IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Stočar i Marisol nisu zajedno imali ovoliko obrata. [lol]


čuj sad ovo…..ništa od sastanka s grčko-izraelskim konzorcijem danas…..

http://www.index.hr/vijesti/clanak/opet-obrat-crnogorska-vlada-otkazala-danasnji-sastanak-s-grckoizraelskim-konzorcijem-/477942.aspx

Pouzdan znak da su naši pribavili papire! Treba samo čitati između redaka. [thumbsup]
Uskoro bi se mogla početi skidati prodaja do 2900 kn

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Opet obrat: Crnogorska vlada otkazala današnji sastanak s grčko-izraelskim konzorcijem

IZ UREDA Ministarstva saobraćaja, pomorstva i telekomunikacija Crne Gore potvrđeno nam je kako danas neće biti najavljenog sastanka s grčko-izraelskim konzorcijem Aktor-HCH koji su bili drugoplasirani na natječaju za izgradnju autoceste Bar – Boljare u Crnoj Gori.

> Fijasko stoljeća: Samo čudo još može spasiti Juru Radića

"Komisija za sprovođenje tenderskog postupka i pregovaranja sastat će se u utorak 2. ožujka kada bi se trebala donijeti odluka o jamstvima hrvatskog konzorcija. Ovisno o toj odluci odlučit će se i o daljnjim pregovorima s drugoplasiranim na natječaju za izgradnju autoceste Bar- Boljare", rečeno nam je jutros iz kabineta ministra Andrije Lompara.

Podsjetimo kako je jučer HTV javio da hrvatski konzorcij IGH – Konstruktor – Tehnika ima jamstva jedne europske komercijalne banke, no da bi se posao stoljeća finalizirao, potrebna su i dodatna jamstva svjetskih financijskih institucija. Jučer popodne to je u svojoj izjavi za Radio Antena M potvrdio i crnogorski predsjednik komisije za natječaj Zoran Radonjić.

Ta informacija za sada nije potvrđena ni od strane Konstruktora koji od početka veljače ne daju izjave za medije, a ni od čelnika Tehnike i IGH koji su pod istragom HANFE. Isto tako nije potvrđeno da čelnici Konstruktora u sjedištu Europske investicijske banke razgovaraju o mogućnosti izdavanja bankarskih jamstava, no službeno je potvrđeno kako su ih do sada odbili UniCredito, Erste i Zagrebačka banka. Te banka objavile su tu informaciju u svojim službenim priopćenjima.

Isto tako zanimljivo je napomenuti kako su već prije EIB i EBRD opovrgnuli da sudjeluju u projektu.

Istraga i dalje traje

S druge pak strane čelnici IGH i Tehnike obavijestili su jučer ujutro Zagrebačku burzu da nemaju jamstva te da u "bilo kojem smislu ne mogu garantirati da će predmetni posao biti zaključen ili pak raskinut". Nad obje tvrtke i dalje traje istraga HANFE zbog priopćenja od 9. veljače u kojem je stajalo da su predali valjana bankarska jamstva nakon čega je počeo rast dionice od gotovo 14 posto.



Nekako mi je premirno. Ovo mi izgleda kao zatišje pred buru. Čak se i na forumu slabo posta. Evo čak se Neimar i zivac nisu još javili [cool]

Branko Radulović: Projekt Bar-Boljare je sulud i neodrživ

“Da javnost ima uvid u podatke i činjenice iz Fizibiliti studije, izvještaja Svjetske banke, da se čulo mišljenje MMF, stavovi domaćih i inostranih stručnjaka, da se uvaži sadašnji makroekonomski parametri, regionalna i globalna kretanja, kao što ih ja imam i koje sam čuo, tada bi se imalo jasno mišljenje – da ovo što radi ova vlast je suludo kada su u pitanju crnogorski nacionalni interesi”, rekao je Radulović za Portal Analitiku.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/infrastruktura/branko-radulovic-projekt-bar-boljare-je-sulud-i-neodrziv,69383.html
[/quote]

EEEEVVVOOO GAAAA!! Već sam pomislio da si i ti vidio da je posao siguran, pa si odustao. Vjerojatno ti neće previše značiti, ako kažem da je taj dotični Radulović oporba i jedva čeka da pikne vlast. To je slično ko SDP kako je režao na Pelješki most, ali nema ništa više od laveža.

igh sapunica se nastavlja…….tek smo na 10 000 epizoda a kraja nigdje….
inače, znate li koji je vrhunac meksičke sapunice?..- kad Miguel sazna da je sam sebi mama…….


http://www.index.hr/vijesti/clanak/opet-obrat-crnogorska-vlada-otkazala-danasnji-sastanak-s-grckoizraelskim-konzorcijem-/477942.aspx

Obrat…

Jesam li rekao kako je danas čudno, evo čak i Index je počeo pozitivno pisati. Mora da je nešto u zraku…


čuj sad ovo…..ništa od sastanka s grčko-izraelskim konzorcijem danas…..

http://www.index.hr/vijesti/clanak/opet-obrat-crnogorska-vlada-otkazala-danasnji-sastanak-s-grckoizraelskim-konzorcijem-/477942.aspx


memememe
jooooj vi ste kao hrpa starčeka iz staračkog doma..imate upaljeni index.hr i buljite u njega kao da buljite u zlato..

naravno da niš..kaj će im projekt skuplji za 1.2 mlrd$

e ovčice moj emalene

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

evo poćinje cišćenje aska

''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''


http://www.index.hr/vijesti/clanak/opet-obrat-crnogorska-vlada-otkazala-danasnji-sastanak-s-grckoizraelskim-konzorcijem-/477942.aspx

Obrat…


MA da..što bi pričali s njima..treba izanalizirati kvalitetu jamstava prije.
Ako imaš pobjednika na natječaju nije nimalo poslovno kontaktirati sa drugoplasiranim
Inače,ovo je rečenica oko koje se lome koplja…
"bilo kojem smislu ne mogu garantirati da će predmetni posao biti zaključen ili pak raskinut".
Različito tumačenje dovodi do pomutnje
Meni je pak logično da ne mogu garantirati..niti smiju
Komisija crnogorske vlade će napraviti procjenu kvalitete jamstava..kako oni mogu garantirati za tuđu odluku?
Niti im pada na pamet bilo šta decidirano tvrditi ovoj situaciji kad im hanfa za vratom puše
Ograđuju se od odgovornosti..ne i od posla,kako prenose neki portali IMHO

sijem žito raste grahorica

uff kako mi je dionica igh sada jeftina..
ovo je strašno…ljudi vi ste carevi..

sada se roka kao da je potpisan ugovor…strašnooooooooooooooooooooooo

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

zviz po asku 150 kom kao od šale…..to be continued……


http://www.index.hr/vijesti/clanak/opet-obrat-crnogorska-vlada-otkazala-danasnji-sastanak-s-grckoizraelskim-konzorcijem-/477942.aspx

Obrat…

Sad kreće lupanje po asku. Opet 🙂

"Wide diversification is only required when investors do not understand what they are doing." - Warren Buffet

New Report

Close