IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



kao prvo informacija nije potvrđena za onih 120 milja eura moze i hpb ili hbor uletit tako da bez panike sutra jedva cekam da vidim clanak na index.hr

Koji prijatelju 120 milja eur??????????????????
Od kud im preostali dio?

Od kud ti garancija da su talijani dali garanciju za cca 800 milja eur.

VIDIŠ LI DA JE SVE LAŽIRANO…nemojete se zavaravat,a ako nebude sutra rasprodaje ..
…….I Z L A Z I T E……..

P.S. Pošto nemam IGH neću više ovdje da pišem jer nije korektno prema drugima

lp i želim Vam sreću
[thumbsup]
[/quote]

u prvom roku su dostavili jamstva u vrijednosti od 800 milja,pa su crnogorci izjavili da su jamstva preniska da treba još 124 milja

''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''

Svakako veliki dio odgovornosti volatilnosti dionice nose i novinari. Pa pogledajte samo u članku seebiza gdje navode "saznaju iz dobro obavještenih izvora"-kako uopće mogu nešto takvo napisati, a znaju do čega će takva informacija dovesti drugi dan na burzi. Zašto ne navedu izvor? Ako je Jure lagao svakako treba snositi odgovornost, ali sigurno je da treba tužiti i novinare te da treba dosljedno provoditi kaznene odredbe Zakona o tržištu kapitala, zatvoriti par portala i novinara, dobro ih opaliti po džepu jer iznose nepotvrđene informacije koje neminovno dovode do poremećaja na burzi. I još mi je nejasno kako to da je HANFA dopustila trgovanje nakon onakvog obrazloženja IGH koje je brat-bratu preljevanje iz šupljeg u prazno. Ma, i HANFU treba tužiti [lol] – sve njih redom-pu,pu,pu [thumbsup]

Mean people suck and nice people swallow!

Evo pored svih problema dolaze i kinezi da prave konkurenciju tamo gdje je do sada IGH-a bio favorit. A protiv njih nemožeš ništa. Jeftino grade, da ne može jeftinije!
http://www.poslovni.hr/140649.aspx
Inače ova situacija oko dobivanja posla u CG me podsjeća na situaciju od prije dvije godine sa Dalekovodom i mostarskim Aluminijumom, kada je navodno Dalekovod zajedno sa švicarcima bio favorit za kupnju. Na kraju je ispalo da su mali kupovali DLKV na 1600 kn kao ludi, hypo im je "utopio" svoje papiriće i nestao iz top 10. Osobno mi je ta investicija "u nepoznato" bila najveći gubitak do sada.
Nadam se da će te Vi ovdje bolje proći nego ja tada.
Jadno i neozbiljno je jedino to što su se IGH i Konstruktor doveli u takvu situaciju da im takav životno važan posao ovisi o dva dana, a Jure "gubi" vrijeme svjedočeći u Hagu.


a Jure "gubi" vrijeme svjedočeći u Hagu.

Trebalo bi ga tam i ostaviti [lol]

Mean people suck and nice people swallow!


Evo nas u novinama [lol]

Mislite da ćemo bit i na televiziji? [lol]


ako ovako nastavi, dobiti ćemo i 12 Oskara


Bar-Boljare: UniCredit odbio jamstvo!

ZAGREB – Čelnici UniCredita odbili su jamstvo hrvatskom konzorciju za gradnju autoceste Bar-Boljare, doznaje SEEbiz iz dobro obaviještenih izvora.

Vaš link

Ovo je na žalost KRAJ naših nadanja…


di mi je kolega gismund.?

sta sad kazete?

Navijam budilicu da sutra prvi opalim po bidu. Stavit ću nalog na 2500 pa će valjda proći. Nek se Jure goni u 3pm skupa sa Žderićem! [angry]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


Ma dajte ljudi kaj vam je? Čemu tolik pisanje, čovjek ne može pročitat koliko ste napisali.
Svatko pametan može shvatit da je posao dobiven !
Uživajte [smiley]

Uhuhuhuuuu…na čemu li si ti da mi je znati? [lol]
Daj i nama malo nabavi, manje će nas glava sutra boliti [lol]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Čelnici UniCredita odbili su jamstvo hrvatskom konzorciju za gradnju autoceste Bar-Boljare, doznaje SEEbiz iz dobro obaviještenih izvora.

A u MP3 i … i oni i to baš sada kada nisam mislio više izlaziti i ulaziti !!!
Ma puna mi više pipa tih trkeljanja sa svih strana … sad iz inata nebum van i nek nađu
zamjenske poslove da održe dionicu !!! Pa ovo je NOĆNA MORA …
Auuuu … da je bar kalkulirano 15% OJRIĆA više.
A tko će sada stati u zaleđe garancijama u odbrojavanju do detonacije, ako je projekt tako
neodrživ financijski, politički ili dr. ?

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

Iz dobro obavještenih izvora. Za to bi im Hanfa trebala odrezati kaznu da se useru.

Meni je više pun kufer Jure Radića i njegovih lažnih obećanja. Sutra ovo prodajem i zbogom, možda uzmem DLKV, tamo bar rade kako treba, svaki mjesec 1-2 nova posla, a ovdje same laži i laži [angry]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!



Bar-Boljare: UniCredit odbio jamstvo!

ZAGREB – Čelnici UniCredita odbili su jamstvo hrvatskom konzorciju za gradnju autoceste Bar-Boljare, doznaje SEEbiz iz dobro obaviještenih izvora.

Vaš link

procitajte ovaj clanak. nije sam rasplet toliko zanimljiv, nego bih pitao novinara da li je tocno da je premijerka isla s takvim prijedlozima da se zauzvrat dio poslovanja drzavnih tvrtki prebacuje na zaba-u…stvarno ocajnicki pokusaj. bilo bi zanimljivo da neki portal pokusa napraviti interview s nekim iz unicredita, ebrd-a, svjetske banke o regiji i sto CG dobiva autocestom i imaju li trenutno kakvih pametnijih projekata. Jos bi bilo zanimljivo vidjeti tko je zapravo vlasnik konstruktor inzenjeringa? tri firme imaju 70ak %. tko je vlasnik te tri firme?
[/quote]
A bilo bi zanimljivo vidit tko je vlasnik vlasnika te tri firme? Nakon toga, tko je vlasnik vlasnika vlasnika te tri firme? Pa da vidimo čija mati crnu vunu prede [cool]

Izmiče autocesta Boljare-Bar
UniCredt odbio dati jamstvo hrvatskom konzorciju!
Čelnici UniCredita odbili su jamstvo hrvatskom konzorciju za gradnju autoceste Bar-Boljare. No spas za ‘posao stoljeća’, ali i hrvatsko gospodarstvo sada se očekuje od Erste banke u kojoj premijerka Kosor i njen crnogorski kolega navodno također lobiraju za jamstva.
Većinski vlasnik Zagrebačke banke ipak nije dao zeleno svjetlo iako je bilo gotovo izvjesno da će jamstvo biti odobreno. Tako su se samo dva dana prije isteka roka čelnici konzorcija našli u gotovo bezizlaznoj situaciji.

SEEbiz doznaje kako nije uspjelo niti uvjeravanje premijerke Jadranke Kosor pa čak niti uvjeravanja da će kao kompenzaciju više državnih poduzeća kredite sklapati upravo sa Zagrebačkom bankom.

Navodno Kosor i Đukanović aktivno lobiraju za projekt u centrali Erste banke. Hrvatska članica Erste grupe prošle je godine preuzela Oportunity Bank u Podgorici što bi mogao biti dodatni argument da Erste uđe u posao. Prepreka je, međutim, prevelika izloženost austrijskih banaka jugoistočnoj Europi.

http://danas.net.hr/novac/page/2010/02/24/0775006.html

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

New Report

Close