IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


realna cijena igh je 3500 kn i toliko ce vrijedit UVIJEK.,SAMO VISE.,pozz.

Ali danas i sutra ne, to sigurno.


a kako bili da bilo, današnj pad je oćekivan nakon jučerašnjih vijesti….ali tko su onda svi ti "luđaci" koji su danas ulupali 5 milijona kuna u dionicu firme koja "nema budučnosti"……

Možda isti oni koji su ulupavali milijune na 14, 15 i 16 tisuća?

Ovdje upišite svoj komentar…

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius


a kako bili da bilo, današnj pad je oćekivan nakon jučerašnjih vijesti….ali tko su onda svi ti "luđaci" koji su danas ulupali 5 milijona kuna u dionicu firme koja "nema budučnosti"……

1/2 toga je duplo zavrćena lova. ja sam recimo kupio na otvaranju, kasnije prodao oko 2700, pa opet kupio na 2600 i sad čekam ako danas opet povuče prema 2700 (ima još optimista koji vjeruju u spas u zadnji čas) da opet prodam, pa kad službeno objave da je posao propao u 14 sati bit će opet jaki pad.
sutra na otvaranju kad krene novi val panike bit će opet pad, samo onda treba sačekati par dana da cijena ode na pravo dno (cca 2000 kn) jer tek tu će biti prava zarada [thumbsup]

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste

@fajrunt

pricas bedastoce jer je jucer promet bio treci po volumenu u zadnjih sest mjeseci.

a sto se tice kupi-prodaj u istom danu, pa jel moguce da mislis da toga nije bilo npr prekjucer ili prekprekjucer. dapace, gotovo da nema dana u proteklih 20 dana da se nije isplatilo dnevno trgovanje

Stop telling lies about me and I'll stop telling the truth about you.

Stvarno mi niste jasni vi koji i dalje mislite ostati u ovoj dionici i očekujete njezin oporavak.
Nekoliko je razloga zašto se to neće dogoditi:
1.Dionica je i na ovim vrijednostima prenapuhana obzirom na druge građevinare čija je vrijednost pala 10 pa i više puta (Npr DLKV sa 2000 na 330,HDEL sa 2000 na 200,o INGRI da ne pričam…)
2.Dionica je politička i sve se pomalo urušava,a ak rokne vlada (a mislim da je to pitanje mjeseci) to će je još više pritisnuti prema dolje…
3.Fondovi istovaruju polako al sigurno…
4.Izgubljeno povjerenje nasamarenih ulagača Radićevim lažima.

P.S.
Sječam se oprimista koji su kad je počela padati sa 13000 kn govorili da ne prodaju,da će se to oporaviti,da će čekati…i gdje su sada?



a kako bili da bilo, današnj pad je oćekivan nakon jučerašnjih vijesti….ali tko su onda svi ti "luđaci" koji su danas ulupali 5 milijona kuna u dionicu firme koja "nema budučnosti"……

1/2 toga je duplo zavrćena lova. ja sam recimo kupio na otvaranju, kasnije prodao oko 2700, pa opet kupio na 2600 i sad čekam ako danas opet povuče prema 2700 (ima još optimista koji vjeruju u spas u zadnji čas) da opet prodam, pa kad službeno objave da je posao propao u 14 sati bit će opet jaki pad.
sutra na otvaranju kad krene novi val panike bit će opet pad, samo onda treba sačekati par dana da cijena ode na pravo dno (cca 2000 kn) jer tek tu će biti prava zarada [thumbsup]
[/quote]
Kakva panika prošlo je kolega
Netko bi zavrtio [lol]

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]



a kako bili da bilo, današnj pad je oćekivan nakon jučerašnjih vijesti….ali tko su onda svi ti "luđaci" koji su danas ulupali 5 milijona kuna u dionicu firme koja "nema budučnosti"……

1/2 toga je duplo zavrćena lova. ja sam recimo kupio na otvaranju, kasnije prodao oko 2700, pa opet kupio na 2600 i sad čekam ako danas opet povuče prema 2700 (ima još optimista koji vjeruju u spas u zadnji čas) da opet prodam, pa kad službeno objave da je posao propao u 14 sati bit će opet jaki pad.
sutra na otvaranju kad krene novi val panike bit će opet pad, samo onda treba sačekati par dana da cijena ode na pravo dno (cca 2000 kn) jer tek tu će biti prava zarada [thumbsup]
[/quote]
Kolege ja vas ne razumijem pa Vi ćete vjerovati u dobivanje posla i kad CG službeno objavi da raskida ugovor

Tko će više vjerovati Radiću i Žderiću

Gubitak posla u Crnoj Gori ogolio je hrvatske građevne perjanice IGH i Konstruktor koji više neće moći kao do sada bez posljedica širiti lažni optimizam

Posljednje tri godine otkako je Jure Radić na čelu IGH organizirale su se izvanredne tiskovne konferencije na kojima su javnosti prezentirane samo dobre vijesti.

Pljuštale su najave poslova po istoku i jugoistoku Europe, ali u Hrvatskoj nije skoro bilo posla vrijednijeg od milijun eura u kojem IGH nije sudjelovao kao investitor, projektant ili nadzornik. Radić je najavljivao spremnost na financiranje autocesta u Hrvatskoj koncesijama, želio je koncesiju za zračnu luku, kupovao zemljišta, kupovao tvrtke, kretao u javno privatna partnerstva. Za Konstruktor Željka Žderića tako neraskidivo povezan s IGH-om bilo je slično. Od crkve u Udbini pa do svih cestovnih pravaca visjeli su logotipi Konstruktora i njegovih kćeri. Nemalo puta je upozoravano na spregu te dvije tvrtke s politikom, čiji su bivši ili sadašnji zaposlenici vodili tvrtke koje su im davale poslove (HAC, HC, ARZ). Veliki krešendo bio je posao u Crnoj Gori. No umjesto posla stoljeća uslijedila je velika pljuska koja nažalost nije bila prva ni posljednja kada se radi o poslovima u inozemstvu, a nastavak slijedi i na domaćem terenu. Dosad se samo gubici poslova nisu htjeli komentirati i prolazili su izvan fokusa šire javnosti. Gubitak posla u Crnoj Gori ogolio je dvije "perjanice hrvatskoga građevinarstva". Nisu uspjeli u osam mjeseci naći banke koje bi ih pratile, a osim u težoj financijskoj globalnoj situaciji, problem je i u samim tvrtkama. Rasle su im obveze tijekom godina, a propadali poslovi koje su smatrali sigurnim. Ne treba zaboraviti da se IGH povlači iz šest velikih projekata u Hrvatskoj od kojih je najveća bila Zagrepčanka, a razlog je uvijek isti, nedostatak novca i preveliki apetiti u prošlosti. Najveći najavljeni poslovi i inozemstvu poput hidrocentrala u Čečeniji također su propali. No Jure Radić je uvijek svaki od problema, osim Crne Gore, optimistično pravdao i pokrivao ga najavom novih poslova. I mnogi mali investitori su vjerovali. U Crnoj Gori se dogodila farsa u kojoj se u godinu dana prezentiralo kako je posao dobiven i kako su jamstva osigurana, a njihov uspjeh prezentiran kao uspjeh hrvatske države. Kada se sve pokazalo kao neistina, Radić i Žderić su izgubili i to posljednje uporište. Njihovim novim najavama koje su hranile optimizam rijetko će tko vjerovati. Na domaćem terenu tek su se sad nadzorna tijela počela baviti tim lažnim optimizmom i istražuju tko se okoristio od neispunjenih najava. Za dvojac je ipak veći problem od toga što kod kuće nema više državnog novca za gradnju, koji ih je konstantno hranio prošlih godina. Nemaju ni potporu političkih struktura kao nekada. Kako god se okrene, dolaze im znatno teži dani.

PD

Odličan članak, svaka čast

pametan čovjek vidi filiju i skloni se...



a kako bili da bilo, današnj pad je oćekivan nakon jučerašnjih vijesti….ali tko su onda svi ti "luđaci" koji su danas ulupali 5 milijona kuna u dionicu firme koja "nema budučnosti"……

1/2 toga je duplo zavrćena lova. ja sam recimo kupio na otvaranju, kasnije prodao oko 2700, pa opet kupio na 2600 i sad čekam ako danas opet povuče prema 2700 (ima još optimista koji vjeruju u spas u zadnji čas) da opet prodam, pa kad službeno objave da je posao propao u 14 sati bit će opet jaki pad.
sutra na otvaranju kad krene novi val panike bit će opet pad, samo onda treba sačekati par dana da cijena ode na pravo dno (cca 2000 kn) jer tek tu će biti prava zarada [thumbsup]
[/quote]

Hebena taktika. Zapisat ću si ovo.

Bio sam siguran da je posao sigurna stvar!izgleda da je konzorcij dao nerealno nisku ponudu i da je to glavni razlog što nisu ishodili jamstava.milijarda razlike je ipak prevelika da bi se banke zakvačile za taj projekt…

mislim da će blokada

S OVE TENDENCIJE I BURZI SE LOŠE PIŠE

New Report

Close