IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ma dobro kakva je ovo igra s IGH zadnjih par dana

Dok gospoda sa istoka ne izađu skroz van, nema rasta IGH.
Moja procjena da je 11.500 donja granica…dobra cijena za dokup…čekam…[smiley2][smiley2][smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

moram priznati da sam u slićnoj pretpostavci.
prodao sam par komada.

moram priznati da sam u slićnoj pretpostavci.
prodao sam par komada.
a jooojj dok sam postao K/P odeee uh …


moram priznati da sam u slićnoj pretpostavci.
prodao sam par komada.
a jooojj dok sam postao K/P odeee uh …


isprike – staro stanje sam postao (he – 5 min. starije od kojeg sam htio)

evo najnovije – malo obećavajuće već !

Ipak sam povukao svoje blago s prodaje, e da sam barem imao za dokup na 11.600[smiley5]

14.04.2008.

Jel može update za IGH?

AZ mirovinski fond? Hvala, ne! Radije mi dajte sifilis!


Jel može update za IGH?

evo – nadam se dobrom razvoju u pon. a ja od prodaje IGH kupio INGRU – sve u svemu nisam trenutno ništa dobio a ni izgubio od današnjih transakcija – k’o Sizifov posao.

Evo nešto o zemljištu u Rijeci o kojem sam već pisao.

UPRAVE IGH, TVRTKE KOJA IM SE NEDAVNO DOSELILA U SUSJEDSTVO
Preko vrtova do zemljišta za stambenu izgradnju

Nakon što smo kupili tvrtku »Cerini« dobili smo i zemljište na kojemu je predviđena gradnja stambeno-poslovnog kompleksa južno od zaobilaznice kod čvora Diračje. Istina je da nismo upisani kao vlasnici na tim nekretninama, a upisat ćemo se nakon što potpišemo glavni ugovor s Gradom Rijekom, kaže direktor IGH Dražen Bošković

RIJEKA – Poslovnica Instituta građevinarstva Hrvatske u Rijeci pokušala je na juriš doći u posjed zemljišta u vlasništvu Grada Rijeke južno od zaobilaznice kod čvora Diračje, a koje koriste stanari Ulice braće Bačić kao vrtove. Oni su se neugodno iznenadili kada im je na vrtovima koje godima koriste osvanula obavijest IGH da ih od 1. rujna više ne mogu koristiti jer da će se pristupiti izvedbi pripremnih i geotehničkih istražnih radova temeljem rješenja koje je izdala Služba za prostorno uređenje, zaštitu okoliša, graditeljstva i imovinsko-pravne poslove Primorsko-goranske županije. Ljude je najviše zasmetala rečenica u obavijesti koju je potpisala Uprava IGH kako se korisnici vrtova mole »… da do navedenog roka isprazne uzurpirane parcele od predmeta i usjeva koji im predstavljaju vrijednost!«.
– Ima dosta korisnika vrtova koji nisu potpisali ugovore s Gradom Rijekom za korištenje zemljišta u svrhu poljoprivredne obrade, ali ima i nas koji smo potpisali ugovore s Gradom Rijekom koji je vlasnik zemljišta s kojega nas tjera IGH. Nismo ništa uzurpirali. Dali smo si truda i provjerili je li se u međuvremenu što promijenilo, ali nam je rečeno da je Grad Rijeka i dalje vlasnik pa nam nije jasno na osnovu čega, osim s pozicija moći, IGH stavlja obavijesti kojima nas plaši i nastoji doći u posjed zemljišta koje nije njihovo. Ne pada nam na pamet napustiti vrtove na takav način koji se može opisati jedino kao kaubojština, ispričali su nam korisnici vrtova iz Ulice braće Bačić.

Predugovor o zamjeni nekretnina

U Odjelu gradske uprave za razvoj, urbanizam, ekologiju i gospodarenje zemljištem su podsjetili da je Grad Rijeka s tvrtkom IGH – Poslovni centar Rijeka d.o.o. zaključio 28. srpnja 2006. godine Predugovor o zamjeni nekretnina.
– Temeljem odredbi Predugovora tvrtka IGH nije stekla niti posjed, a kamoli vlasništvo predmetnih nekretnina, te je njeno ponašanje na terenu neovlašteno i bez znanja ili bilo kakvog očitovanja vlasnika – Grada Rijeke. Posjed i vlasništvo nad zemljištem predmetna će tvrtka steći tek po potpisu Glavnog ugovora o zamjeni nekretnina, naveli su u Odjelu za urbanizam i potvrdili bojazan korisnika vrtova da je IGH samovoljno pokušao doći u posjed nekretnina.
Direktor IGH Rijeka Dražen Bošković neumjesni čin svoje tvrtke opravdava potpisanim predugoZamjena zemljišta nepovoljna za Grad Rijeku

IGH je došao do vlasništva dviju parcela na Zametu kupnjom tvrke »Cerini« d.o.o. A »Cerini« je tim parcelama obeštećen za zemljište na Pašcu na kome nije mogao realizirati svoju investiciju jer je preko tog zemljišta predviđena gradnja pruge. Cijela priča je dosta kompleksna jer je prvi vlasnik gradskog zemljišta na Pašcu postao GP »Krk«, a »Cerini« ga je kupio od GP »Krk«. Unatoč tome Grad Rijeka je odlučio obeštetiti »Cerini«, a to se moglo protumačiti jedino kao izlazak u susret čovjeku koji je blizak s ljudima iz gradske uprave. Osmišljen je model zamjene zemljišta, ali koji je bio nepovoljan za Grad Rijeku. Novi list je, pišući o ovom »poslu«, izračunao da je u procjenama zemljišta gradski proračun oštećen za oko 400.000 eura. Neke od odluka je Poglavarstvo prihvatilo na zatvorenoj sjednici. Na kraju balade »Cerini« je dobio gradsko zemljište na Zametu od 5.500 kvadrata po cijeni od 75 eura po kvadratu, a Grad Rijeka je postao vlasnik »Cerinijevog« zemljišta na Orehovici od oko 6.500 kvadrata, a koje je procijenjeno na 352.000 eura. »Cerini«, odnosno danas IGH, je dobio mogućnost izgr

Glasnogovornik IGH na neodređeno

http://vijesti.hrt.hr/ShowArticles.aspx?ArticleId=31006

Ova vijest je jako dobra za VDKT, HDEL i IGH budući da je tu i nadzor koji se već podrazumjeva da će ga IGH obavljati. Zato u ponedjeljak idemo up [smiley1].

14.04.2008.


http://vijesti.hrt.hr/ShowArticles.aspx?ArticleId=31006 Ova vijest je jako dobra za VDKT, HDEL i IGH budući da je tu i nadzor koji se već podrazumjeva da će ga IGH obavljati. Zato u ponedjeljak idemo up [smiley1].

gle i ja imam dosta IGH u svom portfelju, ali u ovoj vijesti se nigdje ne spominje IGH kao nadzor.

[smiley3]

Pessimism Is Your Friend

igh je uvijek nadzorni, jer pojedine studije na ovakvim projektima (zaštita okoliša, voda, procjena statike, itd.) bez njega ne idu…

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Budući da na Kupnja-prodaja nema nikog ima li ovdje netko trenutačno stanje?

New Report

Close