IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

over25 @ previse mislis…ionako nemozes utjecati na to….

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak



mene interesira tko kupuje, danima?

kao da je samo jedan kupac [rolleyes]
[/quote]
Netko dionicu brani već 3-4 dana.
Veliko je pitanje dali će je braniti ispod 2600 kn…vjerujem da će je namjerno pustiti u slobodni pad nekoliko dana i da se sroza na 2200 kn ( ako popuše posao),a to će povući cijelu burzu unatrag.

TEK ONDA TREBA IMATI NOVAC ZA UĆ I ĆEKAT SLOBODNI RAST,A VJERUJEM OKO 04 MJESECA.

LP

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]


jasno mi je tko prodaje,mi mali špekulanti,ali je cijena trebala još pasti.netko stalno kupuje i ne da veći pad cijene.

malo veci spekulant od tebe [wink] vrti cijenu gore, pa dole.prvo je dionica danas srusena, pa dignuta, pa srusena i tako danima.

WWW.THEVENUSPROJECT.COM

over25 legendo..

pa kaj ne vidiš da je rok odgođen bez obzira kaj je milo rekao rok se sigurno neće produljiti..

da li znaš zakaj baš utorak?
e kolega kolega…

lp

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Juri Radiću u godinu dana propala tri "posla stoljeća"

"TO JE jedan od najvećih hrvatskih izvoznih poslova takve vrste do sada, a IGH će projektirati 10 hidrocentrala u Rusiji i sve prateće sadržaje. Očekuje se da će ukupna investicija doseći oko 2,5 milijardi eura, a projektantski dio posla, tj. onaj koji će raditi IGH je nešto iznad 100 milijuna eura", predstavljao je na konferenciji za novinare direktor IGH Jure Radić u svibnju 2008. godine posao stoljeća u Rusiji, dodajući kako će, eto, sljedećeg tjedna potpisati ugovor u Moskvi.

Snažan spin i rast dionice

Tada je IGH radio u suradnji sa slovenskom RIKO grupom, a Radić je u svom snažnom spinu najavljivao povijesni posao, ne samo za IGH, nego za Hrvatsku. Tada je sve izgledalo sjajno za IGH koji je dobivao gotovo sve poslove u Hrvatskoj i najavio snažni proboj na istok Europe. Burza je reagirala dobro na Radićeve izjave, a dionica je tada s 11.232 kune skočila u jedan dan za više od tisuću kuna, i to na 12.575 kuna.

Radić je najavljivao i daljnje poslove u Rusiji, i to projekt gradnje velikog poslovno-hotelskog kompleksa u Moskvi, projektiranje dvorane za hokej i obnovu zgrade kazališta u gradu Penzi kod Moskve, a dioničari su naprosto ludovali za njihovim vrijednosnim papirima, posebice kada je Radić s direktorom velikog građevinskog holdinga SKM-MOST potpisao ugovor o zajedničkoj tvrtki.

Nismo mi nego kriza

Na kraju se ispostavilo kako od posla stoljeća u Rusiji i izgradnje 10 hidroelektrana nema ništa. Službeno je bilo kako se nisu složili s partnerom, iako je bila javna tajna da su Slovenci shvatili kako IGH zapravo nema iskustva u projektiranju hidrocentrala, već da mu je primarna djelatnost projektiranje mostova i cesta.

Isto tako, nije bilo ništa ni od popratnim poslova u Rusiji. Radić je odmahnuo rukom, u IGH-u su objašnjavali kako to i nije bio zapravo neki posao, a dionica je pala. Za sve se optuživala globalna ekonomska kriza, neiskustvo na inozemnim tržištima, vanjski špekulanti, a iz svega toga Radić se izvukao bez sankcija.

Kupnja stoljeća

Više od godinu dana trajala je trakavica u kojoj je do posljednjeg dana Radić u izjavama za medije spominjao kao mantru da se od kupnje ne odustaje te, između redaka, i misterioznog partnera koji će ući s novcem. Mediji su pisali kako IGH nema novca, a Radić se ljutio jer mediji opet "crno pišu o njemu". No kada je došao "dan D", IGH se oglasio priopćenjem kako, eto – odustaje.

Umjesto priče o tome da nisu uspjeli naći partnera za kupnju, odnosno novac, Radić i njegov IGH servirali su priču o tome kako nije riješena pravno-imovinska dokumentacija. U jedan dan pale su u zaborav sve izjave iz IGH kako proširuje svoje djelatnosti, a toga se danas gotovo nitko i ne sjeća.

Posljednjih dana pratimo priču oko "posla stoljeća" u Crnoj Gori i, kako vrijeme odmiče, sve je jasnije da, barem prema isplativosti posla, to i nije baš "posao vijeka", kako bi rekli u toj zemlji.

9. veljače imaju, 25. veljače nemaju

Prava pomama za dionicama IGH, ali i Tehnike nastala je 9. veljače, a tada je IGH Zagrebačku burzu obavijestio da hrvatski konzorcij na čelu s Konstruktorom iz Splita, čiji je dio i INSTITUT IGH d.d., dostavio pisana jamstva koja zadovoljavaju uvjete natječaja Vlade Crne Gore za izgradnju autoceste Bar – Boljare u Crnoj Gori.

Obavijest burzi poslao je IGH kako bi objasnio materijalne činjenice koje su tog dana utjecale na rast cijene IGH. Tada je ta tvrtka bila u plusu za velikih 13,9 posto. Dva tjedna kasnije, i to nakon prijetnji Hanfe koja istražuje cijeli slučaj, IGH Jure Radića oglasio je kako nema jamstva te naglasio kako ne može garantirati da će posao biti zaključen ili pak raskinut.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/juri-radicu-u-godinu-dana-propala-tri-posla-stoljeca/477789.aspx

Koje prednosti ima Zagrebačka banka ?

To što vam je blizu gdje stanujete , a ostavlja Hrvatku u poslu stoljetja na cijedilu ?

Kaj got !

Vadim sve depozite iz ZABE u čarapu . Ona mi je uvijek bila najlojalnija.

Pišite o ZABI svaki dan JEDNU MINUTU .

Servus !

U Viestima u 16:30 na HR radiju javljeno da su Crnogorci potvrdili da posjeduju jamstvo prvoklasne europske banke – konzorcij pregovara s EIB-om kao prvoklasnom međunarodnom financijskom institucijom koja bi mogla dati dodatna jamstva!


over25 legendo..

pa kaj ne vidiš da je rok odgođen bez obzira kaj je milo rekao rok se sigurno neće produljiti..

da li znaš zakaj baš utorak?
e kolega kolega…

lp

Nije !

Reko je neđe oko 15 dana , a tek onda udarac o bakrač !

trebaju se oni ostaviti stoljetna ćorava posla


U Viestima u 16:30 na HR radiju javljeno da su Crnogorci potvrdili da posjeduju jamstvo prvoklasne europske banke – konzorcij pregovara s EIB-om kao prvoklasnom međunarodnom financijskom institucijom koja bi mogla dati dodatna jamstva!

Imam filing da će se sve sutra potvrditi! [cool] [pray] [pray] [pray]


over25 legendo..

pa kaj ne vidiš da je rok odgođen bez obzira kaj je milo rekao rok se sigurno neće produljiti..

da li znaš zakaj baš utorak?
e kolega kolega…

lp


Legendo ,da ti nešto kažem

Ćulim cijeli dan ispred PC i VOLIO BI DA DOBIJU POSAO da mogu ući u dionicu i imam SIGURNU dobit najmanje 30%, nego da kupujem po 2400 i neznam dali će ići ispod 2000 kn.

INTERES MI JE DA DOBIJU POSAO I DA UĐEM OKO 2800-3000 JER IDE ONDA PREKO 4000.
Navijam i ja kolega za posao al ako nešto neide ona neide [cry]

Govorim Vam već 3 dana da izlazite i mogli ste izaći sve do danas.

Novine su bile pune negative ovih dana i nitko Vam nije kriv što ste ostali u dionicama ( nemislim na vas kolega već općenito)

lp

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]


over25 @ previse mislis…ionako nemozes utjecati na to….

Da kolega, od misli me boli glava i od ovog ekrana al mogu utjecati na svoj novac ulaz/izlaz.

lp

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

New Report

Close