IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





Ma ne piši gluposti….

Malo pristojnosti ti ne bi falilo.
Činjenica je da masa nikad nije u pravu. I točka. A ti možeš i dalje tvrditi da je to glupost.
[/quote]

O kakvoj ti pristojnosti ovdje pišeš. Ova dionica nema snage ni morala da se ponovno vrati na 3000kn u recimo mjesec do dva ….Previše je razočaranih investitora ušlo po višim cjenama
nego što je trenutna i isti su izgubili vjeru u cijelu upravu IGH. Vjerujem da će većina izači sa nulom ili manjom minusom . Sada ti probaj izbojiti promete IGH zadnjih 1 mjesec pa probaj samo zamisliti
kad ćemo je opet gledati na 3000kn. Ovi koji sada kupuju neće čekati 3000 kn za izlazak…..
[/quote]

@conan

Koliko se sjećam kolega bio si u IGH i možda si izašao sa minusom,a sad bi htio kupiti na 2000 i automacki pokrio minus.
Ako griješim….ispravi me [cool]
[/quote]

Prodao sam svojih 25 komada na 3000 i par kuna i kupio ponovo na 2566 kn…uostalom to sam već prijavio na temi : što smo danas tržili ….!

na 4300 sve prodajem...


O kakvoj ti pristojnosti ovdje pišeš. Ova dionica nema snage ni morala da se ponovno vrati na 3000kn u recimo mjesec do dva ….Previše je razočaranih investitora ušlo po višim cjenama
nego što je trenutna i isti su izgubili vjeru u cijelu upravu IGH. Vjerujem da će većina izači sa nulom ili manjom minusom . Sada ti probaj izbojiti promete IGH zadnjih 1 mjesec pa probaj samo zamisliti
kad ćemo je opet gledati na 3000kn. Ovi koji sada kupuju neće čekati 3000 kn za izlazak…..

Daj kolega molim te prosvjetli me i objasni me gdje sam ja spominjao nekakve targete i slična sranja? Napisao sam da mi je jako dobar pokazatelj za kupnju dionice što mali prodaju jer su razočarani. Pisao sam da je iznad 3k vrijeme za prodaju na vijest, a isto tako je po meni sad vrijeme za akumulaciju.
A iskreno ti tu lamataš o nekakvim kaznama i transparentnosti. Zaboravljaš jednu bitnu stvar i čudno mi je da još nisi skužio da je u 80% slučajeva pad ili rasta dionice prouzorčen psihom, tj. ljudskim emocijama (euforija VS razočarenje), a ne fundamentima.



O kakvoj ti pristojnosti ovdje pišeš. Ova dionica nema snage ni morala da se ponovno vrati na 3000kn u recimo mjesec do dva ….Previše je razočaranih investitora ušlo po višim cjenama
nego što je trenutna i isti su izgubili vjeru u cijelu upravu IGH. Vjerujem da će većina izači sa nulom ili manjom minusom . Sada ti probaj izbojiti promete IGH zadnjih 1 mjesec pa probaj samo zamisliti
kad ćemo je opet gledati na 3000kn. Ovi koji sada kupuju neće čekati 3000 kn za izlazak…..

Daj kolega molim te prosvjetli me i objasni me gdje sam ja spominjao nekakve targete i slična sranja? Napisao sam da mi je jako dobar pokazatelj za kupnju dionice što mali prodaju jer su razočarani. Pisao sam da je iznad 3k vrijeme za prodaju na vijest, a isto tako je po meni sad vrijeme za akumulaciju.
A iskreno ti tu lamataš o nekakvim kaznama i transparentnosti. Zaboravljaš jednu bitnu stvar i čudno mi je da još nisi skužio da je u 80% slučajeva pad ili rasta dionice prouzorčen psihom, tj. ljudskim emocijama (euforija VS razočarenje), a ne fundamentima.
[/quote]

Sve 5 samo ćemo vidjeti kad će opet IGH taknuti 3000kn….

na 4300 sve prodajem...

"Nakon svega što se dogodilo s ovom dionicom proteklih par mjeseci trnutačno ne postoji niti jedan razlog da IGH raste. Jedino pravedno rješenje bi bilo da bude godinu dana kažnjen stagnacijom na 2500 kn dok sve ostalo raste."

Tri naše projektantsko- građevinske firme …se prijave na međunarodni natječaj ..normalno računajući da će zatvoriti financijsku konstrukciju ……zaradit katođer …radit 7 godina njihovi radnici ….i u svijetu ovih KONCENTRIRANIH bankarskih igrica ( u ovoj izdajnički državi rasprodanih banaka ) ih …izigraju ….uz malu balkansku kuhinju …. UZ DRŽAVU KOJA NAM JE MALO JAČA BANANA …( malo prije na dnevniku Europska unija treba UJEDINJENO POMOĆI GRČKOJ -Sarkozi !!!) –židovski kapital iza …..i sad firme za to trebaju biti KAŽNJENE!!!??????
I mi dioničari ????

PA super ….ajmo onda sve pretvoriti u dvije velike firme HT i TODEX …ajmo samo uvozit …..zaduživat se dokle god imamo kaj prodavat …obalu i otoke …. vodu i sunce ….. …KOME TREBAJU UOPĆE FIRME
U OVOJ ZEMLJI –Građevina, brodogradnja , prehrana , elektroindustija –svi imaju a MI naravno NE Autoindustriju ….Poljoprivreda ……KOME TO SVE TREBA ……????? OVI SE RASPADAJU OD DEBLJINE ….ČOBANKOVIĆ NEMRE STAT U TELEVIZOR …ŠUKER IMA KUGLU OKO NOGE DA NE POLETI KO BALON …. POJMA NEMAJU ………DILETANTI …..UNIŠTILI SU KOMPLETNU DRŽAVU ZA 15 GODINA !!!
I ONDA ONI KOJI POKUŠAVAJU PREŽIVIT ….ZA TO TREBAJU BITI KAŽNJENI ???
MA DAJTE !!!!!


Sve 5 samo ćemo vidjeti kad će opet IGH taknuti 3000kn….

Ponavljam, nisam govorio o nikakvim rokovima niti o nikakvim targetima. A taknut će i prije nego se ti nadaš. Sad će Jura početi ponovo raditi na PRu :-). Možda da posao Fimi Mediji ako je gospođa slobodna [lol]

Ma problem je što su investitori izgubili kredibilitet uprave . Neznam što bi mogao više reči Jure Radić
a da se investitori ne zapitaju da li se on šali ili je on nešto popio !!! Kolega Janlana ti je dobro napisao
i potpisujem njegov tekst u riječ.

Ja bi volio da dionica raste ali tko vjeruje neka kupuje samo nju….toliko…

na 4300 sve prodajem...



Sve 5 samo ćemo vidjeti kad će opet IGH taknuti 3000kn….

Ponavljam, nisam govorio o nikakvim rokovima niti o nikakvim targetima. A taknut će i prije nego se ti nadaš. Sad će Jura početi ponovo raditi na PRu :-). Možda da posao Fimi Mediji ako je gospođa slobodna [lol]
[/quote]
CG crkla ,država u banani,Sanadera nema, Jura što je god najavljivao laž a Vi pričate o rastu.





Sve 5 samo ćemo vidjeti kad će opet IGH taknuti 3000kn….

Ponavljam, nisam govorio o nikakvim rokovima niti o nikakvim targetima. A taknut će i prije nego se ti nadaš. Sad će Jura početi ponovo raditi na PRu :-). Možda da posao Fimi Mediji ako je gospođa slobodna [lol]
[/quote]
CG crkla ,država u banani,Sanadera nema, Jura što je god najavljivao laž a Vi pričate o rastu.
[/quote]

vidim neki bivsi kolege se koprcaju, zar je moguce da postoji netko ko nije uvatio barem jedan val posljednjih tjedana na ovoj perjanici????

Polako ali sigurno cini mi se da i ova igra zavrsava neveselo, te u buducnosti igh nazalost vidim u poziciji ingre, a ingru u pozciji dja(va)kovstine ali ne na visokih 16kn [bye]
[/quote]
Kolege gledaju prošlogodišnje grafove rasta i pada ali zaboravljaju da je sve držala CG a po izvješčima IGH ostvaruje 90% zarade u HR a znamo da se odustaje od kapitalni ulaganja zato ???


očito je iz postova, ekipa koja je u panici prodavala na 2500-2600 sa -20% vrlo je nervozna. kako će tek biti nervozni kad IGH uskoro krene ka 3000 kn pa će opet kupovati, ali puno skuplje [lol]

Ja sam izisao na 3230, i nemam ambicija vise za ulaz u gradjevinare, ali kolega nisam ja tako puno zaradijo koliko ste vi popusili, ja imam prinos od 260kn, a sto evra po komadu nije mala para za izgubit [embarass]

ZELIM BITI BRUTALNO USPJESAN KO bananarama................................



očito je iz postova, ekipa koja je u panici prodavala na 2500-2600 sa -20% vrlo je nervozna. kako će tek biti nervozni kad IGH uskoro krene ka 3000 kn pa će opet kupovati, ali puno skuplje [lol]

Ja sam izisao na 3230, i nemam ambicija vise za ulaz u gradjevinare, ali kolega nisam ja tako puno zaradijo koliko ste vi popusili, ja imam prinos od 260kn, a sto evra po komadu nije mala para za izgubit [embarass]
[/quote]

kolega, po običaju niste dobro shvatili, ja kupujem sada, na ovim cijenama, dok vi i takvi kao vi, sada rasprodaju, što je meni odlično [thumbsup]
zadnja 3 dana nakon gubitka posla prodano je oko 3200 komada IGH (1888,pa 772,pa 537) pa se vidi kako je najveća rsprodaja bila prvi dan po objavi, a zatim sve više pada kako opada broj malih ulagača spremnih rasprodavati po ovim cijenama. ukupan promet u ta tri dana je 8,3 milijuna kuna što je jako velika lova za ZSE i potvrda da su se veliki i te kako uključili u akumulaciju na ovoj cijeni

zato što prije rasprodajte i ostali mali ulagači kako bismo mogli početi rasti, krenite stopama "emojnarode", "cia" , "antiše", "elevatoora",
"onin1210", "ivedome", "Prinos"…. [thumbsup]

TOTALNI SLOM GRAĐEVINARA
Urušavanje gospodarstva . Bez posla ostaje još 20.000 građevinara
Da građevinarstvo u Hrvatskoj srlja u dosad neviđenu krizu, koja će za sobom vući i sve drugo, potvrđuje i podatak da je u posljednjih godinu dana bez posla ostalo 13.400 radnika. A nakon gubitka posla u Crnoj Gori, val otkaza tek se očekuje.

Nakon što je za hrvatsko građevinarstvo nestala i posljednja slamka spasa, gradnja autoceste u Crnoj Gori, na kojoj su trebali raditi Konstruktor, Tehnika i IGH, predviđa se da će bez posla ostati više od 20.000 radnika u graditeljstvu.

Pribroji li se tome 13.400 radnika koji su bez posla ostali prošle godine, dolazi se do podatka da će u 24 mjeseca broj zaposlenih u građevinskom sektoru biti gotovo prepolovljen. Sve veće građevinske tvrtke u Hrvatskoj već su podijelile na tisuće otkaza i privremeno poslale veliki broj radnika na čekanje, a sada užurbano rade na programima tehnološkog viška, piše Novi list.

Još je ostala nekolicina infrastrukturnih projekata, a i posao stanogradnje je gotovo zamro. Na sve se nadovezala dugogodišnja neracionalnost i korupcija u sustavu cestogradnje pod kapom ministra prometa Božidara Kalmete, koja je dovela do blokade i nemogućnosti financiranja gotovo svih većih projekata.

Prema anketi koju je krajem godine proveo Sindikat graditeljstva Hrvatske, uz 13.400 radnika koji su dobili otkaz ili su ga iščekivali kao uračunati tehnološki višak, još njih 6200 plaću prima sa zakašnjenjem, a gotovo još toliko se nalazi na čekanju i prima umanjenu plaću. Za pet i pol tisuća ljudi ne uplaćuju se porezi i doprinosi, a oko 1700 radnika radilo je u tvrtkama, koje su završile u stečaju.

"Bojim se da će broj izgubljenih radnih mjesta ove godine biti još veći nego prošle, jer su mnogi građevinari slali ljude na čekanja i godišnje odmore nastojeći osigurati nove poslove. Njih, nažalost, nema ili ih nema dovoljno, pa gotovo sve firme pripremaju otkaze i programe tehnološkog viška", izjavio je za Novi list Mirko Štorga, predsjednik Sindikata graditeljstva.

Njegove procjene potvrđuju i direktori najvećih hrvatskih građevinskih tvrtki, koji su apelirali da se imena tvrtki ne objavljuju. U svakoj od tih tvrtki očekuje se da će broj zaposlenih biti za otprilike 50 posto od broja zaposlenih prije godinu dana.


TOTALNI SLOM GRAĐEVINARA
Urušavanje gospodarstva . Bez posla ostaje još 20.000 građevinara
Da građevinarstvo u Hrvatskoj srlja u dosad neviđenu krizu, koja će za sobom vući i sve drugo, potvrđuje i podatak da je u posljednjih godinu dana bez posla ostalo 13.400 radnika. A nakon gubitka posla u Crnoj Gori, val otkaza tek se očekuje.

Nakon što je za hrvatsko građevinarstvo nestala i posljednja slamka spasa, gradnja autoceste u Crnoj Gori, na kojoj su trebali raditi Konstruktor, Tehnika i IGH, predviđa se da će bez posla ostati više od 20.000 radnika u graditeljstvu.

Pribroji li se tome 13.400 radnika koji su bez posla ostali prošle godine, dolazi se do podatka da će u 24 mjeseca broj zaposlenih u građevinskom sektoru biti gotovo prepolovljen. Sve veće građevinske tvrtke u Hrvatskoj već su podijelile na tisuće otkaza i privremeno poslale veliki broj radnika na čekanje, a sada užurbano rade na programima tehnološkog viška, piše Novi list.

Još je ostala nekolicina infrastrukturnih projekata, a i posao stanogradnje je gotovo zamro. Na sve se nadovezala dugogodišnja neracionalnost i korupcija u sustavu cestogradnje pod kapom ministra prometa Božidara Kalmete, koja je dovela do blokade i nemogućnosti financiranja gotovo svih većih projekata.

Prema anketi koju je krajem godine proveo Sindikat graditeljstva Hrvatske, uz 13.400 radnika koji su dobili otkaz ili su ga iščekivali kao uračunati tehnološki višak, još njih 6200 plaću prima sa zakašnjenjem, a gotovo još toliko se nalazi na čekanju i prima umanjenu plaću. Za pet i pol tisuća ljudi ne uplaćuju se porezi i doprinosi, a oko 1700 radnika radilo je u tvrtkama, koje su završile u stečaju.

"Bojim se da će broj izgubljenih radnih mjesta ove godine biti još veći nego prošle, jer su mnogi građevinari slali ljude na čekanja i godišnje odmore nastojeći osigurati nove poslove. Njih, nažalost, nema ili ih nema dovoljno, pa gotovo sve firme pripremaju otkaze i programe tehnološkog viška", izjavio je za Novi list Mirko Štorga, predsjednik Sindikata graditeljstva.

Njegove procjene potvrđuju i direktori najvećih hrvatskih građevinskih tvrtki, koji su apelirali da se imena tvrtki ne objavljuju. U svakoj od tih tvrtki očekuje se da će broj zaposlenih biti za otprilike 50 posto od broja zaposlenih prije godinu dana.


ovo je strong BUY signal [rolleyes]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

New Report

Close