IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

– Hrvatski konzorcijum je ponudio da autoput, dug 170 kilometara, izgradi za 2,7 milijardi eura, dok Grci i Izraelci nude cijenu od 3,9 milijarde eura.
– Od hrvatskog konzorcijuma dobili smo dva seta dokumenata s izraženom željom financijskih institucija da učestvuju u finansiranju ovoga posla
– Vlada će se o predlogu Savjeta za izgradnju autoputeva izjasniti na sjednici u četvrtak, 4. marta.

Ovakve rečenice meni govore da niš nije gotovo.
Još 24 sata pa ćem sve znati. Sretno svima koji će danas prodati sa minusom u panici.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

E sad drugovi ….ovih dana bu trebalo stisnuti zube ……..jučer sam od pol 4 do 4 gledao i bio već na okidaču za prodaju na 3150 …..gledao sam cijeli dan kak se u nekoliko navrata jučer istresaju veliki nalozi …..i pohlepa je prevladala…….mada mi je razum govorio ….nemreju oni do te garancije ..da su mogli ne bi bilo sve do zadnjeg trena ovo natezanje ……

E sad samo jedna ……beš ti DRŽAVU I PREMIJERKU I POLITIČARE KOJI NEMAJU UTJECAJA NI POD NOKAT DA POMOGNU HRVATSKIM IZVOZNICIMA !!! DA JE TREBALO SPAŠAVATI TODU …..DALI BI SVI KRV ! OVU ZEMLJU VODE ::::DEBILI !!!!

ps. navečer mi frend iz CG poslao mail i kaže da se ipak šuška tam o NJIMA posao ALI i našim firmama ….!! bilo je već ….spominjana mogućnost —– bumo vidli –vele slijepci ….

mislim da crnogorci traže elegantan izlaz iz ovog posla…

I Crna Gora je mogla imati autocestu. Ovako povoljna ponuda se ne odbija. Pregovarati će oni godinama, ali vrlo vjerojatno se neće ništa napraviti. Zbog takvog stava propala im je gotovo sva infrastruktura napravljena za vrijeme Jugoslavije. I dalje smatram da je ovo bio dobar posao za obje strane, za Crnu Goru financijski, a za Konstruktor jer su na poslu u Hrvatskoj stekli rutinu da mogu biti jeftini.

Vjerujem da su Juri Radiću dani odbrojani, barem u biznisu. U politici može lagati i brljati do mile volje.

Danas ujutro na vjestima Hrvatskog radija citiraju Žderića koji tvrdi da posao još nije izgubljen…..


I Crna Gora je mogla imati autocestu. Ovako povoljna ponuda se ne odbija. Pregovarati će oni godinama, ali vrlo vjerojatno se neće ništa napraviti. Zbog takvog stava propala im je gotovo sva infrastruktura napravljena za vrijeme Jugoslavije. I dalje smatram da je ovo bio dobar posao za obje strane, za Crnu Goru financijski, a za Konstruktor jer su na poslu u Hrvatskoj stekli rutinu da mogu biti jeftini.

Vjerujem da su Juri Radiću dani odbrojani, barem u biznisu. U politici može lagati i brljati do mile volje.

Dogodilo se ono što sam danima najavljivao, od posla ništa. Međutim, nakon što sam pročitao tone napisa, članaka i proturječnih informacija, sve mi se više čini da su NAŠI NAMJERNO DOSTAVILI NEVALJANE GARANCIJE, s ciljem da ne potpišu konačne ugovore i stave si omču oko vrata. Razgovarao sam i s nekim ljudima iz građevine koji su radili na veeelikim projektima i kažu da nema šasne da bi naši tamo išta zaradili, u najboljem slučaju izašli bi s nulom.
Ovako ispada da su se naši trudili i dostavili garancije (američkog investicijskog fonda) koje eto nisu po volji Crnogorcima pa svatko ide svojim putem.

Svejedno, danas očekujem jači pad odmah na otvaranju, pa odbijanac. Stavit ću se u 09.59 malo iznad minus blokade, pa ako prođe idem i ja danas trejdati. [lol]

moje poruke nisu investicijski savjeti niti preporuke za kupoprodaju dionica!

Vaš link

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!


Dogodilo se ono što sam danima najavljivao, od posla ništa. Međutim, nakon što sam pročitao tone napisa, članaka i proturječnih informacija, sve mi se više čini da su NAŠI NAMJERNO DOSTAVILI NEVALJANE GARANCIJE, s ciljem da ne potpišu konačne ugovore i stave si omču oko vrata. Razgovarao sam i s nekim ljudima iz građevine koji su radili na veeelikim projektima i kažu da nema šasne da bi naši tamo išta zaradili, u najboljem slučaju izašli bi s nulom.
Ovako ispada da su se naši trudili i dostavili garancije (američkog investicijskog fonda) koje eto nisu po volji Crnogorcima pa svatko ide svojim putem.

Svejedno, danas očekujem jači pad odmah na otvaranju, pa odbijanac. Stavit ću se u 09.59 malo iznad minus blokade, pa ako prođe idem i ja danas trejdati. [lol]

Moguće je to, slični stavovi mogu se isčitati i iz nekih medija:

Osiguranje financiranja ceste upitne isplativosti od objave tzv. posla stoljeća nametnuo se kao glavni problem, uz nisku ponuđenu cijenu, čiju se eventualnu promjenu obvezao financirati izvođač. Crna Gora će nastaviti pregovore sa znatno skupljim grčko-izraelskim konzorcijem, za kojeg se procjenjuje kako bi i sam mogao imati problema s financiranjem (Briefing-razni izvori)

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


Jedne osobe nema,a izgleda bez političke moći ne može se puno. Već bi on dao malo podravke ili ine I već bi se radilo u cg. Dr. Ivo je otišao,na žalost po j .radića koji gubi političke piune.
Al ivo ndgdje tuče glavom u zid što je prepustio jadranki mjesto premijerke.

Ovo je veliki poraz premijerke Kosor jer je pokazala da ni ona njen ministar Šuker nisu u 2 mjeseca lobiranja uspjeli napraviti apsolutno ništa za konzorcij! Molili su i kumili kod svih većih banaka, Kosorka je žicala Berlusconija, ulizivala se Đukanoviću itd., a od svega ništa.
Kosorica regionalni lider? HAHAHAHHAHAHA

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Nema potrebe za nekim isprikama koliko čitam. Svako ima svoje mišljenje i zato forum postoji. Mi koji samo kao drukali na dolje ispali smo zasad u pravu premda ovo još nije gotovo. Budući da je u četvrtak sjednica njihove vlade moguć je obrat, ipak je to krajnje politička odluka…

Danas će sigurno dionice konzorcija ići dolje ali ne puno, upravo radi ovog roka do četvrtka a nekima je to fina prilika da izađu uz minimalne gubitke. Zapravo masa vas je ulazila i izlazila ispod 3000 pa je možda i burek odavno već u džepu!


Nije ovo ni izdaleka gotovo. Pročitajte pažljivo:

Savjet za izgradnju autoputeva predložio je danas Vladi da raskine koncesioni ugovor za gradnju autoputa Bar-Boljare sa Konstruktorom. Vlada će se o tom predlogu izjasniti u četvrtak.

– radi se o samo o prijedlogu Savjeta
– Vlada Crne Gore tek se treba izjasniti (može ga i ne mora prihvatiti)
– odluka Vlade Crne Gore je tek za 2 dana

Nadalje, tko kaže da Konzorcij neće uložiti žalbu, ako bi bila donijeta odluka o odbacivanju ponude konzorcija i da neće s Crnom Gorom nakon toga završiti na sudu? [cool]

Uloziti zalbu nakon sto im je Vlada CG izasla u susret s produzivanjem rokova 2-3 puta za dostavu garancija????

A drugi komentar bio bi na to kako su se osjecali recimo M M Dropulic kad su dionice IGH padale a imala je lock-up (kako netko napisaše ovdje). Osjećala se isto, jer joj je ministarska plaća valjda dovoljna da ne bi morala prozivljavati sto vecina ovdje prisutnih radi, kocka se na par dana i kladi na pad ili rast, a da ne govorimo jel te dionice kupila ili ih stekla kao nagradu?

Može kupnja-prodaja.

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

New Report

Close