IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Konstruktor izgubio i posao gradnje autoceste u Bugarskoj

Hrvatska građevinska tvrtka Konstruktor, koja još uvijek pokušava naći jamca za "posao stoljeća" u Crnoj Gori na kojem bi radili zajedno s Tehnikom i IGH , izgubio je još jedan natječaj, ovoga puta za gradnju autoceste kroz Trakiju u Bugarskoj između Stare i Nove Zagore.

…..

cijelu vijest na:
http://www.jutarnji.hr/konstruktor-izgubio-na-natjecaju-u-bugarskoj/599548/

Poštovani,
U Jtarnjem listu je izašao članak pod naslovom "Konstruktor izgubio i posao gradnje autoceste u Bugrarskoj" http://www.jutarnji.hr/konstruktor-izgubio-na-natjecaju-u-bugarskoj/599548/ kojega je prenio i portal SEEbiz.eu.
Kako iz članka Autora Ivica Profaca/EPEHA nije razvidno koji je to drugi posao gradnje autoceste osim posla u Bugarskoj koji je Konstruktor izgubio, spreman sam pretpostaviti da je naslov članka formuliran tako da dovede u zabludu sve koji aktivno prate razvoj događaja oko izgradnje autoputa Bar-Boljare za koji se natječe konzorcij Konstruktor, Tehnika i IGH .

Stoga, molim da HANFA izvrši uvid u spomenuti članak, tj. naslov članka, da utvrdi da li postoje protupropisni ili protupravni elementi u naslovu istoga, te da shodno tome reagira u skladu sa svojim ovlastima.

S poštovanjem,…

Poslano: 01.03.2010. 17:46
[/quote]

E moj prijatelju a sad još kad Mesić počme pisat za Jutarnji šta će to da bude sjeti se kako je samo rušio IGH nekoliko puta

ZAGREB – SEEbiz iz dobro obaviještenih izvora doznaje kako će crnogorski Savjet za autoputeve hrvatskom konzorciju kojeg predvodi Konstruktor sutra produžiti rok za jamstva.

To je, smatraju, najelegantnije rješenje u situaciji kad je Konstruktor blizu osiguranja drugog dijela jamstva. Doznaje se kako je spomenuto jamstvo pitanje dana, ali obzirom na to da rok istječe sutra, Hrvati će dobiti dodatno vrijeme za finiširanje posla. Jedna od banaka s operacijama u regiji treba staviti potpis na jamstvo za kojeg posljednjih dana intenzivno lobira i hrvatska premijerka Jadranka Kosor.
[kiss]

Dirty Sanchez is a term for a sex act when a man, after the anal sex, takes his penis and rubs it on the girls upper lip leaving a moustache.

Sutra će, nakon kaj igh produlje rok, over i ekipa udriti po ask-u.
Prvo će drukati na forumu a kada shvate (nažalost zadnji) da će igh dobiti posao pod svaku cijenu onda će udariti po ask-u.

Nadam se da tada IGH neće biti na 3200. Jer recimo over je super dečko, ali ga je Radić i banda izbacili iz takta.
lp

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Bar-Boljare: Vlada Crne Gore će produžiti rok Konstruktoru
Autor/izvor: SEEbiz
ZAGREB – SEEbiz iz dobro obaviještenih izvora doznaje kako će crnogorski Savjet za autoputeve hrvatskom konzorciju kojeg predvodi Konstruktor sutra produžiti rok za jamstva.

To je, smatraju, najelegantnije rješenje u situaciji kad je Konstruktor blizu osiguranja drugog dijela jamstva. Doznaje se kako je spomenuto jamstvo pitanje dana, ali obzirom na to da rok istječe sutra, Hrvati će dobiti dodatno vrijeme za finiširanje posla. Jedna od banaka s operacijama u regiji treba staviti potpis na jamstvo za kojeg posljednjih dana intenzivno lobira i hrvatska premijerka Jadranka Kosor.

Istodobno, ovakvo je rješenje najelegantnije i za crnogorsku Vladu. Aktivira li se druga ponuda, naime, crnogorska Vlada će otpočeti pregovore s drugorangiranim konzorcijem Aktor-HCH čija je ponuda teška 4,92 milijarde eura, više od milijardu eura skuplje od Konstruktorove. I dalje, međutim, lebdi veliki upitnik financijske opravdanosti Konstruktorove ponude. Većina je sklona reći kako će se financijska konstrukcija posla morati redefinirati. Što će to značiti za kojeg od partnera u poslu, sad se može samo nagađati. Ostaje činjenica da gradnja već kasni, iako su radovi "otvoreni" još prije nekoliko mjeseci.

Za domaće tržište kapitala otvara se prostor za nove spekulacije nakon što su u prethodna tri tjedna cijene dionica Instituta IGH (ZSE:IGH-R-A) i Tehnike (ZSE:THNK-R-A) bile najvolatilnija izdanja tržišta. Tržište je danas očito već anticipiralo ovakav rasplet, pa su obje dionice bile među najvećim dobitnicima Zagrebačka burze.

a da ne kažem, ako se produlji rok sutra, svia će biti jasno koliko je sati i da je pitanje dana kada ćemo dobiti garancije..

pitam se kaj će neimar onda pisati???
lp kolega vlasnici, ali lp i oni koji će sutra po ask-u..
btw ako želite kupiti jeftinije čitajte sutra:
pcnen i radio antena m…tamo će vam biti vijesti..
lp

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Zašto bi netko kupovao dionice firme koje nije uspjela nabaviti jamstva?
Zato što su Crnogorci milostivi da im produlje rok, a ni sami nemaju jamstva.[bye]
Ma koliko oni produljivali rok, poznavaocima stanja u bilancama IGH-a i kompanjona je još od početka 2009 bilo jasno da nemaju kapaciteta za ovaj posao, i koliko god oni forsirali, jamstava neće biti.
Ako ih i bude, svi će znati da je na silu forsirano nešto što banke jedna za drugom odbijaju dati i tada će već biti jasno da bi posao mogao završiti kao velebne arene sagrađene po Hrvatskoj.

Evo, da ne pišem drugi post ću dodati i ovu vijest.

U STEČAJ je krenuo nekadašnji građevinski gigant GP DUBROVNIK čiji je drugi najveći vlasnik IGH d.d.
http://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjene.aspx?sifSim=GPDU-R-A


NASTAVLJAJU SE RAZGOVORI VJEROVNIKA, VLASNIKA, SOCIJALNIH PARTNERA I GRADA OKO STEČAJA NEKADAŠNJEG DUBROVAČKOG GRAĐEVINSKOG DIVA

Stečaj GP-a poguban je za grad Dubrovnik

http://www.dubrovacki.hr/clanak/17212/stecaj-gp-a-poguban-je-za-grad-dubrovnik


Sutra će, nakon kaj igh produlje rok, over i ekipa udriti po ask-u.
Prvo će drukati na forumu a kada shvate (nažalost zadnji) da će igh dobiti posao pod svaku cijenu onda će udariti po ask-u.

Nadam se da tada IGH neće biti na 3200. Jer recimo over je super dečko, ali ga je Radić i banda izbacili iz takta.
lp


Lp kolega
Nema šanse da uderim po asku dok nedobiju garanciju, a na spekulanske vijesti udaram kad se ekipa malo ohladi i spuste je na 2.800 kn.
Bit će ovdje uplakani, a moj vam je savjet prodajite dok imate lijepu kupnju.
Ako dodje garancija ulazim na max od 24 h i onda prodajem jer ovdje nema odrzivog rasta.
Istina je da sam bio veliki optimist al sam sad pesimista sto se tiče ovog job-a.
Mislim da će sutra biti malo hladjenja i dobro je rekao kolega Nemar tko će kupovati IGH nakon ovoga.

P.S.Nesto mi smrdi i u vezi izvješća čim voliko kasni , a i moguće je da bude lazirano jer me i to nebi iznenadilo.

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]



Sutra će, nakon kaj igh produlje rok, over i ekipa udriti po ask-u.
Prvo će drukati na forumu a kada shvate (nažalost zadnji) da će igh dobiti posao pod svaku cijenu onda će udariti po ask-u.

Nadam se da tada IGH neće biti na 3200. Jer recimo over je super dečko, ali ga je Radić i banda izbacili iz takta.
lp


Lp kolega
Nema šanse da uderim po asku dok nedobiju garanciju, a na spekulanske vijesti udaram kad se ekipa malo ohladi i spuste je na 2.800 kn.
Bit će ovdje uplakani, a moj vam je savjet prodajite dok imate lijepu kupnju.
Ako dodje garancija ulazim na max od 24 h i onda prodajem jer ovdje nema odrzivog rasta.
Istina je da sam bio veliki optimist al sam sad pesimista sto se tiče ovog job-a.
Mislim da će sutra biti malo hladjenja i dobro je rekao kolega Nemar tko će kupovati IGH nakon ovoga.

P.S.Nesto mi smrdi i u vezi izvješća čim voliko kasni , a i moguće je da bude lazirano jer me i to nebi iznenadilo.

[/quote]

Ha? Koje izvjesce kasni???

Mislite na izvjesce za 4q?

Vidi se koliko se informirate…

Izvjesce za 4q bit ce objavljeno skupa sa godisnjim izvjescem 30. travnja

http://www.igh.hr/Investitori/Arhiva%20obavijesti/20100203_Objavaoneizdavanju4Q.pdf

http://www.igh.hr/upload/tbl_struktura/kalendar_objave_financijskih_rezultata_104456.pdf

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

može li mi netko objasniti, recimo konzorcij dobije jamstvo,ali CG nema love, što onda ?




Sutra će, nakon kaj igh produlje rok, over i ekipa udriti po ask-u.
Prvo će drukati na forumu a kada shvate (nažalost zadnji) da će igh dobiti posao pod svaku cijenu onda će udariti po ask-u.

Nadam se da tada IGH neće biti na 3200. Jer recimo over je super dečko, ali ga je Radić i banda izbacili iz takta.
lp


Lp kolega
Nema šanse da uderim po asku dok nedobiju garanciju, a na spekulanske vijesti udaram kad se ekipa malo ohladi i spuste je na 2.800 kn.
Bit će ovdje uplakani, a moj vam je savjet prodajite dok imate lijepu kupnju.
Ako dodje garancija ulazim na max od 24 h i onda prodajem jer ovdje nema odrzivog rasta.
Istina je da sam bio veliki optimist al sam sad pesimista sto se tiče ovog job-a.
Mislim da će sutra biti malo hladjenja i dobro je rekao kolega Nemar tko će kupovati IGH nakon ovoga.

P.S.Nesto mi smrdi i u vezi izvješća čim voliko kasni , a i moguće je da bude lazirano jer me i to nebi iznenadilo.

[/quote]

Ha? Koje izvjesce kasni???

Mislite na izvjesce za 4q?

Vidi se koliko se informirate…

Izvjesce za 4q bit ce objavljeno skupa sa godisnjim izvjescem 30. travnja

http://www.igh.hr/Investitori/Arhiva%20obavijesti/20100203_Objavaoneizdavanju4Q.pdf

http://www.igh.hr/upload/tbl_struktura/kalendar_objave_financijskih_rezultata_104456.pdf
[/quote]
Zašto se toliko krije 4q?
Naravno da će biti zajedno jer kad bi ga objavili prije ove zavrzlame dionica bi bila 2000 kn.
Da je dobro 4q Radic bi ga objavio medju prvima.
Sve mi to smrdi [sealed]

P.S.razmislite malo kolega [undecid]

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]


može li mi netko objasniti, recimo konzorcij dobije jamstvo,ali CG nema love, što onda ?

U tome i je problem kolega.
Niti jedna strana nema lovu ,a i cg se ide zaduzivati za 200 milja EUR da pokrije deficit
Znamo da je CG ima 700 tisuća stanovnika,pa možeš zamisliti sto je to za njih 200 milja.
Mislim da im je proračun 1.5 mlrd eur ako nije isptavite me …pozz

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]


Evo, da ne pišem drugi post ću dodati i ovu vijest.

U STEČAJ je krenuo nekadašnji građevinski gigant GP DUBROVNIK čiji je drugi najveći vlasnik IGH d.d.
http://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjene.aspx?sifSim=GPDU-R-A


NASTAVLJAJU SE RAZGOVORI VJEROVNIKA, VLASNIKA, SOCIJALNIH PARTNERA I GRADA OKO STEČAJA NEKADAŠNJEG DUBROVAČKOG GRAĐEVINSKOG DIVA

Stečaj GP-a poguban je za grad Dubrovnik

http://www.dubrovacki.hr/clanak/17212/stecaj-gp-a-poguban-je-za-grad-dubrovnik

Ovdje nitko ne spominje IGH, već poznate poduzetnike sa juga jadrana

VIDEO:Megalomanski plan kriv za stečaj

I dok se u gradskoj vijećnici vode razgovori koji bi trebali spasiti GP i njegovih 350 radnika, Stipe Gabrić Jambo mirno spava. Njegov odvjetnik se ne uzrujava jer Jambo ne potražuje milijune od GP-a, nego od PGM Raguse. Čini se kako ni banke ni PGM Ragusa nisu zagrijani za spašavanje GP-a. Gradonačelnik se trudi no čini se kako od tih pregovora neće biti rezultata.

Banke su prve na listi dužnika, a GP ima dovoljno nekretnina na koje se banke mogu uknjižiti i povratiti uloženu vrijednost. Vlasnici žele spasiti PGM, koji je također u problemima. Jambo se ne zabrinjava, vjeruje svom odvjetniku Olegu Uskokoviću koji kaže kako je nagodba između Stipa Gabrića i PGM Raguse sklopljena u obliku ovršne isprave te da vjeruje da će se «s manadžmentom PGM Raguse, u slučaju da predviđeni model namirenja te tražbine iz bilo kojeg razloga ne bude moguć, dogovoriti drugi, za obje strane prihvatljiv».
PGM Ragusa kupila je GP Dubrovnik od Stipe Gabrića Jamba za nerealnih 23 milijuna eura. Dio novaca su isplatili za drugi dio koji su ostali dužni nagodbom su Gabriću namjeravali u vlasništvo dati dubrovačku remizu.

Višak zaposlenih, te poslovi koji su ugovarani po nerealno niskim cijenama, doveli su tvrtku u dugove. Pitanje je zašto je PGM kupio GP po tolikoj cijeni ? Zašto nisu otpuštali višak radnika ?
Prema našim saznanjima cijeli megalomanski projekt širenja tvrtke kupnjom Glavica i GP-a bio je planiran zbog dobivanja posla izgradnje autoceste i brze ceste u našoj županiji. Navodno je kilometar planiranih cesta u našoj županiji znatno skuplji nego na ostalim, dosad izgrađenim dionicama.
Pripremajući se na posao stoljeća na kojem su planirali zaraditi bogatstvo, vlasnici PGM Raguse kupili su Glavice zajedno s njihovom asfaltnom bazom i GP s kamenolom Mironja i brojnim radnicima i strojevima. Tako su postali najizgledniji kandidat za gradnju cesta u našoj županiji.
Nije tada nitko razmišljao o rizicima zaduživanja, nije se razmišljalo o radnicima, razmišljalo se isključivo o megalomanskim zaradama. U međuvremenu planovi izgradnje brzih cesta i autoceste su revidirani, gradnja usporena, a dugovi od zaduživanja i poslova ugovorenih ispod cijene su rasli. Sad nema druge do stečaja GP-a, a vrlo izgledno i Glavica, no PGM će se spasiti i nitko neće odgovarati za loše upravljanje, niti za izigrane radnike. Svi sad mirno spavaju, osim radnika, koji imaju čistu savjest, ali im san remete besparica i dugovi.
http://www.dubrovniknet.hr/novost.php?page=2&id=8355

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

New Report

Close