IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


…ma ovo je od 09.02.igra malog tigra.
ako ima na ovom forumu kolega koji su citali od a.k knigu i tu piše:
1.jake ruke ce siriti dobre vijest,stvarati eforiju ciljem da slabe ruke kupe dionice od jakih ruku(to se dogodilo 09.02)
2.nakon toga ce jake ruke piriti loše vijesti,strah,paniku…napravit ce sve da slabe ruke prodaju!(to se dešava od 15.02-25.02
3.A SUTRA POCINJE OVA FAZA:jake ruke šire ponovo pozitivne vijest namjerom da slabe ruke kupuju!
JEDNOSTAVNO ZAR NE?a jake ruke mogu biti:
+jure radic i company
+banka koja ce izdati jamstvo ali jos se drzi u tajnosti radi što veceg dokupa dionica po diskont cijeni
+crnogorski lobby:jedino oni preko media utjecu direktno na cijenu,nihova rijec ima navece teziste-jer oni odlucuju tko i kada i kako


ovo sam sinoc napisao…duboko se nadam da se ne vracamo na tocku 1!

*ako se sjetit pukanicevog ubostva, je bio spomenut i đukanovic i duhanska mafija.
kao što znate puki je morao svedociti protiv duhanske mafije.
….možda je suludno ali šta ako hrvatska dobije posao u zamjeni za imunitet i "ne diranje"u đukanovica.
…i kolega je dobro napisao jucer je jura bio u haagu na svedocenju….i sigurno se cekalo šta ce jure reci…
sve je to DOSIE x

dan poslje sutra


http://www.index.hr/vijesti/clanak/opet-obrat-crnogorska-vlada-otkazala-danasnji-sastanak-s-grckoizraelskim-konzorcijem-/477942.aspx

Obrat…
[/quote

SVAKA TI CAST!prvi si dao informaciju na forumu!

dan poslje sutra


pa IGH je bio na 3000 kn kad su počele priče da neće dobiti garancije i da posao propada, zato je cijena pala sve do 2600 kn, a kad su objavili da su garancije dobili, cijena je odletjela na 3300, pa kad su se pojavile sumnje da će posao ipak propasti, onda je opet pala na sadašnjih 2800 kn. znači da nas gubitak ovog posla baca nazad na 2600, a dobitak donosi rast iznad 3300.
u jednom slučaju možemo pasti za još -200 kn, u drugom možemo narasti preko +500 kn, možda i +700 kn.

Auuu, bravo Nostradamuse – ovaj zna za točno koliko će cijena pasti ili porasti.
[lol] [lol] [lol]

Angry Bob: "As for the good news - There is no f...... good news!" https://www.youtube.com/watch?v=hMaVIAlJlnw

Andrija Lompar: Sastanak sa Grcima nije bio ni zakazan za danas

Ministar saobraćaja, pomorstva i telekomunikacija Mladen Lompar demantovao je danas informacije da je trebalo da razgovara sa predstavnicima grčkog Aktora, konzorcijuma drugorangiranog na tenderu za izgradnju autoputa Bar-Boljare.

“Nije bilo odаđanja susreta jer sastanak nije ni bio zakazan za danas. Neće biti razgovora sa predstavnicima Aktor Concessions dok se ne završe pregovori i odluči o ponudi prvorangiranog ponuđača hrvatskog konzorcijuma koji predstavljaju Institut građevinarstva Hrvatske, Konstruktor i Tehnika”, rekao je ministar Lompar za Portal Analitika.

Sjednica državnog Savjeta o za autoputeve, na kojem će se odlučivati o ponudi hrvatskog konzorcijuma, održaće se u utorak 2. marta.


uvijek ima pohlepnih koji misle da će nešto propustiti. Sjećam se tako kako su se ljudi gurali po 3300 kao da nema sutra.tog dana su bili u minusu 5%. Tako će i ovi genijalci koji sad kupuju na +5%, do kraja dana biti u minusu već 3%. Ali oni misle, da ako su već jednom popušili i izašli, da im se bolje ukrcati dok još mogu… ono što najčešće biva je… da dvaput popuše.

[thumbsup]imas moj smijeh!
druge strane pshihplogija krda!

dan poslje sutra

Pa tko još misli li netko da će nakon godinu dana vremena za dobivanje jamstava Žderić pobjedonosno doći zadnji dan u 5 do 12 i donijeti ih?
Čak i da uspije bi bilo sigurno da tu nešto ne štima, jer godinu dana je godinu dana i ako se jamstva ne mogu dobiti odmah i ako banke od reda odbijaju, nije dobro forsirati njima za dobro.
Da to valja bi se banke otimale koja će ih kreditirati, kao na onim vladinim aukcijama [kiss]


napaceni su samo oni koji citaju tvoje pilanje vec mjesecima…prvo na ingri sad pak ovdje….al si naporan covjece….ok placen si za to ,,obzirom na recesiju svaki posao je dobrodosao….

Ja sam kao plaćen od zločestih fond menađera da vas nagovaram da prodate jer znaju da će gospon Žderić donijet jamstva? …ma smiješni ste, sad vidim zašto još uvijek nešto očekujete [lol]
Samo kupi, ne daj se smetati [bye]

ovo će toliko izmoriti naš konzorcij pa i ako dobiju posao neće moći 6 mjeseci raditi,

sreće da se nisu javili za posao u nekoj dužoj državi

BAR-BOLJARE
Žderić i Radić pokrili pola jamstva, čeka se premijerka Kosor!
Autor/izvor: SEEbiz
ZAGREB – Hrvatski konzorcij uspio je prikupiti polovinu potrebnih jamstava za autocestu Bar-Boljare, doznaje SEEbiz.

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/infrastruktura/zderic-i-radic-pokrili-pola-jamstva%2c-ceka-se-premijerka-kosor!,69448.html


Pa tko još misli li netko da će nakon godinu dana vremena za dobivanje jamstava Žderić pobjedonosno doći zadnji dan u 5 do 12 i donijeti ih?
Čak i da uspije bi bilo sigurno da tu nešto ne štima, jer godinu dana je godinu dana i ako se jamstva ne mogu dobiti odmah i ako banke od reda odbijaju, nije dobro forsirati njima za dobro.
Da to valja bi se banke otimale koja će ih kreditirati, kao na onim vladinim aukcijama [kiss]


napaceni su samo oni koji citaju tvoje pilanje vec mjesecima…prvo na ingri sad pak ovdje….al si naporan covjece….ok placen si za to ,,obzirom na recesiju svaki posao je dobrodosao….

Ja sam kao plaćen od zločestih fond menađera da vas nagovaram da prodate jer znaju da će gospon Žderić donijet jamstva? …ma smiješni ste, sad vidim zašto još uvijek nešto očekujete [lol]
Samo kupi, ne daj se smetati [bye]
[/quote]
ajde kolega recite nam jednu stvar ali iskreno:
1. da li nas želite spasiti od velikog gubitka jer znate da igh neće dobiti job
2. znate da je ovo sa jobom riješena stvar, jučer niste imali jaja se ukrati pa bi to htijeli prije vikenda

1. ili 2. lijepo Vas molim ali iskreno.
Jer treće nema

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Pa tko još misli li netko da će nakon godinu dana vremena za dobivanje jamstava Žderić pobjedonosno doći zadnji dan u 5 do 12 i donijeti ih?
Čak i da uspije bi bilo sigurno da tu nešto ne štima, jer godinu dana je godinu dana i ako se jamstva ne mogu dobiti odmah i ako banke od reda odbijaju, nije dobro forsirati njima za dobro.
Da to valja bi se banke otimale koja će ih kreditirati, kao na onim vladinim aukcijama [kiss]


napaceni su samo oni koji citaju tvoje pilanje vec mjesecima…prvo na ingri sad pak ovdje….al si naporan covjece….ok placen si za to ,,obzirom na recesiju svaki posao je dobrodosao….

Ja sam kao plaćen od zločestih fond menađera da vas nagovaram da prodate jer znaju da će gospon Žderić donijet jamstva? …ma smiješni ste, sad vidim zašto još uvijek nešto očekujete [lol]
Samo kupi, ne daj se smetati [bye]
[/quote]
Pa ja sam se zabrinia za vas kolega Neimar! pa di ste vi?! reci te nam posao stoljeća je izgubljen kako vi navodite,ili ste promijenili misljenje??? sta nam je sad ciniti da vam i ekipi prodajemo igh-a ili?

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/infrastruktura/zderic-i-radic-pokrili-pola-jamstva%2c-ceka-se-premijerka-kosor!,69448.html

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Žderić i Radić pokrili pola jamstva, čeka se premijerka Kosor!
Autor/izvor: SEEbiz
ZAGREB – Hrvatski konzorcij uspio je prikupiti polovinu potrebnih jamstava za autocestu Bar-Boljare, doznaje SEEbiz.

Željko Žderić još je na čekanju u Europskoj investicijskoj banci za drugu polovinu jamstva. Doznaje se kako je sada na potezu hrvatska Vlada koja bi na određeni način trebala jamčiti EIB-u za posao u Crnoj Gori. U tihu diplomaciju uključena je i crnogorska Vlada jer ni Đukanoviću nikako ne odgovara da posao preuzme drugo rangirani. Razlog je jednostavan – cijena je više od milijardu eura veća od one koju je ponudio hrvatski konzorcij. Osim EIB-a, hrvatski je konzorcij u "čekaonici" kod još jedne velike banke koja ima operacije u regiji. Dobro upućeni kažu kako će, dobije li Konstruktor jamstvo, to zapravo biti zasluga premijerke Kosor koja treba iznači model po kojem će država biti neka vrsta jamca u cijelom poslu.

I crnogorski izvori kažu kako je hrvatski konzorcij predao osiguranje za 50 posto garancija ali crnogorska Vlada, shodno uvjetima natječaja, ne može prihvatiti ponudu koja u stopostotnom iznosu ne osigurava adekvatne bankarske garancije. U svakom slučaju, konačna će se odluka znati do utorka, kada ističe rok za predaju jamstava. Naravno, ne produži li Vlada Crne Gore ponovno rok za što je mogućnost jučer najavio Zoran Radonjić, predsjednik komisije za natječaj.

New Report

Close