IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Što se sekirate mogu oni da drukaju koliko hoće al to prozirno ,ta dva lika koliko pratim nisu u zadnji god dana pogodili ništa IGH na 2 ooo pa to je više već smiješno

Nadam se da ne misliš na mene. Jer ako aludiraš na mene, nema šta nisam ispravno predvidio. Prelistaj si malo forum. I nekima je bilo smješno prije ( na drugim dionicama ) pa se sad baš ne smiju.

never surrender

@peromadjar

moj pero sve što govorite je istina jer izgraditi toliko autocesta a željeznicu i plovne kanale ne modernizirati ili napraviti nove i isplatiljivije je stvarno nevjerojatno.
Sve što pišete je logično i stvarno će se svak zapitati što to radimo i što smo radili i zašto , ali odgovor je po meni vrlo jasan i nameće se sam po sebi.
Hrvatska, a poslije Crna Gora nisu zamišljene kao proizvođačke zemlje koje će svojim proizvodima konkurirati zapadu već samo kao zemlje za odmor.
Zato su nam i dali preskupe kredite da napravimo ceste do odmarališta i hotela koji su već velikim dijelom u nihovom vlasništu i toliko nas zadužili.
Cilj je da im završimo infrastrukturu, a da prodamo sve što vrijedi. .
Zaključak: sve što imamo na kraju ćemo rasprodati a bit ćemo još dužniji nego danas

Tako da će se po meni put u Crnoj Gori raditi, da li će ga raditi IGH ili netko drugi neznam ali radite će se sigurno jer teško je vjerovati da će Crna Gora doživjeti "pamet" i oduprijeti se zaduživanju pa će koristiti svoje rezerve i potencijale rasta i razvoja.
Ovo je moje mišljenje i za sve ovo nemam link ili nešto slično. Svakako moje pisanje nije nagovor na kupnju ili prodaju bilo kojih dionica na ZSE i šire od toga.

p.s.
Kad je bilo koji stanovnik Hrvatske želio kupiti automobil bilo je dovoljno donijeti osobnu iskznicu i odrezak od zadnje 3 plaće. Referent u autokući bi lakoćom našao kontakt sa bankom pa kredti ili leasing bi bio odobren ua smo par dana.
– a kada bi isti taj čovjek pitao kredit od 100-200 tisuća kuna za izgradnju farmi, uzgoj krava, razvoj malog obrta za proizvodnju bilo čega od njega bi tražili stotine stranica elaborata i na koncu bi se takav kredit teško ili nikako odobrio jer bi postojale razno razne zapreke i aministrativne poteškoće.

Mislim da razumijete o čemu se ovdje zapravo radi.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.






nalog od 74 komada nestao sa aska otvoren put do 3000,nece više dugo moć koćit

Neka bude po tvom, večina zadovoljna, ali od toga nema ništa moj prijatelju, ide to dole kako sam i rekao.. zakon Fizike !!
[/quote]

ako danas ne bude pada koji cijelo vrijeme najavljuješ, pokrij se ušima i ostavi se TA [bye]
[/quote]
DOGOVORENO !!
[/quote]

evo kolega Mrgud28, IGH ne da nije pao nego je narastao s jučerašnjih 2800 na zaključnih 2930, a cijena je tijekom dana kratko bila čak na 2999 kn.
Sukladno našem dogovoru, očekujem vaše javno priznanje da ste gadno pogriješili te da se ostavljate TA.
No kako ja nisam zlopamtilo, bit će dovoljno da se ne javljate više na ovoj temi jer ste se gadno izblamirali, ali toga ste i sami svjesni.
Zato ulažite u znanje jer bahatost na kraju uvijek bude kažnjena.
Lijep pozdrav
[/quote]
Jajonja i sam znaš da su to, razliku od 150 kn gore dole digli mediji i da će i dalje kako sam i rekao IGH biti, sad biraj stranu jajonja lijevo ili desno. Bahat sam sada kad se tako ti izražavaš ali prije toga ne. Sve ove dane ako si čitao pa i sama Hanfa je, i vodi istragu o manipulaciji čelnih ljudi koji su putem medija podizali svoje dionice, čitaj, bespravno u nebo pa za sat dva dole i tako nekoliko puta. Tko se mogao izuti s nekoliko tisuća dionica, ti ne ali da su se izuli veliki igrači jesu. Dao Bog da Hanfa svoje odradi ustavno zakonu vidjet češ gdje će završiti IGH i Jure te ini njegovi pastiri. Ako si pratio jajane u petak mediji su bacali vijesti svakih minutu (ponajviše lažnih). IGH ima lovu, čeka se do 3-ćeg mjeseca, Žderić dobio pola novca… a u stvari dobili su oni moje ili tvoje jajaru desno ili lijevo. TA je nešto drugo a manipulacija tržištem je opet nešto treće kao što se vidjelo ovih dana što politika, LAŽ (http://www2.igh.hr/index.html) u prvom planu i mediji u drugom (http://zse.hr/default.aspx?id=26448) mogu napraviti. Onaj dan potraži u tražilici kada je IGH bio na 328X rekao sam da će još taj dan se vratiti ispod 3000 kn i što se dogodilo pala je na nevjero vatnih 295x kn za samo dva do tri sata, zašto ?? (http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/IGH-i-Tehnika-mogu-biti-kaznjeni-sa-1-5-milijuna-kuna-ili-zatvorom?homesrclink=preporuke)
Moj jajane nema ovdje, ne samo kod IGH, nego nažalost i kod drugih NAŠIH VRLIH DRUŠTAVA, POGLAVITO ONIH VEZANIH UZ POLITIKU (npr. PODR, INGR i dr), pravila za TA. Zato opet ponavljan "Mimo svih zakona fizike TA i EWT-a ide naše tržište. Upitaj osobe s EWT -a neka ti izbroje valove u petak od 11,30 sati pa do kraja radnog vremena. JEDNOSTAVNO NEMA PRAVILA !!
LP

I very much love INGRA !!

kamo će cijena igh ako garancije nestanu, a nešto se priča ko da tih garancija nikada ni bilo nije…

prejak sam i moralno i intelektualno i verbalno i financijski da bi ikada imao potrebu igrati nepošteno - zimzelen

ako ne bude garancije(a bit ce je) cijena oko 2400…ako bude(a bit ce je) cijena oko 3600


kamo će cijena igh ako garancije nestanu, a nešto se priča ko da tih garancija nikada ni bilo nije…

neće kolega neće.
Opustite se nikome se na balkanu ne bruka.
A ovo bi u slučaju neuspjeha bila ogromna blamaža, a bilo bi vjerojatno i nekih tužbi protiv Radića i drugih.
Stoga ne dobivanje posla je ravna tzunamiju na Jadranu

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Jedna stvar kako ovaj Pelješki most nema smisla jer se NIKADA neće isplatiti tako je i sa autoestom bar – boljare.

Ali eto hebiga i jedna i druga stvar će se graditi odnosno se gradi.
Hebiga nemre uvijek sve biti isplativo.

A to da će igh sa potpisivanjem ugovora samo na 3600 je funny.
3600 će biti prva stanica

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


ako ne bude garancije(a bit ce je) cijena oko 2400…ako bude(a bit ce je) cijena oko 3600

Kolega prva stanica je 2400,a pošto nema pozitivni vijeti u nas i promet cca 15 milja kuna ide to još dole,pa možda i dotaknemo 2000 kn.

Mislim da će ovako slab promet biti sve do 04 mjeseca i tek će biti optimizma nakon prvog kvartala ako izvješća budu pozitivna.
To je sve uvjet ako IGH popuši posao,a ako dobije ide on preko 4000 i sa nijm cijeli optimizam crobia al opet smatram da će se popraviti promet crobia tek nakon prvog kvartala.

Dosta će cijena na dionicu utjecati izvješće prošle godine i to će isto biti okidać dali će preko 4000 ili će ostat na nekoj razini od 3800 sve do izvješća prvog kvartala.

lp

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

koji si ti druker pobjeda, da mi neko priča – ne bi mu vjerovo. [lol]

Mislim da je goran8 iznio jednu veliku istinu i tužnu stvarnost. Općepoznato je da se zapadna europa oduvijek ponašala imperijalistički, samo sada to rade na drugačiji način.

Kad ne mogu fizički okupirat neku zemlju i zabost tamo svoju zastavu, definitivno to mogu na druge načine, recimo na nivou financija.

Pa već posjeduju naše banke, pa kroz isti financijski sustav i neka naša strateški važna poduzeća ( HT, INA ), pa kad još krenu uzimat luke, autoceste, šume, HEP, pa to nam dođe na isto kao da su i fizički okupirali zemlju: većina profita ide njima.

I to sve stječu zahvaljujući našim vlastitim unutardržavnim problemima, nesuglasicama, megalomanijama i pronevjerama koji su nas doveli do ovolikog duga koliki je. Duga prema sebi ali i prema njima. I zato je jasno da njima ( koji posuđuju drugima novac ) odgovara da nesposobni i neodgovorni vode takve države i gomilaju si dugove na temelju takvih neisplativih projekata kao šta su spomenute autoceste.

IGH je u cijeloj ovoj priči nekako uvijek profitirao, i obzirom na domaću političku podobnost ( uz neizostavnu stručnost), ne bi me čudilo ni da od ove države dobiju garancije za autoput CG. Mislim, nekome bi iz zapadne europe ovo bilo od vrhunskog interesa, jer svoja sekundarna potraživanja ( i država se time dodatno zadužuje! ) uvijek može naplatit od same države na način na koji njemu odgovara ( kroz primjere koje sam gore naveo ).

Al ja moram razmišljati kao hrvatski građanin kojemu ovaj posao nije ama baš od nikakvog interesa ako će naša vlada imat naše prste u cijelom ovom poslu.

Ekipi iz IGH želim puno sreće i da ih neka strana banka podrži pa šta Bog da poslije, al ne želim da vlada ove države daje nekakve garancije. Al očito je pitanje koja banka želi stati iza ovakvog prilično neisplativnog projekta i iza par hrvatskih građevinskih firmi.

never surrender



@peromadjar

moj pero sve što govorite je istina jer izgraditi toliko autocesta a željeznicu i plovne kanale ne modernizirati ili napraviti nove i isplatiljivije je stvarno nevjerojatno.
Sve što pišete je logično i stvarno će se svak zapitati što to radimo i što smo radili i zašto , ali odgovor je po meni vrlo jasan i nameće se sam po sebi.
Hrvatska, a poslije Crna Gora nisu zamišljene kao proizvođačke zemlje koje će svojim proizvodima konkurirati zapadu već samo kao zemlje za odmor.
Zato su nam i dali preskupe kredite da napravimo ceste do odmarališta i hotela koji su već velikim dijelom u nihovom vlasništu i toliko nas zadužili.
Cilj je da im završimo infrastrukturu, a da prodamo sve što vrijedi. .
Zaključak: sve što imamo na kraju ćemo rasprodati a bit ćemo još dužniji nego danas

Tako da će se po meni put u Crnoj Gori raditi, da li će ga raditi IGH ili netko drugi neznam ali radite će se sigurno jer teško je vjerovati da će Crna Gora doživjeti "pamet" i oduprijeti se zaduživanju pa će koristiti svoje rezerve i potencijale rasta i razvoja.
Ovo je moje mišljenje i za sve ovo nemam link ili nešto slično. Svakako moje pisanje nije nagovor na kupnju ili prodaju bilo kojih dionica na ZSE i šire od toga.

p.s.
Kad je bilo koji stanovnik Hrvatske želio kupiti automobil bilo je dovoljno donijeti osobnu iskznicu i odrezak od zadnje 3 plaće. Referent u autokući bi lakoćom našao kontakt sa bankom pa kredti ili leasing bi bio odobren ua smo par dana.
– a kada bi isti taj čovjek pitao kredit od 100-200 tisuća kuna za izgradnju farmi, uzgoj krava, razvoj malog obrta za proizvodnju bilo čega od njega bi tražili stotine stranica elaborata i na koncu bi se takav kredit teško ili nikako odobrio jer bi postojale razno razne zapreke i aministrativne poteškoće.

Mislim da razumijete o čemu se ovdje zapravo radi.

točno da ne moze biti točnije. jel jadranki kosor npr palo na pamet umjesto da sponzorira 100-200 eura za prvu nekretninu, cije bi cijene svejedno padale, da npr proba u HR pokrenuti automatiziranu i visokosofisticiranu proizvoodnju elektricnih automobila? Ili cemo ih opet kupovati od japanaca, njemaca itd….a u hrvatskoj je jedna firma napravila svoju verziju. I pogledajte jos jedan apsurd svijeta, jedna od najboljih tvornica u Hrvatskoj je tvornica oruzja i tvornica cigareta, obje promicu zivot i ocuvanje zivota, kako da ne. Oruzje, bombe…ako se proizvide, a valjda se negdje i trose…i tako, ciklusi idu, pa se pitamo kako ratovi dolaze. Malo sam otisao od teme, ali treba ulagati korak i dva koraka ispred ostalih i predviđati što donosi vrijeme. Jedno od najvecih bogatstava Hrvatske je kultura i tradicija, voda, pamet (koja nazalost odlazi…..). Trebalo bi uvesti program da recimo najboljim studentima elektrotehnike smjera racunarstvo npr vlada pomogne s pocetnim kapitalom, a iz toga bi se rađala gospodarska čuda!! ljudi moji, programeri iz hrvatske rade za svemirske programe itd…naravno van hrvatske…drzava treba ulagati u software, zastititi patente i to dobro radi kroz novu agenciju za transfer tehnologije, smanjiti birokraciju, a ujedno povecati kvalitetu usluge a posla bi bilo i bit ce posla u hrvatskoj, samo se nezavisnost hrvatske novim zaduzivanjima sve vise smanjuje. Hrvatska je npr kroz dividendu ht-a zadnje 3 godine, izvezla cijeli projekt npr Peljeski most sa svim prilaznim cestama, dodatnim mostovima itd…vrlo skupa prodaja zar ne.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/infrastruktura/eib-hrvatskoj-najvise-novca-za-zeljeznicke-projekte,69541.html

Evo posla za IGH i preko glave

New Report

Close