IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ja sam izašao s gubitkom, bilo bi dobro da dobe posao ali ovo mi je previše stresno mediji na ovoj dionic su napravili puno panike te jesu dobili te nisu,ako dobe posao ponovo ulazim


Ako najbolja hrvatska tvrtka ne može dobiti domaće garancije za posao u inozemstvu, onda ni ne zaslužujemo ništa bo0lje od onog što nam se događa na ekonomskom planu.
Hrvati će morati u buduće pripaziti kojoj banci povjeravaju svoj novac. Sve dođe na naplatu, kad tad.

Po čemu je to IGH osim po lažima i muljažama najbolja dionica ili je najbolja samo zato što ju ti imaš.Postoje daleko kvalitetnije dionice od IGH koje su direktno oštećene lažima IGH jer su mirovale dok je dionica IGH rasla na lažima sad treba i padati – 80 % koliko je i rasla od objave poslova u Crnoj Gori, Bugarskoj i Kazahstanu a sve laž do laži.

DELUX = DIZELAS = ZIMZELEN = vodavoda = valentine = Brankica = fajrunt = Ringo = lanica = domobran = malibu = kanabis = split

Fijasko stoljeća: IGH priznao da nemaju jamstva
[bye] [bye]

http://www.index.hr/vijesti/clanak/fijasko-stoljeca-igh-progovorio-nemamo-jamstva-i-dalje-pregovaramo/477697.aspx


Ako najbolja hrvatska tvrtka ne može dobiti domaće garancije za posao u inozemstvu, onda ni ne zaslužujemo ništa bo0lje od onog što nam se događa na ekonomskom planu.
Hrvati će morati u buduće pripaziti kojoj banci povjeravaju svoj novac. Sve dođe na naplatu, kad tad.

IGH je "najbolja hrvatska tvrtka"?
Da li ova tvoja zadnja rečenica znači da će neka hrvatska banka propasti zato što će joj se IGH kad-tad osvetiti za neizdavanje garancije?

Đukanovićev prijatelj otima posao Konstruktoru i IGH-u

http://www.jutarnji.hr/dukanovicev-prijatelj-otima-posao-konstruktoru-i-igh-u/589713/
[undecid]



Ako najbolja hrvatska tvrtka ne može dobiti domaće garancije za posao u inozemstvu, onda ni ne zaslužujemo ništa bo0lje od onog što nam se događa na ekonomskom planu.
Hrvati će morati u buduće pripaziti kojoj banci povjeravaju svoj novac. Sve dođe na naplatu, kad tad.

Po čemu je to IGH osim po lažima i muljažama najbolja dionica ili je najbolja samo zato što ju ti imaš.Postoje daleko kvalitetnije dionice od IGH koje su direktno oštećene lažima IGH jer su mirovale dok je dionica IGH rasla na lažima sad treba i padati – 80 % koliko je i rasla od objave poslova u Crnoj Gori, Bugarskoj i Kazahstanu a sve laž do laži.
[/quote]

Prije sve ga dionica nije isto što i tvrtka, a dionicu IGH su lošom učinili burzovni idioti od kojih je velika većina samo prešla iz kladionica i automat klubova. Jedan dio čine i polupismeni brokeri.

A zašto je IGH najboje hrvatska tvrtka. Pa zato što imaju cca 500 zaposlenih Inženjara, što ni približno nema nijedna trvrtka u Hrvatskoj, a uzmemo li u obzijr da školovanje jednog inženjera građevinarstva košta državu cca 150 000 kuna, IGH je i najvrijednija Hrvatska tvrtka.



Ako najbolja hrvatska tvrtka ne može dobiti domaće garancije za posao u inozemstvu, onda ni ne zaslužujemo ništa bo0lje od onog što nam se događa na ekonomskom planu.
Hrvati će morati u buduće pripaziti kojoj banci povjeravaju svoj novac. Sve dođe na naplatu, kad tad.

Po čemu je to IGH osim po lažima i muljažama najbolja dionica ili je najbolja samo zato što ju ti imaš.Postoje daleko kvalitetnije dionice od IGH koje su direktno oštećene lažima IGH jer su mirovale dok je dionica IGH rasla na lažima sad treba i padati – 80 % koliko je i rasla od objave poslova u Crnoj Gori, Bugarskoj i Kazahstanu a sve laž do laži.
[/quote]
Pojasni malo to najbolja ?

DELUX = DIZELAS = ZIMZELEN = vodavoda = valentine = Brankica = fajrunt = Ringo = lanica = domobran = malibu = kanabis = split

pa valjda netko od ovdje ne kupuje ili prodaje dionice zbog toga sto ovaj drugi kaze da dionica valja ili nevalja. pa morate imati vlastite zakljuce. a budala, kako bi moj prijatelj rekao

Školovana budala je veća budala od one neškolovane


A zašto je IGH najboje hrvatska tvrtka. Pa zato što imaju cca 500 zaposlenih Inženjara, što ni približno nema nijedna trvrtka u Hrvatskoj, a uzmemo li u obzijr da školovanje jednog inženjera građevinarstva košta državu cca 150 000 kuna, IGH je i najvrijednija Hrvatska tvrtka.

Pišeš gluposti.
Končar ima još više inženjera. Vjerojatno i HEP, ali nemrem naći nikakvu brojku.
Osim toga, kakav je to kriterij vrednovanja firme?

Potvrđuje se ono što sa pso prije nekoliko tjedana a to je da je sama struka iskazivala sumnju u profitabilnost cijelog projekta. Treba biti razuman.

Ja mislim da pad cijene IGH nema nikakve osnove, jer ako je uistinu tako da cijeli projekt za IGH nije posao stoljeća već potencijalna muka stoljeća, a ispada i po izjavama banaka da jest, tad bi investitori trebali to nagraditi a ne prodavati dionicu. Ja mislim da bi Jure najradije rekao- ništa od nas, ne idemo tamo srljati ali da ne može zbog partnera. Već se i ovako pomalo ograđuje od njih.

IMHO naravno.

Nemam IGH.



A zašto je IGH najboje hrvatska tvrtka. Pa zato što imaju cca 500 zaposlenih Inženjara, što ni približno nema nijedna trvrtka u Hrvatskoj, a uzmemo li u obzijr da školovanje jednog inženjera građevinarstva košta državu cca 150 000 kuna, IGH je i najvrijednija Hrvatska tvrtka.

Pišeš gluposti.
Končar ima još više inženjera. Vjerojatno i HEP, ali nemrem naći nikakvu brojku.
Osim toga, kakav je to kriterij vrednovanja firme?

[/quote]
Imaju i više visoko školovanog kadra
A postotno niko nije ni blizu.
A po kojem bi ih kriteriju vrednovao..pa oni znanje prodaju ne kopaju kanale poput hidraša
I onda dođe neko i napiše da su precjenjeni u odnosu na sektor..ma koji crni sektor
Bilanca im je takva kakva je..moglo bi i bolje
Postoji li mogućnost da bude i znatno jefinija..svakako
Ali ostaje činjenica da definitino nisu precjenjeni i da prostora za rast cijene ima još puno
Iako to nije uopće važno trenutno.
Sentiment će odrediti smjer.
Mjesecima je izrazito negativan.Pretjerano negativan IMHO
Opruga se stišće i kad se otpusti bit će veselo
U bilo koju od strana ode pretjerat će se..to bi trebalo imati na umu pa možda i trejdove planirati na kontu toga..

sijem žito raste grahorica

šanse da se garancije ipak dobiju nakon odbijanja Unicredita su ravne nuli. Kad jedan gigant kao Unicredito nije prihvatio kreditirati ovaj posao, čak ni nakon pritiska Vlade RH, onda je ovo crveno svjetlo za sve druge banke da bježe što dalje od ovoga jer je rizično i neisplativo.
IGH će za par dana nazad na 2500, a THNK nazad na 1500 kn. Nadam se da će Jure Radić i Žderić odgovarati za prevaru ulagača na ZSE i nadoknaditi im štetu i ogromne gubitke [angry]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

New Report

Close