IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kolega pobjeda nemojte tako, ja nemam jurine dionice al pratim stalno što se po forumu piše, po meni su ovdje index i mnogi šta pišu u pravu! Hanfa je tek jučer pokrenula istragu, dobro su se sjetili! Zamislite da sve firme na burzi objave da imaju neke poslove a nemaju ih, pa našto bi to sličilo. Neznam kako je hanfa izvršila provjeru garancija koju im je jure dao, očito nikako kad je sad došlo do ovog!na račun tih izjava ako se posao ne ostvari mnogi će izgubit hrpu love i za to neko mora onda odgovarati a mislim da taj film nažalost necemo gledati u državi hrvatskoj!

Nije mi jasno nemaš IGH pa što radiš na forumu što blatiš šta hoćeš u stvari izjasnise dali treba da se odreknemo dionica da bi ti imao ili treba da ti damo po 1kn kao što Todorić kupuje u našoj ljepoj
Sve neki dušobriznici a terate nož u leđa svima
Ako nemaš preskoči i šuti i ti i svi vi koji kenjate bezveze

Ono što je činjenica je da će nakon prave objave dionica potegnut jako gore ili jako dole….

Osobno mislim da je ulog prevelik i da se neće dozvolit da posao propadne. Naravno, to je samo moje mišljenje. I hrvatska i crnogorska strana su izjavile da će pomoći u dobivanju bankovnih garancija…
Ako ni vlade ne uspiju u tome onda nam stvarno nema spasa….


NEUSPJEŠNA MISIJA Kosor ne može spasiti hrvatski ‘posao stoljeća’ u Crnoj Gori?

"Konačno je i službeno potvrđeno da hrvatski građevinski konzorcij, predvođen splitskim Konstruktor-inženjeringom, još nije završio bankovno-političku trakavicu oko početka izgradnje autoceste Bar- Boljare u Crnoj Gori, vrijedne 2,77 milijardi eura.
Naime, prigodom jučerašnjeg susreta crnogorskog premijera Mila Đukanovića i hrvatske premijerke Jadranke Kosor u Podgorici, Đukanović je rekao kako postoji problem oko financiranja spomenutog “posla stoljeća”, kako mu tepaju u Podgorici i Zagrebu, te da hrvatski građevinski konzorcij ipak nije pružio bankovna jamstva za početak izgradnje autoceste.
Na opće iznenađenje, a suprotno dosadašnjim tvrdnjama iz hrvatskoga građevinskog konzorcija kako su osigurali bankovna jamstva, i predsjednica Vlade RH Kosor kazala je u Podgorici kako “ostaju otvorena pitanja oko zatvaranja financijske konstrukcije”.
Premijerka je s Đukanovićem razgovarala uz notu, pouzdano doznajemo, primjetne osobne nervoze. Tako je u jednom trenutku predsjednica hrvatske Vlade Kosor, navodno, spomenula i nečasnu crnogorsku ulogu u razaranju Dubrovnika.
To nije dobar posao ni za Hrvatsku ni za Crnu Goru. Taj projekt ne podržava Europska unija, ni njezini fondovi, a osim toga nije ni uvršten u mrežu međunarodnih cestovnih koridora.
Čujem da konkurenti iz izraelsko-grčkog konzorcija Actor-HCH već slave po podgoričkim restoranima – kazao nam je Branko Radulović, zastupnik u parlamentu Crne Gore i potpredsjednik Pokreta za promjene."

Nije dobro,nije,nije [bye]

Vaš link

Vidimo da se ekipa naslađuje jer nam prijeti propast posla stoljeća, ali nemojte misliti da će vašim dionicama cvasti ruže ako ovo propadne, ide onda cijela burza u mp3

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

…i još nešto bitno od starne Đukanovića:

Istovremeno, Đukanović nije isključio mogućnost da, u slučaju nedostavljanja garancija u narednih 15 dana– posao preuzme drugorangirani ponuđač grčki konzorcijum Aktor.

Po ovome ispada da je rok "između redaka" produžen….

Preuzeto s:
http://www.rtcg.me/vijesti/ekonomija/info/18255-zajedno-za-konstruktor.html


…i još nešto bitno od starne Đukanovića:

Istovremeno, Đukanović nije isključio mogućnost da, u slučaju nedostavljanja garancija u narednih 15 dana– posao preuzme drugorangirani ponuđač grčki konzorcijum Aktor.

Po ovome ispada da je rok "između redaka" produžen….

Preuzeto s:
http://www.rtcg.me/vijesti/ekonomija/info/18255-zajedno-za-konstruktor.html

Iz ovoga je jasno da GARANCIJE NISU DOSTAVLJENE!
Nadam se da će HANFA ovaj puta odraditi svoj posao i opaliti Juru Radića i IGH žestoko po džepu zbog obmanjivanja ulagača i ZSE! Pobogu, oni su dostavili pisano očitovanje ZSE i HANFI da su garancije dostavljene, a sad je jasno da nisu! [angry]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


Ono što je činjenica je da će nakon prave objave dionica potegnut jako gore ili jako dole….

Osobno mislim da je ulog prevelik i da se neće dozvolit da posao propadne. Naravno, to je samo moje mišljenje. I hrvatska i crnogorska strana su izjavile da će pomoći u dobivanju bankovnih garancija…
Ako ni vlade ne uspiju u tome onda nam stvarno nema spasa….


Ulog je velik ali uvijek može propast.
Ako do sada banke ne podržavaju ovaj projekt onda meni tu nešto smrdi. Ako je to tako velik posao (i je velik) zašto nemaju interesa zaraditi sebi i još k tome pomoći masi ljudi koji će dobiti posao. + Radić laže o garancijama svojim dioničarima šta je za zatvor.

Čuk Čuk Čuk…pogodi tko će poso u Crnoj Gori da dobi…

Napomene:

– i dalje teku pripremni radovi;
– treba osigurati samo 100 mil (sića);
– i ove godine će biti lijepa dividenda;
– Kosorica je izjavila da daje poticaje;

bravo

Sinoć je popijač u otvorenome rekao sve pozitivno o sastanku sa crnogorskom stranom.mislim da se vlada debelo umiješala u traženje garancija i uskoro očekujem pozitivan rasplet.suludo bi bilo da vlada stoji sa strane i gleda kako im izmiče posao za 5000 radnika koji bi im se nakon toga mogli pojaviti na siz-u za zapošljavanje.popijač je javno pohvalio konzorcij,zar i to nešto ne govori.naravno da vlada ne može dati garancije jer nema uporište u zakonu koji bi to omogućio,ali vlada može izlobirati kod poslovnih banaka preko hbor-a i preuzeti na sebe dio rizika jer je to i tako zamišljeno kroz fond za spas gospodarstva.hrvatska jednostavno ne smije propustiti ovaj posao,to bi bio neuspjeh,ne samo konzorcija nego i vlade kojoj je spas gospodarstva prioritet nad prioritetima.mislim da su ove jučerašnje izjave samo mazanje očiju konkurenciji da bi se poštovala procedura natječaja dok stvari ne budu gotove i potpisane,ali iz svega što je rečeno zrači optimizam.ne vjerujem da bi se jedna vlada upustila u davanje procjena "da će posao biti uspješno priveden kraju",a da zato nema čvrsto uporište.to bi diskreditiralo i samu vladu koja se umiješala u lobiranje i iznalaženje riješenja za taj posao,a samim potpisom suradnje o cestovnom prometu otvaraju se svi uvjeti da bi hrvatska operativa mogla nesmetano raditi na tome poslu.ne zaboravimo da je to jučer potpisano.

dakako moguć ed

Analiza konzorcija za Bar-Boljare: Malo dugoročnih obveza kao adut

http://seebiz.eu/hr/analize/analiza-konzorcija-za-bar-boljare-malo-dugorocnih-obveza-kao-adut,69067.html


…i još nešto bitno od starne Đukanovića:

Istovremeno, Đukanović nije isključio mogućnost da, u slučaju nedostavljanja garancija u narednih 15 dana– posao preuzme drugorangirani ponuđač grčki konzorcijum Aktor.

Po ovome ispada da je rok "između redaka" produžen….

Preuzeto s:
http://www.rtcg.me/vijesti/ekonomija/info/18255-zajedno-za-konstruktor.html


pa da, i produžavati će se dok se garancije ne dobiju za preostalih 50 % radova, to je jasno ali eto neki žele jeftinije a vidimo da neke uspjevaju zaplašiti – vidjet ćete kada kupe kako će promijeniti priču ili će šutjeti. [rolleyes]

flyer

ne bih ja gledao onako crno kao u predzatnjem, niti optimistilčno kao u zadnjem tvom postu.

Prvo. Gle, uz prosječni trošak radnog mjesta od 50.000 €, od 1 mlrd € seda otvoriti 20.000 novih radnih mjesta. Od 2,7 mlrd € – 54.000 novih radnih mesta u Hrvatskoj i Crnoj Gori.

Drugo. Optimistične izjave crnogoraca su sastavni dio lokalnog folklora. Svojevremeno sam sudjelovao na nekim tenderima u Crnoj Gori. Crna Gora funkcionira kao višeplemenska zajednica. "Nadležnosti" su strogo podijeljene, i nisu ovisne o poziciji u hijerarhiji vlasti. Što-više sami crnogorci se jako drže te podijele i ne ulaze jedni drugima u područje "odgovornosti". Uključujući i Premijera.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

New Report

Close