak hrvatskog konzorcija u igru bio tek u sferi spekulacija. Dobra je to vijest i za cijeli građevinski sektor jer je jasno kako će konzorcij trebati i još podizvođača radova u Crnoj Gori, bit će tu posla i za druge. "

alaj ce se prasiti iducih dana i nece stati tako brzo kako neki misle…
jer sljedi i godisnje , vjerovatno odlicno. izvjesce.. i sto jos….sljedi skupstina za odobravanje ne zanemarive dividende…i sto jos…
lova na tekucim 17.05 od HT…vecina te love ide prema blue chip a predvodnik je IGH.. itd.itd
Stoga cujemo se krajem svibnja o cijeni..
sretno svima sutra i nadolazecim danima

Ma da. kolega niste se ukrcali ali biste ocajnicki to htjeli…i po mogucnosti 2620…ali nece ici..
oni koji su neodlucni na igh sada, gramzivo ce krenuti u njega na 3600 jer ce tada biti sve jasno da ide prema 5000..no u jednom ste u pravu…svatko je kovac svoje srece..i da..burza je i za hrabre a ne samo za spekulante.
LP

Ja bih se drage volje ukrcao na 3600 kad bi bilo jasno da ide prema 5000. Pa to je 35% zarade, ogroman novac.

Bilo kako bilo, meni je ovo zanimljivo. Naravno ništa nije 100% pa ni ovo, ali držim da postoje realne šanse i to dobre, da konzorcij ovo dobije. Sve i da ne dobije, očekujem solidna izvješća i rast dionice IGH.
Najvažnije je zaraditi paru, ali ne treba zanemariti ni ovu tenziju koja me baš sad (ovaj tren) pere zbog IGH : )

upravo u zadnjem Dnevniku HRT Radonjic izjavio da " ukoliko je hrvatski konzorcij obezbjedio garancije -vraca se u igru i biti ce pozvan ponovno"

Zivjeli

New Report

Close