IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

1. Dionica je još jučer počela padati.
2. Danas je to jednostavno nastavljeno a glavni okidač je bila vijest indexa.hr
3. Ne ulazeći u točnost informacije index.hr-a očito je da su oni samo prenijeli informaciju koja je objavljena u CG
4. HANFA blokira trgovanje jer nastaje KAOS i više se ne zna ni tko pije ni tko plaća
5. IGH dostavlja ZSEu obavjest koji sam 5 puta čitao i ni nakon 5 čitanja je nisam shvatio

To su činjenice od danas… A sada mene zanima slijedeće.

Zašto IGH nije JASNO I GLASNO potvrdio ili DEMANTIRAO nego napisao onako meni nerazumljivo izvješće?

Da li će sada IGH ostati u blokadi do 28. veljače?

Što ako se potvrdi da je vijest indexa.hr točna?

Bilo kako bilo, nakon cijele ove priče postoji mogučnost tužbe i to za velike novce, pa bio to ili index.hr ili IGH…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Sada index javlja da su jamstva dostavljena ali se ne zna dali su valjana. Pa koja je ovo glupost. Pa to su idioti koji mjenjanju izjave iz sata u sat. Prvo uopće nije bilo jamstava, a sada ih ima ali se ne zna dali vrijede, tko zna što će biti sutra, odnosno za pola sata dok nešto novo ne smisle.
Prava istina je da su jamstva dostavljena 09.02.2010. što je i službeno potvrđeno od strane vlade CG, ali do 28.02. traje rok za kompletnu provjeru zaprimljene dokumentacije što je isto tako potvrđeno isti dan tj. 09.02.2010. na dan zaprimanja dokumentacije.

pa netko je zaspao 09.02 u 14.00 sati kada je objavljena vijest pa je isti nadoknadio kupnju

dan poslje sutra

1. Posao će biti transparentan 28.02.2010. kada se u potpunosti prihvate prikupljena jamstva. Neozbiljno bi bilo i za neočekivati da će na dan 09.02.2010. kada su jamstva prikupljena komisija automatski donijeti odluku da su jamstva u potpunosti ispravna. Javnost je informirana o onome što je u tome trenutku bilo najbitnije a to je da je konzorcij jamstva u zadanom roku prikupio. Tako da se ne slažem s ovim o netransparentnosti. Do 28.02.2010. traje provjera dokumentacije i do tada isključivo komisija ima uvid i donosi odluku o njima, a ne index.hr.
2. Neobjavljivanje u središnjem dnevniku je normalno iz razloga što se eventualna objava nebi temeljila na činjenicama nego isključivo na nagađanjima kvazinovinara.
3. Ukoliko se činjenično utvrdi da je svjesna objava lažne informacije na index.hr uzrokovala pad dionice, tada bi državne službe trebale uzeti stvar u svoje ruke i istražiti cjeli slučaj a portalu trajno zabraniti djelovanje.
4. Index.hr je jako loš prognozer i neozbiljni portal. Služe se lažima, a za primjer ću uzeti jednu moju osobnu poznanicu o kojoj su takve laži i izmišljotine pisali što je rezultiralo tužbom protiv istog portala.
5. Premijerka, a ne predsjednica Kosor ima puno pametnijeg posla od tzv. osvrta na lažne informacije.



BREAKIN NEWS

Objavljeno prije 20 minuta
Obrat: Jamstva IGH i Konstruktora mogla bi biti bezvrijedna?!

Vaš link

Ovaj ti je noviji od ovog na BUSINESS.hr
[/quote]
A ovaj vam je najnoviji.

zadnja izmjena: 11.02.2010 21:36
"Posao stoljeća" ipak nije upitan?
http://www.vecernji.hr/vijesti/posao-stoljeca-ipak-nije-upitan-clanak-94917
Optimistična jamstva
Predstavnici crnogorske Vlade za HTV su i službeno potvrdili da je hrvatski građevinski konzorcij dostavio bankovna jamstva za izgradnju autoceste Bar – Boljane.

Radi se o bankovnim garancijama i one se analiziraju i ono što vam mogu reći, da sam vrlo optimističan prema krajnjem ishodu, rekao nam je Zoran Radonjić, predsjednik crnogorske komisije za natječaj.

P.S
Kolikogod se vi trudili sa čučama, ovaj posao će ipak pripasti hrvatskoj pameti.

Korkyra

Zašto IGH nije JASNO I GLASNO potvrdio ili DEMANTIRAO nego napisao onako meni nerazumljivo izvješće?

Da li će sada IGH ostati u blokadi do 28. veljače?

Što ako se potvrdi da je vijest indexa.hr točna?

Bilo kako bilo, nakon cijele ove priče postoji mogučnost tužbe i to za velike novce, pa bio to ili index.hr ili IGH…


Evo ti djela teksta iz index-a..mislim da je jasan da jasniji ne može biti.
Ono od IGH nije nikakvo izvješće nego DEMANTI..ne mora biti jasno uopće, ostaje i dalje demanti
A Index se je ogradio od odgovornosti novinarskim smicalicama..u zadnjem naslovu dovoljan je bio upitnik a u drugim tekstovima napominju da prenose informacije iz crnogorskog tiska
………………………………………………………………………………………………………..
Radonjić i dalje tvrdi kako je hrvatski konzorcij dostavio potrebna jamstva. No, ovoga puta dodaje da njihova kvaliteta još nije poznata! "Kvalitetu bankovnih jamstava za izgradnju autoceste Bar – Boljare do 28. veljače će procijeniti Komisija za provođenje natječajnog postupka i pregovaranje", rekao je Radonjić za podgorički radio Antena M.

Radonjić dodaje kako je hrvatski konzorcij svu obveznu dokumentaciju dostavio u roku koji je odobrila Vlada Crne Gore, ali analiza dostavljenih jamstava još nije provedena. Nadležna tijela će svoj izvještaj Savjetu za autoceste i Vladi Crne Gore dostaviti tek do 28. veljače. Ponudu hrvatskog konzorcija Radonjić u međuvremenu nije želio komentirati te je napomenuo kako do kraja mjeseca više neće biti nikakvih službenih priopćenja, jer "žele poštovati integritet svog poslovnog partnera".

sijem žito raste grahorica

NAJFRIŠKIJE VIJESTI:

zadnja izmjena: 11.02.2010 21:36
Posao stoljeća; ipak nije upitan?
http://www.vecernji.hr/vi…-nije-upitan-clanak-94917

Optimistična jamstva
Predstavnici crnogorske Vlade za HTV su i službeno potvrdili da je hrvatski građevinski konzorcij dostavio bankovna jamstva za izgradnju autoceste Bar – Boljane.

Radi se o bankovnim garancijama i one se analiziraju i ono što vam mogu reći, da sam vrlo optimističan prema krajnjem ishodu, rekao nam je Zoran Radonjić, predsjednik crnogorske komisije za natječaj.

Korkyra


A ovaj vam je najnoviji.

zadnja izmjena: 11.02.2010 21:36
"Posao stoljeća" ipak nije upitan?
http://www.vecernji.hr/vijesti/posao-stoljeca-ipak-nije-upitan-clanak-94917
Optimistična jamstva
Predstavnici crnogorske Vlade za HTV su i službeno potvrdili da je hrvatski građevinski konzorcij dostavio bankovna jamstva za izgradnju autoceste Bar – Boljane.

Radi se o bankovnim garancijama i one se analiziraju i ono što vam mogu reći, da sam vrlo optimističan prema krajnjem ishodu, rekao nam je Zoran Radonjić, predsjednik crnogorske komisije za natječaj.

P.S
Kolikogod se vi trudili sa čučama, ovaj posao će ipak pripasti hrvatskoj pameti.

“””Ovaj dio mi je najjači (KO NA PLACU-“Daj mi sačuvaj ispod pulta, sad bum ja”)

Crnogorski mediji: Hrvati nisu dali jamstva, nego obećanje

Naime, jutros su crnogorski mediji prenijeli vijest kako Konstruktor i IGH nisu crnogorskoj Vladi podnijeli bankovna jamstva nego obećanje[/b] da će to učiniti do kraja mjeseca, što je nužno da bi zadržali posao u vezi s gradnjom autoceste Bar-Boljare.

Ni Željko Žderić, šef Konstruktora, ni Jure Radić, direktor IGH, danas nisu bili dostupni za komentar tih informacija, a Hanfa je obustavila trgovanje dionicama IGH i Tehnike, trećeg partnera u gradnji autoceste Bar-Boljare jer su zbog tih napisa pale cijene spomenutih dionica.

Prije samo dva dana mediji u Hrvatskoj objavili su kako je crnogorsko ministarstvo prometa ustvrdilo da su Konstruktor i IGH predali jamstva koja omogućuju sklapanje financijskog ugovora o gradnji autoceste”””

Posao vijedan 3.000.000.000 kuna, a ovako neozbiljan pristup,
Vrijeme je da se skinu sve maske i da se prestane obmanjivati HR javnost sa činjenicama o sigurnom dobijanju posla.

Prodao sam na 5400 bodova, kupovao na 1250 bodova, ništa lakše !!!

Evo šta trenutno piše txt HTV str. 203:

" Iz crnogorske Vlade za HTV je službeno potvrđeno da je hrvatski građevinski konzorcij (Konstruktor, Institut IGH i Tehnika) dostavio bankovna janstva za izgradnju autoceste Bar-Boljare. Riječ je o bankovnim garancijama koje se analiziraju. Vrlo sam optimističan prema krajnjem ishodu, rekao je Zoran Radonjić, predsjednik crnogorske komisije za natječaj.
Tko je dao bankovna jamstva i dalje je tajna. Iz Crne Gore odbacuju špekulacije da se želi nešto sakriti jer je sve rađeno prema propisima Svjetske banke.
Jamstva konzorcija trebala bi izositi oko 900 mil. eura, koliko se procjenjuje izgradnja dionice Podgorica – Mateševo."

S obzirom na obilje snijega ovih dana……netko nekoga sanjka raznim vijestima i napisima…. [rolleyes]

marcello


onekad nije bitno šta piše ..nego tko piše.
Ta Bojana Mrvoš Pavić… šta reći, ko prati zna što mislim
Bez obzira na gomilu negativnih komentara ovdje ne bi bilo loše pričekati službenu verziju.
I ne zaletati se…
A oni koji se nadaju da eventualni gubitak posla neće djelovati na cijenu mislim da griješe
Prevelika se pompa stvorila oko svega i nerealno je nadati se izostanku reakcije..u jednom od smjerova ovisno o ishodu posla
I napominjem, još uvijek ne znate imaju li garancije ili ne..trebate službenu objavu, B.M.Pavić ne zna ishod kao niti ovaj seebiz koji zna samo copy/paste pa šta bude, a bogami niti pobjeda,neimar,ingrax,dormio i ostali genijalci

Kome sad povjerovati ? Khm, prva je napisala, a nakon pisanja B.M.Pavić bar su nastupile
pozitivne blokade ?!!
Danas smo vidjeli, ni HANFA nezna kome vjerovati i što je uopće u ovom loncu
korektno prema ulagačima ! [angry]
Večernjak :
Crnogorci ipak vrlo optimistični oko jamstava za autocestu
Crnogorski mediji danas pišu kako je konzorcij na čelu s IGH i Konstruktorom
u Podgoricu dostavio samo ponude banaka s kojima vodi pregovore.

iliti:
Vaš link

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

…pa teško je nekima koji su samo špekulice razmjenjivali objasniti složene ugovore i poslove… [rolleyes]



A ovaj vam je najnoviji.

zadnja izmjena: 11.02.2010 21:36
"Posao stoljeća" ipak nije upitan?
http://www.vecernji.hr/vijesti/posao-stoljeca-ipak-nije-upitan-clanak-94917
Optimistična jamstva
Predstavnici crnogorske Vlade za HTV su i službeno potvrdili da je hrvatski građevinski konzorcij dostavio bankovna jamstva za izgradnju autoceste Bar – Boljane.

Radi se o bankovnim garancijama i one se analiziraju i ono što vam mogu reći, da sam vrlo optimističan prema krajnjem ishodu, rekao nam je Zoran Radonjić, predsjednik crnogorske komisije za natječaj.

P.S
Kolikogod se vi trudili sa čučama, ovaj posao će ipak pripasti hrvatskoj pameti.

"""Ovaj dio mi je najjači….

Crnogorski mediji: Hrvati nisu dali jamstva, nego obećanje

Naime, jutros su crnogorski mediji prenijeli vijest kako Konstruktor i IGH nisu crnogorskoj Vladi podnijeli bankovna jamstva nego obećanje[/b] da će to učiniti do kraja mjeseca, što je nužno da bi zadržali posao u vezi s gradnjom autoceste Bar-Boljare.

Ni Željko Žderić, šef Konstruktora, ni Jure Radić, direktor IGH, danas nisu bili dostupni za komentar tih informacija, a Hanfa je obustavila trgovanje dionicama IGH i Tehnike, trećeg partnera u gradnji autoceste Bar-Boljare jer su zbog tih napisa pale cijene spomenutih dionica.

Prije samo dva dana mediji u Hrvatskoj objavili su kako je crnogorsko ministarstvo prometa ustvrdilo da su Konstruktor i IGH predali jamstva koja omogućuju sklapanje financijskog ugovora o gradnji autoceste"""

Posao vijedan 3.000.000.000 kuna, a ovako neozbiljan pristup,
Vrijeme je da se skinu sve maske i da se prestane obmanjivati HR javnost sa činjenicama o sigurnom dobijanju posla.
[/quote]
I sada vidi koji si ti čuča-druker:
– ponovno ponavljaš članak CG medija od jutros.
– a ja ti dajem vijest od 21:36, koju je dala vlada CG HTV-u (mediju kojem najviše vjerujem)
– ovo što sam postao je službena verzija izjave vlade CG.
– odluku o jamstvima i svemu će donijeti vlada CG a ne mediji i ulica.

Samo ti nastavi tako ja znam da moraš pisat, ali upozoravam naše kolege da ni slučajno ne prodaju dionice IGH i THNK ali i ostale hrvatske dionice na diskontu.
Ovaj posao je gotova priča.

Korkyra

bla bl a bla

upalite txt strana 203.
laku noć
baš mi je žao ekipe koji su prodavali danas…niet mudar potez..

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

New Report

Close