IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

jedna od najvećih grešaka koje ulagači rade je da se ne srežu gubitak na vrijeme, uvijek nešto čekaju, kao bit će bolje, netko će nešto poduezti, ima vremena….a cijena polako pada i pada
pa onda prodaju s -30%…
ovdje svi očekuju da će doći dobra vila sa 1 milijardom EUR garancija i reći: sve je riješeno, dionica može rasti.
kolege drage, ako vjerujete u bajke odite se baviti dječjim vrtićem, a ne burzom [bye]

ovo je živa istina, umjesto da se gubitak sreže na vrijeme svi rade istu grešku i ostaju u dionici jer ne žele priznati da su pogriješili. Svi griješimo, ali zato grešku treba minimalizirati i prodati dok je minus podnošljiv -5% do -7%. Ako to ne učinimo upadne se u začarani krug gdje gubitak iz dana u dan raste pa onda čovjek pukne na živce i proda s -50%

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Ja se u tehničku analizu ne razumim, ali smatram da će se tehničkom analizom teško predvidit oće li oni riješit jamstva ili ne.
Kolega Tigrus vas na forumu osobito cijenim.

Meni nije jasno,ako je izgubljen posa ka sta *NEKI OVDI* tvrde da je. Ok pa sta ne izrokaju cjenu dionice doli???? dajte ljudi rusite onda vi koji tvrdite da je posao izgubljen!! usput full sam u Igh i imam visok ulaz nije druk! ajmo izrokajte to doli! hahhahahaha


To ti je kriterij koji nikada neće biti jasan onome kome je odlazak na pečenu janjetinu Mercedesom najveći životni cilj,.

Ok. Recimo da smo rješili smo pitanje kriterija.
A daj mi pojasni ono da se treba paziti u kojoj banci se čuva novac jer da će se sve to kad-tad naplatiti.



I eto dođosmo na moje, od prije par dana.. Odbili Erste i Zaba za kraj.

Ali vrijeme je da se otvoreno zapitamo, zašto Jura i Žderić tako tvrdoglavo inzistiraju na nečem što su svi proglasili neprofitnim??? Plus je van svih EU prometnih ruta..

Mislim sa mog gledišta za dionicu je i bolje da ne dobiju ovaj posao, ali budući da sam ja uvijek u debeloj manjini vjerojatno če usljedit stampedo ka 2500..

Koji svi!!!Ti bi bar trebao znat da židovi vrte novac 100 puta prije nego li nešto kupe ili ulažu…
pa ako se njima isplati nevidim razloga zašto bi Jura bio kreten
…pogotovo ako se i iz crnogorske oporbe čuje da je stvarna cijena puno manja
[/quote]

Možda im se isplati zato jer su dodali milijardicu [shocked]


šanse da se garancije ipak dobiju nakon odbijanja Unicredita su ravne nuli. Kad jedan gigant kao Unicredito nije prihvatio kreditirati ovaj posao, čak ni nakon pritiska Vlade RH, onda je ovo crveno svjetlo za sve druge banke da bježe što dalje od ovoga jer je rizično i neisplativo.
IGH će za par dana nazad na 2500, a THNK nazad na 1500 kn. Nadam se da će Jure Radić i Žderić odgovarati za prevaru ulagača na ZSE i nadoknaditi im štetu i ogromne gubitke [angry]

Zašto bi nadoknađivao gubitke? Kad je bilo tko nadoknađivao gubitke na drugim dionicama? Ako se hanfa bavi igh-om to je samo zato da previše ne zaroni, dok se ne stiša buka oko svega toga. Ako posao nije isplativ de facto nikome zašto bi bio isplativ konzorciju?

Zašto je sve ovako jadno?

1. jadno je ako je stvarno neisplativo a oni tako loše izračunali
2. jadno je ako je neisplativo a vlada lobira za nešto neisplativo
3. najjadnije je bez obzira da li je isplativo da ako je Vlada Hrvatske odlučila lobirati nemože izlobirati te garancije. Jadna i nemoćna vlada nemoćne i nerespektirane države.
4. ista ta vlada trenutno slovencima popušta toliko toga (o tome se više i ne piše) i tko od nas bilo što zatraži, ako bude dovoljno uporan, naša vlada popušta. Uzeće slovenci i Faka, a ako se sjete i zatraže Mrkopalj naša vlada će dati jer mi smo kooperativni i naš interes je Europa. I sad se ta nesposobna vlada čudi što je niko ne cijeni i ne želi dati garancije.

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Znaci po vama Tigrus,ovo na duzi rok nije dobra investicija?Hocete reci da IGH nikada nece vise rasti?
Ja ne znam sta je vama svima,zasto se bojite gubitka na par mjeseci…Uostalom ako ne dobiju ovaj posao,dobiti ce neki drugi i cijena ce opet biti lansirana.
Vecina vas bi trebali potraziti posao u kazalistu,drama i gluma vam dobro idu.
Sto bi rekli, ”drama queen”.

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”


Meni nije jasno,ako je izgubljen posa ka sta *NEKI OVDI* tvrde da je. Ok pa sta ne izrokaju cjenu dionice doli???? dajte ljudi rusite onda vi koji tvrdite da je posao izgubljen!! usput full sam u Igh i imam visok ulaz nije druk! ajmo izrokajte to doli! hahhahahaha

ne tvrde to "NEKI OVDI" nego je Jure Radić izjavio da im je Unicredito odbio izdati jamstva, pa ako on to ne zna, onda ne znam tko drugi zna??? ako su jamstva propala, propao je i posao stoljeća i postao FJASKO STOLJEĆA

to što si full u IGH i neurotični smijeh na kraju tvog posta idu savršeno jedno uz drugo

radije poslušaj kolege koje ti dobronamjerno objašnjavaju zašto treba rezati gubitke na vrijeme

sutra, kad Jure Radić službeno objavi da je posao propao, što misliš, koliko će trebati da IGH ode u negativnu blokadu? a ona će biti na cca 2570 kn. želiš li to dočekati s portfeljom punim IGH? do you feel lucky?? [bye]

moje poruke nisu investicijski savjeti niti preporuke za kupoprodaju dionica!

Bar-Boljare: Savjet za gradnju autoputeva ovih dana o sudbini Konstruktora
Autor/izvor: SEEbiz / CdM
PODGORICA – Hoće li hrvatski konzorcum kojeg čine IGH, Konstruktor i Tehnika , ipak uspjeti da obezbijedi garanciju za realizaciju “posla vijeka”, gradnju autputa Bar-Boiljare, je sve neizvjesnije. Konkretnih i potvređnih informacija nema ni iz susjedne Hravtske, kao ni iz crnogorske Vlade.

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/infrastruktura/bar-boljare-savjet-za-gradnju-autoputeva-ovih-dana-o-sudbini-konstruktora,69325.html

Kako sada stvari stoje dugoročno je za IGH možda i bolje da ne dobije posao u Crnoj Gori. Pa nije da banke ne žele dati garancije iz hira, bankarski posao nije davanje kredita- već osiguranje povrata istih s kamatom.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/infrastruktura/bar-boljare-savjet-za-gradnju-autoputeva-ovih-dana-o-sudbini-konstruktora,69325.html

Kao da nije jasno
Kupi što jeftinije pa prodaj što skuplje al prije toga unesi paniku sruši pa kupi
IGH gradit će a vi sad prodajite

New Report

Close