IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Treba podsjetiti da je godinu dana prije raspisivanja natječaja odjel Svjetske banke – IFC podržao projekt kao isplativ .Napravljene su i međunarodne analize koje su to potvrdile. Isto tako je autocesta označena kao važan europski koridor…


Kosor nesmje dati jamstvo privatnoj tvrtki jer bi to bio skandal.
Nemože niti reći da je u državnom inetersu…i Pevec je bio na bazi državnog interesa koliko se sjećam sa 3000 tisuće zaposleni.

Molite boga da netko da jamstvo al ne država inaće ste u k…

nebojte se kolega…….ako budu željeli nači če oni načina kako da konzorciju daju jamstva……
……uvijek postoji neki put a naša je vlada svjetski prvak u pronalaženju takvih puteva……

@pobjeda

Koliki ti je ulaz prijatelju?

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

ljudi o čemu pričate?

pa treba su im jamstva od 140 milion eura kaj ne?
imaju pola, znači fali im 70 miliona eura.

A to znači da im fali samo 5% sredstva za cijeli hebeni projekt??

hehehehehe
slijedeći tjedan preko 4000, a na 4500 prodajem neimeru i ekipi

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!



Kosor nesmje dati jamstvo privatnoj tvrtki jer bi to bio skandal.
Nemože niti reći da je u državnom inetersu…i Pevec je bio na bazi državnog interesa koliko se sjećam sa 3000 tisuće zaposleni.

Molite boga da netko da jamstvo al ne država inaće ste u k…


kod peveca država nebi imala siguran povrat novca,ali ovdje ima 30 god. koncesiju
[/quote]
10 automobila dnevno,a od čega će CG pokriti razliku kad je malo veća od Splita s okolicom [lol]

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]


Kosor nesmje dati jamstvo privatnoj tvrtki jer bi to bio skandal.
Nemože niti reći da je u državnom inetersu…i Pevec je bio na bazi državnog interesa koliko se sjećam sa 3000 tisuće zaposleni.

Molite boga da netko da jamstvo al ne država inaće ste u k…


Ne mogu dati jamstva..direktno
Ali smiju lobirati i svojim utjecajem i logistikom naći nekakvo alternativno riješenje..
Ako su procjene o broju radnih mjesta koja će biti izgubljena u slučaju gubitka posla(direktno i indirektno) i približno točne oni moraju učiniti sve da se dobije ovaj posao.
Kakav Pevec….mislim da to dvoje nije usporedivo(iako je i to bila svojevrsna katastrofa ne pokušati spasiti pevec a sad ovi silni milijuni opet idu u vreću bez dna zvanu brodogradnja)
Bez obzira na privatni sektor,ukupni benifit koji nosi ovaj posao svakako bi trebao biti od državnog interesa..puno više od hebenih golf terena i ostalih gluparija iz kategorije posebnih državnih interesa

sijem žito raste grahorica


Aktuelni projekat autoputa sulud i neodrživ!

http://www.portalanalitika.me/politika/licnosti/2827-aktuelni-projekat-autoputa-sulud-i-neodriv.html


nećeš valjda to shvatit ozbiljno,to je isto tako da jadranka posluša Milanovića
ćovjek nema ništa za reć samo se pravi malo pametan

''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''


ljudi o čemu pričate?

pa treba su im jamstva od 140 milion eura kaj ne?
imaju pola, znači fali im 70 miliona eura.

A to znači da im fali samo 5% sredstva za cijeli hebeni projekt??

hehehehehe
slijedeći tjedan preko 4000, a na 4500 prodajem neimeru i ekipi


Mislim prijatelju da imaju jamsta za 400 milja(ako je to istina),a fali im još cca 500 [lol]

Hrvatski konzorcij uspio je prikupiti polovinu potrebnih jamstava za autocestu Bar-Boljare, doznaje SEEbiz.

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]




Hrvatski konzorcij ima vremena da dostavi jamstva do utorka, ako ih ne dostavi raskida se ugovor i kreću pregovori s grčko-izraelskim konzorcijem.
To je sasvim logično, tako da ovo otkazivanje sastanka nije ništa izvanredno.

Uostalom, posao je neprofitabilan, tako da uopće nije bitno dostave li jamstva ili ne, ako ih dostave mogao bi uskoro biti još žešći pad nego da ih ne dostave…sapunica IGH i TEHNIKE za sljedeće desetljeće sa redovitim trzavicama [lol]

nije ta autocesta neisplativa sama po sebi, nego je neisplativa za 2,7 milijardi EUR za koliko je naši planiraju graditi jer ne osigrava povrat uloženog. isplativa je za izvođača jedino da se gradi po grčkoj cijeni od 3,7 milijardi EUR
s druge strane, niti jefna normalna banka (osim neke fantomske banke koja je navodno dala dio jamstava koja nisu dovoljna), ne želi kreditirati taj posao jer je to damping cijena koja ne garantira povrat kredita niti plaćanje kamata.
znaju sve to i crnogorci pa stalno prolongiraju odluku ne bi li naši do tada našli nekog naivca da im dade jamstvo. problem je što naivaca među bankama nema, pa se naši mogu zadužiti jedino kod neke lihvarske banke koja će ih oderati na kamatama i uknjižiti im hipotekeu na svu imovinu koju naši imaju u HR ili svijetu tako da za IGH ovo nije win-win nego
LOSS-LOSS situacija
u ponedjeljak je cijena opet na 2800 kn [bye]
[/quote]

A utorak ?
[/quote]

u utorak može na 3100, ali bogami može i na 2500 ako bilo što s papirima ne bude 100% valjano. mnogima će do tada popustiti živci i dosta će biti da pročitaju da se još nešto čeka ili da nešto ne štima i počet će tući po kupnji sa svime što imaju pa tko živ-tko mrtav.

mnogi su već toliko na rubu živaca da se boje ostati u ovoj dionici preko vikenda.

zamisli situaciju da preko vikenda objave da je sve propalo, pa tko bi psihički izdržao do ponedjeljka da počne prodavati?
zato se nemojte čuditi ako se netko danas pred kraj dana iskrca sve do 2800 kn [embarass]

moje poruke nisu investicijski savjeti niti preporuke za kupoprodaju dionica!

biti će tu još produžetaka,a možda i penala…



Kosor nesmje dati jamstvo privatnoj tvrtki jer bi to bio skandal.
Nemože niti reći da je u državnom inetersu…i Pevec je bio na bazi državnog interesa koliko se sjećam sa 3000 tisuće zaposleni.

Molite boga da netko da jamstvo al ne država inaće ste u k…


Ne mogu dati jamstva..direktno
Ali smiju lobirati i svojim utjecajem i logistikom naći nekakvo alternativno riješenje..
Ako su procjene o broju radnih mjesta koja će biti izgubljena u slučaju gubitka posla(direktno i indirektno) i približno točne oni moraju učiniti sve da se dobije ovaj posao.
Kakav Pevec….mislim da to dvoje nije usporedivo(iako je i to bila svojevrsna katastrofa ne pokušati spasiti pevec a sad ovi silni milijuni opet idu u vreću bez dna zvanu brodogradnja)
Bez obzira na privatni sektor,ukupni benifit koji nosi ovaj posao svakako bi trebao biti od državnog interesa..puno više od hebenih golf terena i ostalih gluparija iz kategorije posebnih državnih interesa
[/quote]
Kolega kako nerazumjete??
Kosor nemože dati lovu ni CG jer nemaju..samo mogu apelirat na političkoj bazi,a jebo to kad nema para [lol]

Vidite da nam se rejting svaki mjesec smanjiva i da jednostavno nitko neda više lovu,a pogotovo što je ovaj projekt neisplativ.
I ja sam do prije neki dan vjerovao da će dobiti posao 100% i nitko me nije mogao uvjeriti drugaćije al sad kad vidim puste ćlanke i kad sagledam neke stvari razmišljam stvarno da će posao popušiti.

99% članak je u negativnom kontekstu i to treba da znaći nešto,a u ostalom tko smo mi…samo jedni mali dionićari [bye]

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]


vidjet ćete danas zatvaranje iznad 3000

ako ne bude potvrde o dobivanju jamstva, nece na 3000.cisto sumnjam da netko zeli imati ovo preko vikenda

WWW.THEVENUSPROJECT.COM

New Report

Close