IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

60 komada iskrcano je u komadu po kupnji, veliki se prazne, a mali kupuju [shocked]

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste

I eto dođosmo na moje, od prije par dana.. Odbili Erste i Zaba za kraj.

Ali vrijeme je da se otvoreno zapitamo, zašto Jura i Žderić tako tvrdoglavo inzistiraju na nečem što su svi proglasili neprofitnim??? Plus je van svih EU prometnih ruta..

Mislim sa mog gledišta za dionicu je i bolje da ne dobiju ovaj posao, ali budući da sam ja uvijek u debeloj manjini vjerojatno če usljedit stampedo ka 2500..

[i][b]Stvarnost - iluzija izazvana pomanjkanjem alkohola[color=yellow][/color][/b][/i]

prodo sam upravo svih 50 komada sto sam imao nemam više živaća ali opet mislim da će dobit garancije

''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''


I eto dođosmo na moje, od prije par dana.. Odbili Erste i Zaba za kraj.

Ali vrijeme je da se otvoreno zapitamo, zašto Jura i Žderić tako tvrdoglavo inzistiraju na nečem što su svi proglasili neprofitnim??? Plus je van svih EU prometnih ruta..

Mislim sa mog gledišta za dionicu je i bolje da ne dobiju ovaj posao, ali budući da sam ja uvijek u debeloj manjini vjerojatno če usljedit stampedo ka 2500..

Koji svi!!!Ti bi bar trebao znat da židovi vrte novac 100 puta prije nego li nešto kupe ili ulažu…
pa ako se njima isplati nevidim razloga zašto bi Jura bio kreten
…pogotovo ako se i iz crnogorske oporbe čuje da je stvarna cijena puno manja

POKRET OTPORA

http://www.index.hr/vijesti/clanak/fijasko-stoljeca-igh-progovorio-nemamo-jamstva-i-dalje-pregovaramo/477697.aspx


Lopovska igra se nastavlja
Ponovo urušavanje i kočenje i dodatno unošenje panike
Kordinirano rušenje i pisanje po forumu da se otme što veći broj dionica

kolega, pa dajte se uozbiljite.
vidite da nitko normalan i razuman ne zeli blizu vruceg krumpira.

ne mozete se sada ljutiti sto drugi investitori ne zele imati dionicu IGH u portfelju.

i sami ste znali da je ovo opasna igra i odlucili ste riskirati.
kad se riskira, onda se moze i izgubiti.


OK a što je držalo dionicu prije 8-9 mjeseci iznad 4000 dok nitko nije strahovao za Bar Boljare jer nije niti znao.
Ako mislite da IGH ovisi o toj Crnoj Gori…onda ste debelo zaglibili na krivoj dionici

Također…

novcem se može kupiti zdravlje ali ne i sreća, posesivnost ali ne i ljubav

Sve je izvjesnije da od ‘posla stoljeća’ neće biti ništa

Dok splitski Konstruktor i zagrebački IGH grčevito pokušavaju dobaviti bankovna jamstva za realizaciju projekta izgradnje autoceste Bar-Boljare u Crnoj Gori, na političkoj razini priča se i dalje odvija nepovoljno za hrvatske građevinare.

Naime, kako piše Slobodna Dalmacija, za petak su u Podgorici najavljeni razgovori između predstavnika vlade Crne Gore i izraelsko-grčkoga građevinskog konzorcija Aktor-HCH. Na razgovorima će sudjelovati crnogorski ministar prometa Andrija Lompar i Dragan Perović, politički utjecajni crnogorski poduzetnik i predstavnik Aktor-HCH.

Perović je uspješni biznismen i bankar, ujedno i vrlo blizak prijatelj crnogorskog premijera Mila Đukanovića i šire obitelji Đukanović. Perović inače godinama živi u Grčkoj, i glavni je čovjek za investicije grčkog milijardera i brodovlasnika Viktora Restisa, piše crnogorska Analitika. Osim u nekretnine, ulaže i u hotelski biznis u Crnoj Gori, a sudjelovao je i u osnivanju banke First financial bank-FFB.

Ponuda hrvatskog izravnog konkurenta u dobivanju ‘posla stoljeća’, grčko-izraelskog konzorcija Aktor-HCH, skuplja je čak 1,2 milijarde eura. Vlada Crne Gore u petak će pokušati smanjiti iznos radova, a indikativno je da će u pregovorima sudjelovati Đukanovićev prijatelj.

Da će pri sklapanju ‘posla stoljeća’ biti žestokog lobiranja, pa i podmetanja, bili su svjesni i čelnici hrvatskog konzorcija, pa su od crnogorske strane zatražili da se ne objavljuju imena banaka koje su hrvatskom konzorciju dale jamstva jer su znali da će biti izložene pritiscima, piše Slobodna.

Ako pak u pregovorima otpadnu i Hrvati i Grci, može se očekivati otvaranje kuvertirane ponude austrijskog konzorcija Alpine, koja je zainteresirana za izgradnju autoceste od Podgorice do Mateševa. U sklopu austrijskog konzorcija djeluje i osječka građevinska tvrtka Osijek-Koteks, jedina hrvatska tvrtka koja se nalazi na listi NATO-ove logističke agencije NAMSA, klasificirane da za potrebe Sjevernoatlantskog saveza gradi infrastrukturne zahvate unutar vojnih baza Saveza, dakle transportne ceste i prometnice.

U svakom slučaju, hrvatski konzorcij do četvrtka nije dostavio dovoljno kvalitetna jamstva za dobivanje posla gradnje 179 kilometara duge autoceste Bar-Boljare u Crnoj Gori, vrijedne 2,7 milijardi eura, te je sve izvjesnije da od posla stoljeća neće biti ništa.

http://danas.net.hr/novac/page/2010/02/25/0273006.html?pos=n0



Lopovska igra se nastavlja
Ponovo urušavanje i kočenje i dodatno unošenje panike
Kordinirano rušenje i pisanje po forumu da se otme što veći broj dionica

kolega, pa dajte se uozbiljite.
vidite da nitko normalan i razuman ne zeli blizu vruceg krumpira.

ne mozete se sada ljutiti sto drugi investitori ne zele imati dionicu IGH u portfelju.

i sami ste znali da je ovo opasna igra i odlucili ste riskirati.
kad se riskira, onda se moze i izgubiti.
[/quote]

U svakom slučaju mnogi će ostati i bez štapa a onda im ni gaće neće trebati……… [yawn] [bye] [sealed]

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA

pisao sam o jamstvima prije 10. dana i sat nakon toga procitam da su ih ipak dobili. izjavio sam da ih sigurno nece dobiti jer je isto tako veliki projekt propao u poljskoj zbog iste stvari. cini se da sam ipak bio u pravu. oni koji govore da je igh sa p/b om od 5 dobra dionica, mora da se šali. igh nije mogao dobiti 27.mil eura za kupiti zemljište u zagrebu a dobiti će 800. mil eura za gradnju ceste u crnoj gori, koja je u koncesiji. molim vas da se uozbiljite.

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

ne drukam na dole jer nikad nisam bio u dionici niti vjerujem da hocu, ali realnost je realnost a snovi su nešto drugo

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

Ako najbolja hrvatska tvrtka ne može dobiti domaće garancije za posao u inozemstvu, onda ni ne zaslužujemo ništa bo0lje od onog što nam se događa na ekonomskom planu.
Hrvati će morati u buduće pripaziti kojoj banci povjeravaju svoj novac. Sve dođe na naplatu, kad tad.

New Report

Close