IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ne vidim uopće razloga da se se sumnja u autentičnost jamstava. Vlada CG ih je potvrdila, IGH i Tehnika su službeno potvrdili, šta bi sada trebali vjerovati plaćenicima s Indexa?
Ovdje su u pitanju veliki novci i veliki potencijal skoka dionica IGH i Tehnike i logično je da netko unosi paniku da bi prikupo što više dionica.
Pitat ću ja vas za šest mjeseci što mislite o garancijama kad IGH bude iznad 6000 kn.
Zaraditi 100% na dionicama nije baš jednostavno a ovo je ziher!!!

Kolega, čak i oni koji pišu da nema jamstava, koji tvrde da su upitna itd. znaju jako dobro da je to samo prodavanje magle.
Na natječaju je pobijedio naš konzorcij, a da su jamstva sigurno valjana lako je zaključiti po tome što još uvijek traje rok za njihovu dostavu sve do 28.02.2010.! Prema tome, IGH bi još uvijek imao vremena tražiti jamstva da ih kojim slučajem nije pribavio! Predaja jamstava 17 dana prije roka govori da su bez problema našli financijera koji će ih pratiti u tom projektu i da su kvalitetna jamstva već osigurana i predana [thumbsup]
Osim toga, ne mislite valjda da crnogorci imaju još 1 milijardu EUR u rezervi da plate Grcima ako kod naših nešto ne bi štimalo jer Grci su rekli da neće raditi po našoj ponudi jer im je premalo!
Znači da što god bilo crnogorci mogu ili poništiti cijeli natječaj i onda sve iznova pa će opet dobiti još skuplje ponude ili će prihvatiti našu povoljnu ponudu. Dileme baš i nema, zar ne? [wink]

pametan čovjek vidi filiju i skloni se...


IGH je uvjeren sam 100% dobio posao.ne radi ispunjavanja svih uvjeta natječaja, već što smo ponudili više od ostalih takmaca onima što su odlučivali tko će dobiti posao. zaboli članove vlade cg za bankarska jamstva. dobili su najvjerovatnije predujam i čvrste garancije za punjenje vlastitih džepova.

Nekako mi se to ne čini čvrstim argumentom. U odnosu na konkurente mislim da smo u tom području još uvijek amateri. Ne zaboraviti da su židovi najveći igrači s novcem, već jako dugo! A da ne umiju s novcem, ne bi to bili. Naši ljudi to rade nekako primitivnije, a i potencijal im (našima) je manji.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]


IGH je uvjeren sam 100% dobio posao.ne radi ispunjavanja svih uvjeta natječaja, već što smo ponudili više od ostalih takmaca onima što su odlučivali tko će dobiti posao. zaboli članove vlade cg za bankarska jamstva. dobili su najvjerovatnije predujam i čvrste garancije za punjenje vlastitih džepova.

treba sačekati kraj mijeseca i vidjeti što je točno-ionako nas dijele dva tijedna za saznati informaciju-onda ćemo biti pametniji…

Lijepo vam je "pobjeda" napisao: "svaka bankovna garancija se provjerava" pa tako i ova. Bankovna garancija regulira odnose izmedju 3 stranke u poslu, pa je normalo da ce se svaki detalj provjeriti, naime radi se o cirka 6-7 milijardi kuna garancija dok je citav posao vrijedan nesto vise od 20 milijardi kuna. Nije istina da je rok do 28.2.2010. za predaju garancije, vec je to rok do kada se Vlada CG treba ocitovati (barem prema onome sto sam ja citao u medijima i slusao njihovog povjerenika). Eto, svakako da ne zauzimam strane, ali kada idete nesto argumentirati, tada probajte s istinom. A sto mislite koliko gradjani CG pišu po forumima o ovome? savjetujem da malo čitate i ta misljenja. I jos pitanje, tko ce raditi elektro infrastrukturu ako nas konzorcij dobije posao?

…kolege ako je netko skuplji za 1 mrld pa ide spustiti cijenu za 50% on je dalje skuplji za 500.000.000!
pa nije bez veze bio đukanovic prije 2 mjeseca u zagrebu.

dan poslje sutra



IGH je uvjeren sam 100% dobio posao.ne radi ispunjavanja svih uvjeta natječaja, već što smo ponudili više od ostalih takmaca onima što su odlučivali tko će dobiti posao. zaboli članove vlade cg za bankarska jamstva. dobili su najvjerovatnije predujam i čvrste garancije za punjenje vlastitih džepova.

Nekako mi se to ne čini čvrstim argumentom. U odnosu na konkurente mislim da smo u tom području još uvijek amateri. Ne zaboraviti da su židovi najveći igrači s novcem, već jako dugo! A da ne umiju s novcem, ne bi to bili. Naši ljudi to rade nekako primitivnije, a i potencijal im (našima) je manji.
[/quote]

Vrlo mi je interesantno da jedan MMM za kojeg znamo da ima znanje ovako piše.
Naravno da IGH posao još nije dobio, jer dobiti će posao tek kada potpiše ugovor.
Ugovor će potpisati 100% ako su bankarske garancije prave a ne krivotvorene.
nadalje, mogu to biti neznam koliko bogati židovi ali mogu si staviti prst u guzicu jer nisu pobjedili na natječaju.

Kolega da Vas pitam nešto, da li znate prava i obveze međunarodnog tendera?

A sada da li je igh toliko lud da je krivotvorio bankarske garancije to neznam, ali ne vjerujem baš u to.

A TO KAJ OPORBA CRNE GORE ŽELI UZETI MITO I MAKNUTI HRVATE TO JE DRUGI PAR RUKAVA!!!
JA ŽELIM JACKPOT ALI NIKAKO DA GA DOBIJEM!!!
lp i vidimo se sutra u 10.00

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

jedino kaj se može dogoditi da Crna Gora kaže nećemo da IGH gradi autoput i da im plate penale, a u tome slučaju igh i thnk dobivaju veliku lovu za ništa pa je opet dobro čak možda i bolje.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

treba analizirati koji je razlog da dionica moze past:da nepostoje jamstav(malo vjerovati cg je sluzbeno objavila da je hrvatska strana sve predala,neizvjesnost do 28.02.10,)
razlog za rast:dionicari zele uci u thnk i igh dok su JOS na niskim razinama,dugorocno osiguran posao i dobit,spekulacija rasta dionice.

dan poslje sutra


treba analizirati koji je razlog da dionica moze past:da nepostoje jamstav(malo vjerovati cg je sluzbeno objavila da je hrvatska strana sve predala,neizvjesnost do 28.02.10,)
razlog za rast:dionicari zele uci u thnk i igh dok su JOS na niskim razinama,dugorocno osiguran posao i dobit,spekulacija rasta dionice.

za mene nema neozvjesnosti pogotovo kada se crnogorska vlada sluzbeno ocitovala i rekla kako je Konzorcij predao bankovne garancije koje NJIH ZADAOVOLJAVAJU.
NEIZVJESNOSTI VISE NEMA.
Samo treba sacekati 28.02.kada ce sluzbeno potpisati ugovor ako bankovne garancije zadovoljavaju.

Sve ovo sta pisete oko nekakvih neizvjesnosti govori sljedece:

1. ili ste u gotovini pa se zelite jeftino ukrcat

2.ili ste stvarno ne razumni da ne razumjete razumno jer 1+1= 2 ne moze biti 3 a pogotovo 4

Sa razno raznim drukanje i pisanjem kojekakvih nelogicnosti za mene ostvara sliku o vama kao investitoru.

p.s.ne odnosi se ovaj komentar na vas kolega roso vem mislim opcenito.

upravo gledam james bonad na rtl po filmu se vidi kako manipulirati dionicama.
ista prica samo kod nas je …index [tongue]

dan poslje sutra

nadam se samo da će kod nas biti manje mrtvih…

Baš me zanima hoće li sutra na Indexu negdje oko 9 i 30h osvanuti nekakav članak vezan uz IGH?

New Report

Close