IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Članak 12.

Porezne odredbe

1. Vozila registrirana na teritoriju jedne od ugovornih stranaka i privremeno uvezena na teritorij države domaćina radi obavljanja prijevoza sukladno ovom Ugovoru bit će, načelu uzajamnosti, oslobođena obveze plaćanja svih poreza i pristojbi na prometovanje i posjedovanje vozila ili na obavljanje prijevoza na teritoriju druge ugovorne stranke.

2. Ovo oslobođenje međutim ne vrijedi za plaćanje naknada za korištenje cesta i mostova, te ostale slične naknade koje će se uvijek naplaćivati na načelu nediskriminacije.

3. Vozila iz stavka 1. ovog članka bit će oslobođena plaćanja carinske pristojbe na:

a) vozila;

b) mazivo i gorivo sadržano u standardnim spremnicima vozila i u spremnicima rashladne opreme;

c) pričuvne dijelove uvezene na teritorij države domaćina, a namijenjene za popravak neispravnih vozila. Zamijenjeni dijelovi ponovno će se izvesti ili uništiti pod nadzorom nadležnih carinskih vlasti.

Da rezimiramo malo današnje novosti:

1. IGH je dostavio nevaljana jamstva, a tvrdilo se da su jamstva dobra.

2. Đukanović je dao još 15 dana, što je prijateljski potez prema Hrvatskoj

Ja ne očekujem da će se u tih 15 dana dogoditi nešto što ne mogu napraviti već 2 mjeseca, jer su za to vrijeme mogli obići sve banke.
Nešto je trulo u tom poslu.
Kosorica se angažirala slanjem pisama i lobiranjem, ali ovo jednostavno ne može proći. [bye]

SVE TO TREBA U ZATVOR

Potvrđeno je da su jamstva nevaljana.
Trebalo bi biti sram Radića koji je u otvorenom izjavio da su jamstva dobra i da je sve sređeno.
Ogvakvog traljavog poslovanja nema nigdje u razvijenom svijetu, samo je na brdovitom balkanu moguće nastaviti pregovore nakon ovakve blamaže tvrtke koja želi biti partner u ozbiljnom poslu od gotovo 3 milijarde eura.
Ali očekujem da će Crnogorci vrlo brzo shvatiti da od ovoga ne može biti ništa.
Konzorcij bi htio puno, ali može malo. Isto tako i Kosorica i Đukanović, htjeli bi biti dobri prijatelji i da dobro posluju, ali kad ne ide, ne ide. Nemaju novaca ni jedni ni drugi.
Isti su već izdali ček bez pokrića, sada jamstva bez pokrića
…ako Crna Gora imalo drži do profesionalizma u poslovanju, nogirat će ovaj konzorcij i dati posao onima koji imaju znanja, volje i sredstava.
Pozdrav svima DOBRONAMJERNIMA!!! [thumbsup]

Slažem se! Dodao bih još da HANFA treba reagirati i prijaviti Juru Radića jer je dao lažno očitovanje nakon što je bila blokada trgovanja. On je izjavio da su jamstva valjana i time je sve ulagače doveo u zabludu, to treba hitno kazniti!
[/quote]

S OVE TENDENCIJE I BURZI SE LOŠE PIŠE


– pa jasno da je ok ,
– mnogi će žaliti za IGH na ovim cijenama,
– nije burza za svakoga.


Stotka! [thumbsup]


over 25 – a šta ti je to Radić napravio? Daj malo idi pročitaj šta si do danas pisao pa si nabavi još malo toga pod čijim utjecajem si to pisao. Malo si se previše zanosio, tvoja greška.. Sve što je danas objavljeno se zapravo i znalo .. i dalje se čeka.. a to šta si ti ko malo dijete ovdje pisuckao, to je drugi par rukava.

Nemaš me pravo tako optuživat.
To je isto kao da ti gazda kaže da ćeš dobiti povišnicu plače za 20%,a ti nakon toga digneš kredit i kupiš stan ili auto i on ti drugi mjesec kaže da nema povišnice jer su mu otkazali vanjski partneri.

Znaći ovaj radnik je živio u zabludi mjesec dana…isti primjer kao i kod mene sa Radićem.

lp

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

Danas je Popijač potpisao međudržavni Ugovor koji omogućava našim građevincima prebacivanje mehanizacije u CG. To se može vidjeti u sadržaju jednog takvog Ugovora.

jure niti u jednom trenutku nije rekao da je predao jamstva vec SAMO da su mu iz konstruktora javili da su jamstva predana.

oni koji tvrde drugacije vjerojatno su samo naslove citali

Stop telling lies about me and I'll stop telling the truth about you.

Đukanović: Konstruktor ima problema, pregovaramo i s Grcima
Đukanović je dodao da danas ne može dati konkretan odgovor o Konstruktorovoj ponudi jer su se pojavili problemi oko zatvaranja financijske konstrukcije. Naglasio je da se i dalje vode pregovori s drugoplasiranim grčko-izraelskim konzorcijem, javljaju crnogorski mediji

ovo je vrlo loše za konzorcij, IGH i građevinare u cjelini. loše je i za cijelu burzu.

1. ovim je potvrđeno da IGH i Konstruktor nisu na vrijeme riješili garancije kao što su obećali

2. potvrđeno je da usprkos svim upiranjima Jace Kosorače nitko ne da pare za ovaj propali projekt

3. pregovori su u tijeku s Grcima i ako oni smanje cijenu 28.02. crnogorci će prihvatiti njihovu ponudu

4. pokazuje se da je Jure Radić lagao i obmanjivao HANFU, ZSE i sve ulagače oko predaje valjanih
jamstava za što mora odgovarati

5. svakim danom od danas dok se (možda) ne potvrdi da su naši ostali u igri i dobili valjane garancije, možemo očekivati svakodnevni pad IGH i THNK od oko 3-5%. kulminacija će biti u petak kad bi pad mogao biti i 10% [embarass]

Sve što pišem moje je osobno mišljenje, a ne savjet za K/P dionica!


Iskusnoj političarki kao što je ms. Jadranka teško da se može dogoditi blamaža odnosno da nakon što ode u Crnu Goru javi da je sa autocestom sve propalo, nasuprot tome vidim je nasmiješenu i sretnu kako priopćava vijest da će posao biti ok.

evo kolega pokalazalo se po ne znam koji put da iskustvo ne znači ništa i da se jaca opet izblamirala. bila je tamo, a ništa riješila nije
p.s. našoj državi najavljuje se smanjenje kreditnog rejtinga, tko će onda IGH-u dati jamstva [embarass]

Sve što pišem moje je osobno mišljenje, a ne savjet za K/P dionica!


Da rezimiramo malo današnje novosti:

1. IGH je dostavio nevaljana jamstva, a tvrdilo se da su jamstva dobra.

2. Đukanović je dao još 15 dana, što je prijateljski potez prema Hrvatskoj

Ja ne očekujem da će se u tih 15 dana dogoditi nešto što ne mogu napraviti već 2 mjeseca, jer su za to vrijeme mogli obići sve banke.
Nešto je trulo u tom poslu.
Kosorica se angažirala slanjem pisama i lobiranjem, ali ovo jednostavno ne može proći. [bye]

…vidim kolega da ste i ovdje negativno aktivni kao i na INGRI, koju imam a IGH nemam,no vi skupljate i tamo i ovamo i to na način da drukate na dole jer i sami znate što i ja želim reći kolegama da je posao siguran 100%…ovo što se događa to je čisto navlačenje da im prodate jeftinije jer nakon sklapanja posla IGH neće više biti ispod 3000…nije Vlada bedasta da propusti ovakav posao i ubiranje poreza svih vrsta…nedajte se …

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

Zna li možda netko što će biti ako CG ne uspije skupit novce? Jer koliko sam shavtio ni oni nemaju svoju polovicu novaca!?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.



over 25 – a šta ti je to Radić napravio? Daj malo idi pročitaj šta si do danas pisao pa si nabavi još malo toga pod čijim utjecajem si to pisao. Malo si se previše zanosio, tvoja greška.. Sve što je danas objavljeno se zapravo i znalo .. i dalje se čeka.. a to šta si ti ko malo dijete ovdje pisuckao, to je drugi par rukava.

Nemaš me pravo tako optuživat.
To je isto kao da ti gazda kaže da ćeš dobiti povišnicu plače za 20%,a ti nakon toga digneš kredit i kupiš stan ili auto i on ti drugi mjesec kaže da nema povišnice jer su mu otkazali vanjski partneri.

Znaći ovaj radnik je živio u zabludi mjesec dana…isti primjer kao i kod mene sa Radićem.

lp
[/quote]
Obadva ste u zabludi…nema ražnja dok je zec u šumi… [wink]

Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis perseverare in errore. - Cum sapienti viro libenter diserimus

New Report

Close