IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Hrvatski je problem taj šta se previše ljudima obećava i previše im se servira onog šta žele čuti, tako i kod tih autocesta.

Mislim svi smo mi sretni ko djeca kad se sad možemo voziti ultramodernim autocestama po Hrvatskoj na sve četiri strane svijeta, al jel ko spomenuo javno kad se išlo gradit koliki će nam to dug donijeti, kakav će bit efekt tog duga na gospodarsku situaciju i kakav će to imat efekt na naša primanja, plaće? Ukratko koje su posljedice i negativne strane takve izgradnje?

Pa da je netko od tih mudonja rekao da će se u slučaju ozbiljnije krize ljudima uzet 10-ak posto plaće upravo zbog tih autocesta ( među ostalim lakrdijama koje kod nas postoje ), pa svi bi uglas skočili da je8eš autoceste i da se ne trebaju toliko gradit. Ista je stvar i s Pelješkim mostom, to je samo tipičan primjer. A kod nas se nakupilo daleko više problema od samih dugova od autocesta. Pa kad to sve staviš u lonac…

Al ne, kod nas se pumpaju ljudima glave samo o pozitivnim stvarima, i dok se nekima trpaju novci u džep preko takvih ugovora, i dok nekolicina ima osobne koristi od pojedinih autocesta, ostala raja neka ispašta. A raja slijepa. A neke jadnike samo interesira da si na temelju toga zarade par tisuća kuna preko burze, pa takve projekte podržavaju. Tako to kod nas ide.

Ljudi bolesno razmišljaju. Mislim naravno da ne može uvijek sve bit isplativo, al kod nas je to umjesto iznimke postalo pravilo!

I moš mislit velike koristi od tog crnogorskog posla za Hrvatsku! 5000 više zaposlenih. Je8ote imali su u svojim rukama 20 godina da naprave velike poslove za Hrvatsku i to u svom dvorištu, pa evo šta su napravili, nezaposlenih 300.000, ogroman dug, ogromno zaostajanje bdp-a za zemljama eurozone krenuvši od slovenaca, hrpetina neisplativih autocesta, nesređene željeznice i plovni putovi, kaos u strateški najbitnijim poduzećima, da ne nabrajam dalje.

never surrender

LJudi čemu sekiracija pa ako se posao dobije dobro je ako se nedobije opet dobro nemaš ono što nisi ni imao znači nisi izgubio al nisi ni zaradio
Evo ja sam na ovoj dionici počeo gubit tamo od 20.10.07g tada u to vrijeme i dnevno po 150 000 kn pa sam preživio znači sad u ovo vrijeme nek opet izgubim u danu isto toliko nemože me ubit sve će to opet biti dobro bez obzira na konačni ishod jedino malo sporije

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/infrastruktura/bar-boljare-u-utorak-napokon-dan-odluke%3f,69555.html

Konstruktor je 9 februara ,prema tvrdnjama vlade dostavio garanciju koja zadovoljava i omogućava sklapanje financiskog ugovora

Moje misljenje da ce se ugovor potpisati.Drugorangirani je ipak milijardu eura skuplji i to je ono sta mi ulijeva nadu.Opozicija je toliko jaka da se ovdje mora ispostovat natjecaj do najsitnijih detalja tako da nema muljanja inace bi do sad potpisali ugovor.Da se slucajno i desi da se ugovor ne potpise isao bi novi natjecaj a sa drugorangiranim se ugovor nebi podpisao.Ako se ugovor potpise cijena ide iznad 3600,a ako se ne potpise nece ispod 2500,znaci vise se moze dobit nego izgubit a i da pane na 2500 vrlo brzo će nazad.Vlada ce napravit pritisak na pojedine institucije da se jamstvo da jer ovo je projekat od strateskog ne samo privatnog nego i drzavnog značaja.Crnogorci će čekati dok kod konsstruktor ne kaze nemozemo naći jamstva.Zasto se sa petka na utorak produzija rok dostave jamstava?Sve u svemu mislim da nas sati dijele od objave vijesti o dobivanju jamstva.Dijelom ce nase trziste to platit jer ce pojedinci pozeljet izaći iz nekih dionica a ući i igh ali na njihovu zalost to nece uspjeti.Pisac ovog teksta je do grla pun igh i to od petka pa pukovnik il pokojnik!Cujemo se uskoro.

Datum objave: 28.2.2010 | 14:56
Zadnja izmjena: 28.2.2010 | 14:57

AUTOPUT
Bar-Boljare: U utorak napokon dan odluke?
Autor/izvor: Mina-business
PODGORICA – Posao gradnje autoputa Bar-Boljare zvanično još nije dobio nijedan konzorcijum, iako je od rangiranja prijavljenih investitora prošlo skoro godinu.
Konzorcijum, koji predvodi splitski Konstruktor, a u čijem su sastavu i Institut građevinarstva Hrvatske (ZSE:IGH-R-A) i Tehnika (ZSE:THNK-R-A), proglašen je 18. marta prošle godine za prvorangiranog ponuđača. Ponude su otvorene samo desetak dana uoči parlamentarnih izbora.

Konkretni, odnosno vidljivi, radovi na autoputu od Bara do Boljara, najvrijednijem crnogorskom projektu i važno izborno obećanje vladajuće koalicije, najavljivani su više puta. Posljednja najava, prema kojoj bi radovi trebalo da počnu u rano proljeće, vjerovatno će biti korigovana i na duže, ukoliko Konstruktor ne uspije da obezbijedi valjane garancije.

Vladin Savjet za izgradnju autoputeva mogao bi u utorak da riješi dileme o tome hoće li Konstruktor dobiti posao, ili će početi zvanični razgovori sa drugorangiranim, grčko-izraelskim konzorcijumom Aktor-HCH.
Konstruktor je 9. februara, prema tvrdnjama Vlade, dostavio pisane garancije koje zadovoljavaju uslove tendera za izgradnju autoputa Bar-Boljare i omogućavaju sklapanje finansijskih ugovora."

Ali nemojte zaboraviti i ovo….:

Crna Gora nema love niti za servisiranje dospjelih dugova a kamoli za nove investicije.

28. veljača 2010.

Crna Gora izdaje obveznice vrijedne do 200 milijuna eura

Ministarstvo financija Crne Gore uskoro će na europskom tržištu prvi put emitirati obveznice u iznosu od 150 do 200 milijuna eura, a novcem koji se očekuje u prvoj polovini godine financirat će se proračunski deficit i otplata duga………

http://www.poslovni.hr/140985.aspx

marcello


Moje misljenje da ce se ugovor potpisati.Drugorangirani je ipak milijardu eura skuplji i to je ono sta mi ulijeva nadu.Opozicija je toliko jaka da se ovdje mora ispostovat natjecaj do najsitnijih detalja tako da nema muljanja inace bi do sad potpisali ugovor.Da se slucajno i desi da se ugovor ne potpise isao bi novi natjecaj a sa drugorangiranim se ugovor nebi podpisao.Ako se ugovor potpise cijena ide iznad 3600,a ako se ne potpise nece ispod 2500,znaci vise se moze dobit nego izgubit a i da pane na 2500 vrlo brzo će nazad.Vlada ce napravit pritisak na pojedine institucije da se jamstvo da jer ovo je projekat od strateskog ne samo privatnog nego i drzavnog značaja.Crnogorci će čekati dok kod konsstruktor ne kaze nemozemo naći jamstva.Zasto se sa petka na utorak produzija rok dostave jamstava?Sve u svemu mislim da nas sati dijele od objave vijesti o dobivanju jamstva.Dijelom ce nase trziste to platit jer ce pojedinci pozeljet izaći iz nekih dionica a ući i igh ali na njihovu zalost to nece uspjeti.Pisac ovog teksta je do grla pun igh i to od petka pa pukovnik il pokojnik!Cujemo se uskoro.

nedođe li do realizacije ovog projekta – bitri će ti cijena zabijena na 1500 kn …i trebati će joj dosta vremena da se vrati na 2500-3000 kn…

Možda kolega neće biti 1500 kn ali da će bit brutalne rasprodaje hoće. Ovaj posao je uistinu škakljiv i ako ga se dobija, a bit će tuge na svim građevinskim dionicama ne dobije li se.
Bit će na ovoj dionici još epizoda sa autocestom, a di je tek serijal sa dobivanjem crnogorskih jamstava, ajde bar će bit živo na forumu. Pozdrav!!



Moje misljenje da ce se ugovor potpisati.Drugorangirani je ipak milijardu eura skuplji i to je ono sta mi ulijeva nadu.Opozicija je toliko jaka da se ovdje mora ispostovat natjecaj do najsitnijih detalja tako da nema muljanja inace bi do sad potpisali ugovor.Da se slucajno i desi da se ugovor ne potpise isao bi novi natjecaj a sa drugorangiranim se ugovor nebi podpisao.Ako se ugovor potpise cijena ide iznad 3600,a ako se ne potpise nece ispod 2500,znaci vise se moze dobit nego izgubit a i da pane na 2500 vrlo brzo će nazad.Vlada ce napravit pritisak na pojedine institucije da se jamstvo da jer ovo je projekat od strateskog ne samo privatnog nego i drzavnog značaja.Crnogorci će čekati dok kod konsstruktor ne kaze nemozemo naći jamstva.Zasto se sa petka na utorak produzija rok dostave jamstava?Sve u svemu mislim da nas sati dijele od objave vijesti o dobivanju jamstva.Dijelom ce nase trziste to platit jer ce pojedinci pozeljet izaći iz nekih dionica a ući i igh ali na njihovu zalost to nece uspjeti.Pisac ovog teksta je do grla pun igh i to od petka pa pukovnik il pokojnik!Cujemo se uskoro.

nedođe li do realizacije ovog projekta – bitri će ti cijena zabijena na 1500 kn …i trebati će joj dosta vremena da se vrati na 2500-3000 kn…
[/quote]

aha, sigurno…a tko će prodavati i rušiti cijenu? vi koji ni nemate dionice IGH? [yawn] [bye]

moji postovi nisu investicijski savjeti niti poziv na kupnju ili prodaju dionica!!


Možda kolega neće biti 1500 kn ali da će bit brutalne rasprodaje hoće. Ovaj posao je uistinu škakljiv i ako ga se dobija, a bit će tuge na svim građevinskim dionicama ne dobije li se.
Bit će na ovoj dionici još epizoda sa autocestom, a di je tek serijal sa dobivanjem crnogorskih jamstava, ajde bar će bit živo na forumu. Pozdrav!!

slažem se i ako ga dobiju -da će biti natezanja – ali sudeći po situaciji u CG- ni njima ne cvijetaju ruže sa garancijama.. zato mi i nije jasna ova euforija -dali će potpisati ili nepotpisati- bilo bi jako pametno upravama da objave -koliko će zaraditi na ovome projektu -i dali je uopće isplativ .

a ovo trzanje cijene par dana u -5% a pad dana u plus 5% ,nema veze sa zdravom pameću.

@ wein

prodavača uvijek ima,kao i kupaca,samo zavisi koji prevagnu




Moje misljenje da ce se ugovor potpisati.Drugorangirani je ipak milijardu eura skuplji i to je ono sta mi ulijeva nadu.Opozicija je toliko jaka da se ovdje mora ispostovat natjecaj do najsitnijih detalja tako da nema muljanja inace bi do sad potpisali ugovor.Da se slucajno i desi da se ugovor ne potpise isao bi novi natjecaj a sa drugorangiranim se ugovor nebi podpisao.Ako se ugovor potpise cijena ide iznad 3600,a ako se ne potpise nece ispod 2500,znaci vise se moze dobit nego izgubit a i da pane na 2500 vrlo brzo će nazad.Vlada ce napravit pritisak na pojedine institucije da se jamstvo da jer ovo je projekat od strateskog ne samo privatnog nego i drzavnog značaja.Crnogorci će čekati dok kod konsstruktor ne kaze nemozemo naći jamstva.Zasto se sa petka na utorak produzija rok dostave jamstava?Sve u svemu mislim da nas sati dijele od objave vijesti o dobivanju jamstva.Dijelom ce nase trziste to platit jer ce pojedinci pozeljet izaći iz nekih dionica a ući i igh ali na njihovu zalost to nece uspjeti.Pisac ovog teksta je do grla pun igh i to od petka pa pukovnik il pokojnik!Cujemo se uskoro.

nedođe li do realizacije ovog projekta – bitri će ti cijena zabijena na 1500 kn …i trebati će joj dosta vremena da se vrati na 2500-3000 kn…
[/quote]

aha, sigurno…a tko će prodavati i rušiti cijenu? vi koji ni nemate dionice IGH? [yawn] [bye]
[/quote]
ne brinite -biti će ih dosta -samo kad krene klizanje -promatrajte kolega..

maloprije sam pričao sa osobom koja je jako bliska jednom od vlasnika Osijek Koteksa i čini se da oni dobijaju posao,da je navodno IGH popušio,nemojte ovo shvatiti kao 100% potvrđeno niti kao drukanje da cijena padne jer sam i sam mislio kupiti nedavno 20-tak komada po 2800 i ne posjedujem niti jednu njihovu dionicu

New Report

Close