IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ajdemo prekinuto ovo prepucavanje s kolegom chipp-om….stvarno nema smisla…..



ljudi o čemu pričate?

pa treba su im jamstva od 140 milion eura kaj ne?
imaju pola, znači fali im 70 miliona eura.

A to znači da im fali samo 5% sredstva za cijeli hebeni projekt??

hehehehehe
slijedeći tjedan preko 4000, a na 4500 prodajem neimeru i ekipi


Mislim prijatelju da imaju jamsta za 400 milja(ako je to istina),a fali im još cca 500 [lol]

Hrvatski konzorcij uspio je prikupiti polovinu potrebnih jamstava za autocestu Bar-Boljare, doznaje SEEbiz.
[/quote]
legendo trebalo im je 140 milja..el ti pratiš uopće kaj se događa ili?
kaj lažeš?
čemu

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Hrvatski konzorcij navodno je uspio prikupiti polovinu potrebnih jamstava za autocestu Bar-Boljare. Željko Žderić ‘kampira’ pred Europskom investicijskom bankom i čeka pomoć premijerke za dobivanje kredita, no u toj banci kažu kako nikakav kredit niti jamstva nisu dali.

Konzorcij hrvatskih tvrtki za izgradnju autoceste Bar-Boljare uspio je, kako piše portal seebiz.eu, prikupiti polovinu potrebnih bankovnih jamstava. Portal piše kako Željko Žderić još je navodno na čekanju u Europskoj investicijskoj banci za drugu polovinu jamstva.

Glasnogovornik EIB-a Dušan Ondrejička, u izjavi za Net.hr je, međutim, rekao kako ta banka nije izdala nikakva jamstva niti odobrila kredit hrvatskom konzorciju, te da se ne vode niti bilo kakvi službeni razgovori.

http://danas.net.hr/novac/page/2010/02/26/0480006.html?pos=n1

Jao, jao…iskrena sučut navučenima. [undecid]


ovo je žešća trakavica- biti će relya .nemogu svatiti jednu stvar da si ovakve stvari dopuštaju- izgledaju kao diječiji vrtić



Ne rugam se nikome osobno.Pisao sam o pohlepi. Rugam se pohlepi i činjenici da neki nikako da nauče na tuđim greškama.

kolega bez uvrede ali, ako se ne varam vaša je greška JDPL još tamo po nekih 200 kn?……
[/quote]

Iskreno ? Bilo je i po 820 .. Jedna od mnogih greškica, zato i znam o čemu pričam.. sad sam puno stariji i iskusniji :-). Ali nisam ja od 2006 na burzi… puno ranije.


e mojGrba, što reći na ovo… pes pesa zna jeli?

Sumnjam,meni nikada ne bi palo na pamet ovdje pisat gluposti,da mi se jave "JELENI" ako je dionica 4-5% od day higha a trgovanje nije gotovo, a posebno ako nemam tu dionicu!!!!
To je čisti jeftini egoizam,i naslađivanje koje nema veze sa vezom,nitko od nas ne razmišlja jednako i svatko informacije interpretira na svoj način kod kupnje ili prodaje dionice. Po meni ako osoba nema nešto pameto ili potkrijepljeno činjenicama napisati ovdje, ne treba ni pisati!!!

Evo da rezimiramo.

Današnji rast dionice IGH se bazirao na 2 vijesti objavljene na portalu SEE-biz.

1. Objavljeno je da su Crnogorci OTKAZALI pregovore s Actor-HCH—> TU VIJEST SU DEMANTIRALI CRNOGORCI

2. Objavljeno je da imaju pola jamstava neke nepoznate banke i da pregovaraju s EIB-om- TU VIJEST SU DEMANTIRALI IZ EIB-a.

Zahvalite se net.hr-u na provjeri ovih muljaža.
IGH je još uvijek u plusu!?
Pozdrav svima i sretno navučenima [bye]

Rokovi će se produžiti koliko god to bude potrebno, ljudi zadali rok i ljudi produžili rok, a novinari se u međuvremenu pravili važni kako oni nešto znaju, a za pravo znaju samo raditi od svega senzaciju.

sanja

kako vas cimaju a vi na svaku odgovarate kao djeca…
pustite te sitne duše, neka se naslađuju a vi uključite mozak i zbrojite 2 i 2.


Naivci nikako da skuže veliki su podigli cijenu IGH da iskrcaju dionice malima igračima.

Slažem se podigli su je s 4200 kn na 2900 kn da bi iskrcavali.
Kako vi ne kužite da je iznad 4000 kn bio iskrcaj, a od 2500-3000 kn je ukrcaj.
Ti "veliki igrači" su zaštitili sebe od bilo kakvog lošeg ishoda jer su se iskrcali iznad 4000 kn i srušili cijenu ispod 3000 kn. Tako u slučaju gubitka posla nemože biti nekog velikog pada, a u slučaju da IGH ipak radi oni uvijek mogu ukrcavati do 4000 kn.
Meni se sve čini da ako nebude posla IGH može ići najniže do 2630 kn dok bi u slučaju dobivanja posla cijena skočila na 3900 kn. Sve iznad i ispod ovisi o forecastu građevinara u budućnosti.

Ako Igh dobije posao ide na krilima optimizma i uzleta na 4500 kn,a sa njim ostatak burze i vraća se promet u normalu…crobi 40-50 milja.
Ako popuši ide pesimizam koji je stvaran jer svaki mjesec ostaje bez posla 15-ak tisuća ljudi i moguće scenarij da ponovimo ono dno od cca 1600 kn jer kod nas je gora situacija nego prošlu godinu i ZATO NEZALJEČITE SE već čekate objavu jamstva.

lp i ugodan vikend.

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]



Naivci nikako da skuže veliki su podigli cijenu IGH da iskrcaju dionice malima igračima.

Slažem se podigli su je s 4200 kn na 2900 kn da bi iskrcavali.
Kako vi ne kužite da je iznad 4000 kn bio iskrcaj, a od 2500-3000 kn je ukrcaj.
Ti "veliki igrači" su zaštitili sebe od bilo kakvog lošeg ishoda jer su se iskrcali iznad 4000 kn i srušili cijenu ispod 3000 kn. Tako u slučaju gubitka posla nemože biti nekog velikog pada, a u slučaju da IGH ipak radi oni uvijek mogu ukrcavati do 4000 kn.
Meni se sve čini da ako nebude posla IGH može ići najniže do 2630 kn dok bi u slučaju dobivanja posla cijena skočila na 3900 kn. Sve iznad i ispod ovisi o forecastu građevinara u budućnosti.
[/quote]
Nezaboravi u ovom turbuletnom vremenu od 6/7 dana svi koji su kupovali na cca 2700 – 2800 iskrcali su se ovih dva-tra dana od kad su poćele kružiti loše vijesti u vezi jamstva.

Ovi koju su kupovali jućer i danas oni žive u nadi da IGH dobija posao..i to je tako,a i primjetili smo da netko veliki ćuva dionicu od kraha,e sad tko je to?

Možda Radić da izbjegne sve negativnosti ako posao propadne…to mi je palo jućer napamet al ostaje pitanje dali će je ćuvati ako posao popuši on ili netko tko je već drži na nekoj razumnoj cijeni od 2800-3000 kn.

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

Ekonomski analitičar Damir Novotny mišljenja je da je Kosor zapravo u dobroj namjeri podlegla pritisku hrvatskih poduzeća upletenih u posao, te da vjerojatno nije bila dobro obaviještena o njegovoj pozadini.

Što se tiče pitanja treba li država financirati jedan ovakav projekt, Novotny kaže kako u Hrvatskoj ne postoji ni jedan takav projekt gdje ga izvođači uz pomoć banaka ne bi financirali sami, nego bi za to država jamčila. Neprimjereno bi bilo, kaže on, da Hrvatska jamči za kredite kojima bi se izgrađivala infrastruktura druge države.

Jadri će biti ruke zavezane…idem sad na vikend…lijep pozdrav [thumbsup]

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Politika/Sto-je-Kosor-zapravo-radila-na-sastanku-sa-Dukanovicem

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

New Report

Close