IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jesu im pustili Srbi?

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


Jesu im pustili Srbi?

3:0 ih razvalili i još će posao da dogovore. Evo linka ali ne mogu da nađem onaj izvorni.
http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/179091/Privrednici-iz-Srbije-na-poslovnom-forumu-u-Alziru-

who dares, wins

Pokušala sam 19.02. 2010.g. složiti JAMSTVA , kako je bilo i logično..započeti u matičnoj banci
Konstruktora…nastaviti sa fiktivnom jamstvom države / jer u HPB ima svega , osim novca/…
ali , na kraju – završiti sa subvencioniranom kamatom KREDITA ZA IZVOZ..! HABOR-a …….!
Meni- laiku …je to bilo jedino ispravno…… a STRUČNJACI su tumačili drukčije….

No, to su Odluke koje donose obični poslovni ljudi…. ovdje nije bilo pameti ni logike….. samo panika.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Autoput koji ne vodi nikuda. Sta bi taj autoput povezivao? Gdje je tu racunica? Stotinjak tisuca Madjara i Srba koji zele otici na more i par tona tereta Luke Bar? Dajte molim vas. Spasili smo se! Ovo je dobra vijest, pogotovo jer znamo da je dionica zbog iste vec dobrano pala.
Ja na to gledam kao kad nakon ex div. Ht padne.. e onda se ja trpam jer ispod nece vise.. ide rast rast, sve do nove najave o dividendi kad turbo naraste. Tako je i ovdje. Nakon ovakve vijesti koja dovede do pretjeranog pada ide rast.

Ja sam danas nakon potvrde vijesti o raskidu ugovora očekivao još jedan pad, ali ništa. Valjda je ovaj gubitak zbog "perspektivnog" autoputa u CG nakon -20% dovoljno zaračunat u cijenu.
Od sutra lagano sakupljanje na bidu dok ga maheri opet ne potjeraju na 3000 kn… a nekako imam feeling da nećemo dugo čekati jer uz monotoni HT koji oslicira +-0,5% ovo je jedina prava likvidna dionica u ovoj žabokrečini gdje svaki dan imamo preko 1 milje prometa i solidne oscilacije cijene pa se i veliki dečki mogu igrati [wink]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Evo kolega nakon namjernog izbivanja, javljam se sada kada je sve završilo NAPOKON.
Stvarno sam mislio da će naš konzorcij dobiti taj posao tj pronaći financijske garancije, pa ako sam i nekog svojim pisanjem u dva posta nagovorio na kupnju ovim putem se ispričavam.
Čitao sam cijelo vrijeme postove kolega i rezimirao cijelu situaciju i evo moje razmišljanje:
– očito zavlačenje u informiranju javnosti od strane hr konzorcija.
– do sada neviđeno orkestrirano pisanje medija protiv hr konzorcija i dobijanja posla.
– samo jedan od dokaza da nam mediji u stranim rukama direktno upravljaju javnim mjenjem.
– nebriga i nemar države i samosvjesti o pomaganju hr firmama.
– banke u HR su posebna tematika, LIHVARI sada mora biti jasno i najobičnijem seljaku da iz HR izvlače samo extra profit i da ih apsolutno ne interesira hr gospodarstvo.
– ako nije sada jasno našim političarima-guzonjama da HR mora imati bar jednu jaku banku u HR vlasništvi onda i neznam kada će.
– i oni koji su nam se činili kao prijatelji ne žele i neće pomoći (Italija-ZABA).
– puno bi morali učiti iz židovskog načina lobiranja i njihovoj svjesti o državi.

Zamislite samo državu koja je napadala HR, zatvarala, mučila i ubijala njene ljude te htjela osvojiti njezin teritorij prije samo 15-tak godina, da nakon toga se trzne i odbije HR firme.Pa umjesto da tražimo ratnu odštetu od njih i da nam se ispričavaju cijelu vječnost, mi šutke gledamo kako nas odbijaju, i to samo iz razloga jer konzorcij vode Radić i Žderić.
To mogu napraviti samo nama i nikome više na svijetu.Jer mi sami ne držimo do sebe.

U suvremonom svijetu i politici a ovaj posao u CG i jest politika vlada isključivo interes i samo interes, a izgleda da svi to shvačaju samo naši političari NE, pa daju more, kopno i obalu a sada i poslove za judine škude, i ono najvažnije svak te POŠTIVA ONOLIKO KOLIKO TI POŠTIVAŠ SAM SEBE.

Jadna je ona država koja o ovakvim poslovima ne pomaže ljudima i firmama pa kako se oni zvali da dobiju poslove nego stoji sa strane i samo gleda.
Žalosno ali istinito da su mediji u hr stvorili takvu atmosferu da veliki postotak ljudi razmišlja na način da likuju na nedobivenim poslom, i isključivo iz razloga jer se radi o jednom Radiću.
JADNO I BIJEDNO.

I na kraju kad malo bolje razmislim, i bolje da nismo dobili ovaj posao.

Korkyra

gismund

znaci ipak nisi prodao?

Korkyra

naravno da je bolje.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich



I na kraju kad malo bolje razmislim, i bolje da nismo dobili ovaj posao.

Bilo jednom pa se spominjalo … i tko zna koji je razlog našoj tolikoj aljkavosti. Problem je bila vjerujem preniska vrijednost za radove i iako nismo vidjeli koje su točne odredbe bile, sigurno ne bi bilo dovoljnih argumenata za pokriće projekta i pitanje je koja bi bila minimalna naknada u slučaju mizernog prometa. Luka Bar za prijevoz odavno ima rješenje kroz jeftiniju željeznicu, a po autocesti
ak je ikada bude neće se imati tko vozati. Blamaža je skoro nestvarna i nije ni trebalo očekivati ništa
od tog posla sa Vladom CG. Budu se oni još hvatali za glavu bar slijedećih 8 mjeseci što su propustili…

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!


Znate li vi zašto su juče Srbi igrali protiv Alžira?
To neka njihova poslovna delegacija časti predsjednika Alžira sa utakmicom jer su skužili da je on fanatik za nogomet kao i pola mu kabineta. Sad su baš u toku natječaji za infrastrukturne radove u Alžiru u visini pustih milijardi $ na koje oni apliciraju.
A zašto su naši igrali u Belgiji? Pojma nemam.
Pare, pare pokreću Svijet, politiku i nogomet… ima neka takva pjesma.

sve to možda i stoji ali onda ih baš i nisu morali nakantati sa 3:0 odnosno 0:3…..po toj vašoj logici su si onda zabili autogol…… [lol] [lol] [lol]

Vidiš moguće. Bili su dovoljno lukavi da ih navuku na fudbal i onda dovoljno glupi da ih tamo rasture i sve zahebu. [lol]
Zato Ivanišević nije nikad htel igrati tenisa sa Francekom. [lol] Ajde preferans još kako tako ali tenis…

who dares, wins


Vidiš moguće. Bili su dovoljno lukavi da ih navuku na fudbal i onda dovoljno glupi da ih tamo rasture i sve zahebu. [lol]
Zato Ivanišević nije nikad htel igrati tenisa sa Francekom. [lol] Ajde preferans još kako tako ali tenis…

Vas svaki post ne da je pesma nego i poezija najdrazi moj forumaski kompozitoru
pofuk

kolega pofuk moram se od jada smijati kad vidim šta nam tu rade ovi menadžerčići. smijeh je tu jedini lijek.

who dares, wins


Vidiš moguće. Bili su dovoljno lukavi da ih navuku na fudbal i onda dovoljno glupi da ih tamo rasture i sve zahebu. [lol]
Zato Ivanišević nije nikad htel igrati tenisa sa Francekom. [lol] Ajde preferans još kako tako ali tenis…

jel bio ćiro u alzieru sa njima?????
pofuk

New Report

Close