IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

…..

Opet je riječ o kazni koja će se slomiti preko leđa dioničara. Ilustracije radi, petina ukupnih dionica Tehnike je u programu ESOP, odnosno, u rukama zaposlenika, a još otprilike 10% u trezoru tvrtke. Nasuprot tome, predsjednik Uprave (prema posljednjim informacijama SKDD-a) posjeduje svega 2,7% ukupnog broja dionica.

No tu nelogičnostima, nažalost, još uvijek nije kraj. Jer kako protumačiti tek blagi pad cijene dionica Tehnike, usprkos alarmantnim vijestima? Pa tko bi uopće mogao biti zainteresiran za dionice kojima prijeti izbacivanje iz burze, pa makar se takva mogućnost za sada tek razmatra? Na nekom razvijenom (normalnom) tržištu, dotične bi dionice bile popularne koliko i one Lehman Brothersa nakon neuspješnog pokušaja spašavanja, ali eto, na domaćem tržištu kapitala skupile su nešto više od 200 tisuća kuna prometa, zabilježivši pritom tek minoran pad prosječne cijene (-0,4%). A premija za rizik? A panične reakcije investitora?

I da stvar bude još bolja, zaključna cijena dionica 6. veljače iznosila je 1.620 kuna. Već prvi idući radni dan (9. veljače) objavljena je (lažna) informacija kako su bankovne garancije dostavljene crnogorskoj strani, isprovociravši snažan rast cijene. A danas, nepunih sat vremena prije kraja današnje trgovine, cijena dionica iznosi 1.843 kuna, što predstavlja skok od 14%?

Jel’ netko možda shvatio kako je, i to u najboljem slučaju, vjerojatno da hrvatski konzorcij ipak gradi crnogorsku autocestu, sada već zanemarivo mala? Čini se da – nije. Jer u promatranom je razdoblju IGH u plusu od 8,4% (skliznuvši tek neznatno ispod 3.000 kuna), a danas je usto i skupio otprilike dva milijuna kuna prometa, nadmašivši čak i HT. Uistinu je fascinantno da ovakav rasplet događaja, koji nedvojbeno predstavlja ozbiljan udar na tržište kapitala (jer građevinari su ključan driving force tržišta u ovoj godini), prolazi kao kakva bizarnost sa zadnje stanice Jutarnjeg lista.

autor teksta je mario gatara

Izvor: http://www.jutarnji.hr/igh-i-tehnika-tek-u-blagom-minusu/588229/

cini mi se da mario gatara ima interes u navedenim dionica, a s druge strane, ako ne pise na poslovnom, sigurno ga cita [thumbsup]
isto tako HANFA kojom svi prijete i sablaznjuje se bi mogla pogledati naslove svih medija, jer konkretno u ovom naslovu se govori da IGH i tehnika moraju dostaviti garancije (to je tocno, ali voditelj projekta je konstruktor), dakle konstruktor treba dostaviti garancije, ovim naslovom se izravno moze utjecati na senzibilitet ulagaca
no, i da doticni novinar nema interesa u navedenim dionicam , ocito mu nije nepoznato trziste kapitala, a to bi se ispod clanka trebalo navesti

pozdrav svima koji citaju forum (posebno novinarima)

[cool]

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti

Zašto je tu nekima ideja o nerealno niskoj cjeni toliko čudna?

Zamisli da s nekim zajedno kupiš stroj za pranje rublja a ispadne da tvoj partner ima daleko više "rublja za pranje" nego stroj može oprati!?

marcello


e hebiga za misliti treba imat nekaj u glavi…aj bok

Pobjeda otkad si ti postao bullish što se tiče građevinara sve je krenulo naopako.

di mi je kolega gismund.?

sta sad kazete?

Iako sam vani al nemiriše mi na dobro.
Ekipa se jutros punila i ovih dana ,a vjerovatno mali za njima al ako krene rasprodaja ostati će te bez gaća jer je veliki rizik biti u dionici,a pogotovo dokup [cool]

Mislim da je pametnije izaći tko može ,pa ako dođe dobra vjest ponovo ući na razini od + 5/8%
nego se kockati i ostati unutra.
jebiga, veliki igrači mogu da trpe minus i po 1-2 godine al mi mali nemožemo i u tome je stvar.

Neznam, mislim da sam napravio dobar potez što sam vani,a ako dobiju garanciju ulazim 100% samo ću malo skuplje platiti al onda imam siguran rast preko 4000 kn nego da sam ostao u njima i kaockao se

P.S. ja tako razmišljam…idem na siguricu jer mi je gubitaka pun kufer
lp

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

Evo nas u novinama [lol]

Mislite da ćemo bit i na televiziji? [lol]

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Iako sam vani al nemiriše mi na dobro.
Ekipa se jutros punila i ovih dana ,a vjerovatno mali za njima al ako krene rasprodaja ostati će te bez gaća jer je veliki rizik biti u dionici,a pogotovo dokup [cool]

Mislim da je pametnije izaći tko može ,pa ako dođe dobra vjest ponovo ući na razini od + 5/8%
nego se kockati i ostati unutra.
jebiga, veliki igrači mogu da trpe minus i po 1-2 godine al mi mali nemožemo i u tome je stvar.

Neznam, mislim da sam napravio dobar potez što sam vani,a ako dobiju garanciju ulazim 100% samo ću malo skuplje platiti al onda imam siguran rast preko 4000 kn nego da sam ostao u njima i kaockao se

P.S. ja tako razmišljam…idem na siguricu jer mi je gubitaka pun kufer
lp


vidim prodao si, no to je tvoj izbor.
Meni jedino nije jasna jedna stvar. Ako IGH popljuga posao (i mi lovu) da li shvačate da će crobex biti jako jako dugo u velikoj banani?

Ja znam da bi neki jeftinije, ali kolega zakaj se tako ponašate, ako igh ostane bez posla zaboraviti crobex na dulje vrijeme. ovo bi trebao biti preokret crobexa i pokret i rast za USA, a ako izgube job onda je gotovo.

KAJ ĆETE ONDA?

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Iako sam vani al nemiriše mi na dobro.
Ekipa se jutros punila i ovih dana ,a vjerovatno mali za njima al ako krene rasprodaja ostati će te bez gaća jer je veliki rizik biti u dionici,a pogotovo dokup [cool]

Mislim da je pametnije izaći tko može ,pa ako dođe dobra vjest ponovo ući na razini od + 5/8%
nego se kockati i ostati unutra.
jebiga, veliki igrači mogu da trpe minus i po 1-2 godine al mi mali nemožemo i u tome je stvar.

Neznam, mislim da sam napravio dobar potez što sam vani,a ako dobiju garanciju ulazim 100% samo ću malo skuplje platiti al onda imam siguran rast preko 4000 kn nego da sam ostao u njima i kaockao se

P.S. ja tako razmišljam…idem na siguricu jer mi je gubitaka pun kufer
lp


bojim se da bi tada mogao kupiti na vrhu vala… i onda opet nizbrdo… jer potencijalno dobiveni posao ne znači i pravocrtan rast dionice…

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.



e hebiga za misliti treba imat nekaj u glavi…aj bok

Pobjeda otkad si ti postao bullish što se tiče građevinara sve je krenulo naopako.
[/quote]
nisam bullish već poprilično uvjeren da je ovaj job riješen u korist IGH i ekipe..
lp care naš dogovor i dalje vrijedi..papapa

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Bar-Boljare: UniCredit odbio jamstvo!

ZAGREB – Čelnici UniCredita odbili su jamstvo hrvatskom konzorciju za gradnju autoceste Bar-Boljare, doznaje SEEbiz iz dobro obaviještenih izvora.

Vaš link

evo još jedan clanak protiv igh cudno da nije prvo izašao na index.hr

''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''


Bar-Boljare: UniCredit odbio jamstvo!

ZAGREB – Čelnici UniCredita odbili su jamstvo hrvatskom konzorciju za gradnju autoceste Bar-Boljare, doznaje SEEbiz iz dobro obaviještenih izvora.

Vaš link


MAJKO MOJA MILA…SAV SAM SE NAJEŽIO [cry]

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

New Report

Close