IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


…pa teško je nekima koji su samo špekulice razmjenjivali objasniti složene ugovore i poslove… [rolleyes]

I što je najgore, svi non-stop pričaju novinari ovo, novinari ono a cijelo vrijeme samo rade C/P članaka iz NOVINA što su ih NOVINARI napisali [shocked]

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Da rezimiramo:
1. nisu dostavljena obećanja nego prave garancije/jamstva što je i traženo natječajem
2. IGH je dostavio jamstva (Garancije) u roku (koji i tako istječe tek za 17 dana)
3. nije objavljeno tko je dao garancije jer je takav poslovni dogovor svih strana
4. garancije se sada u CG provjeravaju jesu li validne (što je uobičajeno i normalno)
5. po provjeri garancija sklapa se financijski ugovor crne gore+našeg konzorcija+banke koja je dala jamstvo
6. nakon današnjih detaljnih informacija nema više nikakvih razloga da IGH i THNK ostanu u blokadi već bi se sutra morale vratiti u redovno trgovanje. zato molim HANFU da me prestane ovako "štititi" [lol]

Obzirom na iznijeto, očekujem brzi povratak IGH na prethodno dosegnute razine [thumbsup]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

ova sapunica sa igh me podsjeca na inu kad je trebala bit prodana molu ….RAJ ZA TREJDANJE…. [thumbsup]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

str.203 Txt lijepo kaže, tko vjeruje neka kupuje, tko ne vjeruje neka prodaje

str. 203, jamči vam ravnatelj [lol]

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

Banke ( Konzorcij) dale jamstva , ali sada se cijenkaju oko kamata , a INDEX.HR više ni jedan moj klik neće zbrajati .

Vijesti

Posljednji update: 11. Feb 2010, 10:16
Hrvatski konzorcijum još bez čvrstih garancija
Hrvatski konzorcijum nije dostavio finansijske garancije za gradnju autoputa Bar-Boljare, već samo jednu vrstu obećanja da bi do kraja februara mogli ispuniti uslove za potpisivanje ugovora, objavile su današnje Vijesti.

Prema navodima lista, u Podgoricu su prekjuče donesene samo ponude koje konzorcijum ima od banaka sa kojima su pregovori u toku.

Predsjednik Komisije za sprovođenje tenderskog postupka i pregovaranja Zoran Radonjić je prekjuče izjavio da je hrvatski konzorcijum, na čelu sa Konstruktorom iz Splita, dostavio pisane garancije koje zadovoljavaju uslove tendera i omogućavaju sklapanje finansijskih ugovora.

On je kazao i da će Vlada Crne Gore nastaviti predviđenu proceduru analize dostavljenih ponuda i zaključivanja ugovora sa hravatskim konzorcijumom i finansijskim institucijama.

U 10.16 JE PCNEN OVO NAPISAO.
KOLEGE, ZAHEBI INDEX I ČITAJTE CRNOGORSKE PORTALE.
Da ste jučer čitali mogli ste dignut 10% na temelju ničega samo na temelju linkova koje sam vam dao.
A vi pročitate index.hr u 12 sati, prodate i sada razbijate glavu.
jooooooooooooooooj mozak treba uključiti a ne iskljuiti

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Ma kakva Grčka?, uvijek jadna bila! Ne kaže se bez razloga "dužan kao Grčka"

[lol]

U potpunosti se slažem s tobom, ni od mene!

SAM0O TREBA POKRENUTI TUŽBU I TO BI TREBALO UČINITI ODMAH
A NA FORUMU IMAMO STRUČNJAKE KOJI TO ZNAJU NAPISTAI KVALITETNO I PROSLIJEDITI DRŽAVNOM ODVJETNIŠTVU.
TUŽITI index PA AKO NISU ONI KRIVI JEST igh I tehnika

Investitori se boje prihvatiti činjenicu- da dionice ipak imaju osnove za rast? ………..Kaj , ljepše
je uživati u letargiji….mučati…i zbrajati gubitke…..? / Nemam IGH, nešto malo THNK/

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Evo što kažu Crnogorci:

Hrvati umjesto garancija donijeli samo obećanja
KONSTRUKTOR I PARTNERI JOŠ NIJESU ISPUNILI USLOVE ZA GRADNJU AUTOPUTA BAR-BOLJARE IAKO JE TO SAOPŠTILO MINISTARSTVO SAOBRAĆAJA, ALI SU I DALJE U IGRI
Podgorica – Hrvatski konzorcijum, koji predvodi splitski Konstruktor, nije dostavio finansijske garancije za izgradnju autoputa Bar-Boljare, iako je to dan ranije saopšteno od predstavnika Ministarstva saobraćaja i tenderske komisije – saznaju “Vijesti”.
Ministarstvo saobraćaja saopštilo je prekjuče da je ovaj konzorcijum “dostavio pisane garancije, koje zadovoljavaju uslove tendera i omogućavaju sklapanje finansijskih ugovora”.
– Vlada Crne Gore će nastaviti predviđenu proceduru analize dostavljenih ponuda i zaključivanja ugovora sa hrvatskim konzorcijumom i finansijskim institucijama – saopšteno je iz komisije za sprovođenje tenderskog postupka i pregovaranja.
Prema informacijama “Vijesti”, Konstruktor nije dostavio garancije, već jednu vrstu obećanja da bi do kraja mjeseca mogli ispuniti uslove za potpisivanje ugovora.
Predstavnici konzorcijuma su u pregovorima sa najmanje dvije evropske banke, od kojih su dobili ponude za sklapanje kreditnog aranžmana za projekat crnogorskog autoputa. Te ponude, kao i opcija da se još jedna hrvatska državna finansijska insitucija uključi u posao, prekjuče su dostavljene crnogorskom Ministarstvu saobraćaja, a ne nikako ugovori sa bankama i garancije kojima se ispunjavaju uslovi za konačan ugovor sa Vladom.
Predstavnici Konstruktora sa partnerima prenijeli su tom prilikom crnogorskim vlastima da postoji realna šansa da se pronađu finanansijeri, odnosno kreditori za gradnju autoputa.
Oni su zapravo trebali da dostave već potpisane ugovore sa bankama o garancijama za autoput, kako bi i Vlada stavila svoj paraf na sve to pod uslovom da su zadovoljeni tenderski uslovi. Hrvati još nijesu sklopili bilo kakav ugovor, i za to imaju rok do kraja mjeseca.
Na kraju februara biće tačno dva mjeseca od kada je Vlada dala rok konzorcijumu da ispune uslove. Prekjuče, kada su donijeli obećanja i ponude banaka, ali ne i garancije, isteklo je dva mjeseca od prvobitnog isteka roka za dostavljanje garancija, i zato se u javnosti špekulisalo da je 9. februar dan “D” za ostanak Hrvata u igri.
Da, ipak, još nije sve kako treba potvrđuje to da ni predstavnici Ministarstva saobraćaja ni konzorcijuma nijesu željeli da kažu od kojih su banaka dobili navodne garancije. Ministar Andrija Lompar je, takođe, izjavio da je sve to korak naprijed, ali da treba biti oprezan.

Hrvatski mediji su prenijeli informaciju iz crnogorskog Ministarstva saobraćaja da ne mogu reći ko je dao finansijsku garanciju \"jer je dogovoreno sa Institutom građevinarstva Hrvatske (IGH) i Konstruktorom da to bude tajna\". Takvu izjavu je dao i direktor Konstruktora Željko Žderić.
Naravno, nije u pitanju nikakva tajna ko je dao garancije, već je poenta u tome što još nema bilo kakvih garanacija, osim ponuda i obećanja.
Garancije koje Hrvati moraju donijeti, treba da budu najmanje u iznosu od oko 900 miliona eura, koliko košta dionica Podgorica-Mateševo. Inače čitav projekat, prema ponudi Hrvata, treba da košta oko 2,8 milijardi eura.

http://www.vijesti.co.me/index.php?id=329136

New Report

Close