IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Neimare, preporučam ti da uđeš sad dok je cijena 2700-2800, niže od tog nećeš navuči, ma koliko se god trudio svojim pisanjem.

nitko mi nije kriv kaj sam u igh?
o čemu ti..prati sutra..već sam rekao da će petak biti zanimljiv..

a zakaj bi izašao?
pa nisam se ukakao radi malog minusa..posao će igh dobiti i to je to..
daj otvori oči majko mila…ovo je balkan..a na balkancu vladaju balkanci ne grci ili neko peti..

rok je produljen..nije badava to je valjd ajasno..
lp

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

U svijetu postoji daleko više banaka od ove dvije mizerne hrvatske banke ZABE i ERSTE .



U Viestima u 16:30 na HR radiju javljeno da su Crnogorci potvrdili da posjeduju jamstvo prvoklasne europske banke – konzorcij pregovara s EIB-om kao prvoklasnom međunarodnom financijskom institucijom koja bi mogla dati dodatna jamstva!

Imam filing da će se sve sutra potvrditi! [cool] [pray] [pray] [pray]
[/quote]

kad oni i HRT to kažu onda i je tako….. hrt bar koliko je znam nikada ne daje informacije koje nisu dobro provjerene……HRT je bar meni najtočniji od svih naših medija i nikada ne bulazni s informacijama za razliku od drugih medija koji žive od senzacija….


Juri Radiću u godinu dana propala tri "posla stoljeća"

"TO JE jedan od najvećih hrvatskih izvoznih poslova takve vrste do sada, a IGH će projektirati 10 hidrocentrala u Rusiji i sve prateće sadržaje. Očekuje se da će ukupna investicija doseći oko 2,5 milijardi eura, a projektantski dio posla, tj. onaj koji će raditi IGH je nešto iznad 100 milijuna eura", predstavljao je na konferenciji za novinare direktor IGH Jure Radić u svibnju 2008. godine posao stoljeća u Rusiji, dodajući kako će, eto, sljedećeg tjedna potpisati ugovor u Moskvi.

Snažan spin i rast dionice

Tada je IGH radio u suradnji sa slovenskom RIKO grupom, a Radić je u svom snažnom spinu najavljivao povijesni posao, ne samo za IGH, nego za Hrvatsku. Tada je sve izgledalo sjajno za IGH koji je dobivao gotovo sve poslove u Hrvatskoj i najavio snažni proboj na istok Europe. Burza je reagirala dobro na Radićeve izjave, a dionica je tada s 11.232 kune skočila u jedan dan za više od tisuću kuna, i to na 12.575 kuna.

Radić je najavljivao i daljnje poslove u Rusiji, i to projekt gradnje velikog poslovno-hotelskog kompleksa u Moskvi, projektiranje dvorane za hokej i obnovu zgrade kazališta u gradu Penzi kod Moskve, a dioničari su naprosto ludovali za njihovim vrijednosnim papirima, posebice kada je Radić s direktorom velikog građevinskog holdinga SKM-MOST potpisao ugovor o zajedničkoj tvrtki.

Nismo mi nego kriza

Na kraju se ispostavilo kako od posla stoljeća u Rusiji i izgradnje 10 hidroelektrana nema ništa. Službeno je bilo kako se nisu složili s partnerom, iako je bila javna tajna da su Slovenci shvatili kako IGH zapravo nema iskustva u projektiranju hidrocentrala, već da mu je primarna djelatnost projektiranje mostova i cesta.

Isto tako, nije bilo ništa ni od popratnim poslova u Rusiji. Radić je odmahnuo rukom, u IGH-u su objašnjavali kako to i nije bio zapravo neki posao, a dionica je pala. Za sve se optuživala globalna ekonomska kriza, neiskustvo na inozemnim tržištima, vanjski špekulanti, a iz svega toga Radić se izvukao bez sankcija.

Kupnja stoljeća

Više od godinu dana trajala je trakavica u kojoj je do posljednjeg dana Radić u izjavama za medije spominjao kao mantru da se od kupnje ne odustaje te, između redaka, i misterioznog partnera koji će ući s novcem. Mediji su pisali kako IGH nema novca, a Radić se ljutio jer mediji opet "crno pišu o njemu". No kada je došao "dan D", IGH se oglasio priopćenjem kako, eto – odustaje.

Umjesto priče o tome da nisu uspjeli naći partnera za kupnju, odnosno novac, Radić i njegov IGH servirali su priču o tome kako nije riješena pravno-imovinska dokumentacija. U jedan dan pale su u zaborav sve izjave iz IGH kako proširuje svoje djelatnosti, a toga se danas gotovo nitko i ne sjeća.

Posljednjih dana pratimo priču oko "posla stoljeća" u Crnoj Gori i, kako vrijeme odmiče, sve je jasnije da, barem prema isplativosti posla, to i nije baš "posao vijeka", kako bi rekli u toj zemlji.

9. veljače imaju, 25. veljače nemaju

Prava pomama za dionicama IGH, ali i Tehnike nastala je 9. veljače, a tada je IGH Zagrebačku burzu obavijestio da hrvatski konzorcij na čelu s Konstruktorom iz Splita, čiji je dio i INSTITUT IGH d.d., dostavio pisana jamstva koja zadovoljavaju uvjete natječaja Vlade Crne Gore za izgradnju autoceste Bar – Boljare u Crnoj Gori.

Obavijest burzi poslao je IGH kako bi objasnio materijalne činjenice koje su tog dana utjecale na rast cijene IGH. Tada je ta tvrtka bila u plusu za velikih 13,9 posto. Dva tjedna kasnije, i to nakon prijetnji Hanfe koja istražuje cijeli slučaj, IGH Jure Radića oglasio je kako nema jamstva te naglasio kako ne može garantirati da će posao biti zaključen ili pak raskinut.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/juri-radicu-u-godinu-dana-propala-tri-posla-stoljeca/477789.aspx

BUDUĆI DA JAKO VOLITE CITIRATI KADA SE PLJUJE PO KONZORCIJU EVO MALO CITATA I KADA VIJSTI IDU U PRILOG!!!!

Zoran Radonjić: Konstruktor ima rok do utorka
Autor/izvor: SEEbiz / HRT
PODGORICA – Hrvatski konzorcij ima jamstva jedne europske komercijalne banke. Ipak, da bi se "posao stoljeća" finalizirao, potrebna su i dodatna jamstva svjetskih financijskih institucija, potvrdio je za HRT crnogorski predsjednik komisije za natječaj Zoran Radonjić.

Kako prenosi HRT, takvo bi jamstvo hrvatski graditeljski konzorcij trebao dostaviti do utorka.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/infrastruktura/radonjic-konstruktor-ima-rok-do-utorka,69351.html

u svakom slučaju mislim da netko za ovaj silni metež mora odgovarati jer ovo prelazi SVE, BAŠ SVE GRANICE……..

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/infrastruktura/radonjic-konstruktor-ima-rok-do-utorka,69351.html

Pogledajte kad se objavljuje točno sa 2 sata zakašnjenja


U svijetu postoji daleko više banaka od ove dvije mizerne hrvatske banke ZABE i ERSTE .

Pa čak i u Hrvatskoj ima drugih banaka koje bi možda bile zainteresirane za ovaj posao. Treba ih samo pitati.
Tu su npr.: HPB (pošto su državna banka možda bi ih se moglo natjerati na ovakav posao jer je od državnog interesa), HAAB (oni su poznati da su uvjek zainteresirani za ovakve građevinske kombinacije), pa onda manje banke tipa KABA, Štedbanka, IMEX, Nava banka, Centar banka…

Da li su ih uopće pitali?


BUDUĆI DA JAKO VOLITE CITIRATI KADA SE PLJUJE PO KONZORCIJU EVO MALO CITATA I KADA VIJSTI IDU U PRILOG!!!!

Zoran Radonjić: Konstruktor ima rok do utorka
Autor/izvor: SEEbiz / HRT
PODGORICA – Hrvatski konzorcij ima jamstva jedne europske komercijalne banke. Ipak, da bi se "posao stoljeća" finalizirao, potrebna su i dodatna jamstva svjetskih financijskih institucija, potvrdio je za HRT crnogorski predsjednik komisije za natječaj Zoran Radonjić.

Kako prenosi HRT, takvo bi jamstvo hrvatski graditeljski konzorcij trebao dostaviti do utorka.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/infrastruktura/radonjic-konstruktor-ima-rok-do-utorka,69351.html

vidi, vidi… nisam očekivao da će nešto uspjeti izbombati…sutra znači opet po asku? [lol]

sve što pišem je osobno mišljenje, nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica

još bi samo dodao da če dionica puno više rasti u slučaju dobivanja posla nego sto če pasti u slučaju nepovoljnog ishoda……

BAR-BOLJARE
Zoran Radonjić: Konstruktor ima rok do utorka
Autor/izvor: SEEbiz / HRT
PODGORICA – Hrvatski konzorcij ima jamstva jedne europske komercijalne banke. Ipak, da bi se "posao stoljeća" finalizirao, potrebna su i dodatna jamstva svjetskih financijskih institucija, potvrdio je za HRT crnogorski predsjednik komisije za natječaj Zoran Radonjić.

POTVRDIO JE PREDSJEDNIK KOMISIJE.
ALO EKIPA DAJTE OTVORITI OĆI U UKRCAJTE SE SUTRA PRIJE NEGO ODE IZNAD 3000.
PA VALJDA VAM JE JASNO ZAKAJ BAŠ UTORAK, ZAKAJ NE SRIJEDA.
SVE JE OKE

p.s. volio bi se zahvaliti drukerima, jer su stvorili takvu negativu da je to strašno. U slučaju da joba nema nebi niti pali puno, ali kada potpišemo ugovor baš radi toga drukanja ovdje će biti kaos. Mogao bi čak reći da sam siguran da će biti najveći dnevni rast IGH u povijesti.
lp

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

New Report

Close