IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Glavni projektant grčke kompanije Janis Lafas rekao je da će pregovori početi uskoro, ali nije mogao da precizira kada bi gradnja auto-puta Bar-Boljare mogla da počne.
"Početak gradnje zavisiće od spremnosti multilateralnih finansijskih institucija i banaka poput EBRD i EIB, da finansiraju taj projekat, za koji je potrebno mnogo novca", rekao je Lafas Televiziji Crne Gore.
Iz Vlade je najavljeno da bi, nakon raskida ugovora sa hrvatskim "Konstruktorom", grčki "Aktor" mogao biti u igri ukoliko spusti cenu izgradnje.
Grčko-izraelski konzorcijum je za kompletan autoput ponudio cenu od 3,92 milijarde evra, uz učešće države od 2,78 milijardi evra, dok je za deonicu od Podgorice do Mateševa ponuđeno 1,2 milijardi evra, od čega bi državno učešće bilo 845 miliona evra.
Crnogorska vlada potvrdila je prošle sedmice odluku Saveta za izgradnju autoputeva da raskine ugovor o koncesiji za izgradnju autoputa Bar-Boljari sa hrvatskim konzorcijumom koga predvodi splitski "Konstruktor", jer ni nakon šest meseci nije obezbedio bankarske garancije.
Vlada je odlučila da počne pregovore sa drugorangiranim grčko-izraelskim konzorcijumom "Aktor – HĆ", sa rokom za završetak pregovora od mesec dana.
Ministar pomorstva i saobraćaja Andrija Lompar kazao je da je realno da se potpiše ugovor sa Izraelcima, ukoliko se dogovore za smanjenje ponuđene cene.

Meni ta matematika nikako ne štima ako onima u banci štima onda sve 5.

who dares, wins

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/Analiticari-Vidi-se-svjetlo-na-kraju-tunela-za-gradevinare

26.11.2010 - Dan D

Kolega Verdi, svaka čast na trudu.

Feral je inače splačina od novina, ali u ovom slučaju vjerojatno nije daleko od istine. Sjetit ćete se i najava Jure Radića kako vidi IGH na 5 puta većim valuacijama, a cijena je bila nešto oko 12-ak tisuća. Do the math..

Zamislite obraz tog čovjeka, neki tamo Lejo se nakrcao po 150 kuna a Jure je mrtav ozbiljan nakon par godina vidi na preko 60 tisuća kuna. Novine to uredno prenose i nitko se ne buni. Svi sretni..
Sjećam se da je jedan moj kolega nosio u novčaniku isječak iz novina s Radićevim najavama. Nije loš čovjek moj kolega, ali ispao levat totalni.. Ali on bar priznaje da ga je Jure izlevatio.

Ovo danas nisu bili margini, ima tu još lufta, prije se radi o stop lossovima, margin callovi će u većoj mjeri počet pucat sutra otvorimo li u crvenom. A onda će bit akcijska rasprodaja. Nažalost..

Split je dao targete koji su nakon ovog danas postali realnost 2050 – 2100. Ako je danas prošlo kroz 2500 ko kroz maslo, onda ni tigrusovo dno na 2200 nije sigurno. Možete se vi ljutiti koliko hoćete, ali biće ove dionice jeftino, i toliko o tome.

Ko to ne vidi taj je pušio i Jurine priče o IGH na 60 tisuća..

Imam margin i nemam IGH..

Samo najmudriji i najgluplji ne mogu se promijeniti. (Konfucije)

http://www.24sata.hr/news/zderic-jos-vjeruje-kako-ce-graditi-autocestu-u-c-gori/162930/

Da bi riječ rekao

Ipak se moram složiti sa Tigrusom da je potencijalno dno moguće na razini 2220-2240kn. To bi ujedno bila i donja stranica klina. Danas su naravno pucali margin callovi, sutra očekujem mirniji dan.
Klin mora završiti probojem gore, kao gornji target pucam na veliku vrijednost koja bi mogla dići graditelje nekih 20-25%.

26.11.2010 - Dan D


http://www.24sata.hr/news/zderic-jos-vjeruje-kako-ce-graditi-autocestu-u-c-gori/162930/

Da bi riječ rekao

To je ono sto nas drzi u ovoj dionici jer biti ce tu jos turbulencija, kako god bilo ja sam postao dugorocni ulagac i ostajem ovdje cca 30 mjeseci ….dakle zapamtite..ulaz mi je 2900 i imam 127 kom..nemam namjeru bilo sto komentirati jer sam 100 eur po komadu u minusu ali zaboravljate jednu stvar..novci se broje na kraju a ovaj post ide u naftalin pa ga reaktiviramo za cca 2 godine,
LP svim investitorima i da… nisam ljubitelj niti zderica niti Jure ali dionica itekako valja, uostalom kao i firma

Dionica sto je pala ona prva dva dana nakon izgubljenog posla 25% nemam ništa protiv jer da je dobila narasla bi isto toliko.
Ovo danas besramno brutalno iskrcavanje pojedinca u namjeri da je sruši sto je vise moguće nemogu nikako prihvatiti i MOLIM odgovorne da istraze tko se krije iza tog pojedinca jer je ovo prevrsilo svaki normalni ljudski razum.
U vezi firme nema nikakvih afera niti prepostavki da bi firma mogla doziviti neugodna finaciska iznanadjenja i zato smatram da je ovo ponašanje danas izazvalo reakcije kod nas dioničara da se stvarno trebamo upitat tko je ovo napravio i treba da snosi posljedice.

Vjerujem da je HANFA pravna institucija koja sve ovo pomno prati i da će nekoga doći glave.

Unaprije hvala
over25

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

Meni je ovaj nalog u 12.57.16. toliko sumnjiv jer to nije nikakav paničan bijeg već namjerno rasturanje bida. Kakvi margini i kakvi bakrači. A i još jedno dva su takva. Tko redovito prati transakcije može razlikovati neke obrasce ponašanja i njihovu svrhu.

who dares, wins


Meni je ovaj malog u 12.57.16. toliko sumnjiv jer to nije nikakav paničan bijeg već namjerno rasturanje bida. Kakvi margini i kakvi bakrači. A i još jedno dva su takva. Tko redovito prati transakcije može razlikovati neke obrasce ponašanja i njihovu svrhu.

da je kolega margin call onda bi frajer izašao pomalo jučer na cijenu od 2530 jer je bilo dosta naloga za izlaz al ovako brutalno istresanje ja još nisam vidio sa firmom koja nema nikakvih loših rezultata tj. fundamenata, a to sto pričaju izvjece loše mogu da objese mačku o rep.

Da kažem još neznalicama kad se ima margin onda se neceka zadnji dan za izlaz.
Ovdje nema djeci i nikakvim marginim kreditima ili nekim drugim jer je ovo bilo svjesno rušenje cjene bez ikakvog razloga, a cijena je već pala cca25% sto je već i previše za jednu neuspjelu realizaciju natječaja tj. Posla

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

http://www.poslovni.hr/141840.aspx
evo i PD se je ponovno o tome raspisao a još interesantnije je da je ovaj nakon objave katastrofe dokupio malo da se nađe.
8.
PBZ D.D.
1.601 1,01 Skrb. račun

who dares, wins


Dionica sto je pala ona prva dva dana nakon izgubljenog posla 25% nemam ništa protiv jer da je dobila narasla bi isto toliko.
Ovo danas besramno brutalno iskrcavanje pojedinca u namjeri da je sruši sto je vise moguće nemogu nikako prihvatiti i MOLIM odgovorne da istraze tko se krije iza tog pojedinca jer je ovo prevrsilo svaki normalni ljudski razum.
U vezi firme nema nikakvih afera niti prepostavki da bi firma mogla doziviti neugodna finaciska iznanadjenja i zato smatram da je ovo ponašanje danas izazvalo reakcije kod nas dioničara da se stvarno trebamo upitat tko je ovo napravio i treba da snosi posljedice.

Vjerujem da je HANFA pravna institucija koja sve ovo pomno prati i da će nekoga doći glave.

Unaprije hvala
over25


Hm,nije baš tako s stabilnošću,treba vidjeti FI za1Q a i pitaj one koji tamo rade što se zbiva.

obožavam strvine-posebno ovce

Nije li čudno da ni Grci dan danas još nemaju garancije i novac na stolu .

New Report

Close