IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kolega pametnom i kulturnom čovjeku je nesuvislo i ponižavajuće više uopće pričati o Indexu.

Ali ajde kada već navlačite evo jedan tipičan primjer:
– zašto Index nikada negativno ne piše o aferama Mesića, a pobogu ih ima od suradnje sa Udbom,
preko otvaranja presjedničke arhive mimo zakona, otkrivanja državnih tajni, dilanja dokumenata,
tajni svjedok optužbe u Haagu protiv svoje DRŽAVE itd… ima toliko toga da mi je ispod časti
nabrajati.
– a zašto uvijek afirmativno piše o njemu.

Nisam fan Stipe Mesića, ali mislim da se ovo da lako objasniti.

Mesić konstantno ima visok approval rating, sve ankete pokazuju da je popularan, dobio je izbore sa ogromnom prednosti. Mediji uvijek pišu ono što čitatelji žele pročitati. Dakle pisati negativno o nekome ko je popularan među velikom većinom čitatelja smanjuje čitanost medija. Mediji pišu na način da povećaju čitanost i oglašavanje, a time i zaradu.

U većim zemljama moguće je naći medije koji se odnose izuzetno kritički čak i prema popularnim ličnostima. I nakon izbora Obame za predsjednika bilo je sigurno 20% US populacije koja ga nije mogla smisliti. To je 76 milijuna ljudi i veliko tržište pa su neke televizije kao recimo FOX bile kritične prema Obami čak i u vrijeme njegove najveće popularnosti.

Hrvatska je jako mala zemlja i mediji uvijek podilaze većini jer je manjina obično mala i marketinški neatraktivna. Taj nedostatak različitih mišljenja u medijskom prostoru usporava razvoj Hrvatskog društva.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

ok,ajmo ovako npr.
Ti ćekaš da cijena padne na 2700 da bi kupijo i prodao na 3000…to razumjem,a što ako sutra cijena ide prem UP i sutra podegne 4% u plusu,a što onda?
Kad je cijena bila 4400kn ja sam ćekao da padne bar na 3000 i pala je na 2800 i tome se nisam nadao.
Potrošio sam svu municiju za ulazak i sad sam na 0 kn,pa tako vjerujem svi.
Čovijek kad jednom uđe nema više municije za dokup e, da je novaca [pray]

P.S. Nemogu da vjerujem da Vas nije potegla ona vijest za ulaz u IGH kao mene,pa čak su ljudi ulazili na 3200 kn jer smo svi mislili ode na 4000 kn i tad su se mnogi ispucali i naravno prodali na 3000 kn tko je uspijo al vjerujem malo njih i opet kad je demantovana ona vijest vratili oko 2,900-3,000 kn.

Toliko od mene…lp

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

http://www.seebiz.eu/hr/nekretnine/igh-prodao-gradu-sinju-udjel-u-gospodarskoj-zoni-kukuzovac,68640.html

Ovo će potrošiti na proslavu kad potpišu ugovor sa CG [thumbsup]

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

Ide to i na više od vaših prognoza..Pitanje je samo dana, e tu se mogu zeznut oni koji čekaju određenu, po neznam kojoj logici zacrtanu cijenu da bi prodali za par mjeseci po skupljoj i paničari…A ako se obistini da porastu barem 70 % od vrijednosti prije dvije godine?

Over opusti se.
Sutra idemo u korektivni up pomak, pa prekosutra opet down i tako.
A onda ćete jedno poslije podne, dok burza ne radi vidjeti vijest "Potpisan ugovor za posao stolječa" ostalo znate..

lp

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

pobjeda@

izgleda da smo ja i Vi jedini optimisti na ovoj dionici [lol]

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

što manj eoptimista to bolje…fučka mi se…bitno kaj koliko će biti optimista nakon potpisivanja…

a ako ne potpišu onda nam je svima jasno kaj će biti sa građevinarima, gosp, Hrvatskom i svima nama…to će biti dugoročni down trend..

a ako je to u interesu splita, barona, i svih drugih neka…ali ne zaboravite da kod nas nema shortanja…

stoga razmislite kaj želite…lp

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


pobjeda@

izgleda da smo ja i Vi jedini optimisti na ovoj dionici [lol]

niste jedini kolega, jedino nemam snage uvjeravat druge u očito.


Pogledaj America raste svaki dan cca 1% ,a mi padamo 0.3% i ajde ti sad budi pametan, a kad svijet pada onda izlaze vijesti da pratimo svijetsko trzište [lol]

Bar meni je nemoguće potrefiti rast/pad imam osjećaj kad bi sutra prodao dionice IGH da bi one skoćila na 3500 kn i zato nemogu nikom da povjerujem da zarađiva na ovim padovima i usponima.
Koji kod to kaže taj laže (mislim na male investitore) Nekažem od 10 puta i čorava koka potrefi zrno dugoroćno taj je u minusu.

Ja ćekam svoj IGH na 4500.Kupovao sam ga i prije po 1800 i doćekao ,pa tako se nadam i sad da ću potrefiti.

lp


Ne može se potrefiti jer se namjerno proizvode valovi koji namaj ama baš sa ničim nikakve veze.
Jedini način za izbjeći to je je da prodaš čim ostvariš minimalnu zaradu pa opet kupuj kad ti se učini da je neko lokalno dno. U ovoj gunguli jedino brokeri profitiraju i sve mi to liči kao da im je to neka dogovorena infuzija zarade. Ovakav način rada bi u svakoj normalnoj državi bio sankcioniran. Kod nas je danas poništena jedna transakcija na ČKML a gdje su sankcije za to?

who dares, wins


pobjeda@

izgleda da smo ja i Vi jedini optimisti na ovoj dionici [lol]

O ne kolega, mene su danas poklapali izmedju 2940-2852,,ali ovdje je bar meni sve jasno….ostaje cekati potpis i pokusati jos uci jer sam sada 88% unutra..veoma sam spokojan i potpuno siguran u pogodak.Moram priznati da bi vec i red bio jer sam puno fulao unazad 2 godine.

Kolege negativisti glede posla,

jedno pitaanje za Vas.
Da li stvarno mislite da se Đukanović, njegov brat, Dropulička i ekipa nisu dogovorili?
Kaj mislite da nisu nakrcani IGH, thnk i vdkt?
Mislite da neće zaraditi 100% od uloženog u 2 tjedna?

Pa ljudi moji to je ekipa koja nam drži burzu.
Neće oni dozvliti da njihov posao propadne, a kaj se tie nekog autoputa hebe se njima, njima je bitna zarada.

+ da nekim slučajem IGH i thnk izgube ovaj posao, onda Vam je jasno kaj slijedi!?!?!?!?!?!?
Ne samo na burzi već u realnom sektoru, sektoru građevinarstva.

Stoga nisam baš siguran da će Jadranka i ekipa to dozvoliti ili da je u nečijem interesu, ali da je u interesu da se odugovlači da se nakrcaju do kraja jest!

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

potpisujem,a i imam neke info koje to potvrđuju.
znam lika koji radi u upravi thnk,i samo ću reći da je i on i svi koji ga znaju krcati igh-om i thnk-om

New Report

Close