IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

CG ima 650.000 stanovnika uz vrlo malo prihoda, miljardu kuna više ne mogu si priuštiti.
Sve to s poslovima stoljeća igre su bez granica za privlačenje fokusa ulagača i tko to nije shvatio ?
Bilo je velikih amplituda, a eventualne gubitke možemo uvijek pripisati troškovima vl. školarine.

Ostaje samo pitanje kako se mjesecima moglo javno manipulirati da garancije postoje ?

NL davno je napisao istinu, koja se danas konačno potvrdila

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!


Ma sve 5, isprika nije potrebna [thumbsup]

ZAŠTO? Zato što mislim da CG nije zemlja kojoj MILIJARDA € više može biti onako usput, danas imam-sutra nemam… Zbilja nisam mislio da ce samo tako prihvatit milijardu € skuplji posao kao da se radi o gablecu na kojem ću danas potrošit 10kn više… Trebat će te kredite i vratit…

Šteta što nemamo temu za "glupa pitanja" jer ovo moje je zbilja glupo,ali moram pitati. Koliko sam ja shvatila Crnogorska vlada ne financira izgradnju več izvođač koji dobiva koncesiju na 30 godina..e sad,zašto bi onda crnogorcima bilo u interesu da gradnja bude jeftinija,što to njima znaći ? Nekako mi logika kaže da ako se više šoldi ulaže da je i posao kvalitetniji a to bi Crnoj Gori trebao biti interes…
znam,znam sad čete reči, plavuša,ali svejedno molim odgovor.. [embarass]
[/quote]
dojdite na virtualnu stranicu da Vam odgovorim na ovo nadasve zanimljivo pitanje jer Vam na ovoj stranici nemogu odgovoriti jer em sam moderiran a jos imam dojam i da Milo Djukanovic cita ovu temu
pofuk


ja sutra stavljam na prodaju 30 kom na 2500kn…valjda bude prošlo [huh] računam da bi trebao to zatvorit prije blokade oko 2750 tak da sam na nuli. može mišljenje od iskusnih trejdera

zašto nitko od iskusnijih trejdera ne daje mišljenje? pa nemojte mi reć da je to vaša strategija pa ne želite da svi idu tolko dole? to nije uredu..ja sam spreman do 2000 ić a vi?

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

bez obzira tko gradio ceste u crnoj gori, morati će i tunele praviti, jer to je jedna brdovita zemlja na balkanu, bez 100 – 200 tunela neće iči, a u tunele idu svetiljke TEP…. druge ne pašu [wink]…budete vidli

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Kakvih bureka tu na forumu,pa ostavite si to za gablec sutra za doručak…kao neće pasti ispod 3000 kn bla bla…
Odnosno možete burek ostaviti i za ručak jer tak do 12 sati imate vremena za pogablati u miru obzirom da je od 10:00 blokada (naravno negativna).
p.s.
Pozdravio vas Jure u vijestima u 23:10 na HRT-u,kaže da mu je žao zbog izgubljenog posla…
A plaće još prošli mjesec u IGH-u -15%,a kaj bu isplatio slijedeći mjesec?Valjda lovu kaj je zaradio ovih par dana muljajući na dionicama…
Ide to na 1400 u vrlo kratko vrijeme…

Možda su Crnogorci rekli da raskidaju posao stoljeća kako bi se sutra nakrcali IGH-om…a na sjednici vlade će ga prihvatiti [lol]
Eto, nadam da sam dao bar malo nade onima koji ne žele rezati i bježati odmah od 10.
Više od toga za vas ne mogu učiniti, osim što ću braniti cijenu svim svojim sredstvima, na cijenama koje se mnogima neće svidjeti.
Tako vam je to, kad se jednom smrkne, drugom svane [undecid]


Ma gotovo je sa cg al nema nikakvog razloga da ide ispod 2800…to je druga varijanta
iako mislim da će se kretati od 2900-3000.
Igh je vodilja kao i ATPL u brodarima.
Ako igh rokne na 2300 onda će dlkv na 270,ingra na 29 itd….
Mislim da to nije moguće jer će se cijena čuvati oko 3000 i kad se vidi da ima potpore vrlo
brzo će se cijena ustabiliti.

zašto bi netko čuvao cijenu na 3000 kn?

Međutim mene ne brine cijena igh već me brine sudbine desetine tisuća građevinskih radnika, a i sudbine banaka koje su odobrile nevjerojatne kredite i lesinge mnogim građevinskim tvrtkama u rh?

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Na Balkanu je sve moguće pa i to da Žderić izgubi već dobiven posao kako bi ga dobio netko sa skupljom cijenom, i onda taj koji je dobio posao angažira žderu da radi za njega. Naravno uz Milin blagoslov. Na kraju svi sretni i zadovoljni osim običnih crnogoraca koji će svoju cestu platiti 40 % skuplje.
Što je sa poslom projektiranja i nadzora. Dali je i on u sklopu ugovora ili je on već ranije ugovoren sa IGH. Radovi su navodno trebali početi u 3. mjesecu.

Gorane8… s pravom te brine velik broj kredita izdan građevinskim tvrtkama..ako si bankar- a ja ću ti reći- da su za to krive – isključivo banke….. Evo primjer. Kad sam prije izvjesnog vremena
trebala kreditna sredstva,došla sam u jednu od vodećih banaka u Hrvatskoj…. a u zahtjevu sam zastupala izuzetnu unosnu djelatnost..
Zbog cirkusa u građevini,itd.itd.- nije više bilo novaca! ..tj. sve su iskoristili i rekli nek dođemo početkom slijedeće kalendarske godine…
takodjer su rekli – da im djelatnost koju zastupamo- nije odveć pouzdana….

Pa kad banka- tako kardinalno pogriješi u procjeni klijenta- i odbije djelatnost koja se u Europi
dočekuje raširenih ruku…što biste Vi rekli da je prosrijedi?

Neznanje Kolega, neiskustvo..a mislim da sam to ovdje čula….. to se plaća…

Zato banke moraju shvatiti što su učinile ovom gospodarstvu razmetanjem novaca građevini…
Hiperprodukciju roba..koja mora biti- jeftina da je se rasproda… dakle, cijena stana 700 Eura/1m2..
u novogradnji , na solidnoj lokaciji…
I malo više sluha za ostatak djelatnosti potrebnih ovom društvu….mogućnost prekvalifikacija,
doškolovanja i promjene radnog mjesta … ?i rada na crno – radi kojeg nas užasavaju brojke na Zavodu za zapošljavanju su druga tema…to je svemir za ovo komotno i lijeno ekonomsko
društvo- tako da uopće nema smisla o tome govoriti.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

mislim da sutra prodajem svih 20 komada, sva sreća pa sam kupio još neki dan kad je bila malo jeftinija, ali nadam se da će proč do blokade… ima neko neka predviđanja do koje cijene bi to moglo padat (uključujući i narednih tjedan dana), valjda neće ispod 2500?


CG ima 650.000 stanovnika uz vrlo malo prihoda, miljardu kuna više ne mogu si priuštiti.
Sve to s poslovima stoljeća igre su bez granica za privlačenje fokusa ulagača i tko to nije shvatio ?
Bilo je velikih amplituda, a eventualne gubitke možemo uvijek pripisati troškovima vl. školarine.

Ostaje samo pitanje kako se mjesecima moglo javno manipulirati da garancije postoje ?

NL davno je napisao istinu, koja se danas konačno potvrdila


1. nije mlrd kuna već mlrd eura
2. garanija ima, samo je netko lijen ih provjeriti (imaš garancije USA investicijskog fonda) "Od hrvatskog konzorcija dobili smo dva seta dokumenata s izraženom željom financijskih institucija da sudjeluju u financiranju ovoga posla, ali se pokazalo da ni jedan ni drugi nisu kompletni i iziskivali su nastavak pregovora između tih institucija i konzorcija, što nismo mogli prihvatiti",
3.posao je daleko od izgubljenog, jer vlada igra i ima zadnju odluku – Vlada će se o tom predlogu izjasniti u četvrtak.

stoga treba pričekati čet. Gotovo je kada sudac kaže da je gotovo. Ako ste se bavili spotom ili se i dalje bavite znate na kaj mislim.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Jedne osobe nema,a izgleda bez političke moći ne može se puno. Već bi on dao malo podravke ili ine I već bi se radilo u cg. Dr. Ivo je otišao,na žalost po j .radića koji gubi političke piune.
Al ivo ndgdje tuče glavom u zid što je prepustio jadranki mjesto premijerke.

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

New Report

Close