IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Bar-Boljare: Dio Vlade za Žderića, dio za Shari Arison

….
U režiji Hrvata autoput košta 2,77 milijardi, od čega je učešće države 1,74 milijarde. Cijena grčko-izraelskog konzorcijuma je 3,92 milijarde eura, uz učešće Vlade od 2,78 milijardi."
….

mislim da grćko-izraelska kombinacija nema šanse, ali ne zato što bi lakše pribavili novac za gradnju (kedite), nego iz jednog sasvim drugog razloga.

Cijela investicija u hrvatskoj varijanti je u visini godišnjeg GDP (Bruto domaćeg proizvoda Crne Gore), a u alterantivnoj ponudi – još i veća. Za ilustraciju, to je toliko opterećenje za državu kao kad bi Hrvatska htjela ući u izgradnju nečega što košta 40 milijardi Eura! – (ovdje stati i razmilsiti) – Dakle državi Crnoj Gori je i te kako važno da ima jeftiniju varijantu.

[/quote]
Ljudi moji da li vi uopće znate osnove ovog posla ili ekonomije?
O čemu vi pričate ovdje?
Da li izrael ima šanse?

Kakve pobogu šanse?
Ako su garancije ispravne IGH ima posao ako nisu nema.
Nema tu filozofije.

Kako bi izrael dobio posao?
Majko mila pa IGH i ekipa bi u protivnom tužili CG i dobili parnicu i više love nego kaj će dobiti u ovom poslu.

Kakav mrtvi izrael?
Pa nisu dobili natječaj.

jezus

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

meni se čini da ili je ekipa u cashu (odnosno prodali su) pa ssada žele natrag ili su svi hebeni zidari a ne investitori..

naravno da su garancije na provjeri..
nego kako ste si vi to zamislili u svojim glavicima????

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


a tko zna, ipak su crnogorci balkanci, pa nikad neznaš…ako je ova vijest istinita bilo bi najbolje da ipak u pon ne krene trgovanje 🙁

Zašto? Ne vidim razloga! Zapravo nije bilo nikakvog razloga niti za prekid trgovine. Bilo je samo razloga za inzistiranje na nedvosmislenom, cjelvitom i pravovremnom informiranju investitora, odnosno na kažnjavanju odgovornih za to, jer to nisu učinili.

Taktika za trgovanje u ponedjeljak: Držati se prirodnog zakona – biti u "krdu". Oni koji ispadnu iz "krda" izlažu se opasnostima da ih napadnu "hijene, lavovi, i sl." Pa kud "krdo" tud i "mali mujo"! I uspjeh je zagarantiran. Za one koji misle da neće moći slijediti "krdo", bolje je niti se ne uključivati nego li po putu ispasti!

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]


Bar-Boljare: Vlada Crne Gore i dalje pregovara s Aktor-HCH

Podsjetimo, na međunarodnom natječaju za izgradnju crnogorske autoceste Bar-Boljare izabrana je ponuda hrvatskog konzorcija u kojemu su Institut građevinarstva Hrvatske (ZSE:IGH-R-A), splitski Konstruktor-inženjering i Tehnika (ZSE:THNK-R-A). Hrvatski građevinari za kompletnu autocestu ponudili su neto sadašnju vrijednost od 2,77 milijardi eura, dok je grčko-izraelski konzorcij za kompletnu autocestu ponudio cijenu od 3,92 milijarde eura.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/infrastruktura/bar-boljare-vlada-crne-gore-i-dalje-pregovara-s-aktor-hch,68384.html

Kakva je razlika između ponude za kompletnu autocestu i ponude "sadašnje vrijednosti"?
Meni to izgleda kao da grčko-izraelski konzorcij nudi FIKSNU CIJENU za izgradnju autoputa, dok naši građevinari nude promjenjivu cijenu i misle kasnije tražiti nekakve anekse i dizati cijenu u još nepoznatim razmjerima.
Pa za koga biste se vi odlučili?
Ovih 2,77 može narasti i na 5 milijardi, a na to posebno mogu utjecati visoki troškovi hrvatskog konzorcija.
S druge strane Izraelci imaju svoju banku i ne nude mačka u vreči.
Nije dobro, nije….

O NE KOLEGA, MA NIJE VALJDA da tako bezocan druk znaci da se niste ukrcali..Ali jos imate sanse ali nezadugo jer nakon i formalnog potpisa ugovora krajem mjeseca,cijena ovaj put probija 5000.Ali i tada ce vam biti puno.
Ovdje je stvar gotova i samo ce ceka formalni potpis.Ovim poslom IGH OSIGURAVA kontinuitet i stabilnost poslovanja…Svi trebate znati da je cijena prije uopce govora o ovom prevaznom poslu bila ..cca 4500..e sada vi procijenite koliko vrijedi..naravno da ce pojedini mocni igraci mudro i strpljivo skupljati.Ciljana cijena po procijeni vise neovisnih strucnjaka iz razlicitih bankarskih kuca ej 11400kn..i tu ce ona doci….ah pitate kada? Pa prije nego li mnogi zele a neki samo pritajeno nadaju.
Naravno da posjedujem ovu dionicu ali ne dovoljno…znaju neki korektni forumasi ovdje iz cega sam dijelom izisao da bih nesto ovdje usao.

Nikakvog razloga za prekid trgovine IGHom i Tehnikom nije bilo, trebalo je zasutaviti trgovinu kad je probilo deset posto i izići sa informacijom da je konzorcij dostavio tražene papire i da komisija treba iznijeti svoje službeno mišljenje o njima te da se postupak nastavlja. Dakle da svi imaju relevantnu informaciju i to je to.Dalje nije briga ni burze ni Hanfe tko će što raditi. A ne tu sad plakati ili slaviti, to je burza, svatko ima pravo raditi bilo sa dionicama bilo s novcima raditi što ga volja. Amen


Nikakvog razloga za prekid trgovine IGHom i Tehnikom nije bilo, trebalo je zasutaviti trgovinu kad je probilo deset posto i izići sa informacijom da je konzorcij dostavio tražene papire i da komisija treba iznijeti svoje službeno mišljenje o njima te da se postupak nastavlja. Dakle da svi imaju relevantnu informaciju i to je to.Dalje nije briga ni burze ni Hanfe tko će što raditi. A ne tu sad plakati ili slaviti, to je burza, svatko ima pravo raditi bilo sa dionicama bilo s novcima raditi što ga volja. Amen

možda u svojoj kući,na burzi postoje nekakva pravila [sealed]

O NE KOLEGA, MA NIJE VALJDA da tako bezocan druk znaci da se niste ukrcali..Ali jos imate sanse ali nezadugo jer nakon i formalnog potpisa ugovora krajem mjeseca,cijena ovaj put probija 5000.Ali i tada ce vam biti puno.
Ovdje je stvar gotova i samo ce ceka formalni potpis.Ovim poslom IGH OSIGURAVA kontinuitet i stabilnost poslovanja…Svi trebate znati da je cijena prije uopce govora o ovom prevaznom poslu bila ..cca 4500..e sada vi procijenite koliko vrijedi..naravno da ce pojedini mocni igraci mudro i strpljivo skupljati.Ciljana cijena po procijeni vise neovisnih strucnjaka iz razlicitih bankarskih kuca ej 11400kn..i tu ce ona doci….ah pitate kada? Pa prije nego li mnogi zele a neki samo pritajeno nadaju.
Naravno da posjedujem ovu dionicu ali ne dovoljno…znaju neki korektni forumasi ovdje iz cega sam dijelom izisao da bih nesto ovdje usao.

Ako je moje pisanje druk onda ne znam šta je ovo [lol]
Ciljana cijena 11400?
Da niste možda vi bili taj stručnjak koji je IGH kupio po toj cijeni.

Nemojte zaboraviti da je IGH počeo padati puno prije indexovog članka, a vjerojatno zato što svatko tko se i malo razumije u financije i poznaje stanje u IGH zna da su do grla u dugovima i da se ne mogu zadužiti milijardu eura.
Konstruktor je svoju vjerodostojnost već dokazao izdavanjem čeka bez pokrića.
Bit će zanimljivo vidjeti kvalitetu tog "jamstva" [lol]


Samo treba INDEX tužiti i gotova stvar
i tražiti ogromnu odštetu tako da nemože platiti i da propadnu
to je jedini način da se antihrvatsko sve što se nalazi unuter to je planirana špijunska grupacija sa ciljem da radi proztiv hrvatske države i hrvatskog naroda i svega što je hrvatsko.
tamo samo što je antihrvatsko može proći sve što je afirmativno ne prolazi.

Ma šta "antihrvatsko", kojega vraga vi svi pišete… mislim, pa 90% im vjerujem da ovi dole s grcima pregovaraju.. i šta sad, Index treba šutit o tome jer je to antihrvatsko?? [rolleyes]

Zašto nikome od vas nije smetalo kada je index PRVI objavio da su dali jamstva??? [rolleyes]

tribal1 @ Zašto nikome od vas nije smetalo kada je index PRVI objavio da su dali jamstva??? [thumbsup]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


O NE KOLEGA, MA NIJE VALJDA da tako bezocan druk znaci da se niste ukrcali..Ali jos imate sanse ali nezadugo jer nakon i formalnog potpisa ugovora krajem mjeseca,cijena ovaj put probija 5000.Ali i tada ce vam biti puno.
Ovdje je stvar gotova i samo ce ceka formalni potpis.Ovim poslom IGH OSIGURAVA kontinuitet i stabilnost poslovanja…Svi trebate znati da je cijena prije uopce govora o ovom prevaznom poslu bila ..cca 4500..e sada vi procijenite koliko vrijedi..naravno da ce pojedini mocni igraci mudro i strpljivo skupljati.Ciljana cijena po procijeni vise neovisnih strucnjaka iz razlicitih bankarskih kuca ej 11400kn..i tu ce ona doci….ah pitate kada? Pa prije nego li mnogi zele a neki samo pritajeno nadaju.
Naravno da posjedujem ovu dionicu ali ne dovoljno…znaju neki korektni forumasi ovdje iz cega sam dijelom izisao da bih nesto ovdje usao.

Ako je moje pisanje druk onda ne znam šta je ovo [lol]
Ciljana cijena 11400?
Da niste možda vi bili taj stručnjak koji je IGH kupio po toj cijeni.

Nemojte zaboraviti da je IGH počeo padati puno prije indexovog članka, a vjerojatno zato što svatko tko se i malo razumije u financije i poznaje stanje u IGH zna da su do grla u dugovima i da se ne mogu zadužiti milijardu eura.
Konstruktor je svoju vjerodostojnost već dokazao izdavanjem čeka bez pokrića.
Bit će zanimljivo vidjeti kvalitetu tog "jamstva" [lol]
[/quote]
..a jesi o tome rasmišlao da je dionica pocela padati zato sto je netko imo informaciju da ce index to pisati,da je mozda podplatio index da pise shit,da je prije nas znao da ce trziste takvo reagirati nakon objave indexa?
novinari imaju male place i da netko dođe par stotina euro lik ce napisati da je vidio isusa na trgu bana jelacica.
NETKO JE ZAKASNIO KUPOVATI nemjerno plasirao informaciju,pa poceo kupovati kada je ekipa mala prodavala.jeste se ikada pitali tko kupuje moje dionice kada ja prodajem?a tko kupuje dionice u velikom paketu kada padaju po 9%(sigurne ne radni koji ima 3000 kuna placu,nego pojedinac ili udruga koja se zeli dokopati papira igh i thnk znajuci da ima bazu za rast)
a tkoja dionica crobexa ima bolju bazu za rast do 28.02.10 osim igh i thnk?
citao sam prije par godina dobru knigu koja kaze:"sindikat ce sve napraviti,siriti lose vijesti,stvarati paniku itd…samoi da dode do tvoje dionice…i kada je dobije sirit ce samo dobre vijesti i eforiju da ti kupis istu dionicu skuplje nego sto si je prodao!
….

dan poslje sutra

Ovakve dvostruke ili trostruke forumaše (kao na pr. Captain) treba jednostavno ignorirati. Moderatori mogu brzo ustanoviti ID s kojih se javljaju……..i isključiti ih sa foruma. [cool] [tongue]

marcello


tribal1 @ Zašto nikome od vas nije smetalo kada je index PRVI objavio da su dali jamstva??? [thumbsup]

MENE JE SMETALO, jer sam kasno doznao,,…

TREBA hanfa vidit popis ljudi koji su kupovali 1 sat prije svake objave na indexu, pa bi onda vidjeli ko tu koga….

Index nije matja babic, index nije butovni portal, index ne otkriva severrinu, Thompsona niti razotkriva strasne price o Ustasama, INDEX JE NAJCITANIJI PORTAL I SAMIM TIME POSTAJE SRETSTVO VELIKIH U NJIHOVOJ IGRI!

ZELIM BITI BRUTALNO USPJESAN KO bananarama................................

New Report

Close