IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

JUTARNJI DANAS

PREZADUŽENA GRČKA PARALIZIRANA : U ŠTRAJKU TRI MILIJUNA LJUDI …….
I sad njihov tajkun koje je uzgred već pokupovao pol Crne Gore …turizam , Hep ….i sl….gradio bi još i autocestu ….

pa normalno da lobira kroz crnogorske "svoje " političare a ne bih se kladio da index.hr ne dobiva
neke novce izvana u ovoj velikoj igri …..

Možda bi trebalo malo preispitati i izvore finaciranja tog drukerskog indexa……. Samodole imaš za to petlju i mogućnosti ?

Kenjate ovdje cijeli dan prepisujući tabloid stranicu …. tipično hrvatski …kao da nije interes cijele
zemlje ovdje u ovom poslu ….ovo će generirati potpuni izlazak hrvatske iz recesije i donijeti toliko pozitivan vjetar u leđa cijeloj burzi i financijama …..

Propao posao hrvatskog konzorcija u Crnoj Gori?

Crnogorski mediji javljaju da će Vlada Crne Gore do petka čekati Konstruktor s jamstvima potrebnim za početak gradnje crnogorske autoceste Bar-Boljare za koji je domaći konzorcij pobijedio na međunarodnom natječaju te se navodi da bi već do ponedjeljka mogao biti objavljen prekid suradnje.

Tada, naime i istječe rok koji je crnogorska vlada dala prije dva tjedna, kada je čelnik Konstruktora Željko Žderić došao u Podgoricu s, kako je rekao, jamstvom. No jasno je da nije bilo riječ o jamstvima nego samo pismu u kojem se navodi da jamac postoji. Zato istodobno Crnogorci pregovaraju s drugoplasiranim konzorcijem Aktor-HCH, čija je cijena gradnje autoceste milijardu eura veća od Konstruktorove.

Navodno je UniCredit potvrdio da mu treba nekoliko dana da donese konačnu odluku o jamstvima te da će održati sastanak pa bi sutra trebala biti poznata konačna odluka.

No zbog informacija o jamstvima koje su se pokazale netočnima, ali su uspjele povećati vrijednost dionica IGH i Tehnike na burzi, Hanfa sumnja u manipulaciju javnosti tih dviju tvrtki te će morati odgovarati pred tom institucijom je li uistinu bilo riječi o "inside tradingu", odnosno kupnji dionica na burzi uz pomoć povlaštenih informacija.

[undecid] [yawn]

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

Ne buni se HANFA i Samadol protiv trgovanja nego protiv građevinske mafije koja je lažima napuhivala neopravdano balončine to jest cijenu dionicama građevinara.


pokušavam pročitati taj kaos od informacija koje dolaze, pa imam dojam da svima promiče najvažnije:

po izjavama banaka, BANKE NE ŽELE KREDITIRATI PROJEKT BAR-BOLJARE jer je NEISPLATIV !!

ovo je najbitnija stvar, a ne da li će jamstva biti izdana ili ne.

kratko i jasno: taj projekt je neisplativ što znači ne da IGH, Konstruktor i THNK neće zaraditi, nego bankarskim rječnikom: NEĆE ZARADITI NITI TOLIKO DA MOGU VRATITI KREDITE BANKAMA I PLATITI KAMATE!


Indikativno je da je iz evropskih banaka EBRD i EIB zvanično saopšteno da te dvije institucije nijesu dale garancije Konstruktoru za izgradnju autoputa. Nezvanično, kako saznaje Portal Analitika, razlog izostanka garancija je što bankari smatraju da je projekat – ekonomski neodrživ.

[/quote]

A odkut si sad pa ti ? CRNA GORA od 4.2. si tu ? Saopšteno …nijesu ? ZAbunio sam se ….nije samo Index….pa vi ovdje drukate za Grka ….. pročitani ste ..prijatelji …..

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=702390&page=48

Ovo je samo za one koji stvarno kupuju ili imaju već Igh
pročitajte kaj misle crnogorci o nama.
A drukeri, drukajte i dalje, samo lijepo molim da me ne pitate ništa vezano uz ovaj link jer je ovo namjenjeno samo onima koji su unutra.
lp

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


pokušavam pročitati taj kaos od informacija koje dolaze, pa imam dojam da svima promiče najvažnije:

po izjavama banaka, BANKE NE ŽELE KREDITIRATI PROJEKT BAR-BOLJARE jer je NEISPLATIV !!

ovo je najbitnija stvar, a ne da li će jamstva biti izdana ili ne.

kratko i jasno: taj projekt je neisplativ što znači ne da IGH, Konstruktor i THNK neće zaraditi, nego bankarskim rječnikom: NEĆE ZARADITI NITI TOLIKO DA MOGU VRATITI KREDITE BANKAMA I PLATITI KAMATE!


Indikativno je da je iz evropskih banaka EBRD i EIB zvanično saopšteno da te dvije institucije nijesu dale garancije Konstruktoru za izgradnju autoputa. Nezvanično, kako saznaje Portal Analitika, razlog izostanka garancija je što bankari smatraju da je projekat – ekonomski neodrživ.

[/quote]
Mislim da vas buni kriva predpostavka da su EBRD i EIB poštenjačine koje financiraju samo dobre,financijski isplative i niskorizične projekte..
Te banke preko svojih kreditnih aražmana vode svoju politiku..to je ključno
Isto,ali baš isto kao i kod nas i tamo lobiranje,različiti interesi i utjecaji igraju bitnu ulogu
Strukovne procjene su da isplativost nije upitna..a o utjecajima raznih interesnih skupina nećemo
Vidi se jasno iz medija da postoje dva tabora: naš i izraelski..i sva sredstva su dopuštena,s obzirom na ulog ovakav zaplet je donekle i logičan

sijem žito raste grahorica


pokušavam pročitati taj kaos od informacija koje dolaze, pa imam dojam da svima promiče najvažnije:

po izjavama banaka, BANKE NE ŽELE KREDITIRATI PROJEKT BAR-BOLJARE jer je NEISPLATIV !!

ovo je najbitnija stvar, a ne da li će jamstva biti izdana ili ne.

kratko i jasno: taj projekt je neisplativ što znači ne da IGH, Konstruktor i THNK neće zaraditi, nego bankarskim rječnikom: NEĆE ZARADITI NITI TOLIKO DA MOGU VRATITI KREDITE BANKAMA I PLATITI KAMATE!

MOžete li to malo objasniti?

Jer koliko ja to vidim to ovisi isključivo o očekivanja banaka, a banke imaju prevelika očekivanja kod nas, a opet mi nije jasno kako to može biti neisplativ posao ako CG nadoknaduje razliku ukoliko ne bude dovoljno prometa na autoputu?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Sto vise je ovih negativnih napisa, to vise mi se cini da ce se posao dobiti. 😉

Jedva cekam da izidju sa informacijom, ma kakva ona bila.


pokušavam pročitati taj kaos od informacija koje dolaze, pa imam dojam da svima promiče najvažnije:

po izjavama banaka, BANKE NE ŽELE KREDITIRATI PROJEKT BAR-BOLJARE jer je NEISPLATIV !!

ovo je najbitnija stvar, a ne da li će jamstva biti izdana ili ne.

kratko i jasno: taj projekt je neisplativ što znači ne da IGH, Konstruktor i THNK neće zaraditi, nego bankarskim rječnikom: NEĆE ZARADITI NITI TOLIKO DA MOGU VRATITI KREDITE BANKAMA I PLATITI KAMATE!

Koliko je onda isplativ projekt koji je skuplji miljardu eura.

LJepo skupljanje od 2900 do 3000
Jutros napraviš paniku sa 100kom i polagano sakupljaš cjeli dan
Šta mislite ovi koji sakupljaju zato što će izgubit ili zašto
Nije mi jasno

ma i da propadne i crna gora koga briga…..dobili posao ili ne cijena ce malo rasti sigurne ne kao 9.02!

dan poslje sutra



pokušavam pročitati taj kaos od informacija koje dolaze, pa imam dojam da svima promiče najvažnije:

po izjavama banaka, BANKE NE ŽELE KREDITIRATI PROJEKT BAR-BOLJARE jer je NEISPLATIV !!

ovo je najbitnija stvar, a ne da li će jamstva biti izdana ili ne.

kratko i jasno: taj projekt je neisplativ što znači ne da IGH, Konstruktor i THNK neće zaraditi, nego bankarskim rječnikom: NEĆE ZARADITI NITI TOLIKO DA MOGU VRATITI KREDITE BANKAMA I PLATITI KAMATE!

Koliko je onda isplativ projekt koji je skuplji miljardu eura.
[/quote]

Meni je žao što ti logika i matematika ne idu, pa ću sad polako objasniti:

1. NEISPLATIV je za izvođača (IGH, THNK) i banke jer je prejeftin, tj. cijena od od 2,6 milijardi ne garantira profit, niti uredno vraćanje kredita i kamata banci. zato banke bježe od ovoga

2. s cijenom od 3,7 milijradi EUR projekt je ISPLATIV za izvođača (Grci+Izraleci) a i za banke jer garantira DOBIT koje će se bez problema vraćati krediti i kta + ostaje dobit izvođačima

ako treba još nešto, tu sam [smiley]

moje poruke nisu investicijski savjeti niti preporuke za kupoprodaju dionica!

New Report

Close