IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Ako ode u stečaj biti će i po 160. Ako se dobro sjećam po toliko su plaćali zaposlenici. A kada oni na toj cijeni počnu rasprodaju biti će i niže . Zato svi u red na niže. barem da se jednom postigne konsenzus na ovoj dionici.

Razumijem sarkazam ali nisu po 160 zaposlenici uzimali
Po nominali su im se računale dionice(400kn) ali nisu pare davali..nego su od dividende otplaćivali.
Ako ćemo tražiti najniže razine bilo bi to cca140 (po toj cijeni je prošlo 20086 Lejinih? kupljenih od projektgradnje)
[/quote]
Po 100 DM je Akcionar kupovao. Ostalo mi je to još onako u sjećanju od pokojnog Ferala jer su ih zbog toga na križ pribivali . No to nema veze sa današnjom situacijom isto kao ni marke sa eurima.

who dares, wins




Ako ode u stečaj biti će i po 160. Ako se dobro sjećam po toliko su plaćali zaposlenici. A kada oni na toj cijeni počnu rasprodaju biti će i niže . Zato svi u red na niže. barem da se jednom postigne konsenzus na ovoj dionici.

Razumijem sarkazam ali nisu po 160 zaposlenici uzimali
Po nominali su im se računale dionice(400kn) ali nisu pare davali..nego su od dividende otplaćivali.
Ako ćemo tražiti najniže razine bilo bi to cca140 (po toj cijeni je prošlo 20086 Lejinih? kupljenih od projektgradnje)
[/quote]
Po 100 DM je Akcionar kupovao. Ostalo mi je to još onako u sjećanju od pokojnog Ferala jer su ih zbog toga na križ pribivali . No to nema veze sa današnjom situacijom isto kao ni marke sa eurima.
[/quote]
evo iz Lejinih usta..ako laže on lažem i ja:)
http://www.nacional.hr/clanak/39615/nisam-lazni-vlasnik-dionica-igh
Kupio sam ih po tadašnjoj tržišnoj cijeni od 140 kuna po dionici. I to je mogao svatko učiniti, odnosno dionice IGH je od te ili neke druge tvrtke mogao kupiti i netko drugi

sijem žito raste grahorica

@lime – sada je kasno za priopćenje.. mislim da se ovo ovako srozalo (a vjerujem da će i dalje) upravo zbog te kurvanjske šutnje.. Gde je Radić? Gdje? Kada već ima obraz ko đon kada obećaje i mulja pa daj pokaži se da postojiš, reci 2-3 (makar lažne) utješne.. ali ne, oni su u mišju rupu se zavukli.. odvratno i gnjusno, kao da su lokalna birtija a ne neka ozbiljna firma kalibra kakvom se predstavljaju. DA LI SU SE IGDJE POKAZALI / PRIOPĆILI IŠTA VEZANO UZ GUBITAK POSLA STOLJEĆA??? Pa nek naivci i dalje vjeruju u IGH…

Glede gluposti koji neki ovdje pišu, medijan iliti srednja cijena svih transakcija IGH-R-A od početka trgovanja (davni dani) iznosi 5250kn.

26.11.2010 - Dan D

@lime,
je to je to jer se sjećam da je bila neka firma iz Slavonskog Broda, a kad je to bilo u Feralu rekao bi negdje 2007-8 kupovna cijena je bila smiješna u odnosu na tadašnju tržišnu. Što si duže razmišljam moguće je i nekih 36 DM jer mi je to isto palo na pamet nešto prije vašeg zadnjeg posta. Teško je to sad iz sjećanja izvući, a neda mi se sad kopati po arhivi od Ferala ali u svakom slučaju bagatela. Ondje su i Đukana prozivali, a baš je bila poanta u tome da je taj Lejo fiktivan vlasnik.

who dares, wins



@lime
,
je to je to jer se sjećam da je bila neka firma iz Slavonskog Broda, a kad je to bilo u Feralu rekao bi negdje 2007-8 kupovna cijena je bila smiješna u odnosu na tadašnju tržišnu. Što si duže razmišljam moguće je i nekih 36 DM jer mi je to isto palo na pamet nešto prije vašeg zadnjeg posta. Teško je to sad iz sjećanja izvući, a neda mi se sad kopati po arhivi od Ferala ali u svakom slučaju bagatela. Ondje su i Đukana prozivali, a baš je bila poanta u tome da je taj Lejo fiktivan vlasnik.

Druga vremena..nebitno skroz.
Sada izgleda kao bagatela ali tada je bila normalna cijena..moguće da i ovih cca 2300 budu smješna cijena za recimo 10 god
Bez obzira na kupovnu ni na 15000 nije prodavao..tko god bio pravi vlasnik
A dionice je dobila projektgradnja iz broda..
Država im je platila radove u obnovi dionicama što je tada bio uobičajeni način plaćanja..

sijem žito raste grahorica

Nakon što je vlasništvo nad većinskim paketom IGH-a prešlo iz HFP-a izravno na Vladu, te će dionice biti upotrijebljene za plaćanje tvrtki koje su obavile građevinske radove u ob-novi ratom stradalih dijelova države. Iako su dionice prodavane na zatvorenim dražbama, očito je kako se radilo o dobro isplaniranom scenariju da se vrate natrag u Institut. Naime, na dražbama koje su održane početkom 1997. ponuđene dionice IGH-a kupile su, ili bolje rečeno zamijenile za svoja novčana potraživanja prema državi, osječka „Gradnja" i slavonskobrodska „Projektgradnja", a zatim ih prodale dioničarima IGH-a za prosječnu cijenu od tadašnje 44 njemačke marke po komadu. Valja znati da je početnu cijenu dionica na spomenutim dražbama definiralo Ministarstvo obnove na čijem je čelu u to doba bio – Jure Radić.
http://feral.audiolinux.com/tpl/weekly1/article_tisak.tpl?IdLanguage=7&NrIssue=1140&NrSection=1&NrArticle=16353
Pošto ste se Vi potrudili red je bio da i ja malo potražim.

who dares, wins

Bilo bi lijepo kad bi izvukli slično i za ostale dionice!

26.11.2010 - Dan D

%3D7%26NrIssue%3D1179%26NrSection%3D1&siteurl=feral.audiolinux.com/tpl/weekly1/arhiva.tpl%3FIdLanguage%3D7%26NrIssue%3D1179%26NrSection%3D1
A gle šta mu je sve Feral radio i mast vadio. Onako usput dok sam tražio naletim na jedan članak o Samodolu. Ni njega nisu gladili. Feral je legenda. [thumbsup]

who dares, wins

Lime,

pad je prejak, i kad krene odbijanac isto će biti žestok kao i svaki prije na IGH.
Vjerujem da uprava sada šuti jer nema što reći!
Možda je tako i bolje.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

http://www.vecernji.hr/biznis/aktor-hch-pocetak-gradnje-autoceste-ovisi-bankama-clanak-107873
Kaj sad opet banke? Pa zar to nije ziher? Neću sad da tu širim neki lažni optimizam ali današnji pad je bio previše isforsiran kaj god bilo da bilo.

who dares, wins

…Vjerujem da uprava sada šuti jer nema što reći!
Možda je tako i bolje.

Ma daj? [rolleyes]

New Report

Close