IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


pozdrav

evo da napravim jedan realan rezime
dakle, bankovna jamstva su dana, no rok je 28. veljace kada se vlada crne gore sluzbeno ocitava o validnosti bankovnih garancija
to zapravo znaci da posao zapravo jos nije (sluzbeno) dobiven
HANFA ce vrlo vjerojatno sljedeci tjedan dionicu odblokirati, no s obzirom da se zapravo jos nista ne zna dionica ce do kraja veljace biti vrlo spekulativna, te ce na svaku (neprovjerenu) vijest ici gore ili dolje ovisno o sadrzaju te vijesti
za to vrijeme grcko-izrealski konkurenti ce obavljati svoj dio posla, nazalost nisam dovoljno upucen u nihovu politicku moc te mi je tesko procijeniti koliko su u stanju minirati nasu (hrvatsku) ponudu, vjerujem da nisu odustali od posla te ce se sigurno potruditi da ostanu maximalno u igri

nadalje, zanimljivo je da se igh, (mislim na radica) nisu jasno ocitovali, e sad, moguce da su sigurni u dobivanje posla, pa samo sute i promatraju sto se dogadja (ili pustaju da njihovi igraci uletu na nize razine gdje ce sada igh biti) ili zaista nisu sigurni u svoja bankovna jamstva (u sto sumnjam, jer nisu diletanti)

dakle, dionica ce u sljedecim danima biti raj za day traidere, smatram da ce kretati od najnizih 2500,00 (to su najpesimisticnije vijesti sve dok jos nije nista gotovo) do max 3200,00 (to ce biti najoptimisticnije vijesti), no realno je ocekivati de se krece oko 2700,00-3000,00

jedna opaska na sve forumase, malo ste dosadni s tim drukanjem, od jucer poslijepodne do danas kad sam dosao pogledati topic igh je bilo 15-ak stranica, sve sami copy-paste i prijenosi vijesti koje im odgovaraju (onima koji zele uci na nize razine prenose "negativne", a oni koji su unutra i koji se boje za svoju lovu (a i zaradu) prenose samo "pozitivne" vijesti i linkove)
malo je to sve neozbiljno

no, igh je vrlo volatilna dionica, te cak i da se posao u montenegro ne dobije, vrlo brzo ce dionica opet biti na sadasnjim razinama (generalno i dugorocno to nece biti dobro ni za koga u hr niti za zse) tako da se nitko ne treba pretjerano bojati da ce biti u gubitku

pozdrav

p.s. dok sam ovo pisao stiglo je izvjesce od strane IGH, gdje se nedvosmisleno kaze da su jamstva dostavljena i da to nije upitno
no, kao sto je prije utvrdjeno, rok kada se moze govoriti i sklapanju ugovora za posao je kraj veljace, sto znaci da ce dionica do tog vremena biti podlozna raznim spekulacijama, glasinama, i neprovjerenim vijestima


Kolega moj posao je dobiven ima 4 mjeseca,a ovo je samo formalnost koju treba ispuniti.
U slućaju ako zapne tu je Hrvatska poštanska banka koja će dati pare,a znamo da iza nje stoji drzava.
Zato kupuj dok moš jer 28.02 će biti kasno ….pun sam IGH [thumbsup]

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/QvKdmwGBjp6RaiZd5dokmQ==.pdf

Nisu normali 15.02 [cry]

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

Ma ti se bedak kao većina onih sirotih koji su prodali radi indexa.
Kakvih 2700?
Kome ovdje nije jasno?
Pa naravno da se bank garancije provjeravaju.
Bože sveti i hanfa, i indeks i svi kao hrpa idiota.

Nego kaj su svi mislili, da će 9.2. u 13 potpisat ugovor bez da se garancija provjere.
Isuse i kriste koliko luđaka na ovom forumu ali i šire.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Nastavlja se u ponedjeljak [thumbsup]

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/QvKdmwGBjp6RaiZd5dokmQ==.pdf

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.



Ništa tu jasnije nije. Mislim da treba stvarno pričekati kraj mjeseca i potpisivanja ugovora sve ostalo
nema smisla.

Što ti se još mora i crtati ?!
[lol] [lol]

[/quote]

Da li ste Vi pročitali gdje piše da se vlada CG mora još očitovati o valjanosti bankovnih garancija
te će do kraja mjeseca službeno odlučiti . Ja sam uspio zaključiti da još ugovor nije potpisan
što znači da IGH i Konstruktor još nisu dobili posao ! Ispravite me ako griješim !?

na 4300 sve prodajem...

Zato kupuj dok moš jer 28.02 će biti kasno ….pun sam IGH [thumbsup]

Tako su pojedini forumaši govorili i kad je bio 15 tisuća.




Ništa tu jasnije nije. Mislim da treba stvarno pričekati kraj mjeseca i potpisivanja ugovora sve ostalo
nema smisla.

Što ti se još mora i crtati ?!
[lol] [lol]

[/quote]

Da li ste Vi pročitali gdje piše da se vlada CG mora još očitovati o valjanosti bankovnih garancija
te će do kraja mjeseca službeno odlučiti . Ja sam uspio zaključiti da još ugovor nije potpisan
što znači da IGH i Konstruktor još nisu dobili posao ! Ispravite me ako griješim !?
[/quote]
Da kolega al do 28.02 dionica će otoći na 4500 kn i kad potpišu ugovor još će otići 1000 kn.

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]




Ništa tu jasnije nije. Mislim da treba stvarno pričekati kraj mjeseca i potpisivanja ugovora sve ostalo
nema smisla.

Što ti se još mora i crtati ?!
[lol] [lol]

[/quote]

Da li ste Vi pročitali gdje piše da se vlada CG mora još očitovati o valjanosti bankovnih garancija
te će do kraja mjeseca službeno odlučiti . Ja sam uspio zaključiti da još ugovor nije potpisan
što znači da IGH i Konstruktor još nisu dobili posao ! Ispravite me ako griješim !?
[/quote]
Da kolega griješiš:
– posao je dobijen medjunarodnim natječajem.
– a samo se provjeravaju sva jamstva i to do roka 28.02., jer tako stoji u potpisanom ugovoru
izmedju vlade CG i konzorcija.
Jeli vam sada jasnije kolega.

Korkyra

15.02.2010. godine nastavak trgovanja, Rješenje HANFE na ZSE

na osnovu medijskih napisa (index) obustavljaju trgovanje,
a onda na temelju medijskih napisa (dan) nastavljaju trgovanje.

Moram priznat da sam pokleknuo pod utjecajem medijske hajke i jučer par minuta prije blokade prodao na 3000 , a sigurno nisam jedini. Nakon ovakvog povijesnog pada tržišta ne mogu si priuštiti daljni pad portfelja , a ovako ću se vratiti u IGH sa čistim gubitkom bar jedne dionice , za koju vjerujem da mi ju je ukrao zadnji novinarski ološ Matija Babić. Očekujem institucionalne sankcije za njega i to smeće od portala.
Drago mi je zbog onih koji nisu prodali , jer očekujem nastavak rasta po obrascu inverted dead cat bounce , a ja sam se za utjehu malo ukrcao u VDKT i dio ostavio za konzorcij u ponedjeljak.



Zašto ste navalili na Hanfu? Po meni je Hanfa potpuno u pravu, evo i danas se nastavljaju kontradiktorne vijesti. Tko može sa sigurnošću ustvrditi što je istina, dioničari su potpuno zbunjeni i ne mogu ocijeniti realnu vrijednost svojih dionica…..

[lol] [lol] [lol]
kad bi postojala realna vrijednost dionica, onda se ne bi ni trgovalo. dođeš u butigu zvanu ZSE, kažeš dajte mi 50 komada po realnoj fiksnoj cijeni i to je to
poanta burzovnog trgovanja je da svatko sam procjenjuje vrijednost dionice. nekome je neka vijest loša, i on će prodati, drugome je odlična i taj će kupiti.
[/quote]

Kolega, izvukli ste iz konteksta potcrtane riječi. Nitko nije tako blesav da očekuje kupiti ili prodati dionice po nekoj fiksnoj cijeni. Radi se o prevelikoj razlici (više od 10%) kojom se unutar dan dva trguje, čas je 2600 čas 3300 pa 2900, u ponedjeljak vjerojatno 3500. Očito je da neke informacije nisu valjane. A hanfa nemože otkloniti mogućnost manipulacije, stoga blokada.

New Report

Close